Jaki dodatkowy język jest teraz najbardziej ceniony przez pracodawców (oprócz angielskiego) który warto się nauczyć?

#jezyki #jezykiobce #angielski #francuski #hiszpanski #nauka #praca #rosyjski #norweski #jezykangielski

jakie dodatkowy jezyk do pracy?

  • Hiszpanski 5.7% (5)
  • Niemiecki 54.0% (47)
  • Rosyjski 12.6% (11)
  • Francuski 13.8% (12)
  • Norweski 4.6% (4)
  • inny, odpowiedz w kom 9.2% (8)

Oddanych głosów: 87

  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Może znaczyć bardzo wiele rzeczy, to jest czasownik przeciwny do "hacer" (robić), a więc nieco odpowiednik angielskiego "undo". Więc oznacza różne akcje związane z cofnięciem czegoś np. hacer las maletas - spakować walizki; deshacer las maletas - rozpakować walizki. Może oznaczać takie czynności jak "rozmontować", "rozłożyć", "cofnąć", "rozpakować", "rozrobić" (np. mieszaninę), rozpruć (tkaninę) i mnóstwo innych znaczeń.

Tego czasownika raczej nie poznaje się na zasadzie tłumaczenia, ale właśnie różnych zastosowań. To tak
  • Odpowiedz
@mirko_anonim nauka hiszpańskiego to dobry pomysł, niezależnie od sytuacji. To drugi najczęściej używany język na świecie, więc na pewno się przyda. Każdy nowy język otwiera nowe możliwości i warto się go uczyć.
  • Odpowiedz
✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Głupie pytanie ale jak się uczyć języków obcych jako dorosły? Mam zamiar wejść z #angielski na wyższy poziom + jakiś dodatkowy język od początku. Problem w tym, że nigdy nie byłem dobry w samodzielnej nauce, stąd szkoła była dla mnie okej - był podręcznik, nauczyciel i był jakiś gotowy plan co mam robić. Nauka z podręcznika wydaje się okej, bo są tam rzeczy (np. konktretne zagadnienie
mirko_anonim - ✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Głupie pytanie ale jak się uczyć języków obcy...

źródło: hq720

Pobierz
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Siema miraski, ostatnimi czasy spotykam się z taką jedną hiszpanką, teraz pytanie dla lingwistyków i osoby co ogarniają hiszpański, jaki jest tekst który mógłbym do niej powiedzieć żeby ją miło i pozytywnie zaskoczyć (może być też lekko zbereźny) ( ͡º ͜ʖ͡º)
Edit. Może to ma jakieś znaczenie dlatego napisze że pochodzi Ona z południa Hiszpanii 😄
#hiszpanski #lingwistyka #jezykiobce #hiszpania
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Czy u was w pracy macie możliwośc chodzenia na dodatkowy język? Jeśli tak to na jaki chodzicie i dlaczego? Jeśli nie to na jaki chodzilibyście i dlaczego? Nigdy nie wiadomo co będzie jak nadejdą chude czasy na rynku pracy a może i przyjdą czasy gdy trzeba będzie emigrować.


mirko_anonim - ✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Czy u was w pracy macie możliwośc chodzenia n...

źródło: 1604_editorial_2

Pobierz

Co byś wybrał?

  • Niemiecki 39.9% (59)
  • Francuski 10.8% (16)
  • Hiszpański 16.9% (25)
  • Norweski 15.5% (23)
  • Holenderski 7.4% (11)
  • Szwedzki 9.5% (14)

Oddanych głosów: 148

  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

acie możliwośc chodzenia na dodatkowy język? Jeśli tak to na jaki chodzicie i dlaczego? Jeśli nie to na jaki chodzilibyście i dlaczego? Nigdy nie wiadomo co będzie jak nadejdą chude czasy na rynku pracy a może i przyjdą czasy gdy trzeba będzie emigrować.


@steppenwolf12: no i znajomość języka niemieckiego wśród młodych ludzi na przestrzeni ostatnich 10 lat znacznie spadła, więc jest to coraz większy atut na rynku pracy.
  • Odpowiedz
Czy jest tu jakiś znawca slangów z hiszpańskiego ? Dużo by mi to pomogło

1. bacano
2. vacilar
3. brutal
4. bagre
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@123radzio: Nie znam za dobrze slangów w LATAM, więc trochę posiłkowałem się z własnego doświadczenia, trochę przeszukując fora.
1. bacano - zajebisty (ale w Hiszpanii nie kojarzę by ktoś używał, raczej stosowane gdzieś w LATAM)
2. vacilar - nabijać się, robić sobie żarty (często używane w Hiszpanii)
3. brutal - zajebisty (także popularne słowo w Hiszpanii)
4. bagre - ktoś szkaradnej urody (w Hiszpanii nie kojarzę)
5. gran puktas lub gran putas - to samo
  • Odpowiedz
Co myślicie o nauce z samego rana?

Myślałem ostatnio czy nie robić tak aby ułatwić sobie naukę języka Portugalskiego, to czy nie uczyć się z samego rana, czy to dobry pomysł uczyć się o 7-8 rano, jeślibym załóżmy wstał, zrobić poranne ćwiczenia i do śniadania bym wziął kartkę ze słówkami itp i tak siedział uczył się przez 45 minut, a potem jeszcze po południu i wieczorem, czyli razem +/- 2-3 godziny nauki.
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@wielkifanrapu: Obojętnie o której godzinie, liczy się intensywność nauki, jeżeli włożysz w nią odpowiednią ilość energii, to będzie ona owocna, niezależnie od tego czy będziesz się uczyć o 7 rano czy o 23 w nocy.
  • Odpowiedz
@gorzki99: akurat angielski jest totalnie innym języklem. Na wyższych lvl (c1+) masz sporo zaciągnięć z francuskiego (słowa). Z kolei w niemieckim masz sufiksy, prefiksy które niejako informują o złożoności gramatycznej. Ma to też plus - słówka z niemieckiego łatwiej zapamiętać. Ale z drugiej - musisz odkodować znaczenie gramatyczne.

Przy czym niemieckiego nie uczylem sie wcale (a ponoc mam b2)

Jak się pytałem innych, którzy umieją ten język - pełna biegłość
  • Odpowiedz
@mirko_anonim: W Europie opłaca się najbardziej niemiecki+angielski jako uniwersalne kombo zarowno do Pracy w Polzdze jak i ewentualnej emigracji (po prostu największa liczba krajów i native speakerów), natomiast jeśli chcesz emigrować np do Hiszpanii no to niemiecki da ci tyle co nic bo tam bez hiszpańskiego nie przeżyjesz.

Więc po 1, czy chcesz emigrować tam gdzie używany jest inny język niż niemiecki albo angielski? To wtedy uczysz się tego języka,
  • Odpowiedz
Tldr; rozwiążę matury z języków obcych i podzielę się spostrzeżeniami - porównanie nauki w szkole i na własną rękę.

Od 1 klasy szkoły podstawowej miałem lekcje z angielskiego i niemieckiego. Byłem dobrym uczniem, ale języki obce zawsze były przedmiotami, których nie lubiłem (zresztą angielskiego nie lubię do dzisiaj xd). Ich naukę ograniczałem do materiału na sprawdzian, kartkówkę etc. i duża część słówek czy zasad gramatycznych ulatniała się po jakimś czasie. Stan ten trwał
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 0
@HansLanda88 Przywiało ją aż z Meksyku. Część rodziny poznałem już na wideo rozmowie w dia de muertos, a dodatkowo rodziców i brata już na żywo jak przyjechali w grudniu na tournee po Europie i poznali się z moją rodziną w wigilię. DeepL jest spoko na chwilę, ale w przyszłym roku planujemy pojechać do niej na 3 tygodnie więc do tego czasu chciałbym coś się podszkolić bo tłumaczenie na bieżąco bywa męczące.
  • Odpowiedz
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@mirko_anonim
1. Ale od tej minimalnej wchodzisz do korpo i jak nie jesteś totalnym głąbem i Ci się chce to w ciągu paru lat masz średnią, a później dwie średnie ¯_(ツ)_/¯
No i mając biegły język nagle startujesz na stanowiska na które wchodzi 10 CV a nie 100.
2. Żeby wyjechać nie musisz znać języka jak native, meldunek to nie jest żaden problem, a nie każdy wyjeżdża czysto za kasą.
  • Odpowiedz