@Rkschuwdu: ja pracuję na 3 etaty zdalnie, średnio pracuję 2 godziny dziennie, robota bezstresowa, nie mam żadnych kompetencji, jestem po podstawówce i zarabiam łącznie z 70k. ogólnie polecam.

znam wielu programistów co pracowali godzinę dziennie na 2 etaty, ale udało mi się ich wkręcić na kolejny 3 etat.

na daily pojawiam się na chwilę i tylko odpowiadam, że praca w toku, nie mam blockerów. i tak już półtora roku mija
  • Odpowiedz
@BlackpillMonster: Przede wszystkim lekarz nie błaga o pracę. On oczekuje, że przedstawią mu oferty. Nawet nie chce za bardzo mu się i ich szukać. Dajcie mi oferty na stole i może łaskawie będę u was pracował.

Tymczasem od programisty bije desperacja. Żadnych negocjacji, weźmie wszystko byle mieć pracę. Moim zdaniem to nawet bardziej zniechęca. Zerowa pewność siebie. Pewnie gotowy jest pracować nawet za minimalną, ale resztki wstydu, żona i kredyt
lojawyk - @BlackpillMonster: Przede wszystkim lekarz nie błaga o pracę. On oczekuje, ...

źródło: comment_WRVPAko1ENTxj56ci90XfiSVBalTSOVT

Pobierz
  • Odpowiedz
Dobra, obejrzałem ten cały Python documentary i powiem tak - takiej propagandy / bullshitu / hagiografii dawno nie widziałem.

Przede wszystkim, jestem za stary żeby nie wiadomo jak podniecać się nowym językiem. Co więcej, uważam takie zachowanie za dziecinne.

Dodatkowo, w całym filmie nie pada ani słowo o wadach Pythona. A Python ma ich sporo. Przede wszystkim jest WOLNY. Nie wolny, ale naprawdę WOLNY. Dlatego właśnie wszystkie najpopularniejsze liby (numpy / scipy / pandas
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Programiści, jak tam u Was? Czy wy lub ktoś w Waszym otoczeniu lub Ty rzeczywiście nie może znaleźć pracy? Czy ktoś z Was zamierza się przebranżowić lub już to zrobił, a jeśli tak to na jaką branżę? Osobiście, w moim otoczeniu nie mam za dużo takich przypadków, poza tym, że kiedyś mieliśmy dużo reklamodawców zamieszczających ogłoszenia rekrutacyjne, a teraz jest ich ich jak na lekarstwo. I to, że gdzieś tam się czyta,
anusia-adamczyk - Programiści, jak tam u Was? Czy wy lub ktoś w Waszym otoczeniu lub ...

źródło: mailing2

Pobierz
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

✨️ Zarobki a poczucie wartości w pracy programisty
Odnoszę wrażenie, że nic nie potrafię. Zarabiam 20k miesięcznie, umiem tylko programować, znam architekturę systemu, wykonuję audyt bezpieczeństwa i wydaje mi się, że to jest nic a taka praca być może spokojnie na 3x mniej wyceniana. To normalne po pewnym czasie?

#programista25k #pracbaza #pracait

〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@mirko_anonim: 3x mniej czyli 6k, czyli 2x minimalne. Umiesz dwa razy więcej niż cieć w sklepie co przegląda kamery? Czy trochę więcej?

Angielski pewnie znasz
Umiesz programować
Znasz architekturę systemów
Pewnie w robocie
  • Odpowiedz
📌 W czasie II wojny światowej niemiecka polityka okupacyjna w Polsce była nastawiona m.in. na fizyczną eliminację inteligencji, czyli warstwy społecznej uznawanej za przywódczą (nauczycieli, duchowieństwa, lekarzy, prawników, oficerów rezerwy, artystów, studentów itp.).

Najważniejsze akcje eksterminacyjne:

📊 Łącznie historycy szacują, że w latach 1939–1945 w wyniku celowej eksterminacji (zarówno niemieckiej, jak i sowieckiej) zginęło ok. 200–250 tys. przedstawicieli polskiej inteligencji.

Efekty
  • 11
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@elo_kebab: XD po tych kierunkach 80% ludzi czeka bezrobocie popatrz sobie na statystyki. big4 jest jak faang to ze tam zarabia sie krocie nie znaczy ze kazdy sie dostaje.
  • Odpowiedz
@elo_kebab: no tak ale ile ludzi bedzie w stanie dostac sie do finansow jak masz 14k absolwentow na moze 500-1000 prac w kraju po ekonomii lub finansach entry level
  • Odpowiedz
Historia o tym jak kontraktornia wyje****** mojego kolege na B2B

Kolega podpisał umowę B2B, w której było zawarte coś co rzadko się zdarza, czyli tzw. płatny bench - nie mamy dla ciebie projektu? I tak dostajesz kase a w tym czasie sie szkolisz itd. Jednkaże jednocześnie warunkiem dostawania wypłaty jest wystawianie jakiegoś commitu, zrobienie dokumentacji itp min 1 w ciągu miesiąca. W przeciwnym wypadku wystawienie faktury było bezpodstawne i kasy nie dostanie. Było
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@elo_kebab: Kontraktownia brała gościa na b2b i płaciła mu za to, że ostatniego dnia miesiąca wrzucił jakiś artefakt?
Smoków brakuje w tej historii.
  • Odpowiedz
Poradnik dla HR #2 - jak stymulować senior java dev w 2025 roku by z---------ł w sprintach niczym chomik na kołowrotku

- pamiętaj, że programistów web spring/react/angular full stack z AWS/K8S jest jak psów od z-------a, na seniorów po 200 CV przychodzi w niecały miesiąc
- zatrudniaj crudziarza na ciągłe "długoterminowe kontrakty b2b" - od 3 do 6 miesięcy
- do samego końca kontraktu odwlekaj rozmowę o "przedłużeniu kontraktu" mamy taki kryzys że nawet w
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@PiesLat2230: ale co innego robic to w ramach backupu w razie gdyby laptop odmowil posluszenstwa a co innego wymuszenie tego przez organizację w duchu zasady

pewnie sie lenicie caly dzien, wiec na udowodnienie swojej pracy pod koniec dnia robcie commita
  • Odpowiedz