Wykop.pl Wykop.pl
  • Główna
  • Wykopalisko159
  • Hity
  • Mikroblog
  • Zaloguj się
  • Zarejestruj się
Zaloguj się

Popularne tagi

  • #ciekawostki
  • #informacje
  • #technologia
  • #polska
  • #swiat
  • #motoryzacja
  • #podroze
  • #heheszki
  • #sport

Wykop

  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • FAQ
  • O nas
  • Kontakt
  • Reklama
  • Regulamin
Rancor

Rancor

Dołączył 17 lat temu
  • Obserwuj
  • Akcje 19939
  • Znaleziska 16270
  • Mikroblog 3669
  • Obserwujący 15
  • Obserwowane 34
trapist_e
trapist_e
21.06.2026, 20:15:24
  • 0
#astronomia
Jadę z Lublina do Wawy i widzę jasny i jest na wschód od księżyca, to gwiazdozbiór Lwa?
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Rancor
Rancor 21.06.2026, 22:33:15 via Wykop
  • 0
@trapist_e: Na wschód jest Panna, na zachód Lew
  • Odpowiedz

19

Kolonizatorzy Marsa będą potrzebować nowego czasu

Kolonizatorzy Marsa będą potrzebować nowego czasu

Czas na Marsie płynie inaczej przez inną grawitację i prędkości orbitalne. Zwykłe zegary atomowe dawałyby błędy narastające z każdym dniem. NASA i naukowcy pracują nad "Mars Time Ephemeris" systemem odmierzania czasu dostosowanym do warunków Czerwonej Planety.

Nick7C5
z
national-geographic.pl
dodany: 17.06.2026, 15:23:52
  • 25
  • #
    kosmos
  • #
    mars
  • #
    nauka
  • #
    technologia
  • #
    kolonizacja
  • #
    zegary
Rancor
Rancor 17.06.2026, 22:55:47 via Wykop
  • -1
@PopeLeon: Lot na Marsa trwa sześć do dziewięciu miesięcy. Rekordziści z Mira przebijali ten okres w stanie nieważkości niemal dwukrotnie. Twoja prywatna opinia, sprzeczna z tą reprezentowaną przez większość ludzi z branży kosmicznej, nie doprowadzi do anulowania nieuniknionych załogowych wypraw marsjańskich
Rancor
Rancor 18.06.2026, 05:36:14 via Wykop
  • 4
xd nie masz pojęcia o czym piszesz,


@PopeLeon: Nie mam pojęcia XD

a to tylko jeden z elementów, na który nie ma nawet teoretycznych
Rancor
Rancor 19.06.2026, 17:54:06 via Wykop
  • 0
chcesz przysypać statek kosmiczny metrową warstwą regolitu? Ciekawe co to jest regolit i ile waży.


@niegwynebleid: Nie statek kosmiczny, a habitat - element bazy na powierzchni Marsa. Wierzchnia warstwa pyłu, piasku i skał pokrywająca niemal całą powierzchnię Marsa. Wyobraź sobie nacisk na metr kwadratowy metrowej warstwy drobnego piasku na Ziemi i podziel to przez trzy

11

Polskie drożdże z genem niesporczaka w kosmosie. Wyniki misji IGNIS

Polskie drożdże z genem niesporczaka w kosmosie. Wyniki misji IGNIS

Polski eksperyment Yeast TardigradeGene wysłał na ISS genetycznie zmodyfikowane drożdże z wszczepionym genem niesporczaka. Ten mikroskopijny stwór przeżywa niemal wszystko. Wstępne wyniki potwierdzają, że zmodyfikowane drożdże lepiej rosną w stresowych warunkach kosmicznych.

real_scoria
z
naukawpolsce.pl
dodany: 19.06.2026, 07:54:55
  • 8
  • #
    kosmos
  • #
    nauka
  • #
    polska
  • #
    biologia
  • #
    iss
  • #
    technologia
Rancor
Rancor 19.06.2026, 09:34:53 via Wykop
  • 0
On się nie dostał, tylko Tusk zapłacił z publicznych pieniędzy żeby ten człowiek poleciał w kosmos


@Plemus @5da4266d3de6dbaf425a2d4fc1622

Misja została zakontraktowana przez ministra Waldemara Budę (PIS) w 2023 roku, Tusk nie wyłożył tu ani złotówki. Sam Uznański, jako jedyny Polak w korpusie rezerwowym astronautów ESA (tam się sam dostał, bez pomocy rządu), był tu najbardziej naturalnym

43

Kierowca autobusu w Łomży na przejeździe.

Kierowca autobusu w Łomży na przejeździe.

Koleś po raz pierwszy od 33 lat widzi zamykający się przejazd i nadjeżdżający pociąg, będąc w szoku odpierdala taką manianę, że nawet pedalarz z pasażerem postanawiają mu pomóc.

sargento
z
youtube.com
dodany: 17.06.2026, 16:45:53
  • 24
  • #
    kierowcy
  • #
    heheszki
Rancor
Rancor 18.06.2026, 19:51:47 via Wykop
  • 2
motorniczy pociągu


@zapomnialem_hasla_do_konta: Przywalę się ale trudno:

Pociągiem steruje MASZYNISTA. MOTORNICZY jest od tramwaju ( ͡~ ͜ʖ ͡°)
Menelowe_plus
Menelowe_plus
17.06.2026, 19:48:24
  • 3
Co tak świeci jasno obok księżyca? Widzę to z okolic Krakowa patrząc na zachód.

#kosmos #astronomia
Menelowe_plus - Co tak świeci jasno obok księżyca? Widzę to z okolic Krakowa patrząc ...

źródło: IMG_2121

Pobierz
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Rancor
Rancor 17.06.2026, 22:43:55 via Wykop
  • 3
@Menelowe_plus: W tej twojej aplikacji po prostu tekstury Księżyca i planet (co widać po Jowiszu) są nienaturalnie przerośnięte i nic dziwnego, że nachodzą się na siebie. Koniecznie zmień to w ustawieniach lub najlepiej przejdź na dużo lepsze narzędzie, czyli Stellarium. Zakrycia Wenus przez Księżyc się zdarzają, ale nie doszło do niego w dniu dzisiejszym. To dość rzadkie zjawisko

Wołam pulsujących wpis wprowadzający w błąd: @13sierpnia
  • Odpowiedz

1604

Czesław Mozil złapany przez @konfitura_w_akcji na wykroczeniu. (20 minuta filmu)

Czesław Mozil złapany przez @konfitura_w_akcji na wykroczeniu. (20 minuta filmu)

https://youtu.be/eyqV8GJz7_A

ZielonaOna
z
youtube.com
dodany: 14.06.2026, 19:35:43
  • 261
  • #
    konfitura
  • #
    czeslawmozil
  • #
    celebryci
  • #
    warszawa
Rancor
Rancor 15.06.2026, 05:21:32 via Wykop
  • 6
@CarlChryniszzswics: Jak myślisz, ile zajęłoby ci odnalezienie odpowiedzi na to pytanie samodzielnie?
Rancor
Rancor 15.06.2026, 08:59:53 via Wykop
  • 1
@w3r23ew2f23f23fsfdshjygfr3qg: Nie wiem czy znajdzie takie opinie. Sam osobiście nie lubię jego płaczliwego wokalu. Bez względu na to jednak czy jest to osoba lubiana, czy nie to jest jednak w Polsce ZNANA @CarlChryniszzswics

348

84 lata temu z Auschwitz uciekło 9 więźniów. W odwecie zagazowano 320 osób

84 lata temu z Auschwitz uciekło 9 więźniów. W odwecie zagazowano 320 osób

10 czerwca 1942 roku 50 więźniów z karnej kompanii Auschwitz II-Birkenau podjęło zbiorową ucieczkę podczas robót ziemnych. Udała się dziewięciu, w tym przyszłemu aktorowi Augustowi Kowalczykowi. Następnego dnia Niemcy rozstrzelali 20 i zagazowali 320 więźniów w odwecie.

real_scoria
z
przystanekhistoria.pl
dodany: 10.06.2026, 10:50:19
  • 177
  • #
    historia
  • #
    rocznica
  • #
    auschwitz
  • #
    polska
  • #
    wwii
Rancor
Rancor 10.06.2026, 19:08:35 via Wykop
  • 15
Dlaczego w Polsce można bezkarnie negować ludobójstwo wołyńskie,


@re5ublimacja: W Polsce nie można negować ludobójstwa wołyńskiego

a za poddawanie w wątpliwość narracji holoreligii i mitu założycielskiego "6 milionów" odpowiada się

435

Przedszkolanka zapomniała zabrać 5-latkę na wycieczkę. Sąd wydał wyrok

Przedszkolanka zapomniała zabrać 5-latkę na wycieczkę. Sąd wydał wyrok

5-latka przez 6 godzin przebywała w przedszkolu bez opieki, bo 46-letnia opiekunka zapomniała o liście obecności. Kiedy jej matka zadzwoniła, opiekunka zapewniła, że dziecko świetnie się bawi. Skazana nie miała uprawnień kierownika wycieczki. Zapłaci 10 tys. i przez 5 lat nie może pracować z dziećmi

wilgaroksa
z
radiowroclaw.pl
dodany: 09.06.2026, 11:59:16
  • 98
  • #
    dymy
  • #
    gruparatowaniapoziomu
  • #
    sadowehistorie
  • #
    dzieci
  • #
    rodzicielstwo
  • #
    polska
Rancor
Rancor 09.06.2026, 20:54:23 via Wykop
  • 15
w takim razie współczuję dzieci. Miałem 5 lat to zostawałem sam w domu na wiele godzin.


@DoktorMorela: Nie współczuj nam dzieci, my ci współczujemy rodziców.

A zanim dokonasz dalszej oceny, najpierw zrób swoje dzieci, a potem będziesz nam prawił morały o dyscyplinie, bezpieczeństwie i pie*****ył coś o "ofermach"
Rancor
Rancor 10.06.2026, 12:01:25 via Wykop
  • -1
nie mam bo chce sobie oszczędzić czasu z takimi rodzicami jak wy


@DoktorMorela: XD

Pi****lisz! Xd Nie masz bo nie jesteś materiałem na rodzica. Nic nie wiesz o życiu i o wychowaniu, więc wyładowujesz się na Wypoku swoimi rage baitami. Skoro nie wychowałeś ani jednego, to twoje zdanie w temacie jest warte mniej niż zero. Natomiast twoje podejście i pogarda dla innych, to najpewniej efekt zaniedbań ze strony rodziców, o

345

Astronauci ISS dostali natychmiastowy rozkaz ewakuacji

Pokaż treści 18+

Astronauci ISS dostali natychmiastowy rozkaz ewakuacji

Na ISS ogłoszono alarm przez gwałtownie rosnący wyciek powietrza w rosyjskim module. NASA kazała czterem członkom załogi wejść do Crew Dragona w skafandrach. Rosjanie próbowali ciąć konstrukcję piłą, co doprowadziło do wstrzymania napraw.

Nick7C5
z
informacje.wp.pl
dodany: 05.06.2026, 20:29:39
  • 93
  • #
    iss
  • #
    nasa
  • #
    kosmos
  • #
    awaria
  • #
    roskosmos
  • #
    wyciek
Rancor
Rancor 05.06.2026, 21:24:57 via Wykop
  • 22
jak to nie istnieje? Odczepić moduł i spalić w p---u w atmosferze nad Moskwą.


@MisterMinister: @haohao Tak się składa, że ten moduł (a konkretnie jego silnik) odpowiada między innymi za utrzymanie stacji na orbicie. Po jego oddokowaniu, w zasadzie cała stacja byłaby już bezużyteczna i można by ją spalić w p---u...

...oczywiście nad Moskwą
Rancor
Rancor 06.06.2026, 22:42:13 via Wykop
  • 0
@cr6d: @ArnoldZboczek Jak powyżej wspomniałem, wraz z innymi mirkami, moduł Zwiezda jest niezbędny dla utrzymania CAŁEJ stacji ISS na stabilnej orbicie
Rancor
Rancor 06.06.2026, 22:43:58 via Wykop
  • 0
Odczepić to ruskie gowno z załoga i wysłać na ziemię


@Pesa_elf: Niestety bez tego "g**na" reszta stacji byłaby już bezużyteczna. Tak została zaprojektowana 30 lat temu
Rancor
Rancor 06.06.2026, 22:45:00 via Wykop
  • 1
@cr6d: Stację projektowano 30 lat temu. Wtedy była trochę inna rzeczywistość geopolityczna

811

Frustrat - jest tyle bezsensownej nienawiści

Frustrat - jest tyle bezsensownej nienawiści

Mężczyzna przejeżdżając obok mnie samochodem pokazał mi środkowy palec. Odjechał dalej na parking. Podszedłem do niego i zrobiłem pamiątkowe zdjęcie. Okazuje się, że w niektórych ludziach jest tyle bezsensownej nienawiści. Mogliby zrobić coś dobrego dla innych, albo przynajmniej nie emanować złą ene

zawisza
z
youtube.com
dodany: 03.06.2026, 09:36:43
  • 182
  • #
    konfitura
  • #
    samochodoza
  • #
    stopcham
  • #
    patologiazmiasta
  • #
    kierowcy
Rancor
Rancor 03.06.2026, 15:42:10 via Wykop
  • 9
Ważne, że gawiedź ucieszona i pieniążki z YT lecą coraz szerszym strumykiem :D


@johny-bravooo: I bardzo dobrze, że lecą. Sprzątanie miasta kosztuje. Wiadomo, że typ chce wynagrodzenia za swoją ryzykowną, ale potrzebną pracę

66

To była największa od dekad eksplozja rakiety

To była największa od dekad eksplozja rakiety

Wybuch rakiety NSF Blue Origin, podczas testu był jedną z największych takich eksplozji. Wybuch mógł osiągnąć siłę nawet 1 kilotony, a więc porównywalną z ładunkami nuklearnymi, i widziano go z 80 km

KubaGrom
z
polskiastrobloger.pl
dodany: 30.05.2026, 06:52:26
  • 29
  • #
    astronomia
  • #
    astronautyka
  • #
    rakiety
  • #
    wybuch
  • #
    nauka
Rancor
Rancor 30.05.2026, 21:57:09 via Wykop
  • 0
Ktoś wie jak bardzo zaawansowany jest chiński program kosmiczny? Bo harmonogram Artemis chyba poległ na 2, albo i więcej lat...


@CherryJerry: Chiński statek księżycowy odbył do tej pory jeden bezzałogowy test orbitalny w 2020 roku, wykonali też kilka testów atmosferycznych. Amerykanie są wciąż o krok przed nimi
Antybristler
Antybristler
30.05.2026, 08:12:20
  • 19
Ktoś wcześniej wrzucał wpis o wielkiej koniunkcji Jowisza i Saturna z 2021 roku. Która się zdarza raz na 5000 lat (a tak naprawdę to co 400, chociaż te planety spotykają się na niebie co około 40 lat, choć nie zawsze są tak bardzo blisko.

Za kilka dni na niebie będzie inna koniunkcja z udziałem Jowisza,.

Już teraz po zachodzie Słońca rzucają się w oczy 2 jasne punkty. To Jowisz i Wenus, przez
Antybristler - Ktoś wcześniej wrzucał wpis o wielkiej koniunkcji Jowisza i Saturna z ...

źródło: obraz

Pobierz
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Rancor
Rancor 30.05.2026, 14:19:42 via Wykop
  • 1
Niebywałe to jest że jest przecież tyle przestrzeni a one leżą na orbitach które się pokrywają,


@olsnienie: To jest wypadkowa tego, że układy planetarne powstają w dyskach utworzonych z materii protoplanetarnej. Inna konfiguracja jest tu po prostu wysoko nieprawdopodobna
  • Odpowiedz

1338

[AFERA] Analiza 13 tys. wypowiedzi antypolskiego trolla @Icouldbeyourmom

Postanowiłem przeprowadzić szczegółową analizę pełnego zestawu publicznych wypowiedzi użytkownika @Icouldbeyourmom, z którego wyłania się obraz antypolskiego szowinisty, kłamcy i manipulatora. Sprawa została zgłoszona do moderacji. Długa lektura!

CosmicWarden
z
wykop.pl
dodany: 29.05.2026, 11:42:46
  • 263
  • #
    afera
  • #
    moderacja
  • #
    polska
  • #
    ukraina
  • #
    wojna
Rancor
Rancor 29.05.2026, 19:34:49 via Wykop
  • -3
Wielu tu antypolakow np @Rancor zawsze na straży bandery


@Ojkofil: Ruski śmieć, któremu marzy się utrata naszej niepodległości i gardzi Wojskiem Polskim, wyzywa mnie od "antypolaków" XD

W d***pie mam i banderowców i kacapów. Pamiętaj, jesteście TYM SAMYM sortem "ludzi". Dokładnie TYM SAMYM!
Rancor - >Wielu tu antypolakow np @Rancor zawsze na straży bandery

@Ojkofil: Ruski ś...

źródło: edd1e64391fadd4d3c31c672831951191ce774d42f138f3d1cc33b4cf94240a9

Pobierz
Rancor
Rancor 29.05.2026, 21:06:27 via Wykop
  • -3
ta kibicuje wystraczy wejsci na profil ale wasz te przerasta jak większości wykopków przygłupów


@Lukaszpl18: Najwyraźniej ciebie też to przerosło. Ojkofil pisze takie kocopoły, jakby sam Beria mu je dyktował
Rancor - >ta kibicuje wystraczy wejsci na profil ale wasz te przerasta jak większości...

źródło: komuch2.bmp (1)

Pobierz

420

Greckokatolicki ksiądz święcił siekiery

Greckokatolicki ksiądz święcił siekiery

Kobieta, która przeżyła rzeź, opowiada jaką rolę w podżeganiu do zbrodni miała cerkiew.

krkfilm
z
youtube.com
dodany: 26.05.2026, 18:12:08
  • 82
  • #
    historia
  • #
    ciekawostkihistoryczne
  • #
    gruparatowaniapoziomu
  • #
    iiwojnaswiatowa
  • #
    ukraina
  • #
    polska
Rancor
Rancor 27.05.2026, 07:55:18 via Wykop
  • -4
@BreathDeath: @aNDY-aND @GodEmperorWasRight: Tu nawet nie trzeba stylistykyki analizować. Wystarczy treść
Rancor - @BreathDeath: @aNDY-aND @GodEmperorWasRight: Tu nawet nie trzeba stylistykyk...

źródło: 3e9ab81ec2bf4afac49a2a56a79f403bd82ee5509eacb4e27e69a86134bd5d96

Pobierz

776

78 lat temu komuniści zamordowali rtm. Pileckiego. Dziś zapalamy znicze

78 lat temu komuniści zamordowali rtm. Pileckiego. Dziś zapalamy znicze

25 maja 1948 roku strzałem w tył głowy wykonano wyrok na rtm. Witoldzie Pileckim. Ochotnik do Auschwitz, organizator konspiracji w obozie i uczestnik Powstania Warszawskiego, zamordowany przez komunistyczne sądownictwo. Parlament Europejski ustanowił 25 maja Dniem Bohaterów Walki z Totalitaryzmem.

real_scoria
z
ipn.gov.pl
dodany: 25.05.2026, 08:00:52
  • 112
  • #
    rocznica
  • #
    historia
  • #
    polska
  • #
    ipn
  • #
    pilecki
Rancor
Rancor 25.05.2026, 18:35:05 via Wykop
  • 1
@Ojkofil: Swoje radzieckie i skrajnie ANTYPOLSKIE oblicze odsłaniałasz coraz śmielej. Mam tylko nadzieję, że odpowiednie służby już cię mają na celowniku...
Rancor - @Ojkofil: Swoje radzieckie i skrajnie ANTYPOLSKIE oblicze odsłaniałasz coraz...

źródło: 5003550663cf490608d21051d05b03c6e4c0d613f4ffc6abd555c8a2733c1759

Pobierz

2634

Exit Poll Polsat News - Miszalski i Rada miasta Wylatują

Exit Poll Polsat News - Miszalski i Rada miasta Wylatują

Wg exit Poll Polsat News frekwencja wyniosła 33,4%

Nigarun
z
wykop.pl
dodany: 24.05.2026, 19:02:28
  • 610
  • #
    krakow
  • #
    referendum
  • #
    polityka
Rancor
Rancor 25.05.2026, 05:23:15 via Wykop
  • 0
Oby to był początek końca szwabskiej okupacji


@Ojkofil: I początek ruskiej okupacji o której wyprost marzysz?

@bittracks-studio: w niczym się nie pomyliłeś
Rancor - >Oby to był początek końca szwabskiej okupacji

@Ojkofil: I początek ruskiej...

źródło: 7c2ef00fb7d766f485bd6929b43cb64aaac28cba9a18f60539a7d9be525964b8

Pobierz

798

Oświadczenie Sławosza Uznańskiego - "To próba cenzury i uciszania krytyki"

Oświadczenie Sławosza Uznańskiego - "To próba cenzury i uciszania krytyki"

Oświadczenie Sławosza Uznańskiego-Wiśniewskiego ws. konfliktu z POLSA. Astronauta publicznie pyta o wydatki Agencji, program IRIS2, NSIS i działania wokół misji IGNIS. Twierdzi, że próbuje się uciszać krytykę, choć stawką ma być przyszłość polskiego sektora kosmicznego.

mirekwirek
z
facebook.com
dodany: 22.05.2026, 12:56:35
  • 99
  • #
    polsa
  • #
    kosmos
  • #
    astronautyka
  • #
    esa
  • #
    astronomia
  • #
    polska
Rancor
Rancor 23.05.2026, 17:54:45 via Wykop
  • 0
weź ty się k---a zajmij normalną


@Nixxx2000: Praca w CERN nie jest normalna?

w---------y na ciebie masę pieniędzy g---o


@Nixxx2000: Państwo wy****ło pieniądze nie na niego, tylko na badania, które na ISS mógł wykonać wyłącznie człowiek. Możesz atakować program IGNIS i jego sens, ale wara ci od gościa, który po prostu wykonywał zleconą pracę
Rancor
Rancor 23.05.2026, 17:57:37 via Wykop
  • -2
poleciał reklamować pierogi


@SzuruSzur: Serio? Wymień mi podmioty, które zarobiły na tej "reklamie"
Rancor
Rancor 23.05.2026, 17:59:44 via Wykop
  • -2
Jakoś wcześniej gadal tylko o przepisie na pierogi


@Miedzwin: Naprawdę? Ile spotkań i wykładów z Uznańskim zaliczyłeś?

gdzie go przewieziono i jaki kraj dostal jako pierwszy wyniki badań


@Miedzwin: Udowodnij, że ten kraj otrzymał wyniki jako pierwszy. Wspomnę tylko, że ich analiza nie trwa kilka dni
Rancor
Rancor 23.05.2026, 18:00:27 via Wykop
  • -1
@freakoutXP: Nie mierz innych swoimi "ambicjami"
Rancor
Rancor 24.05.2026, 05:25:15 via Wykop
  • 0
@Miedzwin: Do minusowania i hejtu to pierwszy, ale jak trzeba uzasadnić swoje farmazony, to się zawijasz bez śladu
Rancor
Rancor 24.05.2026, 11:35:36 via Wykop
  • -2
ty wiesz, że to ty płacisz w podatkach


@freakoutXP: Oczywiście, że wiem i bardzo dobrze. Nie tylko ty jesteś w Polsce podatnikiem. Są też tutaj tacy jak ja. Miłośnicy astronomii i astronautyki

ze jego
Rancor
Rancor 24.05.2026, 14:57:29 via Wykop
  • -2
tyle tylko, że to będzie tylko kolejna gęba do wykarmienia,


@freakoutXP: Po tym jak wykazałeś z jaką ignorancją traktujesz innych ludzi (w tym moją osobę), cieszyć może jedynie fakt, że to jego gębę wykarmiono, a nie twoją.

O sensie misji IGNIS, także w perspektywie naszej obecności i wiarygodności jako członka ESA, nawet się nie będę rozpisywał, bo ani byś tego nie zrozumiał, ani nawet "nie chciałoby ci się tego czytać".
Rancor
Rancor 24.05.2026, 16:11:40 via Wykop
  • 0
Dobrali nawet tego młodziana (chociaż jest starszy ode mnie), żeby ładnie wyglądał na zdjęciach


@freakoutXP: Pokaż mi innego astronautę rezerwowego ESA w Polsce do tych zdjęć. Nie musi być ładny, ani młody

z atrakcyjną żonką z parciem na
Rancor
Rancor 24.05.2026, 16:34:48 via Wykop
  • 0
@freakoutXP: I ty również nie zrozumiałeś, bo trochę trollowałem. Wiem, że założenia programu IGNIS z późniejszą ich realizacją i przełożeniem na gospodarkę mocno się rozminęły. Natomiast zareagowałem na twój wpis, bo skupiasz swoją złość nie na tym podmiocie. Uznański był już członkiem korpusu astronautów ESA, więc był naturalnym wyborem do PAŃSTWOWEJ misji kosmicznej. Realizował on zleconą państwową robotę i mniemam, że akcja z pierogami to także nie jego pomysł, ale

2203

Ukrainka z lubelskiego ratusza chwali się sprowadzaniem rodzin Afrykańczyków

Ukrainka zatrudniona jako wicedyrektor w lubelskim ratuszu, zachwala sprowadzanie trzeciego świata do miasta nad Bystrzycą, mówi że sprowadzają "studentów" z trzeciego świata razem z rodzinami, żonami, dziećmi, szukają dla nich mieszkań, pomagają.

Makavlani
z
x.com
dodany: 23.05.2026, 20:53:29
  • 296
  • #
    ukraincy
  • #
    polska
  • #
    4konserwy
  • #
    prawo
  • #
    lublin
  • #
    polityka
Rancor
Rancor 24.05.2026, 05:20:56 via Wykop
  • -21
Koszmar to chce nam jednooki zgotować
Rancor - Koszmar to chce nam jednooki zgotować

źródło: d5e95595861eef14a461682c10a57617beba3fc69742a712d0164f3c623bd6a9,w800

Pobierz
Rancor
Rancor 24.05.2026, 05:23:24 via Wykop
  • -13
te same służby ktore pomagają w przerzucanie do nas migroli z rajch? ?


@Ojkofil: Co tam kacapie szczekasz w cyrylicy? Nie wspomnisz oczywiście, które służby odpowiadają za przerzut ze wschodu?
Rancor - > te same służby ktore pomagają w przerzucanie do nas migroli z rajch? ?

@O...

źródło: 81764

Pobierz
Rancor
Rancor 24.05.2026, 11:05:57 via Wykop
  • -3
nie trawię brałna, ale jeszcze bardziej nie trawię partyjnych propagandzistów


@WielkiBojler:

Nie łżyj, pachołku propagandowy
Rancor - > nie trawię brałna, ale jeszcze bardziej nie trawię partyjnych propagandzis...

źródło: 731e5ea0cde83ddaa1e2e2636f3519c32d0b63c8b2af51c4fd3172addab39ee6

Pobierz
Rancor
Rancor 24.05.2026, 12:36:47 via Wykop
  • -2
nie chce mi się tego czytać


@freakoutXP: Skończyły się argumenty i żyłka pękła. Jacy wy jesteście wszyscy powtarzalni XD

646

Donald Tusk reaguje po incydencie nad Morskim Okiem. "Surowe konsekwencje"

Donald Tusk reaguje po incydencie nad Morskim Okiem. "Surowe konsekwencje"

"Zwróciłem się do MSWiA o pilne ustalenie wszystkich szczegółów tego zdarzenia i wyciągnięcie surowych konsekwencji" - D.Tusk. Wobec kogo? Ukraińca? Policji czy posłów, którzy uchwalają śmieszne kary?

ScypioAfricanus
z
wiadomosci.onet.pl
dodany: 23.05.2026, 14:00:44
  • 212
  • #
    polska
  • #
    bekazlewactwa
  • #
    afera
  • #
    ukraina
  • #
    bekazpodludzi
Rancor
Rancor 24.05.2026, 05:18:08 via Wykop
  • -1
Ty chcesz rządu Polaków? A jeszcze niedawno marzyłeś, abyśmy wrócili pod obcego buta, a nasze państwo rozwiązano. To jak to z tobą jest kacapie?
Rancor - Ty chcesz rządu Polaków? A jeszcze niedawno marzyłeś, abyśmy wrócili pod obc...

źródło: ruski smiec

Pobierz

324

Ukraińskie drony w Rosji. Zełenski: przenosimy wojnę do Rosji

Ukraińskie drony w Rosji. Zełenski: przenosimy wojnę do Rosji

Prezydent Wołodymyr Zełenski poinformował w piątek o uderzeniu na rosyjską rafinerię w Jarosławiu. Dzień wcześniej ukraińskie drony zaatakowały podobny obiekt w Syzraniu. Kijów systematycznie uderza w rosyjski sektor naftowy. Według szacunków od początku wojny zaatakowano już zdecydowaną większość..

KapitanTorpedal
z
wiadomosci.wp.pl
dodany: 22.05.2026, 11:28:39
  • 42
  • #
    europa
  • #
    wydarzenia
  • #
    ukraina
  • #
    rosja
  • #
    wojna
  • #
    polityka
Rancor
Rancor 22.05.2026, 19:14:33 via Wykop
  • -5
@daniel-c: Nie wiem czy w Norylsku jest jeszcze coś do rozwalenia
  • <
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 16
  • Strona 1 z 16
  • >
  • Wrocław

Osiągnięcia

  • Komentator
    od 12.10.2022

    Komentator
  • Rocznica
    od 28.05.2026

    Rocznica
  • Mikroblogger
    od 08.01.2022

    Mikroblogger

Wykop © 2005-2026

  • O nas
  • Reklama
  • FAQ
  • Kontakt
  • Regulamin
  • Polityka prywatności i cookies
  • Hity
  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • Changelog
  • więcej

RSS

  • Wykopane
  • Wykopalisko
  • Komentowane
  • Ustawienia prywatności

Regulamin

Reklama

Kontakt

O nas

FAQ

Osiągnięcia

Ranking