Kurła, nie działa! No nie działa! Siedzę jak głupi nad prostym kawałkiem kodu przez dobrych kilka godzin i teoria za cholerę nie może mi się zgodzić z praktyką. Nawet chatdżipiti nie pomaga. W końcu stwierdzam "a chrzanić to, jutro też jest dzień".

Siadam dzisiaj rano do kodu i pierwsze co widzę w że w jednym miejscu zapomniałem przemnożyć wynik przez jednostkę urojoną. Facepalm. Oczywiście po poprawce wszystko zaczęło działać od kopa. Klasyka
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@groman43: mam ostatnio to samo tyle że w projekcie związanym z programowaniem sieciowym i już powoli nic się tam kupy nie trzyma pakiety się ze sobą mieszają, a wszystko przez to że zachciało się użyć i pouczyć jakichś wymysłów o nazwie coroutines. gdybym napisał to w C to by śmigało aż ta lala, a teraz muszę to przepisać od nowa.
  • Odpowiedz
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Rekrutacje w IT to najbardziej patologiczna mieszanka januszerii, #logikarozowychpaskow w wykonaniu HR i antyoptymalizacji kosztów. Rok temu mój znajomy rekrutował się do pewnej znanej gdańskiej firmy jako mid (ale nie proframista, inna rola). Odpadł, trudno zdarza się. 2 tygodnie później zgłosił się do kontraktorni. Szukali mu projektu aż znaleźli... ten sam w tej znanej firmie gdzie odpadł po rozmowie. Po tej rozmowie załatwionej przez kontraktornie go przyjęli (wtf?). Jako, że
  • 25
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

✨️ Czy warto przebranżowić się na lekarza w wieku 34 lat?
Czy przebranżowienie się na lekarza w wieku 34 lat ma sens?

Na wstępie zaznaczę ze to całkiem poważny post bo serio nad tym rozmyślam. Obecnie pracuje w IT i zarabiam bardzo dobrze. Na tyle dobrze że stać by mnie było nie pracować kilka lat. Spytacie po co?
Otóż wszyscy wiemy jak wygląda obecnie rynek IT i że nie zanosi się na poprawę
  • 32
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@mirko_anonim: Jeśli idziesz na lekarza z tego samego powodu dla którego poszedłeś na programistę -- czyli dla pieniędzy -- to będziesz tam miał dokładnie takie same problemy co masz będąc programistą. Czyli, jeśli się nie będziesz rozwijał, to i tak AI cię wypchnie. A rozwijać się możesz też będąc programistą.

2/10, bo odpisałem ;)
  • Odpowiedz
@BlackpillMonster Mamy 20 hindusów na twoje miejsce, którzy razem zrobią (albo i nie) tą samą robotę w dwa razy dłuższym czasie (albo i nie). A i tak wyjdzie taniej xD

Potrzebujemy więcej Pajetów. Wszędzie dookoła to działa. Dlaczego tutaj nie może ?
  • Odpowiedz
@BlackpillMonster znaczy dochodzi po prostu do wyrównania zarobkow, brak pracy zdalnej albo hybryda raz w tygodniu. Praca w it staje sie zwykla praca w korpo i nic wiecej. I tak w Polsce eldorado w tym zawodzie trwało bardzo dlugo. Ludzie w 2 lata potrafili kupowac mieszkania w miescie wojewodzkim bez kredo przy dobrym oszczedzaniu i OE.

Kto sie nachapał ten ma teraz dobrze. Ci co wchodza do tej branzy nie wiedza
  • Odpowiedz
#pracait #programista15k #programista25k #programista30k

Czy praca zdalna odejdzie do lamusa? Pytam, bo nie wiem czy wziąć kredyt na 800k i wybudować się > 100km od wojewódzkiego. Proszę o opinie ekspertów tagu.

Co robić?

  • Bierz kredyt po same jaja 57.1% (96)
  • Nie świruj bo praca zdalna odchodzi do lamusa 15.5% (26)
  • Weź kredyt po same jaja na klitkę 35m2 7.7% (13)
  • Zrób lepiej leetcode, żeby nie wypaść z obiegu 19.6% (33)

Oddanych głosów: 168

  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@ArchaicznyTaboret: Jako była (od roku mam wolne) pracująca osoba od ponad 11 lat zdalnie.
A kto kiedykolwiek normalny zakładał, że będzie zawsze pracować zdalnie?
Zostaw sobie ew. 30-50 km na dojazdy. Zresztą nawet jak teraz pracujesz zdalnie, to nie znaczy, że będziesz siedzieć w tej robocie do końca życia.
  • Odpowiedz
@TomSz: Ci którzy pracują zdalnie więcej niż te 10 lat to trochę inna opcja negocjacji (szczególnie, jeśli mają opcje negocjacji z firmami spoza PL)
Ci którzy zaczeli pracę zdalnie ~5 lat temu ("bo covid"). To mają inne opcje.

Ale to moje troche "widzi mi się". Wiadome, że tu dochodzi masa innych kryteriów. Tak czy inaczej - nie zakładałbym, że skoro teraz robie zdalnie to kolejne 30 lat będe robić, dlatego
  • Odpowiedz
@Zimm3man: co ty p--------z, przecież to dev klepie całe IaaC, ogarniasz cloudformation do ECS, EKS, S3, SNS, SQS, Lambda, Step Functions, API Gatewaye, Loadbalancery, CloudWatche i inne

DevOps jedyne co robi to przydziela role IAM i konfiguruje VPC, całą reszte robi dev xD
  • Odpowiedz
U nas wszystko z k8s robią developerzy. A i większość rzeczy na aws również.
- Tworzysz nowy serwis? Konfigurujesz mu helma.
- Chcesz mieć jakiś sposób na serwowanie statycznych assetow pod nowy system wysyłajacy mejle sengridem? Proszę bardzo, jako dev definiujesz iaac z s3 + cloudfront serwujący pliki z s3. Wszystko puszczasz terraformem w pipeline

@Zimm3man no co jakis czas tworzy się serwis lub pojawia się potrzeba - k8s i iaac
  • Odpowiedz
Dostaję wypłate w USD na konto firmowe w Santanderze - chciałbym się stamtąd ewakuować z racji stosunkowo dużego spreada przy przewalutowaniu. Jak ogarniacie temat otrzymywania przelewów w USD/ innych walutach i potem dobrego przewalutowania? Kolejnym tematem są przelewy "zagraniczne" np. USD - USD (powiedzmy wpłatę na konto maklerskie w dolarze - koszta z santandera są zabójcze i myślę nad jakimś sposobem optymalizacji tego...
Macie coś do polecenia co sprawdza się najlepiej u
  • 12
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 23
@BlackpillMonster: Klasyczek. Senior który uważa że jest eldorado zanim sam nie zacznie aplikować na jakiekolwiek stanowisko. No ale wygląda na to że każdy musi się przekonać na własnej skórze jak obecnie wygląda rynek
  • Odpowiedz
#programowanie #it #programista15k #programista25k
Był przypadkowy leak stawek na prezentacji, kontraktornia przytula za mnie prawie 50% marżę (65EUR i z tego mam 34), a ja za miesiąc zaczynam 4 rok bez podwyżki bo nie mają mi z czego dać. I w sumie jestem samograjem, mam zerowy kontakt z kontraktornią poza wysyłaniem godzin i wystawianiem faktur. Kto da więcej?! ( ͡° ͜ʖ ͡
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Dominias: no lekko, przecież to wiadomo. Bywały stawki (w moim epizodzie z taką firemką) rzędu 200$/ojro. Gdzie przy moim ówczesnym stanie wiedzy i doświadczeniu byłoby mi wtedy głupio 100 Euro/h komuś zawołać. A wtedy też z tych dwustu nawet i połowy na oczy nie oglądałem :) Natomiast wysokiej klasy specjaliści nie mają problemu negocjować 1.2 czy 2kE dniówki.
  • Odpowiedz