✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Dzisiaj upływa termin rezerwacji #nieruchomosci , którą chciałem zakupić. Chciałem posiłkować się #kredyt2procent . W poniedziałek dostałem decyzję ostateczną "warunkową" z uwagi na błędy w dokumentach dewelopera. Błędy deweloper uzupełnił po czym dział prawny banku zgłosił kolejne uwagi, które deweloper poprawił wczoraj (na dzień przed końcem terminu). Były to, naprawdę , niechlujne błędy, typu inny adres czy metraż xD Umowę będę więc mógł podpisać
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@mirko_anonim: jak masz kwity, to jak najbardziej, ale to będzie procesowanie się przez 2-3 lata. Można próbować wykazać tutaj niedojście umowy przyrzeczonej w terminie z winy dewelopera, o ile wykażesz to o czym piszesz (maile, smsy itd.).
  • Odpowiedz
@matey92: w 2021 przy ogromnej ilości kredytów czas rozpatrywania wniosku wynosił od 3 do 5 tygodni.
U notariusza spisywaliśmy umowę przedwstępną i się udało w 3 miesiące wszystko załatwić.
  • Odpowiedz
Czy w przypadku #kredyt2procent warto skorzystać z usługi doradcy kredytowego, czy składać samemu wnioski? Akurat dzisiaj trafiła mi się okazja i jestem zmuszony działać dość dynamicznie. Mam zdolność, mam wybrane mieszkanie, w nadchodzącym tygodniu będę miał umowę przedwstępną do wniosku kredytowego.

#kredythipoteczny #nieruchomosci
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Bogdan23: Patrząc na ilość papierologii, którą podpisywałem, to tylko z doradcą. I tak za niego nie zapłacisz, bo prowizję ma z banku, a tak to Ci wydrukuje tonę tych dokumentów, powie wszystko gdzie i jak dobrze wpisać i podpisać, zawiezie do banków, jak jest bardziej ogarnięty i ma kontakty, to może coś przyspieszyć. Do tego ja w tym tygodniu miałem już projekt umowy z bankiem i razem czytaliśmy całą umowę
  • Odpowiedz
@mirko_anonim: Obliczenia wykonane bezpośrednio w systemie PKO BP są dość dokładne. Warto jednak się zabezpieczyć przed ewentualną utratą zadatku (jeśli występuje) odpowiednimi postanowieniami w umowie.
  • Odpowiedz
@Jung22: Jak weźmiesz w promocji z kontem mIntensive to masz 7,29% xD No i żeby za konto nie płacić 50zł miesięcznie musisz mieć wpływ 7k i 15 operacji na koncie - przynajmniej ja dostałem taki warunek na JDG.
  • Odpowiedz
Na #kredyt2procent można brać mieszkania w stanie surowym/deweloperskim?

Chciałbym kupić mieszkanie za 650k na bk2% i wyremontować je za swoje, jest taka szansa?

Kolejne pytanie, w jaki sposób policzyć ratę w scenariuszu gdy tracę dopłaty od państwa po 3-4 latach (bo np. wynajmę to mieszkanie i wyprowadzę się gdzie indziej).

#kredythipoteczny #nieruchomosci
  • 12
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Gennwat: Przeczytaj dokładnie warunki tego programu. Mnie coś świta w głowie, że należy się wprowadzić w przeciągu roku.


@lycaon_pictus: najpierw odbierasz klucze, potem deweloper robi wyodrebnienie wlasnosci lokalu u notariusza i dopiero od tego czasu masz rok albo 2 lata(juz nie pamietam) na wprowadzenie sie

@Gennwat: fajnie jakby sie ktos wypowiedzial, bo cos slyszalem o okresie karencji (czyli do czasu przeniesienia praw wlasnosci) w ktorym to
  • Odpowiedz
Ale tylko chyba w pekao karencja jest do przeniesienia wlasnosci


@eehhh: Po wypłacie 100% środków składa się wniosek i od kolejnego miesiąca są raty kapitałowo- odsetkowe z dopłatą
  • Odpowiedz
@francoisinho: A może to po prostu się cieszą, że mają mieszkanie? Kredyt to jest ostatnia prosta, więc oni nie świętują, że dostali kredyt, tylko że będą mieli mieszkanie.
  • Odpowiedz
  • 166
@francoisinho a skąd się biorą tacy ludzie jak Ty co wyśmiewa innych na wykopie xD jeszcze sprawdziłeś im cenę butelki xD cieszą się z tego co ich cieszy a ten post to nawet nie wiem jak nazwać.
  • Odpowiedz
@pafcyk: tu masz przykład. Oprocentowanie prawie jak przy zwykłym kredycie hipotecznym. Ratę mi wyliczyli podobna do tej, która mi wychodziła w normalnym kredycie, dodać ich ubezpieczenie za prawie 100 zł miesięcznie i wychodzi rata taka sama albo nawet wyższa niż w normalnym kredycie hipotecznym. Jeśli nie jesteś klientem mbanku, to według mnie nie warto startować.
Jung22 - @pafcyk: tu masz przykład. Oprocentowanie prawie jak przy zwykłym kredycie h...

źródło: IMG_0037

Pobierz
  • Odpowiedz
#kredyt2procent #kredythipoteczny powiedzcie mi proszę czy jest możliwość wzięcia pełnej puli BK2% na kupno domu w SSZ gdy wartość nakładów przekroczyła 200 tysięcy? Ta strona (przykład 6) podaje sprzeczne informacje względem tweeta MRiT albo ja czegoś tu nie rozumiem. W moim przypadku interesuje mnie zakup domu za 450 tysięcy i z tego co rozumiem to nie mogę go kupić za BK2%.
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@wafel14: Tak, jest taka możliwość. Wymagane będzie jednak przepisanie pozwolenia na budowę i dokończenie budowy tak, aby zmieścić się w limitach BK2.
  • Odpowiedz
Pod koniec sierpnia złożyłem, przez doradcę, wnioski do trzech banków (PKO, Pekao oraz Aliora). Miałem już jedno zapytanie w BIKu z Pekao i dwa z Aliora, ale nic poza tym przez ostatnie dwa tygodnie. I mam pytanie tego typu: warto, poza wspomnianymi wnioskami, złożyć też dokumenty do Velo i BOŚ Banku na własną rękę. Pytam przede wszystkim @marcpol jako, że wygląda na eksperta w temacie.
Umowę przedwstępną mam do 15.11.

#
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@golon93: Ja czekam na decyzje z tych banków od 03.07. Mamy 14.09.... Złożyłem tydzień temu na wszelki wypadek kwity do Velo, poza tym imho mają faktycznie najlepszą ofertę ze wszystkich.
  • Odpowiedz
Pytam przede wszystkim @marcpol jako, że wygląda na eksperta w temacie.


@golon93: BOŚ ma słabą ofertę (wysokie koszty początkowe), ale Velo jak najbardziej warto się zainteresować. Pamiętaj o tym, że ten bank będzie wymagał zewnętrznego operatu szacunkowego.
  • Odpowiedz
@outkay: Oferta jest bez kosztów początkowych, ale ma wyższe oprocentowanie niż inne banki (8,64% segment Intensive względem 7,14% w większości banków biorących udział w BK2). Wymagane jest ubezpieczenie na życie przez 5 lat z oferty banku, wpływ wynagrodzenia lub dwukrotności raty, a w części ofert wyższe wpływy (5000 zł lub 7000 zł) oraz 15 transakcji na koncie miesięcznie. mBank nie udziela kredytów z gwarancją wkładu własnego. Wymagany minimalny wkład własny
  • Odpowiedz
@zuligarson: Tak, w przypadku osób z aktywnym kontem i wpływami mBank obniża oprocentowanie. Pisałem o tym tutaj https://wykop.pl/wpis/72592521/mbank-w-bk2-zszedl-z-wymaganym-wkladem-na-poziomie

Różnice w wysokości raty możesz bardzo dokładnie sprawdzić w kalkulatorze na mojej stronie https://kredytdwaprocent.pl/kalkulator-bezpieczny-kredyt-2/ (wersja do pobrania)

@marcpol: wiadomo, ale przy ofertach innych banków z bk2 podobno słabo wychodzi.


@Ciuralla1: Zdolność jest trochę niższa niż w innych bankach biorących udział w BK2, ale zależy to od konkretnego przypadku.
@MarioF87 +2
Mbank w Bk2 zszedł z wymaganym wkładem na poziomie 20% do 10%.

Tutaj jest kalkulator: https://mfinanse.pl/kampania-bezpieczny-kredyt2/

#kredyt2procent
  • Odpowiedz
✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Człowiek próbował się dorobić, odkładał pieniądze i liczył na to, że uda się kupić coś własnego, ale chyba zostałem sprowadzony na ziemię.

Doradca kredytowy wyliczył mi zdolność na 430tys zł w programie kredyt 2%. W lepszym scenariuszu nawet trochę więcej, bo do 470tys.
Oszczędności mam na poziomie 150tys zł. Czy z takim zapleczem, jestem w stanie kupić cokolwiek w okolicach 45m w Warszawie? Ma w ogóle sens poszukiwanie? Czy jednak
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Hej mirki, czy wy tez czekacie tak długo za decyzją o przyznaniu kredytu hipotecznego 2%?

Doradca kredytowy wyslal w połowie lipca trzy wnioski do Alior Banku, PKO i Pekao SA

Do tej pory odpowiedź dostałem jedynie z AliorBanku, za pozostałymi czekam juz prawie dwa miesiące, czy wam tez tak dlugo wydają decyzje?

#kredyt2procent #kredythipoteczny #bezpiecznykredyt #pomoc #pytanie
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Jak ktoś ma konto w PKO BP i chce sprawdzić status swojego wniosku, to da się go odkopać na iPKO. Trzeba wejść w "Moje sprawy" -> "Złożone wnioski". Mój miał wczoraj aktualizację statusu i jest obecnie na etapie 2/3: Ocena nieruchomości. Wniosek złożony był w oddziale w ostatnim tygodniu sierpnia, ale status na www pokazuje oficjalnie złożenie na tydzień później, już we wrześniu.

To teraz czekanie na rzeczoznawcę :)

#kredyt2procent
morrthal - Jak ktoś ma konto w PKO BP i chce sprawdzić status swojego wniosku, to da ...

źródło: Bez nazwy

Pobierz
  • 14
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Wnioski złożone 12 lipca w pkobp i pekao. Dalej czekam. Ile to jeszcze może trwać? Trochę to tragiczne, że aż taki syf mają w tych bankach.
#kredyt2procent
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Myślicie że opłaca się czekać do października na nowe oferty BK2 uwzględniające obniżone stopy procentowe (oraz potencjalnie nowy wskaźnik dopłat od BGK)?

Założenia:
- Rok karencji
- Nie interesują nas warunki po 10 latach (jedynie te w trakcie dopłat)

#kredythipoteczny #kredyt2procent #bezpiecznykredyt #bk2

Czy oferty w październiku będą korzystniejsze?

  • Tak 18.6% (13)
  • Nie 45.7% (32)
  • Jaszczomp 35.7% (25)

Oddanych głosów: 70

  • 11
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@marcpol: co jeśli mamy rynek pierwotny, ostatnia transza do końca października, ale odbiór kluczy w kwietniu? Jest dobrane kilkadziesiąt tysięcy na wykończenie. Co wtedy z karencją?


@Cersin: Środki na wykończenie zostaną wypłacone dopiero po oddaniu nieruchomości do użytkowania.

@Cersin: To zależy od banku. Pekao SA np nie chce skończyć karencji wcześniej niż nastąpi przeniesienie własności. A np w PKO BP karencja kończy sie gdy tylko ostatnia
  • Odpowiedz
Dzisiaj dostałem informacje z aliora, że odrzucili mi wniosek, bo firma, w której pracuje ma dziwna sytuacje prawną. Myślicie żeby się nastawić, że z innych banków odpowiedz będzie taka sama ?
#kredyt2procent #bezpiecznykredyt
  • 12
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach