@barman84: wiem, ale tak jak pisałem - coś za coś. Mniejsze limity, ale konto bezpłatne bez żadnych wymogów + darmowe nielimitowane wypłaty. To raczej rzadkość w ofertach kont oszczędnościowych.

Ja póki co przeniosłem się właśnie z Santandera na Getin 8%.
  • Odpowiedz
@armacoder: @Morduchna: umiem robić lasagne i bardzo ją lubię, ale czasami po robocie chciałbym coś szybkiego i łatwego zrobić, więc kupuje takie raz na miesiąc.
Nie jest jakaś specjalnie dobra, ale jak się ją dobrze przyrządzi to jest zjadliwa, a żeby sraki nie było trzeba dłużej potrzymać w piecu i zjeść dopiero jak ostygnie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@wiem_wszystko: W UE ceny energii są wyrównywane do cen pochodzących z najdroższych źródeł energii. Najdroższy teraz jest gaz.

Dlatego jak popołudniami zużycie rośnie i uruchamia się elektrownie gazowe, to ceny na giełdzie w----------ą w kosmos.

Stąd też w ostatnim czasie unijne ceny maksymalne i inne duperele. Marże na OZE zawsze były tak wysokie, co zachęcało producentów do inwestycji w OZE.
  • Odpowiedz
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Kilka słów o waszej emeryturze.

Z racji, że na giełdzie mamy najtrudniejszy moment od wielu lat i większość funduszy oraz indeksów notuje straty powinniśmy rozpocząć realizacje naszych długoterminowych planów finansowych. Najlepsza nauka inwestycji to regularne, niewielkie zakupy i dążenie do pokrycia celu o najdłuższym horyzoncie czasowym. Analizując wyniki w perspektywie 30 lat emocje odchodzą na drugi plan. Kalkulacja matematyczna biorąc pod uwagę uśrednioną cenę zakupu jest bardziej korzystna dla oszczędzającego.

Dla większości Polaków świat
droetker4 - Kilka słów o waszej emeryturze.

Z racji, że na giełdzie mamy najtrudniej...

źródło: comment_1667484779sUhm5XJreauyTLML38KRWW.jpg

Pobierz
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Wykop Mobilny (Android)
  • 4
@droetker4: nie chce mi się szuekać zdjęcia ale na początku roku dostałem tfi Pekao wyciąg z konta. Było 1300 zł.
Problem jest tylko taki że powierzyłem TYSIĄC złotych fachowcom od inwestowania jakieś 25+ lat temu.
Dziękuję postoję.
  • Odpowiedz
Świetny tekst. Może ktoś w końcu weźmie się za swoje finanse, zamiast na nrzekanie. Życzę wszystkim przyjemnej emerytury w przyszłości. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Wczoraj byłem w Lidlu i pierwsze co zauważyłem, to sporo cen zostało podniesionych. Nie żeby mnie to jakoś zdziwiło, ale naprawdę spora część cen uległa zmianie z dnia na dzień. Myślę sobie "Oho, VAT wrócił, tarcza miała być tylko do 31 października". Coś mnie jednak dzisiaj tknęło i postanowiłem zweryfikować. Tarczę przedłużyli do 31 grudnia. Piękna to będzie katastrofa.

#oswiadczenie #inflacja #vat #jakzyc
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@elperson: Myślenie na życzeniowej zasadzie, że dzięki podwyżce cen paliw szybciej tankuję na stacji. Ludzie muszą jeść, więc część z nich będzie kupować po prostu gorszej jakości produkty, niekoniecznie mniej kaloryczne.
  • Odpowiedz
  • 0
Czy wy tez zauwazyliscie coraz mniej roznego rodzaju takich charakterystycznych bud "kurczak z rożna" ? Kiedys pamietam to mijalem kilka punktow, teraz nie ma zadnego. Moze to tylko u mnie tak widoczne. Ale gadalem z jednym to mowil, ze musialby sprzedawac je po 40-50 zl a ludzie tyle nie dadza na kurczaka. Zgadzacie sie?
#jedzenie #inflacja #j--------e
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach