#pracait #praca #pracbaza #programista15k #lekarz100k #lekarski
Wszystko
Najnowsze
Archiwum
- 108
K---a te zarobki kodoklepów przy lekarzach to xd 180 zł/h dla seniora teraz to jest jakiś sufit, gdzie 300 zł/h dla lekarza teraz to podłoga
#pracait #praca #pracbaza #programista15k #lekarz100k #lekarski
#pracait #praca #pracbaza #programista15k #lekarz100k #lekarski
Czy komus jeszcze windows 11 z niczego wylaczył wpieranie 2 monitorow, mam kopie widoku, oraz ukrył stare opcje ustwiania orientacji monitorow?
#windows #windows11 #pc #zalesie #programista15k #programowanie
#windows #windows11 #pc #zalesie #programista15k #programowanie
- 1
@Na-100-pomyslow-1-wypali: restart pomogł.
#rozdajo - kebsik + smartfony w MEGA cenach.
TLDR
Nowe smartfony do odbioru w salonie kilkaset zł taniej.
Xiaomi 17t 5g 12/512 za 2699 zamiast 3399 (z hulajnoga/odkurzaczem o wartości 1599 zł gratis).
Motorola Razr 60 5g za 1350 zamiast 2000.
TLDR
Nowe smartfony do odbioru w salonie kilkaset zł taniej.
Xiaomi 17t 5g 12/512 za 2699 zamiast 3399 (z hulajnoga/odkurzaczem o wartości 1599 zł gratis).
Motorola Razr 60 5g za 1350 zamiast 2000.
źródło: 1000030887
Pobierz- 0
@SpongeBobertKanciastoRenki: nie, FVAT dostajesz z salonu. Dodałem więcej info do posta.
@lubie_placki777: nie jestem tymczasowo zainteresowany, ale podoba mi się ta droga
Nie wiem po co ludziom te 15, 100k, ja sobie mam #renta 1k i mam wszystko w dupie.
#lekarz100k #programista15k #przegryw
#lekarz100k #programista15k #przegryw
@UczesanyPedryl: bo nie umiesz wydawać pieniędzy. Ale może to i dobrze bo ich nie masz.
@UczesanyPedryl: 1k renty i miejsce VIP z popcornem do obserwacji igrzysk: rząd vs lekarze vs obywatele.
@przybysz_miedzygwiezdny a na co ma wydawać, jak rozrywkę ma za darmo? Mądry człowiek nie potrzebuje pieniędzy aby dobrze spędzić czas.
@przybysz_miedzygwiezdny a na co ma wydawać, jak rozrywkę ma za darmo? Mądry człowiek nie potrzebuje pieniędzy aby dobrze spędzić czas.
Jak programista ma żonę i dzieci to c--j nie programista. Jeśli tylko będzie rekrutacja to szukam jakiegoś co siedzi cały czas w piwnicy, bo będę miał pewność że kod to on nawet w głowie kompiluje i uruchamia.
#programowanie #programista15k
#programowanie #programista15k
@FedoraTyrone: taki co ma rodzinę i buduje dom zaciśnie zęby i nadal będzie na ciebie robił bo nie ma innego wyjścia
@FedoraTyrone: faceci z dziećmi najlepsi do zatrudniania bo mają na co pracować
- 7
3
Claude Code - serwery MCP

Połącz Claude z serwerami wiedzy i umiejętności i osiągnij możliwości wcześniej nieosiągalne.
z- 0
- #
- #
- #
- #
- #
- #
- 1
Na kogo może się przebranżowić programista?
#programista15k #pracait #korposwiat #praca #kamilprogramista
#programista15k #pracait #korposwiat #praca #kamilprogramista
- 403
Ta pogarda konowałów w komentarzach, że kto pracuje za 157 zł za godzinę.
Jeszcze trochę, jeszcze chwila i społeczeństwo da przyzwolenie, aby rozpierd*lić tę kastę w drobny mak ( ͡° ͜ʖ ͡°).
#lekarz #praca #programista15k #studia #konowalposting #medycyna #pracait #afera #lekarski #lekarz100k
Jeszcze trochę, jeszcze chwila i społeczeństwo da przyzwolenie, aby rozpierd*lić tę kastę w drobny mak ( ͡° ͜ʖ ͡°).
#lekarz #praca #programista15k #studia #konowalposting #medycyna #pracait #afera #lekarski #lekarz100k
źródło: IMG_6490
Pobierzże kto pracuje za 157 zł za godzinę.
@VaizardOmbre: Ale jak to "pracuje". Tu chodzi o dyzur. Czyli przebywanie w pracy a nie pracowanie.
Moze sie zdarzyc ze w ta godzine popracujesz 60 minut, a moze sie zdarzyc ze popracujesz 0 minut przez 3 godziny.
@some_ONE: jakby u-----i tak wszędzie możliwości dojenia kasy to szybko by spokornieli. Oni tak p------ą, a znam to środowisko dość dobrze. Grożenie pójścia w prywatę, albo wyjechania za granicę to kek. Po pierwsze jakby im u-----i zabiegi prywatne na sprzęcie z NFZ to szybko by się skończyło ich prywatne eldorado. A co do wyjazdów - większość tych konowałów co kosi gruby pieniądz to angielskiego dobrze nie zna, a co dopiero
źródło: 20260620_104002
Pobierz@SendMeAnAngel: zacząłem agresywniej niż rok temu i od startu cisnąłem. Trasa raczej łatwa. Był tylko 1 dość stromy zjazd. Parę razy schodziłem z roweru bo były za strome podjazdy, a ja już byłem @zmeczony.
Było okrutnie gorąco xd pocisnąłbym nawet trochę szybciej ale prawie mdlałem xD
Pod koniec jakiś typ się przewrócił i się zatrzymałem. Szukaliśmy numeru do organizatora, a inny chłop dzwonił na 112.
Ogólnie dużo nie
Było okrutnie gorąco xd pocisnąłbym nawet trochę szybciej ale prawie mdlałem xD
Pod koniec jakiś typ się przewrócił i się zatrzymałem. Szukaliśmy numeru do organizatora, a inny chłop dzwonił na 112.
Ogólnie dużo nie
4
Arbor bije Claude Code 2,5x. Open source z Chin rozkłada pozostałych na łopatki

Framework open source z Microsoft Research i Chińskiego Uniwersytetu Renmin osiągnął ponad 2,5-krotnie wyższe przyrosty wydajności niż Claude Code i Codex. Problem, który rozwiązuje, jest banalny: obecne agenty kodowania zmieniają kilka rzeczy naraz i nie wiedzą, co faktycznie pomogło.
z- 0
- #
- #
- #
- #
- #
- #
- 1209
Byłem u dentysty w prywatnej klinice, miałem przegląd zęba, nic mi nie robiła dentystka. Oprócz przeglądu zęba zrobiła RTG. Za wszystko skasowała 300 zł. Wszystko spoko, jestem w prywatnej placówce to płacę. Jakie zdziwienie miałem, gdy już wychodziłem z gabinetu i w koncie IKP wyskoczyło mi skierowanie na do pracownii rentgen na NFZ i że już zrealizowano. Czyli de facto okradli mnie z podatków i na lewo jeszcze pociągnęli hajs z NFZ'tu.
@kondor_20_zglos_sie: to nie krewetki na pizzy żeby mandaty dawać xD
@kondor_20_zglos_sie: w pierwszej kolejnosci to bym sie postaral o zwrot kasy skoro to z nfz
Jak można przerzucić się z kodojebstwa na pracę gdzieś w finansach?
#pracait #programista15k #korposwiat #finanse
#pracait #programista15k #korposwiat #finanse
27
AI nie zwiększa produktywności programistów, a tylko ich bardziej obciąża

Zamiast oszczędzać czas, generowany przez sztuczną inteligencję kod zmusza programistów do spędzania długich godzin na jego sprawdzaniu, debugowaniu i poprawianiu błędów.
z- 20
- #
- #
- #
- #
- #
- #
- 4
@CipakKrulRzycia: konowały śmiały się ludziom w twarz, bo wiedzieli, że nawet jak wszyscy inżynierzy rzucą się na medycynę to im i tak nic to nie zmieni na rynku pracy dzięki limitom ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@CipakKrulRzycia: ja pamiętam jak programiści na wykopie gardzili biedakami co zarabiają mniej niż dwie średnie krajowe. Chociaż tych było im trochę żal, że nie są inteligentni i nie uczyli się dużo.
- 8
Wykopowicze po prostu oburzają się po ostatnich newsach o #lekarz100k a tymczasem redditowi #programista15k po ostatnich wiesciach o milionerach ( ͡° ͜ʖ ͡°)
źródło: 1000008657
Pobierz- 1
ehh, ja to bym chciał nową porządną przeglądarkę. Niby silniki są otwarte, dostępne, czy to chromium czy ffox, ale takie to spaghetti że nie mam takiego długiego kija którym chciałbym to dotykać ;)
A tymczasem, ffox co - otwieram 6 zakładek ze świetnie zoptymalizowanego wykopu 2.0, a tu nagle! jak nie świśnie, jak nie błyśnie!
W panice jądro overcommituje 6 GB, oom się dławi ubija
A tymczasem, ffox co - otwieram 6 zakładek ze świetnie zoptymalizowanego wykopu 2.0, a tu nagle! jak nie świśnie, jak nie błyśnie!
W panice jądro overcommituje 6 GB, oom się dławi ubija
Isolated Web Co, zwalnia 4 GB, doalokowuje jeszcze@Oo-oO dla mnie normalne jest też że ostatecznie komputer się wyłącza, a przynajmniej programy które są odpalone. A współcześnie webdev to jest bloatware i to wcale nie musi być wina przeglądarki tylko tego gówna co wisi w necie.
- 0
@pietryna123: zgadzam się, współczesne strony są ciężkie, natomiast jedynym (albo głównym zadaniem) przeglądarki jest właśnie wyświetlanie tych stron. Bardzo łatwo natomiast dojść do tego co jest przyczyną problemów - zmienia się styl i ciężar stron www, oraz aktualizuje się przeglądarka; więc chyba łatwo określić co jest przyczyną.
- 22
I to jest wyznacznik gdzie jest miejsce kodojebców i ogólnie całego IT. Nie dla psa kiełbasa.
#pracait #programista15k
#pracait #programista15k
źródło: b98c438e8049d21be2221680dd73c0eead0bb547f6dd863e20eacde2d1371402
Pobierz






















12 000 zł – leasing za Porsche Cayenne
8000 zł – rata za apartament w prestiżowej lokalizacji
2500 zł – czynsz, media i ochrona
6000 zł – catering dietetyczny i luksusowe restauracje
4000 zł – markowe ciuchy i medycyna estetyczna
Proponuję wigęcej godzin np teleporada
Jak coś to mów nie wiem i 300 zl
Pozdrawiam
To skandal, na Grinderze znalazłbyś Mirków co za darmo by sprawdzili a nawet by doplacili :/ czysty (hehe) profit. I na mieszkanko by człowiek odłożył. To jest myśl dla spadkowiczy myślę do przemyślenia ( ͡° ͜ʖ ͡°)