Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Jakiego języka obcego się uczyć żeby był najlepszy wskaźnik zarobki/łatwość? (oczywiście poza angielskim bo to podstawa)
#hiszpanski odpada - podobno łatwy ale co z tego skoro żadnego hajsu z tego nie ma bo dużo hiszpanów na polskim rynku pracy a wyjazd do hiszpanii do pracy to słaby pomysł
#chinski odpada - podobno dobry hajs ale za dużo czasu trzeba poświęcić na naukę i łatwiej chińczyka ściągnąć do polski żeby po angielsku nawijał u nas a przy okazji jest native. Do chin też nie planuje się kiedykolwiek przeprowdzać

#francuski / #niemiecki - z tym hajsem za te języki bywa chyba średnio. Już prędzej wolałbym tam jechać na #emigracja
#norweski / #szwedzki - zdecydowanie mniej ofert w PL ale lepiej płatne niż powyżej. Emigracja tam podobno ok.
#niderlandzki aka #holenderski - podobnie jak wyżej ale chyba więcej ofert. Emigracja tam podobno fajna.




· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: RamtamtamSi
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

mirko_anonim - ✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Jakiego języka obcego się uczyć żeby był najl...

źródło: 7-Reasons-You-Should-Learn-a-Foreign-Language-Feature

Pobierz
  • 9
  • Odpowiedz
@mirko_anonim Niderlandzki albo jakiś Skandynawski w tym zdecydowanie szwedzki bo moim zdaniem jest łatwiejszy od norweskiego czy np. duńskiego. Sprawdź na darmowych aplikacjach który najbardziej Ci się podoba.

A z chińskim to nie powiedziałabym że dobry hajs. Moja znajoma pół Chinka zarabia mniej ode mnie a ona perfekcyjnie zna chiński. Najwięcej z mojego otoczenia zarabia moja znajoma po f.fińskiej - ale fiński to serio mega hardcore.
  • Odpowiedz
Podpinam się pod temat #norweski #norwegia #niemiecki #niemcy #jezykiobce #naukajezykow #nauka

Planuje iść na kurs od 0 i rozważam niemiecki i właśnie norweski. Ktory jest obecnie bardziej wartościowy pod względem zawodowym i ile czasu zajmuje opanowanie poziomu B1/B2 każdego z nich?
Z jednej strony robię od jakiegoś czasu norweski w duolingo i nawet mi się podoba natomiast niemiecki zawsze wydawał mi się bardzo trudnym do nauczenia językiem. Z drugiej strony niemiecki może
  • Odpowiedz