@fanmarcinamillera:
a teraz fakty:
1) kredyt, dla tych którzy go dostali, jest bardzo atrakcyjny, bo przez 10 lat (okres dopłat) faktycznie oprocentowanie wynosi właśnie ok. 2%. biorąc pod uwagę obecną inflację i stopy procentowe są to więc praktycznie darmowe pieniądze. jeżeli ktoś może z tego skorzystać, a tego nie robi, jest idiotą.
2) kredyty w Polsce spłaca się średnio w 13 lat

zagadka - w ile lat spłacą kredyty kredytobiorcy bk2%? bo coś
  • Odpowiedz
@BurzaGrzybStrusJaja: Nie, trzeba czytać informacje dokładnie, Buda wrzuca np. dziś informacje, ale w treści jest podane, że dane pochodzą do dnia np. 11 września. Tak było też poprzednio na X wrzucał 5 września, ale w treści było, że dane pochodzą do 31 sierpnia.

BTW. Przydałaby się analiza i dane szacunkowe, może wygenerowane przez sztuczną inteligencje na następne tygodnie, gdzieś w zabawach w Excelu wyszło mi, że w listopadzie stosunek liczby
  • Odpowiedz
@tuschescu no i super. Nie wiem czy będę na PKO czekał bo pekao raczej dużo szybciej będzie ale na twoim miejscu bym nie rozpaczał bo w tym pekao za dużo crosssellu mają i różnych warunków.
  • Odpowiedz
@majkel88: Niestetty na tym tagu albo śa boty naganiające yeleni albo niedorozwoje.

W GANSKU , WROCŁAWIU I WARSZAWIE - DEWELOPERZY maja już pokończone inwestycje które oferują w przedziale 10 500 za mieszkanie , -13 000 zł , za apartamentowiec.

Nie ma żadnej zwyżki
  • Odpowiedz
@ms92: no do końca roku pozostało jakieś 16 tygodni, jak tygodniowo jest "2k" to max 32k będzie. Czyli mniej więcej z tymi umowami będzie 40k czyli tak jak założył rząd.
  • Odpowiedz
  • 2
@zuligarson @typowywykopek ja miałem wstępna po 7 dniach, po opłaceniu rzeczoznawcy do jego wizyty na mieszkaniu to 5 dni i jestem ciekawy ile potrwa ostateczna decyzja (w zeszły piątek był rzeczoznawca)
  • Odpowiedz
Mirki Mireczki, ciekaw jestem jak tam u Was sytuacja z #beka2procent

Proszę kliknomć w ankietę zgodnie z Waszym obecnym statusem #bk2

Odpowiedzi trochę uprościłem i spłaszczyłem ze względu na ograniczona liczbę odpowiedzi w ankiecie.

Twój status w beka2procent:

  • Singiel - decyzja pozytywna 22.3% (58)
  • Singiel - decyzja negatywna 3.1% (8)
  • Para z/bez dzieci - decyzja pozytwyna 7.7% (20)
  • Para z/bez dzieci - decyzja negatywna 2.7% (7)
  • Wniosek z lipca - nadal czekal 13.1% (34)
  • Wniosek z sierpnia / wrzesnia - nadal czekam 18.5% (48)
  • Nie kwalifikuje sie do BK2 32.7% (85)

Oddanych głosów: 260

  • 28
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@ms92: 11 sierpnia Pekao, 14 sierpnia PKO. Pekao ruszył sprawnie - BIK sprawdzili 13 sierpnia w niedzielę, decyzja finansowa 17 sierpnia, rzeczoznawca 23 sierpnia i... cisza. PKO ruszył z kolei 1 września BIK, 4 września kontakt rzeczoznawcy, 5 września inspekcja i czekam... Na iPKO status etap 2/3 - ocena nieruchomości.

Warszawa, 470k. Średnia z 3/6 msc 9k netto, z 12 msc nieco ponad 8k netto. UoP.

#!$%@? idzie dostac z
  • Odpowiedz
@UlanyD: u mnie decyzja finansowa w 3 dni (kredyt 494k + 100k wkładu, Kraków, wniosek składany w Brzeziu), potem ludzie z banku 7 sierpnia byli oglądać mieszkanie, 11 sierpnia dostarczyłem ostatni wymagany dokument i od tej pory cisza, minął już miesiąc :/ Umowa przedwstępna z zadatkiem 50k do końca października.
  • Odpowiedz
Bezdzietne Mirki, single z wyboru i nie tylko, jest tu nas dużo więc sprawdźmy jak tam wygląda u nas statystyka na beka2.
Trochę spłaszczam bo nie uwzględniam obciążeń i innych cudów, ale ankieta ma do max 10 odpowiedzi wiec nie poszaleje.

Bezdzietni signle z BK2% - jaka u Was sytuacja?

  • Singiel, UoP > 10 000 netto, pozytywna decyzja 17.9% (26)
  • Singiel, UoP < 10 000 netto, pozytywna decyzja 13.8% (20)
  • Singiel, UoP > 10 000 netto, negatywna decyzja 5.5% (8)
  • Singiel, UoP < 10 000 netto, negatywna decyzja 1.4% (2)
  • Singiel, JDG > 10 000 netto, pozytywna decyzja 14.5% (21)
  • Singiel, JDG < 10 000 netto, pozytywna decyzja 1.4% (2)
  • Singiel, JDG > 10 000 netto, negatywna decyzja 4.8% (7)
  • Singiel, JDG < 10 000 netto, negatywna decyzja 2.1% (3)
  • Wniosek zlożony w lipcu - czekam na decyzje 15.9% (23)
  • Wniosek zlozony w sierpniu / wrzesniu - czekam 22.8% (33)

Oddanych głosów: 145

  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@pawel2333: A jaki wkład miałeś? I można tak z grubsza wiedzieć na ile wystawiasz fakturę? Mam taką sytuację, że za rok skończę 26 lat, stracę zerowy pit i zwolnienie z zusu. Mam opcję zostać w obecnej firmie na B2B (uop nie dostane) albo zmienić firmę gdzie dostanę uop. Mi to osobiście bez różnicy, ale słyszałem, że żeby na B2B dostać kredyt trzeba mieć 2 lata JDG, w niektórych wyjątkach wystarczy
  • Odpowiedz
Czy w PKO BP można zrezygnować z ubezpieczenie nieruchomości i ubezpieczenia na życie?


@poczekalniaa: Ubezpieczenie nieruchomości stanowi zabezpieczenie banku i jest zawsze wymagane w każdym banku przez cały okres kredytowania. Z ubezpieczenia na życie w PKO BP można zrezygnować.
  • Odpowiedz
@tuschescu: mBank w tym tygodniu wprowadzi bezpieczny kredyt do swojej oferty (możliwe że już jutro). Nie wiem jakie będą warunki, doradcy mówią że sami nic nie wiedzą, dopiero będą mieli szkolenie jak kredyt zostanie wprowadzony. Warto zadzwonić pod koniec tygodnia i zapytać.
  • Odpowiedz
Cześć, znalazłem informację, że od 31 sierpnia zniesiono podatek PCC na zakup pierwszego domu z rynku wtórnego. (między innymi, ale zależy mi konkretnie na tym przypadku).

Ja + partnerka kupujemy dom za 210.000zł. Jest to moja i jej pierwsza nieruchomość. Nie jesteśmy również wpisani jako "posiadacze" jakiejkolwiek innej nieruchomości lub gruntu (działki / pola).

Według tego kalkulatora zakup za 210k to:
- PCC 4200zł
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

1.Rozumiem, ze kwota 1980,30zł jest maksymalna?


@albertmilosz: Tak, to maksymalna kwota taksy przy cenie nieruchomości wynoszącej 210 000 zł.

2. Co to jest "liczba stron wpisu? Gdzie mam się dowiedzieć ile tych stron
  • Odpowiedz
@pafcyk: słyszałem że zwykła hipoteka np. w banku millenium przy UoP to jeden/dwa dni się czeka

Bk2% zależy jaki bank, a im więcej ich wejdzie to powinno na zimę już iść lepiej
  • Odpowiedz
Mirki, co byście zrobili w mojej sytuacji.
Pracuje zdalnie z domu rodzinnego który nie jest obecnie moja własnością, całkiem dobrze zarabiam, a nie znam się za bardzo na inwestowaniu.
Mam jakieś 5-6 tysięcy wolnych środków miesięcznie z którymi muszę coś zrobić, pomyślałem więc o zakupie mieszkania patrząc na inflację i ceny
Tutaj pojawia się pytanie 15 czy 30 lat i czy to w ogóle dobry sposób na inwestycje, może ktoś też miał
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@antagonista1111: musisz mieszkać w mieszkaniu kupionym na bk2 i nie możesz go wynająć. Jeśli szukasz mieszkania i znajdziesz oraz spełnisz warunki bk2 to warto - bo pani z biedronki będzie Ci dopłacać do raty (dzięki pan PiS, że pomagasz biedniejszym ludziom)
  • Odpowiedz
Mam takie pytanie. podpisuje bezpieczny kredyt 2% w wniosku wpisałem że nie jestem ojcem( jeszcze jie uznałem). I moje pytanie brzmi czy po podpisaniu bk2% mogę potem uznać dziecko i mieszkać w tym mieszkaniu ? #kredyt2procent
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@MRoczny96: Po prostu ten wykopek wyżej nie umie czytać :) Proponuje Ci uzyskać jakiś kontakt mailowy z doradca banku, ale takim wewnętrznym co się zajmuje tam kredytami i zadać mu takie "hipotetyczne" pytanie - jak ci da w odpowiedzi, że jest spoko to masz na piśmie podkładkę jakby jednak w trakcie trwania tego dofinansowania ktoś w banku opacznie zrozumiał Twoją miłość do dziecka (heh)
  • Odpowiedz
Cześć, składałem wniosek 18.07 w PKO, jeszcze nie mam decyzji. Właściciel mieszkania pyta mnie o wpłatę części wkładu własnego, ponieważ on kupuje bliźniaka od dewelopera i go ciśnie o transzę. Będzie bezpiecznie podpiąć to pod aneks do umowy ? #kredyt2procent
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach