Widzieliście gdzieś dostępnego stacjonarnie do zakupu iPhona 14 max pro? Czy nie uli darować sobie objazdowke po marketach?
#lublin
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

szybki skrot konferencji gus:

spadek ludnosci o 1,2%
w miastach mieszka o 1% mniej, pomimo ze miasta obszarowo rosna
z #trojmiasto ludzie s---------a na wioski
piramida wieku przesowa sie do gory, wyrazny wzrost emerytow. ponad co 5 mieszkaniec ma ponad 60 lat
  • 31
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@srgs: Sytuacja nie dotyczy tylko ukraińców ale też indie, bangladesz, afryka, bliski wschód. Przyjeżdżają do nas miliony młodych chłopów.
To nam w niczym długoterminowo nie pomoże.
Przy dzietności 1,3 dodawanie większej ilości samotnych chłopów to jak dolewanie benzyny do pożaru.
Około 1990r skończyła nam się zastępowalność pokoleń - wtedy ostatni raz był współczynnik 2,1.
Rodzi się 105 chłopców na 100 dziewczynek.
Dziewczyny wybierają chłopów średnio 3-6 lat starszych, co przekłada się na to że mogą
  • Odpowiedz
tak apropos tego niedoboru kobiet. Czy są już dane ze spisu pokazujące nadwyżkę którejś płci w rozbiciu na miasta i wsie? Bo coś mi się wydaje (może błędnie, może nie), że problem nadwyżki chłopów w większym stopniu dotyka wsie i małe miasta, gdzie kobiety mają skromne możliwości zawodowe i chętniej emigrują do większych miast.


@Lonesome_road: Takie wykresy, nadwyżki kobiet w dużych miastach w porównaniu z mniejszymi ośrodkami już widziałem.
Nie wiem tylko
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
Macie jakieś problemy z #inpost w #lublin? Bo u mnie ostatnio jakiś dramat, paczka od środy 14-tego niby w oddziale do tej pory nie wydana do doręczenia, inne paczki niby w doręczeniu a do paczkomatu nie dotarły. Co się dzieje?
  • 21
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@MissN0b0dy: moja paczka też w doręczeniu od 9 od wczoraj i ciągle wisi na tym statusie (czyli jakby kierowca miał ją na aucie cała noc, przy zdaniu status sie zmienia) Czy Ty mówisz o paczkomacie na czubach? Jakiś czas temu trafiłem kuriera przy paczkomacie na Jana Pawła, powiedział że tego rejonu nikt nie chce robić bo gdzieś na radości mieszka jakiś psychol który ponoć jawnie atakuje kurierów, bo nie podoba
  • Odpowiedz
hej. razem z dziewczyną chcemy wybrać się na cały dzień do Lublina. Obecnie problemem jest pogoda więc podajcie jakieś fajne miejsca, atrakcje gdzie można posiedzieć w ciepełku nawet kilka godzin
#lublin #pogoda
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@LubieSzaszylkiZLublina: polecam Tomasz Kocki. Dwa tygodnie temu o 9 zadzwoniłem, a po 11 byłem już po badaniu. I nawet dostałem 8 lat mimo jazdy na grubych soczewkach. Na mapkach jest na Chodźki ale wtedy przyjmował na Probostwie
  • Odpowiedz
Chcę zacząć zarabiać na #uber, #bolt lub co tam jeszcze jest. Na pełny etat, mam własne trzyletnie auto. Rozumiem, że zakładam działalność, szukam partnera, wbijam taxi w dowód i mogę jeździć. Wyciągnę minimalną krajową na rękę w #rzeszow #lublin czy #warszawa? Załóżmy, że mam gdzie mieszkać w każdym z tych miast.
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@michal7 Jeśli już założysz własną działalność pod taxi, to zastanów się czy nie zrobić licencji i zrezygnować z partnera. Policz też czy nie opłaci Ci się bardziej korzystanie z usług partnera jako osoba fizyczna nieprowadzącą działalności.

Minimalną wyciągniesz bez problemu jeśli faktycznie planujesz jeździć na pełny etat. Ale godne zarobki - już niekoniecznie. :)
  • Odpowiedz
No tak, chłodniej, deszcz, przejście dla pieszych i wyłania się on: komplet starych opon!
Co te astry mają do mojej kiły? Już drugi raz we mnie wjeżdża astra, też w tył, ale tym razem opelek bardziej się postarał i przełączył na benzynę żeby zdrowiej przydzwonić.
Ech, dba człowiek bardziej niż sąsiad o żonę i taki klops.¯\_(ツ)_/¯

Mirki to że opona ma bieżnik nie znaczy, że zadziała. Jest zimno i mokro: stare opony dadzą efekt
konradk1 - No tak, chłodniej, deszcz, przejście dla pieszych i wyłania się on: komple...

źródło: comment_1663524838MCssum8POiRs0zm1uGLSJ7.jpg

Pobierz
  • 21
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Szkolna dyskoteka w 2003r? Nie to najnowszy klub w #lublin i impreza za 25zł od łebka +4zł szatnia. Za sterami "gwiazda" wieczoru Dj Mave ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#impreza #c---------------a
TheSznikers - Szkolna dyskoteka w 2003r? Nie to najnowszy klub w #lublin i impreza za...
  • 14
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Chyba czas clubbingu umarł w Polsce ~10 lat temu


@Don_Hollywood: Clubbing nie umarł, tylko przeniósł się do innych klubów, gdzie gra się jakąś sensowniejszą elektronikę. A tego typu kluby z muzą "z radia", to zawsze było tarło i nadal ludzie w tym celu tam chodzą ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
Chcę założyć sobie aparat ortodontyczny ale mam do usunięcia 2 ósemki. Może mi ktoś polecić jakąś placówkę lub konkretnego chirurga który dobrze wykona robotę za w miarę normalną cenę ?
#lublin #stomatologia #osemka #chirurgia
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Aloms Ja ostatnio wyrywalam w Instytucie stomatologii na Chodźki. Nowy udynek, nowy sprzęt.

Za darmo

Co trzeba zrobić: Jedziesz w ciemno na godzinę 6:15-6:30 i stoisz w kolejce do rejestracji. Nie ma zapisów wcześniej. Dostajesz numerek i czekasz aż cię wywołają. Przyjmują od 8:00. Ja wyszłam po wszystkim o 9:00, miałam nr 6. Ponoć w poniedziałki najmniej ludzi
  • Odpowiedz
@Aloms: Rowiński na Kaczeńcowej - wyrywałem kilka zębów u niego i wszystko sprawnie i gładko szło chociaż na to się nie zapowiadało ;) Więcej czekasz aż znieczulenie zacznie działać niż trwa samo wyrwanie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

co to za scena się zbudowała pod zamkiem? coś ciekawego będzie na weekendzik?
#lublin
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Ratunku. Skąd zamówić teraz dobry kebab z dowozem na czechów w normalnej cenie? Crown się popsuł i serwują breję zawiniętą w pitę, a mam ochotę najlepiej na kebsa z frytkami.

#lublin
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach