#anonimowemirkowyznania
Mirki mam problem w pracy mianowicie chodzi o wyjazdy służbowe. Pracuje w firmie gdzie mamy naprawdę sporo delegacji po Polsce. Kiedyś moja firma płaciła za każdą godzinę z delegacji. Od jakiegoś czasu pozmieniali system wypłacania. Otóż dojazdy płacą tylko w godzinach pracy czyli 8-16. Poza tymi godzinami płacone ma tylko kierowca + wszyscy diety. Jako że dużo jeździmy w brygadach 3-4 osobowych jak wiecie oprócz kierowcy reszta jeździ za
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Sadomason Ja wylądowałem w biurze i jestem tak zniszczony, że po pracy chcę się tylko położyć i zasnąć.
Nie wiem jak w januszexie ale u nas jest takie knucie i wyzysk, że głowa mała..
Niedziela wieczór to strach przed tym co się wydarzy w poniedziałek..

Polacy po prostu nie dorośli do roli pracodawców, niezależnie od branży czy wielkości firmy.
  • Odpowiedz
@Sadomason: dużo zależy od tego gdzie ten kołchoz. Ja pracuję w dużym kołchozie na produkcji w centrum wojewódzkiego miasta i jest git. Normalnie pogadasz z chłopakami o elektronice, gierkach, mechanice, druku 3d, itp. Naturalnie zdarzają się hlejusy co przyjechały z ciemnego zadupia kraju i tylko gadają o chlaniu i ćpaniu, ale to tylko z 1% takiej patoli.
Natomiast praca w kołchozie w jakiejś Polsce C to faktycznie tylko machający papież.jpg.
  • Odpowiedz
Miraski jak działa ta tarcza antyinflacyjna dla przedsiębiorców? Szef nie wypłacił mi wypłaty i twierdzi, że dzięki tarczy może mi umorzyć wypłatę nawet za okres 60 dni. Gdy spytałem o konkretny paragraf to stwierdził, że on nie prawnik i mam sobie poszukać. To szukam. Miesiąc bez pensji to jeszcze wytrzymam, ale dwa to już nieludzkie!
#prawo #pytanie #pracbaza #januszex
  • 12
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Wykop Mobilny (Android)
  • 4
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Pytanie do ludzi na #b2b
Jak zgłaszacie nieobecność? Mi kazali każdorazowo zgłaszać do kierownika, na czacie pracowniczym, w systemie gdzie się wpisuje nieobecności i urlopy, wiadomość do team leadera i jeszcze do działu HR. xD
To chyba nie jest normalne?

#pytanie #pracbaza #praca #pracait #januszex
  • 22
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@zogard: Pisanie kierownikowi ze jestes albo cie nie ma lub zglaszanie sie do jakis hr- to jest udawane b2b pracujesz na etacia pod przykryciem.
  • Odpowiedz
W każdym przedszkolu z jakim się spotkałem nie można brać L4 ponieważ pracodawca grozi zwolnieniem z pracy, w dodatku, każe przychodzić do pracy w trakcie trwania L4, nie mówię tu o nagminnym braniu L4 ale o jakimkolwiek L4, pojedyncze zwolnienie raz na rok grozi zwolnieniem. Były to przedszkola prywatne gdzie osoby już zostały zwolnione w taki sposób. Czy istnieją jakieś prawa chroniące pracowników? Jakie? Opłaca się coś robić czy tylko smrodzi się
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@leeaxe dokumentowanie przekroczenia uprawnień , zbieranie dowodów od byłych pracowników, pip, pozew, poinformowanie rodziców o praktykach jakie czyni pracodawca, zaoferowanie bycia opiekunem prywatnie i zabranie klientów. Jest wiele sposobów tylko pytanie czy chcesz się tarzać ze świnią w błocie.
  • Odpowiedz