Cześć, pracowałem 10 dni na umowę zlecenie. Podpisałęm umowę itd. ale nie było podpisu/pieczęci firmy to oddałem koordynatorowi żeby przekazał szefowi, który rzadko się pojawiał.
Teraz nie mam umowy, ani wynagrodzenia, a obiecywał że wpłynie 20-ego.

Tak myślałem postraszyć go PIPem, bo na hali i na zewnątrz było ze 100 kamer, więc będzie widać że tam harowałem.
Przejdzie, czy PIP jest w epoce kamienia i nie wiedzą co to monitoring, ogólnie gunwo
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Vaclav: Tak, pip przyjdzie i wlepi karę jak sie okaże, że powinieneś być na uop, a nie uz. Jeśli tak nie jest to pip nic nie da bo to idzie po kodeks cywilny a nie kodeks pracy. Inna kwestia - wg uz to pracownik musi wystawić rachunek pracodawcy za swoją prace i na ten podstawie wypłacane jest wynagrodzenie
  • Odpowiedz
@thority: Kupić biurko kreślarskie z kozłami i używać jako biurka pod komputer - to już tylko sojowy oskarek może coś takiego wymyślić ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
mirki, czy to normalne, że pracodawca przychodzi od tygodnia na moje miejsce pracy i bluzga mi "no kurrrwa panie slenderze" i mnie wypytuje o jakieś pierdoły, zamiast dać mi pracować w spokoju? Jestem bardzo skłonny zanieść mu wypowiedzenie bo odkąd się zaczał jesienny z-------l a typ, którego zastepuje jest chory, mam wrażenie, że pełnię obowiązki dwóch osób i jeszcze zbieram OPR w trakcie sobotnich nadgodzin, by wyrównać tyły z zamówieniami
#praca
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@SlenderCzester: zacznij kaszleć od jutra, najpóźniej we środę do lekarza, a z L4 wracasz tylko po to żeby p--------ć papierami.

Jeśli liczysz że będzie coraz lepiej, zamiast coraz gorzej, to się naucz w końcu liczyć xD
  • Odpowiedz
#anonimowemirkowyznania
Warto wybrać się na kolację firmową z szefostwem z innego kraju (będą przejazdem w Polsce)? Dla mnie to jak oglądanie małp w ich naturalnym środowisku, bo pewnie pracownicy oddziału outsourcingowego firmy z Bangladeszu Europy tak są postrzegani przez ludzi z zachodnich cywilizacji. Z drugiej strony zawsze można się najeść na koszt firmy. Mam mieszane uczucia, proszę o opinie ekspertów.
#pracbaza #pytanie #januszebiznesu #januszex
AnonimoweMirkoWyznania - #anonimowemirkowyznania 
Warto wybrać się na kolację firmową...

źródło: comment_1666553409g5rcxsJRAU1cpaD5vmr23I.jpg

Pobierz
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

CzarnaPłaszczka: jeszcze jest taki aspekt, ze np jak do nas przyjezdza delegacja z UK to majac budzet X spia w Bristolu, a jak idziemy do knajpy to jest top polskich knajp.
Im szczena do kolan opada jakiej jakosci jest jedzenie w polsce, bo u nich za takie pieniadze mozna zjesc gowno, ktore smierdzi jak gowno i smakuje jeszcze gorzej.

Wiec szczerze mowiac nie uwazam, zeby delegacje z zachodu uwazaly nas za malpy. Wrecz
  • Odpowiedz
@No_mad: Gdzie sie podziala zwykla ludzka wdziecznosc, ze np ja X przedsiebiorca zyje ponad przecietne zycie i mam wiecej kasy niz inni dzieki pracy innych osob, podobnych takich samych lub lepszych ode mnie?
Firma funkcjonuje dzieki pracy osob trzecich, wykonuja cos i osiagam cos czego nigdy samemu bym nie dokonal.

To sie powinno uczyc dzieci od malego, szacunku do drugiego czlowieka ktorego sie zatrudnia.
  • Odpowiedz
AfrykańskiMrówkojad: Pracuję w fabryce na zachodzie, zarabiam dużo na realia zachodnie i na realia polskie tym bardziej. Jest kilka osób oderwanych od pługa i chamskich, ale jest też bardzo wiele osób np. po studiach w Polsce. Dziewczyny kulturalne, fajne i wygadane. Faceci w porządku i jest z nimi możliwość fajnie sobie pomagać, rozstrzał jest ogromny bo jest i muzyk i nauczyciel, jeden chłop, który kiedyś przerwał karierę artystyczną. Mamy pracę taśmową,
  • Odpowiedz
OP: @OraclePL: rmf puszczają cały czas to samo, plus puszczają jedynie najbardziej "plusowane" kawałki, przeruchane jak kurtyzany. Słuchacz jest zamknięty w bardzo, albo to bardzo ciasnej kuli. Nie usłyszysz tam nigdy niczego wartościowego, prosta muzyka do "pracki" żeby człowiek nie myślał o tym co słucha, a żeby tylko zagłuszyć myślenie. Maksymalnie nieśmieszne żarty prowadzących. Olbratowicz he he.
Więcej nie chce mi się pisać, bo czuję duże zażenowanie, że muszę tłumaczyć się
  • Odpowiedz
W pracy ogrzewanie ustawili max na 19 stopni bo KP mówi o 18 stopniach jak pracujemy przy biurku i miły Januszex podarował koce do okrycia się. ( ͡° ͜ʖ ͡°) Z dopiskiem, że do domu ich brać nie wolno
#pracbaza #heheszki #januszex
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Mirki potrzebuje pomocy jako ze moj brytyjski januszex mnie troche wyrolowal plnuje sobie zrobic troche dluzszy urlop w Polsce kozystajac ze zwolnienia lekarskiego. W Polsce nie jestem zarejestrowany w urzedzie pracy. Mieszkam i pracuje w UK posiadam ta europejska karte zdrowia. Czy wystarczy ze pojde do lekarza po konsultacje z ta karta i mnie przyjmnie czy moze jest inaczej ? #emigracja #uk #anglia #zwolnienielekarskie
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#anonimowemirkowyznania
Przed rozpoczęciem pracy na zleceniu będę musiała odbyć trwające 5 dni szkolenie, ma być ono płatne dopiero po przepracowaniu 80 godzin w firmie. Czy powinnam się martwić o wypłatę za te 5 dni? Koleżanka pracująca tam na umowie o pracę miała płacone od pierwszego dnia. Czy płacenie za szkolenie po przepracowaniu X czasu to normalna praktyka?
#praca #januszex #pracbaza

---
Kliknij tutaj, aby
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

RadosnaPłaszczka:

Koleżanka pracująca tam na umowie o pracę miała płacone od pierwszego dnia. Czy płacenie za szkolenie po przepracowaniu X czasu to normalna praktyka?

Bo ją chronił kodeks pracy i nie mogli zrobić tak aby pracowała za darmo. Nie to nie jest normalna praktyka.
---

Zaakceptował: karmelkowa
  • Odpowiedz
  • 0
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach