Wpis z mikrobloga

No tak, chłodniej, deszcz, przejście dla pieszych i wyłania się on: komplet starych opon!
Co te astry mają do mojej kiły? Już drugi raz we mnie wjeżdża astra, też w tył, ale tym razem opelek bardziej się postarał i przełączył na benzynę żeby zdrowiej przydzwonić.
Ech, dba człowiek bardziej niż sąsiad o żonę i taki klops.¯\_(ツ)_/¯

Mirki to że opona ma bieżnik nie znaczy, że zadziała. Jest zimno i mokro: stare opony dadzą efekt jak na obrazku. Tu plus, że nikomu nic się nie stało, pieszy poszedł w swoją stronę, pan z opelka wyda kasę na naprawę i zapłaci wyższe składki. Mnie czeka zabawa z ubezpieczalnią, wypożyczalnią, leasingiem, oddaniem i odbiorem auta z naprawy. Oszczędzanie na oponach to nie jest najszczęśliwszy pomysł.


#motoryzacja, #kia, #lublin
Pobierz konradk1 - No tak, chłodniej, deszcz, przejście dla pieszych i wyłania się on: komple...
źródło: comment_1663524838MCssum8POiRs0zm1uGLSJ7.jpg
  • 21
@konradk1: No po co płacić 500zł za oponę premium, jak za 300zł jest dębica, a za 200zł chinol. Na komplecie to już oszczędność rzędu tysiąca złotych. Trzeba trochę doświadczenia na drodze żeby wyłapać co w tym rozumowaniu nie gra.

Ale jakby nie patrzeć, dobre właściwości opony to już jest ostatni bezpiecznik przy takich zdarzeniach jak wyżej.

Współczuję i daję + na pocieszenie.
No po co płacić 500zł za oponę premium, jak za 300zł jest dębica, a za 200zł chinol. Na komplecie to już oszczędność rzędu tysiąca złotych. Trzeba trochę doświadczenia na drodze żeby wyłapać co w tym rozumowaniu nie gra.


@majk_emigrant: tyle, że świeża dębica>stare premium mimo wszystko, a często można je kupić w podobnej cenie i ludzie decydują się niestety na 4-5 letnie używki tuż przy kresie ich mechanicznej przyczepności gumy. na
@majk_emigrant: ja mam komplet Michelin Pilot Sport 4 18 i na zimę Alpine 6 na 16" i opony mają rok/dwa lata. I to są drogie opony, to prawda, ale działają.
Nie ma też nic złego w oponach klasy średniej jak Barum, Fulda, vederstain itp. nawet chińczyk czy Dębica mogłyby tu zatrzymać opla. Ale na polu były bardzo stare opony, ponad 10 letnie. Na suchym asfalcie jeszcze będą działać, ale nie j.w.
@winsxspl: Zmień 4-5 letnie na 14-15 i wtedy się zgadza, bo i takie niestety na olx schodzą na pniu, bo "premium, bieżnik jeszcze 4mm ma, to spokojnie pan 2 sezony oblata". No i choć w życiu bym nie kupił używanych opon, nawet dwuletnich, to nie przesadzajmy że 4-5 letnia guma jest z automatu do wymiany, skoro 3-letnie opony, o ile nie były zakładane są wg prawa traktowane jako NOWE tak samo
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@majk_emigrant: część ludzi kupuje używki bo ładne dobre, część się nie zna i ma to co im założy mechanik wulkanizator. Jak jesteś w galerii czy na parkingach pod marketami, zobacz jakie ludzie mają opony, czasem tak rzucam okiem mimowolnie to jest dramat. Pomijam już chrupki astry g i podobne 15 latki, spójrz na 5-10 letnie suvy ;)
@ondraszek: ale są i wyjątki bo chrupki też mają i dobre opony nawet premium. Myślę że nie można stawiać znaku równości między wiekiem auta a oponami, od właściciela zależy, bo jest tak jak piszesz, 5-10 letnie fury i ich opony.

Ogólnie w Polsce jest duża ignorancja na temat opon, ale też nie ma przepisów do tego. bo jak by policjant miał sprawdzać przy każdej kontroli drogowej wiek opony, podobnie na przeglądach
No i choć w życiu bym nie kupił używanych opon, nawet dwuletnich,


@ZlodziejBilonownic: to jest ciekawy temat bo wiele osób tak twierdzi ale już nie mają absolutnie żadnego problemu kupić auto 2-letnie na oponach 2-letnich,
z resztą, im lepsze opony na używanym aucie tym większy atut, a jak są tzw. premium to już wypas,

aby nie było, nie piszę o Tobie personalnie tylko rozwijam wątek, taki samochód 2-letni jak najbardziej przecież
@konradk1: ja z oponami budżetowymi mam raczej przykre doświadczenia i już na tą półkę nawet nie spoglądam. Całkiem poprawnie jeżdżące letnie dębice po dwóch latach eksploatacji zaczęły się zachowywać na mokrej nawierzchni jak na lodzie. Dosłownie. I to pomimo ciągle bardzo wysokiego stanu bieżnika.

Jeżeli komuś zależy na tym żeby oszczędzić, to średnia półka (uniroyal, fulda itp.) to jest całkiem sensowne minimum. Z uniroyalem mam szczególnie pozytywne doświadczenia jeśli chodzi o
@majk_emigrant: nie no, dębica to marka która moim zdaniem jest FSO wśród opon. Myślałem, że jak goodyear ich wykupił to coś się poprawi, no ale nie. Jako budżetowe marki mam na myśli poziom barum. Nawet chińczyki potrafią być ok jak Imperial czy Zetex (i kupując je odpowiednio taniej trzeba pamiętać że 3-4 lata i śmietnik i ich osiągi nie będą rewelacyjne).
@majk_emigrant: @konradk1: Miałem w poprzedniej furze letnie Dębice (Passio 2), miałem też zimowe (Frigo 2). Letnie to guano- na suchym ok, ale na mokrym dramat, nie da się autem ruszać, zimowe na śniegu bardzo dobrze, niejednokrotnie pokonują o wiele droższe gumy, ale znowu na mokrym przy ruszaniu jest źle. Zmieniłem na zimowe Nokiany made in Russia- na nich jako jedyny wjechałem bez pchania pod ośnieżoną i oblodzoną górkę na kostce