Wpis z mikrobloga

Hej mirki, mialem wypadek, ktos wjechal mi w tyl auta, z jego winy. Mam spisane odwiadczenie i wszystkie jego dane. Zarowno moj jak i jego pojazd jest ubezpieczony w ergo hestia. Czy oplaca sie tu zglosic bezposrednia likwidacje szkody czy jest to opcja ktora mozna sobie darowac? Pierwszy raz w zyciu mialem stluczke i nie wiem co robic.
Czy moze jeszcze lepiej zglosic sie od razu gdzies do warsztatu i zalatwia to za mnie?
#wypadek #wypadekdrogowy #policja #ubezpieczenia #ubezpieczenie #ubezpieczenieoc #kolizja #samochody #mandat #pomoc #polskiedrogi
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Czy moze jeszcze lepiej zglosic sie od razu gdzies do warsztatu i zalatwia to za mnie?


@BooBoo: Jak chcesz zarobić, to centrum likwidacji szkód, zrobią wszystko za Ciebie, dadzą Ci samochód zastępczy na koszt OC sprawcy, na koniec odbierasz naprawiony samochód. Robiłem tak 3x i było lux.

Można też oddać samochód do warsztatu współpracującego z ubezpieczalnią i bezgotówkowo naprawić, też wszystko
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@DRESIARZZ Dzięki za tak treściwa odpowiedz! Czyli co, najkorzystniej będzie zgłosić się do jakiegoś centrum likwidacji szkód?
Nie zgłaszać nic bezpośrednio samemu ubezpieczyciela tego który zawinił?
Zglaszam sie do takiego centrum i totalnie wszystko robia za mnie?
Koleś który mnie stuknął miał ubezpieczenie w ergo Hestia, dzisiaj już miałem zamiar wypełnić tam wszystko przez internet.
Największą obawę mam co do tego, że będzie to szkoda całkowita. Mój kolega jest mechanikiem, obejrzał
  • Odpowiedz
@BooBoo: Oni robią wszystko za Ciebie, zgłoszą itp.

Możesz też zgłosić do ubezpieczalni, tam wskazać, że chcesz bezgotówkowo, oni wskażą Ci współpracujący warsztat i też wszystko ogarną za Ciebie. Możesz próbować w ASO. Jak zrobią szkodę całkowitą to dostaniesz "wartość" pojazdu, tylko pytanie co za to kupisz.
Oczywiście w każdym przypadku, rzeczoznawca, ASO, bezgotówkowo, centrum likwidacji mogą orzec całkę jeżeli koszt naprawy przewyższy wartość pojazdu.

Szkoda całkowita to też nie
  • Odpowiedz