@Ucik: Pamiętam jak mi kiedyś wykładowca sieknął tekstem "naukowiec powinien być: biedny, pokorny i nie chcieć profitów z swojej pracy" (choć gość jest dość mocnym idealistą "żyjącym w swoim świecie"), co trochę świadczy o nauce ogólnie xd
  • Odpowiedz
@1Andrzejek123_: Zgadzam się z stwierdzeniem, że do pracy na uczelni ludzi powinna przyciągać pasja i chęć poznawania świata, a nie kwestie wynagrodzenia lepszego niż w innych miejscach.
Ale jednocześnie nie może być dużo gorsze, bo ludzie też chcą godnie żyć i będą uciekać. (I jest jeszcze dość dużo do tych ale).

ALE! ;) kasa dla nauki jest potrzebna nie dla pensji dla naukowców, tylko po to by mogli sobie pozwolić
  • Odpowiedz
Po 10 latach przegrywania chcę się wyrwać z CRUD-ów i pójść wyżej. Wcześniejsze próby kończyły się rozwiązaniem jakiegoś arkusza maturalnego z matematyki. Nie wspomnę już o certyfikatach, które obiecałem zrobić, m.in. z ElasticSearch.

Ścieżkę już wybrałem, ale najpierw muszę poszerzyć wiedzę z następujących zagadnień:
- matematyka (macierze, funkcje, dyskretna, metody numeryczne)
- fizyka klasyczna
- fizyka kwantowa
SendMeAnAngel - Po 10 latach przegrywania chcę się wyrwać z CRUD-ów i pójść wyżej. Wc...

źródło: d7bc0b8c860acfefebf6eb7904c2ccf7

Pobierz
  • 17
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Problem w tym, że do 3 lat może powstać AGI, a chwilę potem ASI (superinteligentna AGI), i to ASI będzie tworzyć nową technologię i naukę, a nie ludzie. Z miesiąca na miesiąc, kolejne modele ASI i kolejne ich generacje, będą dystansować ludzkich geniuszy z inteligencją, a ekspertów z wiedzą


@Arkass: Odważne stwierdzenie. Podstawowe pytanie, czy obecna technologia (LLM, uczenie maszynowe, krzem) pozwoli na powstanie AGI, czy gdzieś dobijemy do limitu i
  • Odpowiedz