Uczcie się koledzy programiści jak się takie rzeczy załatwia. Konował wsadził babę na wózek, bo zamiast normalnie, operował robotem.

https://wykop.pl/link/7703045/po-operacji-kregoslupa-nie-moze-sie-wyprostowac-krzyczalam-z-bolu

Gdyby takie coś odwalił kuc, że wskutek użycia AI grubo spieprzyła się produkcja, to dostałby natychmiastowe wypowiedzenie i egzekucję kary umownej z kontraktu. Na Wykopie zbiór innych "fachurów" zrobiłby mu zbiorowe code review i znęcał się dobry tydzień. Gość byłby spalony w branży.

Tymczasem
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@paluszki_rybne: Tutaj się zgadzam w stu procentach, ale mając te 19-20 lat gdy człowiek zaczyna studia to niektórych aspektów się nie bierze pod uwagę i mnie np. matka nie była w stanie przekonać, żeby iść na lekarski a nie informatykę ( ͡° ͜ʖ ͡°). Tbh może gdybym spojrzał na ilość specjalizacji, w które można pójść i jak szerokie to jest spektrum to może by coś trafiło
  • Odpowiedz
#programista15k #pasjonat15k #pracait

Jezeli jeszcze myslicie ze jest na rynku IT miejsce dla slabych, to tu macie przyklad 15 latka zajmujacego sie security w AI/ML ktory ma na koncie ponad 20 CVE a ostatnio byl prelegentem na Zer0Con2025:

https://retr0.blog/

A wy sie dziwicie ze nie ma dla was pracy jak ledwo te swoje crudy jestescie w stanie klepac w wieku 35 lat? ( ͡° ͜
  • 27
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Zapytam z ciekawości, ale osoby, które pracują w hr I rekrutują do It. Czy faktycznie teraz jest mocne spowolnienie? Czy dalej próbować się dostać na juniora czy totalnie to sobie odpuścic? Pytam poważnie jak cos xd #pracait
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Long-Position-Investor: pół żartem pół serio mówię czasem o tym, że wolę biurko, 2-3h roboty, internecik, calle bez kamerki itp. od bycia lekarzem i grzebania w przeróżnych miejscach ciała, szczególnie na początku kariery w publicznych placówkach, ale jako pielęgniarz to już nawet pół serio nie będzie jak pomyślę co oni muszą wyczyniać przy chorych ludziach - nie tylko babrać się w tym wszystkim, ale oglądać śmierć z bliska - no thank
  • Odpowiedz
#pracait #programist15k #pasjonat15k #pracbaza

Mowie mamie, ze niepotrzebnie te studia z IT robie, bo predzej znajde prace w dotychczasowej branzy, a moja 66 letnia mama mi mowi: synek nie przjemuj sie, tych programistow i informatyków to i tak żona zdradza bo caly dzien siedzą przy komputerze i nie wiedzą co sie w zyciu dzieje.

Zawsze mnie umiała pocieszyć.
P.S jak cos to moja mama
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#it #pracait #devopsiarz

Jeśli macie ochotę rozwińcie odpowiedź do ankiety w komentarzu. :)

Czy osoba będąca Windowsowym Sys-Adminem (zero pingwina), ogarniająca np. sieci albo jakieś typowe taski na deploye VMek, musząca zadbać o to aby się dyski nie zapchały a czasem nawet napisać prosty skrypt w PS, ma szanse zostać DevOpsem w środowisku IaC np. w AWS albo Azure?

Zakładamy, że uczy się na własną rękę

Da się?

  • Tak, to wcale nie takie trudne. 21.6% (11)
  • Tak, jeśli poświęci od cholery czasu i nerwów. 25.5% (13)
  • No, tak średnio bym powiedział. 7.8% (4)
  • Nie ma mowy, będzie to olbrzymie wyzwanie. 2.0% (1)
  • Nie, nie i jeszcze raz nie. 7.8% (4)
  • Z czym do ludzi.. xD 35.3% (18)

Oddanych głosów: 51

  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Benzo_Noir: sorki ale to dużo za mało. Zacząłbym od zrobienia RHCSA. W między czasie git. Gitlab, GitHub actions, ansible, terraform, docker, potem jak już to ogarniesz możesz zacząć się uczyć kubernetesa, cert z AWSa i tak dalej i tak dalej. Daj sobie spokój z Windowsem
  • Odpowiedz
✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Czy jest możliwość, że firma robi mnie w huya i oferuje tylko UOP?

Zacząłem pracę w firmie w której możliwy był tylko UOP. Sprawdziłem sobie kilku gości którzy z zespołu i widzę w CEIDG, że ich DG jest aktywna. WTF? A może oni robią tak, że zatrudniają nowych na UOP, a jak zdobędą zaufanie to pozwalają wrócić na B2B? Jeżeli tak to kurva bez sensu tylko dupę zawracają i
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@mirko_anonim: Czasem jak spółka jest giełdowa to im też zależy na zwiększeniu liczby osób na UOP, różne mogą być powody.
Otwierają nowe etaty i stwierdzają, że chcą mieć tylko na uop, bo np. propocja b2b do uop jest za duża i tyle.
  • Odpowiedz
Znacie jakiś sposób na szybkie uzyskanie statusu studenta? Potrzebuje go, żeby nie płacić ZUS-u na UZ. Dzwoniłem po WSB i tam dopiero uzyskuje się ten status w październiku, czy da się szybciej np. do miesiąca?

#pracbaza #pracait #zus #studia #praca
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Słuchajcie, wszyscy mówią że niby lekarz tak mało zarabia a patrzcie na to:
Weźmy chirurga który operuje jakiegoś raka. Dużo osób ma raka to spokojnie może mieć pełen grafik. Zawód nie różni się od pani Grażynki z mięsnego a odpowiedzialność taka sama. Najczęściej też operują jedną ręką, bo i tak stażystka trzyma haki, albo sobie jakiegoś da Vinci włączą, co spokojnie chat gpt może go obsługiwać. Jedna operacja raka to pewnie ze
I.....s - Słuchajcie, wszyscy mówią że niby lekarz tak mało zarabia a patrzcie na to:...

źródło: angry-middle-aged-male-doctor-260nw-696047296

Pobierz
  • 17
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 19
@git_commit: P--------z. Biorąc pod uwagę rasizm hindusów żaden biały nie znalazłby pracy w IT w Indiach. Często w europie i stanach mają problem jak szefem jest hindus.
  • Odpowiedz
✨️ Obserwuj #mirkoanonim
#pracbaza #praca #korposwiat #pracait #zalesie #gorzkiezale

Jakie inne zawody, niezwiązane z IT mogą być dobrą szansą dla UX designera?

Zaraz stuknie mi 5 lat jako UX/UI designer i czuję, że złapało mnie to mityczne "wypalenie zawodowe". Sama idea takiego zawodu bardzo mi się podoba, ale w tym czasie przerobiłam trzy różne firmy i w każdej wygląda to tak
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Lekarz świeżo po skończeniu studiów, bez specjalizacji, bez doświadczenia zawodowego chce zarabiać minimum 180 zł za godzinę, czyli 25k/msc i jak widać jest rozchwytywany, bo przychodnie rzucają się z propozycjami pracy. Po skończeniu specjalizacji ten lekarz zarabia 180 zł od pacjenta, przyjmuje 4 pacjentów w 1h czyli w godzinę zarabia ok. 700 zł. Miesięcznie daje to ok. 95 000 zł, rocznie jest to ponad milion złotych. Chodzi o specjalizacje medycyna rodzinna, internista,
p0melo - Lekarz świeżo po skończeniu studiów, bez specjalizacji, bez doświadczenia za...

źródło: obraz_2025-05-05_145321785

Pobierz
  • 203
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@xyz_xyz: Ty nie chodzi o zazdrość te posty są po to żeby młodzi nie niszczyli sobie życia na informatyce czy innym gownie po którym nie mają żadnych uprawnień i właściwie są na tym samym lvl co gość po stosunkach kaszubsko-polskich tylko lecieli w dobry kierunek
  • Odpowiedz