Wykop.pl Wykop.pl
  • Główna
  • Wykopalisko170
  • Hity
  • Mikroblog
  • Zaloguj się
  • Zarejestruj się
Zaloguj się

Popularne tagi

  • #ciekawostki
  • #informacje
  • #technologia
  • #polska
  • #swiat
  • #motoryzacja
  • #podroze
  • #heheszki
  • #sport

Wykop

  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • FAQ
  • O nas
  • Kontakt
  • Reklama
  • Regulamin
SpicyButIcy
SpicyButIcy

SpicyButIcy

Dołączył 1 rok i 7 mies. temu
  • Obserwuj
  • Akcje 906
  • Znaleziska 338
  • Mikroblog 568
  • Obserwujący 4
  • Obserwowane 15

113

Koszty pracy w 2026 r. czyli jak państwo doi pracodawców i pracowników

Koszty pracy w 2026 r. czyli jak państwo doi pracodawców i pracowników

Mirki, często w dyskusjach o zarobkach zapominamy o drugiej stronie medalu, czyli o tym, ile faktycznie kosztuje zatrudnienie pracownika w 2026 roku. Przyjrzyjmy się twardym liczbom, bez zbędnych emocji, żeby zobaczyć, jak zmieniły się realia prowadzenia biznesu w ostatnich latach. Od stycznia 2026

snorli12
z
wykop.pl
dodany: 22 godz. i 2 min temu
  • 42
  • #
    praca
  • #
    korposwiat
  • #
    pracbaza
  • #
    januszebiznesu
  • #
    januszex
  • #
    finanse
SpicyButIcy
SpicyButIcy
SpicyButIcy 18 min temu via Wykop
  • 2
@ostatni_lantianin: krytyka podwyższania minimalnej nie wynika z tego że ludzie lepiej zarabiający chcą gatekeepować bo absolutnie nie. Wynika z tego że system składkowo-podatkowy został tak sprytnie zaprojektowany że waloryzacja minimalnej jest de facto waloryzacją kosztów dla reszty społeczeństwa gdy ZUS czy inne składki są liczone od minimalnej. Wzrost minimalnej sprawia że nie tylko ludzie na minimalnej kosztują więcej, kosztują wszyscy pracownicy, jak ktoś ma JDG to też płaci więcej, a
SlowSnake
SlowSnake
10 godz. i 38 min temu
  • 25
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 14
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

SpicyButIcy
SpicyButIcy
SpicyButIcy 25 min temu via Wykop
  • 2
@tereska-kaczmek: bo zmienia się wiek i aktywność fizyczna, a nawyki nie (lub nawet stają się jeszcze gorsze). Macie rację że materia i kalorie nie biorą się z powietrza, ale zmiany hormonalne, nabyta insulinoopornosc, brak aktywności, dziwne głodówki, psychotropy/leki potrafią obniżyć bazowe zapotrzebowanie organizmu co nawet przy tej samej diecie może skutkować tyciem (mimo że wcześniej tak nie było). Jak jeszcze ktoś brakiem aktywności utraci dużą część mięśni szkieletowych to pogłębia
  • Odpowiedz

638

Przesłuchanie patomorfolog w sprawie szczątków płodów odroczone.

Przesłuchanie patomorfolog w sprawie szczątków płodów odroczone.

Pani doktor trafiła do szpitala.

sameowoce
z
radio.rzeszow.pl
dodany: 13.06.2026, 10:06:09
  • 154
  • #
    zdrowie
  • #
    prokuratura
  • #
    rzeszow
SpicyButIcy
SpicyButIcy
SpicyButIcy 14.06.2026, 11:11:07 via Wykop
  • -1
@don-tadeo: absolutna głupota. Płód człowieka jest człowiekiem, rozróżnianie tego poprzez fenotyp na tym etapie rozwoju nie ma sensu.

Inną kwestią natomiast jest uważanie kiedy taki człowiek zyskuje prawa i opiekę prawną zgodnie z prawami międzynarodowymi i krajowymi. I co śmieszne od milenii Kościół sam chronił życie narodzone, nie poczęte (chociaż przez większość czasu nie chronił żadnego xd).

Zamiast ku*** definicje po prostu je prostujmy.
W moim wywodzie wcale nie muszę odmawiać płodowi bycia
SpicyButIcy
SpicyButIcy
SpicyButIcy 14.06.2026, 11:23:38 via Wykop
  • 3
@Latarenko: chłopie, dosłownie zapostowałeś fałszywą informacje. Hitler bardzo mocno odwoływał się do katolicyzmu, co prawda traktował to instrumentalnie, reinterpretował i ciężko to uznać przykładnym katolikiem, ale to ten sam case jak z większością polskich katolików.
SpicyButIcy - @Latarenko: chłopie, dosłownie zapostowałeś fałszywą informacje. Hitler...

źródło: 1000018001

Pobierz
SpicyButIcy
SpicyButIcy
SpicyButIcy 14.06.2026, 13:22:28 via Wykop
  • 1
@Latarenko: XD nie jest. A-teizm jest odrzuceniem wiary.

Ale się wije katol bo się jego wizje rozmijają z rzeczywistością
Pomorski_Wilk
Pomorski_Wilk
12.06.2026, 14:41:24
  • 8
Młodzi uśmiechnięci mogą nie pamiętać, ale ja pamiętam jak PO i SLD 15-20 lat temu jechały po prawicy, że niszczy relacje z Rosją, a Putin taki straszny nie jest.

Gdyby ktoś taki jak Nawrocki wystartował to wrzeszczeliby, że zniszczymy relacje z Rosją wybierając kogoś tam ściganego z urzędu, a stare SLD nazywałoby go wandalem niszczącym sowieckie pomniki

#polityka #historia #ukraina #rosja
  • 16
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

SpicyButIcy
SpicyButIcy
SpicyButIcy 12.06.2026, 16:41:03 via Wykop
  • 2
@Pomorski_Wilk: było tak, bo się zapowiadało na to że Rosję uda się ucywilizować. W między czasie rozpętali kilka wojen, zrobili kilka interwencji, zajęli terytoria, a Putin żonglując Medwiejewem zrobił z siebie cara i ogłosił chęć odbudowania imperium rosyjskiego. Wówczas Rosja też co chwilę obrywała sankcjami ale społeczeństwo płakało bo gospodarka i jabłka rolników ważniejsze, mieliśmy znaki ale je ignorowaliśmy bo taki był klimat społeczny w Europie.

To się wydarzyło. Plan
  • Odpowiedz
old_s
old_s
old_s
11.06.2026, 15:56:28
  • 79
#ursulavonderleyen #uniaeuropejska #polityka
i to nie są heheszki
old_s - #ursulavonderleyen #uniaeuropejska #polityka 
i to nie są heheszki

źródło: HKe4oi1WQAAhyNk

Pobierz
  • 56
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

SpicyButIcy
SpicyButIcy
SpicyButIcy 12.06.2026, 08:50:31 via Wykop
  • 1
@old_s: czy Elon Musk został wybrany na ministra DOGE w wyniku wyborów powszechnych? Nie, więc to ten sam case
  • Odpowiedz
ProstyKrzywy
ProstyKrzywy
10.06.2026, 17:10:20
  • 457
Uwaga uwaga!!

Nowa jakość w polskiej polityce!

Ewa rzeżączkowska-wziernik zakłada 3 konfę, tego nam potrzeba xD

Zarejestrowała
ProstyKrzywy - Uwaga uwaga!! 

Nowa jakość w polskiej polityce! 

Ewa rzeżączkowska-w...

źródło: 1000136525

Pobierz
  • 45
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

SpicyButIcy
SpicyButIcy
SpicyButIcy 11.06.2026, 13:46:08 via Wykop
  • 0
@ProstyKrzywy: ona zrobi exodus 1-2 pp spermiarzy do siebie i wszyscy się pożrą xD
  • Odpowiedz
Varesi
Varesi
10.06.2026, 21:27:07
  • 120
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 17
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

SpicyButIcy
SpicyButIcy
SpicyButIcy 11.06.2026, 08:01:01 via Wykop
  • 15
@CloudSpanner: nie jest, po prostu obserwuje zjawisko ale nie podaje wszystkich możliwych wyjaśnień. Ty za to podałeś jedno z wielu jako wyjaśnienie absolutnie pewne, a przepływy są bardziej skomplikowane.

Owszem - część kobiet z racji tego że zdobywa wyższe doświadczenie zdobywa też dobrą pozycję ekonomiczną i społeczną pod to aby wymagać partnera o wyższym statusie. Ale w tej tezie nieprawdziwe jest to że każda kobieta która zdobędzie wyższe doświadczenie będzie miała
  • Odpowiedz
zulugulubenc2
zulugulubenc2
10.06.2026, 10:00:31
  • 94
#blackpill #looksmaxing

O lookmaxingu to wiedzieli ludzie z klasy trochę wyższej niż chł0pska jak jeszcze chodziłem do szkoły. Rodzicie w dzieciaków z dobrych rodzin inwestowali w aparaty na zęby, rehabilitacje i pewnie wiele rzeczy o których nikt się wtedy nie chwalił. Znałem typa co rodzice zaniepokojeni niskim zrostem syna wozili go po lekarzach hormony mu badać. Oski teraz ma chyba 185 cm poprostu trochę później niż rówieśnicy wystrzelił
  • 14
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

SpicyButIcy
SpicyButIcy
SpicyButIcy 10.06.2026, 15:23:50 via Wykop
  • 1
@zulugulubenc2: miałem to samo z wzrostem, genetycznie u mnie wszyscy byli niscy ale ja wyjątkowo późno dorastałem. Endokrynolog jednak stwierdził że nie potrzeba mi i zostałem manletem 173cm.
  • Odpowiedz
aa-aa
aa-aa
10.06.2026, 03:50:42
  • 188
Dlaczego ludzie dziękują zatrzymującym się samochodom na pasach, przecież to nie jest żaden akt łaski tylko gdyby nie ten obowiązek wprowadzony ileś tam lat temu to byłby dalej dziki zachód jak był kiedyś
  • 182
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

SpicyButIcy
SpicyButIcy
SpicyButIcy 10.06.2026, 08:37:21 via Wykop
  • 0
@aa-aa: mimo że wiem że mam pierwszeństwo to mam też zdolności obserwacji otoczenia. Gdy dochodzę do pasów i widzę że nadjeżdżający samochód nie zwalnia, a ja kalkuluje że nie zdążę przejść to się nie wpieprzam bo nie mogę mieć zaufania do kierowcy.

Natomiast dziecko, osoba niewidoma czy głupawa emerytka takich zdolności nie mają i odpowiedzialność zawsze musi być na kierowcy
  • Odpowiedz
SpicyButIcy
SpicyButIcy
SpicyButIcy 09.06.2026, 10:15:25
  • 304
Przy inflacji 3,2% po 22 latach tracisz połowę oszczędności. Aby prześcignąć inflację, najlepiej zainwestować w krypto - wtedy można stracić połowę oszczędności w rok.

#gielda #kryptowaluty #meczennicyxtb #kryptomariusze
SpicyButIcy - Przy inflacji 3,2% po 22 latach tracisz połowę oszczędności. Aby prześc...

źródło: 1000017905

Pobierz
  • 11
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

SpicyButIcy
SpicyButIcy
SpicyButIcy
Autor
09.06.2026, 23:33:51 via Wykop
  • 3
@megunchi: lol, ale pieprzenie xD można by było mówić o jakimś zasobie jakby Bitcoin był magazynem tej energii, ta energia poszła w podgrzanie atmosfery i zapis. Nie ma z tego użytecznej pracy i wartości, czysta spekulacja.

Cena nie świadczy o tym że coś ma wartość. Tak samo jak skiny w csie mają wysoką cenę ale ich wartość jest żadna, podobnie jest z tym cudownym piniondzem który rzekomo miał zrewolucjonizować płatności cyfrowe,
  • Odpowiedz
WscieklyIRozjuszonyManlet
WscieklyIRozjuszonyManlet
08.06.2026, 11:43:43
  • 55
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 11
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

SpicyButIcy
SpicyButIcy
SpicyButIcy 08.06.2026, 16:51:53 via Wykop
  • 0
@choochoomotherfucker: nie wiem jak wywnioskowałaś to z tego wykresu, bo już pomijając czy te proporcje są prawdziwe (z badań statystycznych dla aplikacji randkowych może, dla całej populacji raczej nie) to taki wniosek jest totalnie z czapy
  • Odpowiedz
Kismeth
Kismeth
06.06.2026, 16:54:23
  • 804
Ehhh, Tusk znowu leje ciepłą wodę z kranu. Dajcie znowu PiS do władzy, bo by się człowiek poekscytował trochę czy masło będzie po 8 złotych czy po 12, czy w tym tygodniu ukradną 2 miliardy czy zrobią przewał na 10 miliardów, albo czy inflacja przekroczy 20%, a tak to nudy.

Fajnie też wyszedł ten brexit. Pozytywny przekaz leci do zakutych łbów ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#heheszki
Kismeth - Ehhh, Tusk znowu leje ciepłą wodę z kranu. Dajcie znowu PiS do władzy, bo b...

źródło: 1000099930

Pobierz
  • 74
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

SpicyButIcy
SpicyButIcy
SpicyButIcy 07.06.2026, 16:29:19 via Wykop
  • 0
@Kismeth: lubię Pana Tuska, ale czekam na czas kiedy wzrost PKB przełoży się na szarego Kowalskiego poprzez sposób inny niż przepływu socjalne. Bo teraz mamy wieczny wzrost kosztem ludzi, a nie z nimi.
  • Odpowiedz
SpicyButIcy
SpicyButIcy
SpicyButIcy 06.06.2026, 19:53:53
  • 11
Mam dzisiaj samotne 30 urodziny i jest to najbardziej gorzkie ciasto jakie jadłem w życiu.

Jeszcze 7 lat temu miałem plan, marzenia, miłość, ścieżkę kariery, wiarę, pewność siebie, zdrowie psychiczne, znajomych i przyjaciół. Zdrada, pandemia, problemy finansowe, niepowodzenia w randkowaniu, i budowaniu znajomości oraz 7 letnia depresja (żaden terapeuta i psychiatra nie był w stanie mi pomóc) sprawiły że prawie przegrałem walkę o życie i 2 lata temu wylądowałem w szpitalu po próbie
SpicyButIcy - Mam dzisiaj samotne 30 urodziny i jest to najbardziej gorzkie ciasto ja...

źródło: 1000017856

Pobierz
  • 11
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

SpicyButIcy
SpicyButIcy
SpicyButIcy
Autor
06.06.2026, 19:55:49 via Wykop
  • 0
@SpicyButIcy: a jakby jakieś służby miały działać (bo wiem że działają na wykopie). Nie jest to b--ń boże jakiś post pożegnalny czy coś lol. Po prostu chce się podzielić swoimi przemyśleniami. Jestem pod opieką lekarską.
  • Odpowiedz
SpicyButIcy
SpicyButIcy
SpicyButIcy
Autor
06.06.2026, 20:49:54 via Wykop
  • 0
@grand_khavatari: tak, ale przeżyłem już półtorej roku NEETa gdzie się leczyłem i pieniądze znikają w astronomicznym tempie w Warszawie, a wyjazd poza nią znowu mnie odcina od epicentrum działania.

Plan mam - wracam się obronić i szukać roboty w aviation/space.

A przy tym boli to poczucie że budujesz latami jakąs stabilność pod wkład, pasję i nagle wali się grunt z nie twojej winy, trzeba wrócić do trybu przetrwanie. Natomiast doceniam
  • Odpowiedz
SpicyButIcy
SpicyButIcy
SpicyButIcy
Autor
06.06.2026, 21:20:15 via Wykop
  • 0
@jim_carrey: dziękuję, doceniam
  • Odpowiedz
budep
budep
05.06.2026, 04:40:07
  • 1296
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 149
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

SpicyButIcy
SpicyButIcy
SpicyButIcy 05.06.2026, 07:19:52 via Wykop
  • 3
@nie_umiem_inwestowac: w Banderę 95% Ukraińskiego społeczeństwa to ma absolutnie w------e.

Wielu z nich po prostu albo nie zna historii bo jest przemilczana karta, albo zwyczajnie skupia się na swoim przetrwaniu i życiu.

Jego kult podnoszą jakieś nacjonalistyczne grupki, które w czasach wojny wiadome że się zmagają. Zełeński imo zrobił błąd że próbuje się podlizywać swoim nacjonalistom, w też prawdą jest że wielu z nich walczy na froncie. Podobnych zjebow znajdziesz
  • Odpowiedz
MackaCthulhu
MackaCthulhu
04.06.2026, 05:43:10
  • 820
Dylemat onucy
#wojna #ukraina #rosja #bekazpodludzi
MackaCthulhu - Dylemat onucy
#wojna #ukraina #rosja #bekazpodludzi

źródło: 1000111033

Pobierz
  • 92
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

SpicyButIcy
SpicyButIcy
SpicyButIcy 04.06.2026, 09:04:47 via Wykop
  • 0
@zielonawrona: nie ma co się okłamywać, Polacy nie są krystaliczni i kochają podsycać nastroje wobec sąsiadów. Znam wielu Ukraińców i mam tam przyjaciół, zachowania wielu są po prostu reakcyjne
  • Odpowiedz
SpicyButIcy
SpicyButIcy
SpicyButIcy 03.06.2026, 17:45:26
  • 2
Chłop na silce widział taką piękną azjatke i wystarczyło by dla jego, ale była otoczona przez koleżanki i zostaje wierny pigułce. I tak by się to skończyło tragedią, tym bardziej że od 3 dni bez roboty ( ͡° ʖ̯ ͡°)

#blackpill #przegryw
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

nocticadius
nocticadius
03.06.2026, 17:47:55 via Wykop
  • 4
@SpicyButIcy:
nocticadius - @SpicyButIcy:

źródło: 1000057387

Pobierz
  • Odpowiedz
SpicyButIcy
SpicyButIcy
SpicyButIcy 03.06.2026, 14:04:39
  • 3
Gdyby to chłop a nie płodna Julka utknął w Chinach to nikt by się nawet nim nie przejął.

Śmiechu warte

#blackpill
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Wojciech_Skupien
Wojciech_Skupien
02.06.2026, 04:54:57
  • 2184
Z żoną przez ponad 2 lata staraliśmy się o drugie dziecko, po historii z dwoma poronieniami zaczęliśmy szukać przyczyn takich sytuacji, stąd też skierowaliśmy się do kliniki leczenia niepłodności, żeby zminimalizować szansę wystąpienia kolejnego poronienia.
Przez rok czasu prowadziła nas przesympatyczna Pani, która z wielką empatią i zaangażowaniem starała się nam pomóc. Faktycznie poronień już nie było, ale zajścia w ciąże również. Widziała moją frustracje, powiedziałem raz jej wprost, że zanim się
  • 327
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

SpicyButIcy
SpicyButIcy
SpicyButIcy 02.06.2026, 08:13:38 via Wykop
  • 11
@Wojciech_Skupien: i cały ten trud żeby urodzić syna-manleta któremu natura chciała oszczędzić cierpień a rozjedzie go hipergamia p0lek
  • Odpowiedz

291

Tego nikt się nie spodziewał! Nagły zwrot akcji w sklepach. Inflacja w dół!

Tego nikt się nie spodziewał! Nagły zwrot akcji w sklepach. Inflacja w dół!

Inflacja w maju 2026 roku zaskoczyła ekonomistów. Jest wyraźnie poniżej oczekiwań rynku

ObserwatorGospodarczy
z
obserwatorgospodarczy.pl
dodany: 29.05.2026, 09:42:26
  • 177
  • #
    ekonomia
  • #
    polska
  • #
    inflacja
  • #
    finanse
SpicyButIcy
SpicyButIcy
SpicyButIcy 29.05.2026, 19:41:57 via Wykop
  • 79
Na głównej jak zwykle psychiatryk xD Utrzymywanie celu inflacyjnego to jest podstawa stabilnej gospodarki, a nie jak Huzia na Juzia pisowskie 20% i czyszczenie oszczędności ludziom "bo chociaż na bombelki dajom" xD
  • 3
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

  • <
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 16
  • Strona 1 z 16
  • >

Grzesiu Grzesiowicz

Osiągnięcia

  • Gadżeciarz
    od 14.11.2024

    Gadżeciarz
  • Komentator
    od 12.09.2025

    Komentator
  • Rocznica
    od 14.11.2025

    Rocznica
  • Mikroblogger
    od 10.06.2026

    Mikroblogger

Wykop © 2005-2026

  • O nas
  • Reklama
  • FAQ
  • Kontakt
  • Regulamin
  • Polityka prywatności i cookies
  • Hity
  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • Changelog
  • więcej

RSS

  • Wykopane
  • Wykopalisko
  • Komentowane
  • Ustawienia prywatności

Regulamin

Reklama

Kontakt

O nas

FAQ

Osiągnięcia

Ranking