Właśnie odbieram nową sportage w automacie na wyprzedaży rocznika za 113k( ͡º͜ʖ͡º) Obleciałem wszystkie salony i nic lepszego mi nie zaproponowano w tej cenie.
Cześć alkoholowe świry, dziś mija mi 150 dni bez alkoholu, jest to najdłuższy czas abstynencji od popadnięcia w alkoholizm tj od 2012 r. Poprzedni taki okres abstynencji miałem w 2015r. ok 145 dni Jeśli chodzi o plusy to schudłem z 8 kg bez zbytniego wysiłku. Piłem ok 40 piw tygodniowo. Ale nadal mam problemy ze snem, nadal zbytnio nie wychodzę z domu oprócz pójścia do pracy itp. #alkoholizm
@EricCartman96: E no to super. Pilnuj tłuszczy. Przerzuć się na oliwę extra vergine i dorzuć suplementację dobrą omega 3 w kapsułkach. Plus magnez i witaminy z grupy b. To serio pomaga na samopoczucie.
Orientuje się ktoś ile kosztuje delikatne przyciemnienie tylnych szyb w kia sportage V? W salonie powiedzieli mi 1200pln i nie mam pojęcia czy to akceptowalna cena. #motoryzacja #tuning #kia #sportage #samochody #mechanikasamochodowa
Często widzę opinię "Skąd mają się wziąć seniorzy skoro firmy aktualnie nie zatrudniają juniorów?”
A ja pytam: po co w ogóle komu seniorzy w przyszłości? AI jest w obiegu zaledwie kilka lat, a już wywraca rynek do góry nogami, kod pisze się sam, obecrna rola programisty jest tylko do nadzoru. Co będzie za 10 - 15 lat? Klasyczne działy programistyczne staną się reliktem, już nawet ludzi nie będzie trzeba do nadzoru. Tak
@GooPae: Przejrzałem sobie twój profil i brzmisz jak typowy fatalista programista przekonany o własnej wyższości. Każdy komentarz i wpis na jedno kopyto. Oczywiście po części to o czym piszesz jest prawdą, ale tak naprawdę nikt nie wie co będzie za 10 lat. Może po prostu woźnica zostanie zastąpiony przez kierowcę. XD Krzywa rozwoju sztucznej inteligencji ewidentnie się wypłaszacza. Czy oznacza to że programiści przetrwają? Nie wiem, i Ty na pewno
#leasing czy kredyt na samochód dla vatowca na ryczałcie 12% przy cenie około 120-140k? Jedyne wymaganie to to żeby wyszło jak najtaniej i nie wydawać całej sumy na raz. Szczerze mówiąc zastanawiałem się nad kredytem konsumenckim ale oprocentowania w większości salonów są absurdalne. Jedynie citroen ma pożyczkę z rigczem ale za to silnik to pure zdech.
@OptiFinance: Dzięki. Właśnie oglądałem sobie oferty pozczególnych dleaerów i są tak absurdalne że odechciało mi się kupowania samochodu. RRSO 13%! XD Przecież to jest jakaś patologia przy inflacji na poziomie 3%.
@OptiFinance: Hej, ruszyły obniżki stópek więc stwierdziłem że sprawdzę jak tam leasingi. Wiesz może czemu mi wychodzi takie nienormalne oprocentowanie w okolicach 22%? Jeśli chciałbym wariant na 36 miesięcy, wpłata 30-40%, wykup 1-20%. Myślę że najpóźniej w czerwcu będę chciał już kupić samochód ale te wyceny są mocnym wtf.
2.5 roku temu zwolnili mnie z krypto startupu (#androiddev here), płacili dobrze bo $11k/msc ale po tym już miałem troche dość pracy dla innych i postanowiłem pójść all-in i zostać #programista15k na swoim
long-story short, udało się i teraz żyję głównie z moich aplikacji, na screenshocie jedna z nich (slonoise.com), zarabia jakieś $1k+/msc
w szczytowym momencie zarabiałem $8k/m z moich apek, teraz około $2-3k/msc i buduję dalej
@mdfk: Szacunek że udało Ci się przebić. Od dłuższego czasu myślę nad własnymi projektami i wszystko co przychodzi mi do głowy wydaje się przesycone na rynku. No i jestem devopsem więc w moim przypadku strony/apki to troche skok w bok.
@mdfk: Da się dołączyć bez portfolio do pokazania? Z racji na stack robię rzeczy dla banków, telekomu itp.. Własne, małe apki to dla mnie nowość. Aczkolwiek wiedzę, zwłaszcza w kontekście infrastruktury, hostowania czy chmur publicznych mam więc jakąś wartość wnieść mogę.
Wykopki be like Łeee doktory i #programista15k są na #b2b i trzeba im tego zakazać, niech płacą podatki!
Tymczasem w branży #nieruchomosci ekipa wykończeniowa domu na czarno bez faktury bierze za robocizne 50k, stolarz 100k na czarno, ale to #b2b jest złe ( ͡°͜ʖ͡°)
@Wiedzmumin: Jak możesz nazywać legalną umowę oszustwem? Masz Ty rozum i godność człowieka? No chyba nie. Przecież na b2b się płaci zazwyczaj liniówkę 19% i do tego dowalony zus i zdrowotną. Plus godzisz się z tym ze nie masz urlopu, chorobowego, a na solidną emeryturę musisz odłożyć sam i możesz być bez roboty z dnia na dzień.
#wec #lemans