@luke-dolla7 jak nie masz działalności to chyba jedynymi przewagami leasingu nad kredytem jest niższe oprocentowanie/wyższa zdolność. A leasingi z wysokim wykupem pewnie łatwo wciskać ludziom którzy mają niskie zarobki i chęć zaimponowania sąsiadowi ;)
  • Odpowiedz
✨️ Jak handlować suplementami bez zakupu firmy?
Witam, piszę z anonima bo zapomniałem hasła. Zamierzam handlować w domu pewnymi workami ziaren i suplementami lecz chce aby to było dorywczo bo pracę mam inna lecz mam kolegów co by to nabywali jednak niezamierzam zakładać firmy. Aby dostać te suplementy i ziarna muszę mieć NIP i REGON czyli mieć firmę, a to wierzę się z kosztami, więc myślę czy ktoś co posiada JDG dopisał
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Ahses: No i ja tłumacze że skoro chce sie rozstać z 200zł to jak dołoży 150 (które są kosztem) to może sobie sam wszystko ogarnąć i ma wiele zalet:
- brak zawracania komuś gitary i pełna niezalezność
- full legal
- mozliwość odliczania kosztów/VATu na rzeczy które mozna podciągnąć pod ta działlaność
- mozliwość nauki prowadzenia JDG
- łatwość rozwijania róznych innych przedsięwzięć finansowych na boku
  • Odpowiedz
@Schwarzfahrer: Ja to do tej pory myślałem że mam dziś problemy i umieram na srake ale Ty to sie dopiero zesrałeś. Gratulacje że Ci sie chciało cisnąć takiego kloca tylko po to żeby został spłukany na wieki wieków ament. Jak tam we Francji? Ile płacą na godzine na budowie i po ile te parówki? xD
  • Odpowiedz
@GastroAndrzej: Jak robisz do korpo to Word/Pages/Writer żeby automat nie miał problemu ze strukturą zawartości pliku a jak do januszexu to Ilustrator/Affinity/Inkscape.
  • Odpowiedz
@jerry-snow: Niby spoko, ale redflag te wieczorne telefony od prezesa. No i ogloszenie dyskryminujace ze wzgledu na plec, bo widze ze tylko kobiet szuka
  • Odpowiedz
@bigaczu: co takiego januszowego jest w tej ofercie? Jak na Lublin to nawet stawka powyżej minimalnej jest plusem ( ͡° ͜ʖ ͡°)
W sumie to nie jest taka zła oferta szczególnie jeśli ktoś ogarnia. W takich mniejszych firmach telefon po godzinach pracy jest często normą. Zresztą, telefony po godzinach “pracy” są normą w różnych branżach. Tzn może nie norma, ale zdarzają się, w kryzsowych / decyzyjnych
  • Odpowiedz
Już dawno mielibyśmy ten dobrowolny ZUS, gdyby nie było 2,6mln JDG, z czego większość to fikcyjne b2b z pracą dla jednego pracodawcy, który w ten sposób:
-omija obowiązki pracownicze
-omija często minimalną krajową (a resztę płaci pod stołem)
Ciekaw jestem ile JDG by zostało, gdyby to systemowo zablokować, chociażby na poziomie KSeF, gdzie AI powinno liczyć prawdopodobieństwo fikcyjnej b2b. Okazałoby się, że prawdziwych przedsiębiorców jest 500k, a reszta powinna mieć UoP
#
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 2
@PfefferWerfer: żeby nie było, nie jestem zazdrośnikiem etatowym na UoP, ale obecna sytuacja szkodzi obu stronom:
-rząd nie robi radykalnych uproszczeń i ulg dla prawdziwych przedsiębiorców, bo siedzi tam ogrom etatowców i każda pozytywna zmiana to miliardy z budżetu
-na rynku pracy w każdym mieście masz później kwiatki typu "kierowca Ubera" na b2b, gdzie pracodawca daje auto, wyznacza godziny, pracujesz na jego konto / kasę fiskalną
  • Odpowiedz
✨️ Jak radzić sobie z przytłoczeniem w pracy zdalnej?

Miraski jak żyć? Większość miesiąca pracuje z domu, nie mam znajomych. Coraz bardziej przytłacza mnie to siedzenie w domu i czuje się tym zestresowany. Udało mi się złapać robotę po godzinach na magazynie, więc udaje mi się póki co wyjść 2-3 w tygodniu i chociażby poprzerzucam sobie towar i coś zarobie i poprzebywam między ludźmi, chociaż za bardzo rozmowny nie jestem, zawsze wolałem
@mirko_anonim +12
✨️ Jak znaleźć sens w pracy i życiu?
Miraski, mam pytanie, bo ostatnio duzo sie nad tym zastanawiam. Ja #niebieskipasek lat ok 30, po szkole średniej, pracuje od 18 roku życia, kokosów nigdy nie zarabiałem, mieszkam sam, mieszkanie wynajmuje, no i tak sobie pracowałem a to
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@mirko_anonim z poznawaniem ludzi nie ma lekko, nie pomogę tu, ale jak dla mnie bardzo dobrym pomysłem jest przeniesienie pracy do innego pomieszczenia, na mnie podziałało. Do tego dołącz spacery - fajnie by było pół godzinki przed pracą na dotlenienie i złapanie słońca i po pracy godzina na odpoczynek od ekranów. Spacer albo rower jeśli masz
  • Odpowiedz
@mirko_anonim: może po prostu nie jesteś osobą która powinna pracować na długą metę zdalnie?

dla większości osób aka. "normików" to przecież zdalna jest nie do wytrzymania - bo nie można gadać z nikim, wyjść na kawkę

jeszcze jak szybciej się wyrobisz z robotą to sam nie wiesz co począć z tym nadmiarem czasu wolnego xd

moim zdaniem by Cię wyleczył 1 miesiąc pracy takiej full fizycznie w magazynie z tymi
  • Odpowiedz
to chyba sam widzisz jaki ogromny awans względem naszych rodziców zrobili Ci ludzie "pracujący w korpo" o których piszesz i może do których się zaliczasz, ale Ty nagle byś chciał dziesiątki milionów i to dolarów mieć na top nieruchomość w Los Angeles czy innym Vancouver. Albo apartament w Wwa 250 metrów czy w innym Sopocie jak nasi lokalni top gracze.


@Dietetyq: Skoro już wiemy, że miliarderami nie będziemy, wiemy, że kapitał
  • Odpowiedz
Pracuję w startupie zajmującym się uprawą ekologicznych grzybów robimy swoje nawozy itd. Ogólnie już jesteśmy na plus, ale wystartowaliśmy o dotację z UE (ale konkurs rozstrzygały polskie nieroby z urzędów).

Zajęliśmy pierwsze miejsce, ale tuż za nami był jakiś ejaj do inwigilacji obywateli XDDD

#praca #pdk
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 11
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Szukam roboty w logistyce, o czym już się kiedyś żaliłem, ale mam pytanie do mirków z tej branży - to normalnie że do pracy przy sterowaniu zapasami, planowaniu, raportowaniu itp. mile widziane są uprawnienia na ładowarkę teleskopową, czy pracodawca sprytnie z pracy "biurowej" chce se ogarnąć dodatkowego pracownika na plac budowy? XD

#praca #logistyka #budowlanka
michalxd21 - Szukam roboty w logistyce, o czym już się kiedyś żaliłem, ale mam pytani...

źródło: image

Pobierz
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach