Wpis z mikrobloga

via Android
  • 0
@korin_ Dzięki za info. Mam rozkminę bo chcę kupić z rynku wtórnego a sprzedający chce w umowie przedwstępnej wpisać czas realizacji na okres 3 miesiecy. I tu się boję czy uda się uzyskać kredyt do tego czasu.
Czekam od 13 lipca.
3 sierpnia rzeczoznawca alior, 10 sierpnia pko bp, 18 alior sprawdzał kolejny raz bik, 21 sierpnia dosłałem dokumenty. Od tamtej pory cisza

3 miesiące może być ciężko, ale może zacznie się rozluźniac. 3 miesiące to minimum moim zdaniem
@korin_ Dzięki za info. Mam rozkminę bo chcę kupić z rynku wtórnego a sprzedający chce w umowie przedwstępnej wpisać czas realizacji na okres 3 miesiecy. I tu się boję czy uda się uzyskać kredyt do tego czasu.


@matey92: Na ten moment 3 miesiące wydają się wystarczająco długim terminem. Zwracam jednak uwagę, że w przygotowanie dokumentacji dochodowe i dotyczącej nieruchomości może zająć czas, co skróci okres jaki pozostanie na wydanie decyzji przez
@matey92: w 2021 przy ogromnej ilości kredytów czas rozpatrywania wniosku wynosił od 3 do 5 tygodni.
U notariusza spisywaliśmy umowę przedwstępną i się udało w 3 miesiące wszystko załatwić.
@matey92: w 2021 przy ogromnej ilości kredytów czas rozpatrywania wniosku wynosił od 3 do 5 tygodni.


@Qullion: Wtedy dostępnych było znacznie więcej banków. W programie BK2 uczestniczy tylko kilka banków, a większość wniosków trafiła do PKO BP, Pekao SA i Alior.

@marcpol: ta ? :)


@GOHAN: W przypadku moich klientów wszystkie wnioski złożone w pierwszym tygodniu lipca mają już decyzję wydaną w co najmniej jednym banku,.
@marcpol: tylko teraz banki mają do rozpatrzenia niecałe 30 tys wniosków, a wtedy na wszystkie banki wychodziło kwartalnie 70 - 100 tys. Wszyscy złożyli teraz na raz to banki dostały zadyszki bo pewnie robić nie ma komu.
@Qullion: Czas pomiędzy podpisaniem ustawy a wejściem jej w życie był bardzo krótki. Tylko część banków początkowo przystąpiła do programu i wszystkie wnioski trafiły do tych instytucji. Są to też jedne z gorszych banków pod względem cyfryzacji. Stąd bardzo długie czasy oczekiwania i panujący w bankach chaos.
@matey92: Ja składałem wniosek w połowie lipca, w tamtym tygodniu dostałem decyzję pozytywną. W umowę przedwstępną specjalnie wpisałem termin 4 miesiące i się umówiłem, że jak coś to ja pokryję czynsz za 4 i 5 miesiąc, jakby się to przeciągnęło.
Doradca mi mówił, że jak dzisiaj ktoś składa wniosek, to bardzo mała szansa, że w tym roku dostanie decyzję, banki są zawalone. A ona wie co mówi, bo ma kontakty w