Miejsca parkingowe - ankieta.

Mirasy problem następujący - mała wspólnota mieszkaniowa circa 20 mieszkań - blok a przy nim parking na pi razy drzwi 18 samochodów oraz kilka prywatnych garaży. Jak podchodzicie do tematu trzymania więcej niż 1-2 samochodu na parkingu? Specyfika mieszkańców jest taka iż wszyscy się znają - mieszkania kiedyś należały do jednego zakładu pracy, wszyscy mniej więcej się dostosowywali tak, żeby każdy mógł znaleźć miejsce. Wprowadził się nowy sąsiad

Co zrobić?

  • To normalne, decyduje fart dostępności miejsca 40.8% (20)
  • Powiadomić zarządcę wspólnoty 18.4% (9)
  • Poprosić nowego sąsiada o nie parkowanie >2 samoch 40.8% (20)

Oddanych głosów: 49

  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@NipponJPN jak parkuje służbowego busa blaszaka to poprosić spółdzielnie, żeby oznaczyła parking tylko dla kategori pojazdów M1. Niestety w PL nikt na to nie patrzy, że "N" czyli ciężarowe parkują na osiedlach Auto służbowe to na parking strzeżony albo do garażu.
  • Odpowiedz
@NipponJPN: do tego trzeba podejść zgodnie z prawem, możecie pozstawic szlaban i zrobić wjazd dla jednego auta na mieszkanie, niech się otwiera na kamere która czyta rejestrację. Rozmowa nie przekonasz chlopa żeby nie parkował.
  • Odpowiedz
Podejrzany link do wprowadzenia danych osobowych.

Wybieram się do Austrii. Wynająłem mieszkanie na booking.com. Przyszedł do mnie mail w którym właściciel chce abym podał mu wrażliwe informacje takie jak nr dowodu na dziwnej stonce.

Treść wiadomości:

"Przypominamy,
  • 16
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 1
@siedze-na-antresoli: dzięki za info na pewno się przyda :D

co do skargi którą mogę złożyć. To spoko ale to nijak ma się do moich danych które już gdzieś tam powędrowały na zewnętrzną stronę z podejrzanym adresem które zostały wysłane na maila a nie przez booking. Może przesadzam ale imo nie powinno to tak wyglądać. Jakby to wszystko przez booking leciało to spoko. Czytam jeszcze że można zameldować się na miejscu
  • Odpowiedz
@dergy Dlatego warto oszczędnie dysponować takimi danymi ( ͡~ ͜ʖ ͡°)
O ile nie używałeś maili o rejestracjach, to zawsze powinieneś mieć przynajmniej referencję do tego w swojej skrzynce pocztowej.

Pomyśl jeszcze raz: Czy uważasz, że z punktu biznesowego, Booking zależy na tym aby nakładać na siebie więcej obowiązków? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Dlaczego miałoby to funkcjonować jak napisałeś? Ty masz swój interes, a meldujący ma swój obowiązek.
Dlaczego ma Ciebie interesować obowiązek
  • Odpowiedz
Ehh i tak to się żyje w Polsce. ( ͡° ʖ̯ ͡°) Miasto powiatowe 15K mieszkańców a mam wrażenie że to są sami emeryci w większości jak jestem na mieście. Nawet kredytu nie dostanę a co dopiero kupienie mieszkania. A gdzie wynajem... Samotnik here. Za 2-3 lata uciekać z tego p---------a? #emigracja #polska #kiciochpyta #demografia #europa #nieruchomosci
P.....2 - Ehh i tak to się żyje w Polsce. ( ͡° ʖ̯ ͡°) Miasto powiatowe 15K mieszkańcó...

źródło: Screenshot 2025-02-16 at 13-16-31 #demografia

Pobierz
  • 19
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Patriota_02: pisałem że w 2022 byłem w Głogowie pracować na kghm hucie miedzi przez chwilę i na mieście same dziady stare łazily to mnie wykopki obsmialy że przecież galerie nowa budują i w ogóle xd

A tam ni chvja nie było normalnych ludzi wszędzie chodzili 40+ dziady xd
  • Odpowiedz
✨️ Obserwuj #mirkoanonim
#lingwistyka #jezyki #kultura #studia #kiciochpyta

Odkąd pamiętam fascynuję się ludzką kulturą. Chciałabym w przyszłości studiować teksty kultury, tak na własną rękę, w wolnym czasie. Problem tkwi w przekładach - tłumacze gubią oryginalny przekaz częściej niż się wydaje. Stąd wynika potrzeba lektury oryginału. Aby móc czytać muszę znać język.

Jakie znacie skuteczne metody nauki języka w domowym zaciszu?
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Mój wybór to języki klasyczne, bardziej niż współczesne. WSpółczesne raczej o tyle, o ile służą do nauki tych klasycznych. Jest to coś za coś, bo ucząc sie greki, pomijasz jednoczesnie bardziej przydatne języki współczesne, a czas i zasoby do nauki nie są z gumy. Ale chcąc bardziej rozumieć "kulture" na pewno warto poznać jezyki klasyczne
Przy czym ja traktuję pojęcie "klasyczny" bardzo szeroko, jako język służący do przekazywania dawnych tekstów literackich, o dużym
  • Odpowiedz
@mirko_anonim: Aha, jesli podałbyś bliżej czego konkretnie chcesz sie nauczyć, to podam ci chętnie źródła, polskie i zagraniczne, drukowane i cyfrowe, płatne i bezpłatne, tanie i drogie do wyboru do koloru, szczególnie o dawnych jezykach literackich. Na twoje pytanie troche trudno odpisac, bo jest zbyt ogólne
  • Odpowiedz
Mireczki mam pytanko. Byłem na weekend w Bolonii. Jak wiecie (ja się dowiedziałem po fakcie XD) są tam strefy ZTL. Wjechałem docentrum bo przy użyciu Google Maps znalazłem parking w centrum miasta. Jak się okazało był on od osoby prywatnej. Dostałem od niej kwit, który mam wysłać aby nie dostać mandatu od władz. Kochani gdzie to wysłać, gdzieś do urzędu miasta czy do firmy, od której miałem wynajęty pojazd?

Bardzo dziękuję za odpowiedź
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@felektopan

Zapomniałem o 4x4, ale to chyba nadal pasuje ;)


Ależ oczywiście. Jak zrobiłem konfig Superba pod siebie, biorąc najdroższe rzeczy (felgi i kolor nie mam jedynie pewności) to wychodziło ~270tys. zł. Nie wspomniałeś jednak w jakim wieku dzieci i ile macie wzrostu, bo jak szkraby już wyrosły z wózków i fotelików, a i Wy nie macie po 1.9m wzrostu, to takie M235i podane przez @b_oski będzie na pewno fajniejsze
NuklearnySzpadel - @felektopan 
 Zapomniałem o 4x4, ale to chyba nadal pasuje ;)

Ale...

źródło: image_picker_80442F5E-C37B-450A-9D3B-D0FEE0354BC1-8754-0000048FB225AC26

Pobierz
  • Odpowiedz
Pytanie do zorientowanych. Jaki laptop kupić, żeby działał kolejne 5 lat jak mój Acer? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Absolutny must have:
- min. 17"
- boczna klawiatura numeryczna
- przyciski F1-F12
- złącze
  • 11
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#zwiazki jak mam słuchać #muzyka skoro 99% piosenek odnosi się do loviarstwa, po 8 godzinach słuchania w #pracbaza kiedyś ulubionych piosenek jestem zajechana jak koń po westernie bo każdy jeden utwór rozdrapuje od nowa rany i robi flashbacki i w mojej głowie w efekcie nonstop siedzi złośliwy koczkodan aka były który nie może z głowy wyjść #pomocy #kiciochpyta a z kolei bez
KingaM - #zwiazki jak mam słuchać #muzyka skoro 99% piosenek odnosi się do loviarstwa...

źródło: 1000010473

Pobierz
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@KingaM: ale zawsze tak było, nawet 20 lat temu Cerekwickie,Andrzejewskie, nie wspominając już o Ani Dąbrowskiej czy teraz obecnie Sanah.
Forsują nam od lat tą p--------ą melancholie i nikt nie widzi problemu, ja osobiście tego nienawidzę.
Moim zdaniem jakaś komisja powinna nie dopuszczać takiej kategorii muzyki, Melancholia to domena Polaków co prowadzi do autodestrukcji, tyle lat i nikt nie potrafi tego przerwać...
  • Odpowiedz
@NipponJPN: Wsadź jedną między zęby i mocno zagryź. Jak pękną zęby to stare kołki ustalające, jak pęknie to coś i po chwili umrzesz to stare niemieckie fiolki z cyjankiem potasu.
  • Odpowiedz
hej, mam pytanie. Sprzedałem coś na olx i wysłałem paczkę, ale jednak potrzebuję anulować doręczenie i całą transakcję. Była to wysyłka OLX, zwrócę kupującemu kasę za przesyłkę. Można coś takiego zrobić? #kiciochpyta
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#mielec #kiciochpyta #stalmielec

Dzień Dobry rodacy

Pytanie proste, gdzie zaparkuję w miarę bezpiecznie obok stadionu Stali Mielec? Widziałem, że właściwie każda uliczka boczna przy stadionie jest parkingiem, jednak na wielu jest też zakaz wjazdu "poza mieszkańcami". Oni to w ogóle sprawdzają? Interesują mnie bloki na Spółdzielczej/Kussocińskiego/Kopernika, bo by były najbliżej. Jednak z drugiej strony są to też bloki przy sektorze gości, więc boję się że może
KitchenBanana - #mielec #kiciochpyta #stalmielec

Dzień Dobry rodacy

Pytanie proste,...

źródło: image

Pobierz
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@KitchenBanana jak będziesz w miarę wcześnie może znajdziesz miejsce obok stadionu ale moim zdaniem najlepiej zaparkować na sportowej i przejść się te 500 metrów https://maps.app.goo.gl/tASR3tBXCEfyjfzm8?g_st=com.google.maps.preview.copy. Na blokach też możesz parkować chyba że masz blachy RT/RST/RDE ( ͡~ ͜ʖ ͡°) i byle na miejscach a nie po chodnikach trawnikach bo może miejska sypać mandaty ale tak to żadnych stref parkowania nie ma
ooopanie - @KitchenBanana jak będziesz w miarę wcześnie może znajdziesz miejsce obok ...

źródło: Zdjęcie z biblioteki

Pobierz
  • Odpowiedz
Miruny i Miranie, kupiłem X lat temu swoje ulubione klapki ze wszystkich jakie miałem. Niby Xiaomi z alliexpres 100% pianka eva.

O takie o:

Od tej pory już się połamały i wyciurały, ale nie mogę znaleźć takich, które by mnie satysfakcjonowały sprawdzałem i jakieś nike za 100zł i crocsy za 200, ale nic się nie umywa do prostej wygody tych chińczyków. Przede wszystkim miękkość gumy, a nie twardość plastiku. Czy ktoś ma
mapet42 - Miruny i Miranie, kupiłem X lat temu swoje ulubione klapki ze wszystkich ja...

źródło: Xiaomi-mijia-Slippers-Soft-Ladies-Man-Kids-Bathing-Sandals-Children-Casual-Shoes-Non-slip-Home-Shower.jpg_

Pobierz
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach