Co według Was jest gorsze? Jak ktoś ma wyrzuty i je artykułuje na wszelkie sposoby, czy gdy milczy?
#kiciochpyta #ankieta #pytanie

Co gorsze?

  • Wyrzuty 30.8% (4)
  • Milczenie 69.2% (9)

Oddanych głosów: 13

  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Mam okazję kupić po taniości używany rower Kross Trans 3.0 w wersji z hamulcami v break ale zależy mi na zamontowaniu hamulców tarczowych (moja duża waga + chęć elektryfikacji). Na takiej ramie i widelcu da się to zrobić? Nie widzę dziur do montowania ale ten model występuje też w wersji z tarczówkami.

#rower #pytaniedoeksperta #kiciochpyta
REMEMBERWHATTHEYTOOKFROM_YOU - Mam okazję kupić po taniości używany rower Kross Trans...

źródło: 1000005169

Pobierz
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Po co Polska Policja istnieje?

Nigdy w życiu nie przytrafiła mi się taka sytuacja, ale no trafiło w końcu i na mnie. Na dworcu w tunelu normalnie idę w środku dnia idzie też sporo ludzi i nagle słyszę za sobą trzask są jakieś trzy kobiety, a niedaleko nich jakiś chłop w kapturze. Jednej typiarce ewidentnie upadła walizka na kółkach, nikt nie podnosi rabanu. Odwracam się i idę dalej, a 5 sekund później
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Wypiek
  • 0
@PawelW124

Nawet dentysta mi mówił że w tych czasach liczy się tylko to żeby dokładnie umyć zęby a pasty wszystkie są dobre.


Też mi się tak właśnie wydaje. Chyba teraz będę kupował te tańsze, aby pilnować żeby dokładnie myć i codziennie
  • Odpowiedz
Co byście zrobili mając wolne około 200k gotowki?

Nie chodzi mi aby to p-------ć, albo wydać całość.

Ale moze jest cos co blokowało was zawsze bo brakowało wolnych zasobów.

1.
  • 25
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@ZlodziejBilonownic: normalnie A4, cyrki są tylko po dłuższych weekendach i ewentualnie w poniedziałek jak ciężarówki ruszają. W weekend jest zakaz ruchu dla dużych i nie ma żadnych problemów z przekraczaniem granicy.
  • Odpowiedz
Dzisiaj w nocy albo nad ranem perfidnie spod domu spod tarasu ktoś podjaniepawlił mi rower. To był stary, ale bardzo dobry rower "eurobike" do którego miałem sentyment, bo mam go od młodości. Czy jest sens w ogóle zgłaszać to na policje czy lepiej zacząć się już godzić ze stratą? Mam jakieś jego zdjęcia, ale poza tym już nic ( ͡° ʖ̯ ͡°)
#kiciochpyta #pytaniedoeksperta
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Mystoo:
Moim zdaniem przepadło i szkoda czasu na użeranie się z policją.
Miałem 40 latka Bianci z metalową ramą ( wartość max 500zł). Wielki sentyment.
Przypięty do stojaka w zamykanym wspólnym garażu w bloku. Sprawca nagrany na monitoringu. Zgłoszone na policję. Nagranie zapisane na dysku ochrony jako ewentualny dowód. Nikt z policji nie zainteresował się nagraniem. Odczekali stosowny termin i umorzyli listem poleconym¯\(ツ)/¯
  • Odpowiedz
@Mystoo: Ja bym zgłosiła, ale się nie nastawiała. Może typ dużo rowerów nakradł i jakimś cudem go złapią, to większa kara będzie.
  • Odpowiedz
Witam szanowne grono,

​Od dłuższego czasu zastanawiam się nad ulepszeniem swojego zestawu komputerowego i stoję przed dylematem: wymiana monitora czy karty graficznej?

​Mój obecny sprzęt to:
​Procesor: AMD Ryzen 5 7600X
  • 18
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@SavagePug: nie podsłuchuj xD

ten od płynnego obrazu ma matryce 240Hz VA 0,5 MPRT

to nic nie znaczy. bez wchodzenia w szczegóły ten monitor ma realnie czas reakcji ok 4-10ms, nie wież w to. tylko oledy realnie mają czasy poniżej 1ms, IPS/VA się nawet nie zbliżają do 1ms.

co to w ogóle znaczy według Ciebie płynny obraz, za płynność odpowiada głównie FPS / Hz a nie czas reakcji. niezerowy czas reakcji dodaje powidoki/smugi
10129 - @SavagePug: nie podsłuchuj xD
ten od płynnego obrazu ma matryce 240Hz VA 0,5 ...

źródło: Screenshot 2026-06-01 021604

Pobierz
  • Odpowiedz
#zloto #kiciochpyta #logikarozowychpaskow #logikaniebieskichpaskow

Mirki ważna sprawa, jak wyglądają ceny złotych naszyjników, pierścionków albo kolczyków u takiego osiedlowego złotnika lub jubilera w porównaniu do tych wszystkich apartów itd? Że np. kupię 20% taniej albo 40% taniej, ktoś coś wie? I czy u takiego złotnika coś ładnego dostanę na prezent z pudełeczkiem od razu?

Nigdy nie kupowałem tego typu rzeczy ale jak zobaczyłem dziś ceny
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@ProfesorWilczurOfficial: Polecam omijać sieciówki z daleka.
W moim przypadku, na przykładzie pierścionka zaręczynowego:
- koszt u mniejszego jubilera - 4k
- koszt w sieciówce na A - 9k (dokładnie za to samo, te same próby, ta sama jakość kamienia, certyfikaty)
Naprawdę nie przesadzam, powodzenia
  • Odpowiedz
@jestemzmeczony1: Wykładowcy często chcą uczyć przydatnych rzeczy i starają się aby zajęcia były przydatne a nie tylko jakieś g---o ale często są ograniczani przez formalności które trzeba odbębnić. Według mnie to studia mogłyby być w jakiś sposób modułowe, aby większość przedmiotów student sam wybierał czy chce się zapisać czy nie.
  • Odpowiedz