Wpis z mikrobloga

@MrAmbalabamba: duolingo jest ok albo jak już uczyłeś się kiedyś jakiegoś języka, znasz ogólne zasady i chcesz potrenować albo uczysz się z jeszcze innego źródła. w każdym innym przypadku to bardziej zabawa niż realna nauka
  • Odpowiedz
@m4rio: @MrAmbalabamba ja dobijam do rocznego strejka na duolingo, zacząłem w styczniu 2023 i na wakacjach w lipcu w Hiszpanii starałem się korzystać tylko z tego co nauczyłem się z Duolingo i było spoko. Bez problemu radziłem sobie w sklepie czy restauracji. Prócz Duolingo przez te pół roku słuchałem sporo hiszpańskojęzycznej muzyki i oglądałem filmy/seriale z napisami. Kwestia chyba tego czy chcesz się nauczyć czy nie.
  • Odpowiedz
@b4kus: No i popełniłem błąd ale czy to coś zmienia w kontekście całości? Jak się nie ma do czego p-----------ć to się szuka tak zwanego uja do mordy( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@MxS89 może być kwestia tego że hiszpański jest bez porównania łatwiejszy dla Polaka niż japoński. Ja po hiszpańsku się dogaduję, też ucząc się wyłącznie z duolingo.
  • Odpowiedz
@wiewior_s: Ja to przerabiałem, wiadomo nie neguje tego i każdy ma inny sposób nauki ale w moim przypadku posługiwanie się wyłącznie tego typu aplikacjami nie jest zbyt efektywne ale to nie oznacza, ze kompletnie nie przydatne.
  • Odpowiedz
  • 0
wew, to na jakim poziomie już ogarniasz, bo jakby nie było to szmal czasu


@m4rio: na poziomie komunikatywnym spokojnie rozmawiam, a nie używam poza duolingo (które i tak traktuję bardziej jako zabawę) żadnych innych materiałów oprócz słownika.
  • Odpowiedz
ja miałem podobny starz japońskiego i jedynie znam alfabet hirigane i katakane. Duolingo to dobry dopełniacz ale nie ma uja aby nauczyć się za jego pomocą płynnej komunikacji


@MxS89: Pytanie czy ten staż to była aktywna nauka po te uczciwe 30-60-90 min dziennie czy bardziej odbębnienie w 2-3 min jednej lekcji, żeby streak nie stracić ;).
Nie liczy się staż tylko ilość włożonych godzin w tym czasie. W ciągu roku
  • Odpowiedz