Nie mogę się doczekać, aż 31 stycznia 2023 TVP da na pasek, że #inflacja spadła do 10%. Oczywiście emeryci nie będą sobie zawracać głowy czymś takim, jak procent składany czy fakt, że podawane są dane rok do roku.
  • 27
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Artok: najsmutniejsze jest to, że nie tylko emeryci tak uważają. Nawet od osób 25+ słyszę, że koniec 2023 jak będzie inflacja 8% to odczujemy spadek cen xD
  • Odpowiedz
@Artok styczeń jak styczeń ale w lutym wracamy na 20+, dojebią pensje minimalną, co spowoduje reakcje łańcuchową. Do tego zaraz strajki wszystkich powyżej minimalnej bo nie wierzę żeby nauczyciele i lekarze na państwowym sobie tak przyjęli, że nagle stali się plebsem.

Tak to będzie piękna katastrofa, gdy rząd chce zlikwidować ubóstwo ustawą.
  • Odpowiedz
  • 4
@speed_i najgorsze ze nawet jeśli inflacja r-r stałaby w miejscu to wzrost cen byłby z czasem coraz większy bo mianownik się cały czas zwiększa ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz
Czemu glapie nie mogą dawać kilku kartek A4 tekstu do wyrecytowania zamiast tego jego standupowego p--------o? To nie brzmi jak kosmiczny plan niemożliwy do zrealizowania, a może wtedy wyglądałoby to profesjonalnie a nie jak na imieninach u ciotki po kilku głębszych
#nieruchomosci #inflacja #rpp #nbp
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

"Jak przesadzimy z podwyżkami, to mamy dużo narzędzi do tego, żeby potem wspierać gospodarkę. Jak za szybko zakończymy podwyżki, wtedy inflacja się utrwali i na to nie ma wielu dobrych narzędzi. Z punktu widzenia zarządzania ryzykami, lepiej więc przesadzić z podwyżkami" - Powell

#nieruchomosci #nbp #inflacja
  • 15
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Gustav88: co tam Powell, to płotka, Glapiński wie swoje ( ͡° ͜ʖ ͡°)

PS: Powell też powiedział i podkreślił to, że jedną z najważniejszych broni Banku Centralnego jest jego rzetelność i wiarygodność. Ale to tylko płotka Powell tak uważa, według Glapińskiego im mniejsze zaufanie i wiarygodność Banku Centralnego, tym inflacja szybciej spadnie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
Wszystko wszedzie drozeje a w Chinach inflacja 2,5 xD biały człowiek juz nie potrafi produkowac tego co chce konsumowac i Chinczyk za 20 lat a moze szybciej bedzie tu Panem xD lol #chiny #inflacja
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 0
@Moonastro moze i potrafi ale mu siè nie opłaca. Takiemu chińczykowi inżynierowi to płacą, a w europie dostaje x1,5-2 stawki sprzątaczki
  • Odpowiedz
@nonOfUsAreFree: Powiedzmy sobie szczerze, że złotówka i tak nieźle się trzyma, biorąc pod uwagę korelacje z eur/usd. W tym momencie w którym jest eur/usd to usd/pln powinien być gdzieś w okolicy 4.82-4.83. Ale myśle że to dopiero jutro albo w piątek zobaczymy( ͡º ͜ʖ͡º) jak wiguś poleci do piekła
  • Odpowiedz
Ej jak myślicie, ile osób w Polsce jeszcze nie martwi się wysoką inflacją bo myślą że jak inflacja spadnie do poziomu z przed 2-3 lat to ceny spadną razem z nią i będzie git xD

#inflacja #polska #ceny
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@e_mati ja myślę że na luzie 30 % nie wie że płaci podatki i że rząd nie ma własnych pieniędzy a co dopiero mają sobie głowę zaprzątać inflacją i poziomem cen
  • Odpowiedz
W Santander Consumer ruszyło nowe oprocentowanie konta oszczędnościowego. Do 200k 7,5% dla nowych środków i 7% do 50k dla wszystkich środków bez p---------a się w jakieś nowe środki, nowych klientów i inne gówna (plus kilka mniejszych stawek).

0,5% mniej niż najlepsze oferty, ale to konto akurat ma niewątpliwie duży plus - poza całkowitą bezpłatnością mamy tu możliwość wielokrotnego, również bezpłatnego wypłacania kasy w razie potrzeby bez utraty jakichkolwiek odsetek. Można więc kasę kumulować,
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Wszyscy kojarzą pewnie obniżki objętości/wagi na produktach, otóż mi jako kawalerowi to nawet lepiej, bo wcześniej zdarzało mi się wyrzucać część produktów, których sam nie dojadałem, a teraz płącę podobne pieniądze, ale już nie wyrzucam jedzenia ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#inflacja #przemysleniazdupy
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach