Czy odbieracie telefon służbowy po godzinach pracy? Zabieracie go do domu? Ja nie zabierałam, ale szef mi jasno powiedział, że oczekuje ode mnie, że w awaryjnych sytuacjach odbiorę. Z tym, że ja traktowałam telefon służbowy jak komputer- po prostu zostawiałam go w pracy. Wewnętrznie się z tym nie zgadzam, bo w domu mam inne rzeczy do roboty. Ale też nie chciałabym się narażać, bo te telefony nie są częste.

#pracbaza
  • 164
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Glikol_Propylenowy: nie chodzi mi o siedzenie na dyzurze telefonicznym i bycie na kazde wezwanie, jak np maja stewardessy. Cos takiego oczywiscie ze jest platne. Chodzi mi o to, ze jak jestes na odpowiedzialnym stanowisku i cos sie zesra jak akurat masz wolne to powinienes ten telefon odebrac i sytuacje rozwiazac. Jak chcesz dojsc do czegos w karierze zawodowej to niestety musisz wykazac sie jakas inicjatywa. Jak ktos woli o-----c 8h
  • Odpowiedz
Jak pracodawca może żądać, abym wykorzystywał swój prywatny czas na przebranie.
Wystarczy, że jestem na warsztacie punktualnie.
Ja prdl…jedni w godzinach pracy srają i jedzą śniadanie, a ja MUSZĘ być przebrany bo starym się to nie podoba.
#pracbaza #januszex
  • 108
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Siemanko poszukuje porady jako pracownik. Pracuje w firmie która ma obiekt pod ochrone, jest podwykonawcą innego prywaciarza. Po 2 latach 9 msc dostałem umowę na czas nieokreślony. Pracuje na tej umowie, mam zaległy urlop z poprzedniego roku który firma albo mi pozwala wpisać w nadgodziny i za niego jak godziny nadliczbowe. Albo wykorzystac na wolne. Niestety są przewidywania że po 5 latach od zajęcia przez firme obiektu, przegra firma główna przetarg. Przez
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Drodzy robotnicy, przegrywy oraz przedstawiciele burżuazji (w domyśle: ludzie na studiach, pracownicy biurowi, informatycy, przedsiębiorcy itp.) pod koniec tamtego roku jeden z magazynierów z którym pracuje przekazał naszej ekipie że przełożny powiedział mu ażeby przekazał nam iż nie powinniśmy przechodzić przez korytarz w biurach do jadalni tylko wchodzić od strony drugiego magazynu gdzie trwają prace remontowe lub dalszym wejściem przez szatnie do jadalni, najwyraźniej Panią z biura godzi w ich majestat sam
Robotnik_Czterobrygadowy - Drodzy robotnicy, przegrywy oraz przedstawiciele burżuazji...

źródło: comment_1673557360yFikS8acZlEoDKuMJtbiHC.jpg

Pobierz
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Nie ma co siedzieć w miejscu, gdzie nie jesteś szanowany jako człowiek. Jest teraz tyle możliwości. Tylko ludzie przywyczajają się do swojego k--------a i boją się zmian. W polsce ta mentalność jest już chyba zakorzeniona, że robotnik, to jest z automatu gorszy i alkoholik. Po części, to prawda, ale wśród takich ludzi spotkałem wiele ciekawych postaci mądrzejszych od wielu julek po g---o magistrze.
  • Odpowiedz
Pierwszy raz pracuje w typowym #januszex
Jak Wy wytrzymujecie w takich zakładach? Ta wścibskość, małomiasteczkowość, złośliwość... ludzie których droga zaczęła się w zakładzie 40lat temu i w nim też się skończy, bo dobrze że praca jest. Zarabiamy jak najgorszy sort pracowników, ale nikt nie otworzy mordy i nie powie tego wprost. Tylko szeptanie po kątach.
Szeptanie... a bo widziałem wczoraj Marka w sklepie wódkę kupował, ciekawe z kim pił i
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Ehhhh znowu z---------ć na tego janusza prywaciarza w nocy w #januszex za najniższą krajową kiedy wszyscy sobie smacznie śpią. Na szczęście mam już datę kiedy dezerteruje i tak się składa, że będzie to przed okresem z--------u w firmie. Teraz siedzę i na ścianie zaznaczam dni w więzieniu, aż wyjdę na wolność. Wierzę, że ten rok będzie mój (òóˇ) #przegryw
KodakPlamisty - Ehhhh znowu z---------ć na tego janusza prywaciarza w nocy w #janusze...

źródło: comment_16735541043teMKxivXaYbO5zXr82wOU.jpg

Pobierz
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Ale mnie ten janusz w-----a. Pilny termin roboty to on na maszyne musi wejść. Szast, prast, wrrrrrr, ogień z d--y i pod koniec jeszcze "hyhy ale żem dużo sztuk zrobił". C---a, balasie połowa z-----a bo sie nie znasz i masz w------e w sprawdzanie, teraz masz g---o nie pilne. #pracbaza #januszex
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Dlaczego przy ofertach jak pic rel (zdalna, entry level, dobre pieniądze na legalnej umowie, prosta jak cep typu sprawdzanie statusu reklamacji jakiegoś chińskiego gówna co szkop zamówił) publikowanych praktycznie co chwilę dalej w Polsce jakimś cudem istnieją tzw. #januszex typu śmieciówa, pracownik traktowany jak zło konieczne i j----y w dupę przy każdej okazji, ale nowy mercedes dla prywaciarza-prezesika co roku?

Czy polacy ogólnie są takimi cepami, że ogarnięcie dla nich
JanRouterTrzeci - Dlaczego przy ofertach jak pic rel (zdalna, entry level, dobre pien...

źródło: comment_1673516967i7fL0hsLwPFATUWLA3oVSI.jpg

Pobierz
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@JanRouterTrzeci: faktycznie można przyzwoicie zarobić ze znajomością języków (więcej, niż tutaj podane), ale trzeba dobrze znać język. Tymczasem niektórzy ludzie pracujący w Januszexach nie potrafią nawet dobrze posługiwać się polskim, a obsługa nowych programów i praca wielowątkowa przychodzi im z trudem. Porozmawiaj z szeregowym pracownikiem jakiegoś supermarketu albo z pracownikiem fizycznym na budowie, ciężko z tym bywa. Nie chcę nikogo obrazić, po prostu nie na wszystko masz wpływ.

Trudno jest
  • Odpowiedz
Niezła imba w januszexie, świeży typo zalał do pełna 10-letniego służbowego pasata w benzynie dieslem. Fura podobno nie do odratowania. Jak myślicie, urwą mu 100 zł premii, czy machną ręką? Auto ofc klepane bez ubezpieczeń.

Plusujących zawołam za parę dni jak będzie rozwinięcie sytuacji, zobaczymy kto prawidłowo przewidział ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#januszex #pdk #bezubezpieczenia
  • 11
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@KK44: szef pokazał mi swoją parafkę i kazał podpisywać dokumenty za niego, a trzaskaliśmy ich tak po 50-60 dziennie. W pewnym momencie to szef przychodził do mnie zapytać jak wygląda jego podpis, bo musi coś podpisać ( ͡° ͜ʖ ͡°).
  • Odpowiedz
Sąsiadka z powodu niedosłuchu dostała orzeczenie o niepełnosprawności i zaniosła swojemu pracodawcy. Po dwóch miesiącach skończyła jej się umowa, więc zaproponował jej 15% mniejsze wynagrodzenie, bo może pracować tylko 7h dziennie. Da Bum Tss.

Kij z tym, że dostanie prawie 1,7k z PFRONu miesięcznie. "Mniej pracujesz, mniej zarabiasz" - usłyszała. Myślę, że firma potrzebuje trochę więcej rozgłosu.

#trojmiasto a tak naprawdę #chwaszczyno #januszebiznesu #januszex
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@MvPancer: Mniejszy wymiar pracy, dłuższy wymiar urlopu, za to brak możliwości zlecenia nadgodzin i pracy w godzinach nocnych. ¯\_(ツ)_/¯

Myślę, że firma potrzebuje trochę więcej rozgłosu.

Myślisz, że uda się nadać ten rozgłos firmie niewymienionej z nazwy?
  • Odpowiedz
Eh, muszę to zrobić. Ten januszex mnie dobija. Obiecują podwyżkę od 5 lat i nic. Przychodzę dzisiaj z wypowiedzeniem umowy. Zobaczymy co szef na to powie. Jestem aktualnie jedyną osobą na dziale która bez niczyjej pomocy da sobie radę, bo reszta to nowe osoby. Miałem je uczyć, ale wali mnie to. Obieram od razu cały mój urlop i wypadam z tego gówna zwanym firmą. Po 16 opiszę wam co i jak.
#
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#januszex
jutro będzie 4 dzień jak obrabiam regipsy przy framudze w robocie. Brak odpowiednich narzędzi, materiałów i umiejętności xD
Wyjdzie drogo ale za to c-----o.
A ostrzegałem ich, że nigdy tego nie robiłem.
Jakby wzięli do tego kogoś kto się zna to pewnie wyrobiłby się w dwa dni i to niecałe, bo by musiał czekać aż gładź przeschnie.
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach