SpicyButIcy via Wykop
@ostatni_lantianin: krytyka podwyższania minimalnej nie wynika z tego że ludzie lepiej zarabiający chcą gatekeepować bo absolutnie nie. Wynika z tego że system składkowo-podatkowy został tak sprytnie zaprojektowany że waloryzacja minimalnej jest de facto waloryzacją kosztów dla reszty społeczeństwa gdy ZUS czy inne składki są liczone od minimalnej. Wzrost minimalnej sprawia że nie tylko ludzie na minimalnej kosztują więcej, kosztują wszyscy pracownicy, jak ktoś ma JDG to też płaci więcej, a














