Najstarszy bumerang na świecie ma jednak około 40 000 lat – pochodzi z Małopolski. Link do znaleziska:
https://wykop.pl/link/7744833/najstarszy-bumerang-na-swiecie-ma-jednak-okolo-40-000-lat-pochodzi-z-malopolski

Międzynarodowy zespół badawczy potwierdził wiek zakrzywionego ciosu mamuta z Jaskini Obłazowej (woj. małopolskie), uznawanego za najstarszy znany bumerang na świecie. Nowe wyniki datowań wskazują, że liczy on około 42–39 tysięcy lat, a więc jest starszy od słynnych australijskich odpowiedników o ponad 30 tysięcy lat. Odkrycie rzuca nowe światło na wczesną obecność Homo sapiens w środkowej Europie
ArcheologiaZywa - Najstarszy bumerang na świecie ma jednak około 40 000 lat – pochodz...

źródło: bumernag-jaskinia-oblazowa2

Pobierz
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Wywiad z katastrofistą Guyem Mcphersonem, który zapowiada w materiale koniec ludzkości w 2030. Na Wikipedii wisi rok 2026.

Oglądałem już dawno temu przesiadując na r/collapse, ale trochę działało depresyjnie, więc sobie odpuściłem.

https://archive.org/details/PBCInConversation042GuyMcPherson

https://guymcpherson.com/
b.....u - Wywiad z katastrofistą Guyem Mcphersonem, który zapowiada w materiale konie...

źródło: temp_file1994030767006775959

Pobierz
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Czy moglibyście polecić jakiś suplement Omega 3 + wit.E, do 30zł za 60sztuk lub do 35zł za 90szt?

Na razie upatrzyłem sobie coś takiego od firmy ALTO PHARMA
https://www.aptelia.pl/apteka/p156281-Omega_3__Vit_E_Fish_Oil_kapsulki_miekkie_90_szt.#tabDescription

Dodam ze to bedzie dla mojej matki i ojca, którzy mają miażdzyce i problemy z krążeniem. Ojcec jeszcze dodatkowo cukrzyce typu 2 i zakrzepice
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@essos: nie mogę polecić Ci konkretnego produktu, ale zajrzyj na stronę fundacji Badamy suplementy. Znajdziesz tam analizy różnych produktów i może będzie Ci łatwiej znaleźć cos odpowiedniego, szczególnie jesli chodzi o omegi. Piszesz, że tata ma zakrzepicę - jesli stosuje jakieś leki przeciwzakrzepowe to warto omówić z lekarzem stosowanie wit E i dozwoloną dawkę :)
  • Odpowiedz
@Rancor: Ciekawe czy miałby tyle wpłat, jakby pokazał, że z adsensa za te 3 materiały o titanie wpadło mu ponad 100k + jeszcze reklama letyshops, czyli pewnie kilkanaście tysięcy złotych kolejne (jak nie więcej).
  • Odpowiedz