Wykop.pl Wykop.pl
  • Główna
  • Wykopalisko164
  • Hity
  • Mikroblog
  • Zaloguj się
  • Zarejestruj się
Zaloguj się

Popularne tagi

  • #ciekawostki
  • #informacje
  • #technologia
  • #polska
  • #swiat
  • #motoryzacja
  • #podroze
  • #heheszki
  • #sport

Wykop

  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • FAQ
  • O nas
  • Kontakt
  • Reklama
  • Regulamin
khrop
khrop

khrop

Dołączył 6 lat i 3 mies. temu
  • Obserwuj
  • Akcje 798
  • Znaleziska 142
  • Mikroblog 656
  • Obserwujący 1
  • Obserwowane 5
Shinyz0
Shinyz0
20.06.2026, 18:41:37
  • 1
Nie wiem panowie myślałem że na moto inaczej odczuwa się zmęczenie ale o------m dziś 800 km i przy 3/4 tego dystansu walczyłem ze sobą żeby nie zasnąć XD ehh może to już wiek...
#motocykle
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

khrop
khrop
khrop 20.06.2026, 22:31:44 via Wykop
  • 0
@Shinyz0: nie jeździj po autostradach, proste - nie dość że na moto jest to moim zdaniem cholernie nudne to także bardzo męczące.
  • Odpowiedz
REMEMBER_WHAT_THEY_TOOK_FROM_YOU
REMEMBER_WHAT_THEY_TOOK_FROM_YOU
20.06.2026, 16:38:54
  • 0
To normalne, że trzymając za otwory po bokach i kręcąc przednim nowym kołem rowerowym w ręku czuję opór w piaście? Koło się kręci ale sprawia przy tym odczucie jakby łożyska w środku były zardzewiałe - nie wiem jak to wytłumaczyć. A może to normalny efekt dla nowego koła i musi się dotrzeć?
Pewnie pytanie głupie ale nigdy nie składałem roweru ¯\(ツ)/¯

#rower #rowery #pytaniedoeksperta #pytanie
REMEMBERWHATTHEYTOOKFROM_YOU - To normalne, że trzymając za otwory po bokach i kręcąc...

źródło: 1000005475

Pobierz
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

khrop
khrop
khrop 20.06.2026, 17:39:06 via Android
  • 0
@REMEMBER_WHAT_THEY_TOOK_FROM_YOU: to jakaś podstawowa piasta Shimano, no kręcić się jak DT swiss to ona nie będzie ale musi być jakiś opór, choćby z samej obecności smaru. Chcesz mniej oporu to wypłucz smar z niej xD
  • Odpowiedz

393

Liczba urodzeń w Korei wzrosła w marcu o prawie 20% r/r

Liczba urodzeń w Korei wzrosła w marcu o prawie 20% r/r

W marcu liczba urodzeń wzrosła w Korei Południowej o prawie 20% w stosunku do zeszłego roku. Od 2 lat notują wzrosty liczby urodzeń. Czyżby odbili się od dna?

zmarnowany_czas
z
en.sedaily.com
dodany: 19.06.2026, 13:05:23
  • 245
  • #
    korea
  • #
    demografia
  • #
    wydarzenia
  • #
    dzieci
  • #
    rodzicielstwo
  • #
    rodzice
khrop
khrop
khrop 20.06.2026, 09:37:02 via Wykop
  • 12
@guilmonn: że idąc do szkoły nie idziesz po prostu do szkoły, tylko już od najmłodszych lat jesteś szkolony np. w szkole Samsunga jako docelowo pracownik Samsunga od osiemnastki do emerytury.
chilon
chilon
chilon
19.06.2026, 17:14:30
  • 0
Drogie mmiraski, cóż ja uczyniłem źle? #wroclaw #wroclawprzyjaznyrowerzysta #rower

https://streamable.com/qz6t8e

A zawołam i specjalistów @kaczoor @bartek-burger
chilon - Drogie mmiraski, cóż ja uczyniłem źle? #wrocław #wroclawprzyjaznyrowerzysta ...
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

khrop
khrop
khrop 20.06.2026, 01:10:03 via Wykop
  • 2
@bartek-burger: przecież tam chłop zwyczajnie miał ogromny ból dupska bo ROWER wyprzedził jego potężne BMW xD tak samo to wygląda jeżdżąc na motku w korkach. OP nic nie zrobił złego IMO.

Dodatkowo w międzyczasie gość w karetce próbuje go rozjechać (?). Tak niestety wygląda codzienność. Kierowcy cię wyprzedzą nawet jak 3 metry dalej skręcają w lewo.
  • Odpowiedz
PanLodowegoOgrodu
PanLodowegoOgrodu
19.06.2026, 19:42:04
  • 0
Mam problem z znalezieniem wygodnej pozycji w pedałach spd. Wcześnie kilkaset km przejechałem na zwykłych platformach i było git. Teraz czuję jakby ból w kolanie prawym, chociaż podniosłem już siodełko. Jak to wyregulować? Mam wrażenie, że jak jeszcze wyżej podniosę siodełko, to będę już leżał na rowerze #rower #gravel #triban
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

khrop
khrop
khrop 20.06.2026, 01:02:28 via Wykop
  • 0
@PanLodowegoOgrodu: daj bloki na maksa do tyłu w butach a jak dalej będzie problem to powiedziałbym że nie w samych butach.
  • Odpowiedz
khrop
khrop
khrop 15.06.2026, 14:48:41
  • 0
#motocykle pytanko mam, może głupie może mondre nie wiem.
Czy wszystkie buty motocyklowe mają takie śliskie podeszwy? Pierwszy sezon na (dość ciężkim bo 260kg) motku i już bym trzy razy wyrżnął, bo zwyczajnie stopa mi odjechała. Czy to na mokrym asfalcie, czy troszkę żwirku, czy na betonie na parkingu podziemnym. Da się to jakoś zwalczyć czy mam podkleić buty taśmą do deskorolki? xD
  • 13
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

khrop
khrop
khrop
Autor
15.06.2026, 14:56:47 via Wykop
  • 0
@Mekki: Rozumiem że następnym razem mam się zwyczajnie wyrżnąć? Mówię jeszcze raz - staję w miejscu, stawiam stopę, stopa mi odjeżdża na bok. Nie łapię stopami motocykla w zakręcie czy coś, mówię o zwyczajnym stawaniu w miejscu czy nawet wsiadaniu na motocykl i ściąganiu go ze stopki.
  • Odpowiedz
khrop
khrop
khrop
Autor
16.06.2026, 10:43:10 via Android
  • 0
@bocznica: @Podstarzaly_Mandalorianin Butki to Shima Takeshi.
  • Odpowiedz
khrop
khrop
khrop
Autor
16.06.2026, 10:55:38 via Android
  • 0
@bocznica: Przykro mi. Takie kupiłem z myślą głównie o zrobieniu jazd.
  • Odpowiedz
khrop
khrop
khrop
Autor
16.06.2026, 11:17:31 via Android
  • 0
@bocznica: No tak planowałem, buty były na promocji i potrzebowałem ich.
  • Odpowiedz
REMEMBER_WHAT_THEY_TOOK_FROM_YOU
REMEMBER_WHAT_THEY_TOOK_FROM_YOU
15.06.2026, 08:17:34
  • 3
XDDDDD

#polskiedrogi #pedalarze #rower #heheszki #gdansk #bekazpodludzi #wtf #rowery #patologiazmiasta
REMEMBERWHATTHEYTOOKFROM_YOU - XDDDDD 

#polskiedrogi #pedalarze #rower #heheszki #gd...
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

khrop
khrop
khrop 15.06.2026, 08:36:21 via Wykop
  • 2
@REMEMBER_WHAT_THEY_TOOK_FROM_YOU: Jest mi ktoś w stanie wystawić co się tam odbywa z tym układem pasów? Gość jadąc "pod prąd" względem jezdni ma jednokierunkowy pas, no okej, a ten facet z naprzeciwka to gdzie ma się wtedy znaleźć? Teleportacja?
  • Odpowiedz
PanLodowegoOgrodu
PanLodowegoOgrodu
13.06.2026, 11:17:03
  • 0
ma ktoś gpx R10 od Świnoujścia do Gdańska? Chcę taką traskę zrobić rowerem, a w necie sporo różnych wersji i sam już nie wiem. Komoot zaproponuje pewnie cos przybliżonego tylko? #eurovelo #r10 #rower #gpx #komoot #gravel #morze
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

khrop
khrop
khrop 13.06.2026, 15:11:35 via Wykop
  • 1
@PanLodowegoOgrodu: Warto jak najbardziej. Jechałem w zeszłym roku na gravelu, robiąc średnio ok. 155km dziennie. Traska w takim formacie jest na 4 dni, z czego ostatni to był krótki przejazd z Gdyni do Gdańska.
Sprawdziłem na szybcika ślad z Veloplannera i porównałem ze swoim - jest aktualny, chociaż na 100% nie pojechałbym następnym razem południową stroną jeziora Gardno. Jest tam tragiczna droga po rozwalonych płytach betonowych. Nie opłaca się także
  • Odpowiedz
RowerowySwiat
RowerowySwiat
12.06.2026, 14:13:12
  • 0
Jestem tego ciekaw bardzo. #systemyoperacyjne #windows #linux #macos #marian

Jakiego systemu operacyjnego używasz i czemu

  • Windows 42.4% (140)
  • MacOS 13.9% (46)
  • Linux 30.6% (101)
  • *BSD 0.6% (2)
  • Własnego 2.1% (7)
  • Android 2.7% (9)
  • iOS 2.1% (7)
  • Kalkulator 5.5% (18)

Oddanych głosów: 330

  • 43
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

khrop
khrop
khrop 12.06.2026, 15:20:08 via Android
  • 0
@LadySandra: to ironiczne biorąc pod uwagę fakt że linux jest rozwijany głównie przez big techy.
  • Odpowiedz
Milegodniawszystkim
Milegodniawszystkim
Milegodniawszystkim
04.06.2026, 18:23:27
  • 14
kupilem sobier gravela to wszyscy do mnie machaja
wczesniej nikt do mnie nie machal
w sumie fajna sprawa, ale trzeba bylo sie wykosztowac, zeby zyskac szacunek
#gravel #rower
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

khrop
khrop
khrop 04.06.2026, 19:56:13 via Android
  • 0
@Milegodniawszystkim: siema
jeździsz gravelem
ja też jeżdżę gravelem
pomachajmy sobie

poważnie, nigdy tego nie rozumiałem, teraz już
  • Odpowiedz
Bratkuu
Bratkuu
04.06.2026, 11:51:15
  • 0
#rower jaką apke/mapę polecacie do obczajania ścieżek w okolicy?
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

khrop
khrop
khrop 04.06.2026, 12:33:05 via Android
  • 2
@Bratkuu: komoot, velomapa
  • Odpowiedz
elo345
elo345
elo345
28.05.2026, 15:26:35
  • 0
#rower #ankieta #rowery

Scieżkami rowerowymi jeżdżę? (sytuacje kiedy mogę, ale nie muszę) np: scieżka pod drugiej stronie.

  • tylko gdy nie mam wyboru, zmusza mnie prawo 49.1% (26)
  • zawsze(niezależnie od jakości, kierunku, itp) 50.9% (27)

Oddanych głosów: 53

  • 13
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

khrop
khrop
khrop 28.05.2026, 18:04:14 via Wykop
  • 5
@jagodowy_krol: DDR którą niedawno u mnie oddali do użytku jest niezgodna z przepisami i skrajnie niebezpieczna - jest moment, w którym zwęża się na oko do 70 cm (jest może na szerokość jednego roweru MTB) i nie widzisz rowerzysty z naprzeciwka - idealny przepis na w------e się na czołówkę.

Nadal nie wiem, dlaczego ona w ogóle powstała poza odfajkowaniem metrów oddanych jako infra dla rowerów - powstała na naprawdę bocznej
  • Odpowiedz
Adom007
Adom007
24.05.2026, 13:43:23
  • 0
#rower #szosa #kolarstwo
warto dopłacać do lepszej wersji?
plan działania to raz na miesiąc zaj^bać traske 150km, a tak normalnie to niedzielna jazda 50-60km
Adom007 - #rower #szosa #kolarstwo
warto dopłacać do lepszej wersji?
plan działania t...

źródło: 421323565645

Pobierz
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

khrop
khrop
khrop 24.05.2026, 16:22:47 via Wykop
  • 0
@Adom007: Miałem dwie pary spodenek z Deca (na szelkach) i w obu pianka się "zużyła" po dwóch sezonach.

Co prawda mama mnie dobrze karmiła i najlżejszy nie jestem, no ale cóż.
  • Odpowiedz
3g4w4re3ewedw
3g4w4re3ewedw
24.05.2026, 15:31:04
  • 0
Jaki #rower dla kogoś kto chce pojeździć trochę po mieście i trochę po wsi? Coś co sprawdzi się na asfalcie, kostce brukowej jak i polnej drodze? Kiedyś to było kurła - ojciec kupował synowi rower marki Wigry albo Ukraina, a teraz powymyślali jakieś górale, gravele i inne MTB i człowiek się gubi...
  • 12
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

khrop
khrop
khrop 24.05.2026, 16:21:11 via Wykop
  • 0
@3g4w4re3ewedw: Jako właściciel gravela odpowiadam że to jest tak, że gravel to już jest jednak rower "usportowiony" i możesz zwyczajnie się zniechęcić do jeżdżenia jak to nie jest dla ciebie. Jak chcesz pojeździć "trochę" to trekking jest zupełnie normalnym pomysłem. Gravel to jest raczej do sprawnego pokonywania setek kilometrów, opcjonalnie z bagażem.
  • Odpowiedz
lukaszbrk
lukaszbrk
lukaszbrk
23.05.2026, 19:39:46
  • 0
Jaki dobry uchwyt na telefon do roweru? #rower
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

khrop
khrop
khrop 24.05.2026, 01:20:49 via Android
  • 0
@lukaszbrk: albo kup po prostu dedykowaną nawigację, w cenie tego kompletu SP-Connect już coś się znajdzie a to dopiero początek zalet. Mnie by było szkoda tak mordować telefon.
  • Odpowiedz
zaye93
zaye93
21.05.2026, 18:30:21
  • 3
#linux #steam #heheszki
zaye93 - #linux #steam #heheszki

źródło: do-any-wine-devs-own-a-yacht-v0-rbvrqgqpg92h1

Pobierz
  • 12
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

khrop
khrop
khrop 21.05.2026, 19:23:23 via Android
  • 2
@HammerWZZN: tym bardziej że steam runtime może być nawet używany w grach spoza steama XD
  • Odpowiedz
test___
test___
test___
19.05.2026, 15:35:27
  • 0
#motocykle
Szukam kurtki dla dziewczyny, raczej będziemy w koło komina jeździć przy dobrej pogodzie.
Rebelhorn Hunter, lub Rebelhorn Hiflow, obie za 900.
Ktoś może sie wypowiedzieć co do tego czy te kurtki są bezpieczne do jazdy? Niby klasa AA
  • 12
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

khrop
khrop
khrop 19.05.2026, 18:39:46 via Android
  • 0
@fotograf_warszawiak: sam jestem ciekaw co się znajdzie bo za tyle kupiłem Rebelhorna i faktycznie oferował najwięcej w tej cenie.
  • Odpowiedz
DolorEstSalus
DolorEstSalus
DolorEstSalus
17.05.2026, 10:57:31
  • 66
Ja naprawdę chciałbym porzucić Microslop i Windowsa i przenieść się na jakiegoś Linuxa, np. Fedorę, Kubuntu czy ZorinOS, ale im więcej o tym czytam i oglądam to dochodzę do wniosku, że w tym momencie Linux jako domyślny system nadaje się tylko dla ludzi, którzy nie robią na komputerze nic poza oglądaniem YT i podstawową pracą biurową oraz programistów. Nie chodzi o interfejs i wygląd systemu, KDE Plasma wygląda zajebiście i intuicyjnie, desktop
  • 85
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

khrop
khrop
khrop 17.05.2026, 13:09:51 via Wykop
  • 2
@WhiskeyIHaze: sporo ludzi chętnie by używało płatnego softu, ale co z tego, skoro go nie ma? Choćby pakiety od JetBrains mają wersję płatną. Powiem więcej, są nawet płatne linuxy i też z nich się korzysta.

Problem jest inny - sporo softu (np. soft CAD) jest napisane tylko i wyłącznie z myślą o windowsie - często są to programy mające po 30 lat, oparte o Win32 i nie da się tego
  • Odpowiedz
khrop
khrop
khrop 17.05.2026, 13:31:47 via Wykop
  • 2
@WhiskeyIHaze: Sam fakt że ludzie z powodu tego co się obecnie z windą o--------a są skłonni grać na linuxie w płatny soft (gry) jest tego przykładem, mimo że czasem trzeba zrobić kilka fikołków żeby rzeczony soft zadziałał, a nie każdy sprzęt w 100% jest obsługiwany. Na ten moment sam dostaję p-------a od pracowania na windzie w CADzie - płatny OS, soft za tysiące, a chodzi to wszystko jak g---o i
  • Odpowiedz
khrop
khrop
khrop 17.05.2026, 22:39:28 via Wykop
  • 0
@tenziom: stety niestety - nie jest mój, należy do firmy. Takie narzędzie dostałem. Tym niemniej jak na jego speckę to powinien z---------ć.

Ponad 10 lat pracy w CADzie i miałem różne sprzęty i softy. NX, Solidworks a teraz Inventor - wszystkie trzy z mankamentami i jak za te pieniądze to moim zdaniem karygodne żeby to tak pracowało.
  • Odpowiedz
khrop
khrop
khrop 17.05.2026, 22:45:55 via Wykop
  • 0
@WhiskeyIHaze: Może to nie jest przykład zastosowania Wine na Windowsie, ale obecnie żeby pograć w gry z ery 16-bitów (albo czasami po prostu zainstalować) musisz użyć DOSBoxa. Bo 64-bitowy Windows nie obsługuje aplikacji 16-bit. Wine tymczasem bardzo niedawno dodał za to obsługę aplikacji 16-bitowych.

Jest trochę gier z późnych lat 90, które mimo że same w sobie były 32-bitowe, to ich instalatory były 16-bitowe.
  • Odpowiedz
PytanieZaPytaniem
PytanieZaPytaniem
PytanieZaPytaniem
10.05.2026, 17:33:03
  • 1
#linux Czy pirackie gry latwiej uruchomic pod linuks? Niz z launcherow steam, epic?
  • 11
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

khrop
khrop
khrop 10.05.2026, 22:59:28 via Android
  • 0
@PytanieZaPytaniem: @Kapiusek: Używając Heroica mam zero problemów. Nawet korzystając z wbudowanej obsługi EA Appa w Lutrisie miałem problemy, których na Heroicu nie było.
  • Odpowiedz
khrop
khrop
khrop 11.05.2026, 08:50:31 via Android
  • 0
@PytanieZaPytaniem: Heroic ma tak samo jak Lutris opcję tworzenia prefixu i instalacji gry z innego źródła. Co prawda nie ma tam tak jak w Lutrisie zautomatyzowanych skryptów do starszych (tak sprzed 2010) gier, ale nie są potrzebne. Dosłownie przedwczoraj instalowałem sobie tak Red Alerta 2.
  • Odpowiedz
  • <
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 9
  • Strona 1 z 9
  • >

Osiągnięcia

  • Rocznica
    od 20.03.2026

    Rocznica
  • Gadżeciarz
    od 20.03.2020

    Gadżeciarz

Wykop © 2005-2026

  • O nas
  • Reklama
  • FAQ
  • Kontakt
  • Regulamin
  • Polityka prywatności i cookies
  • Hity
  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • Changelog
  • więcej

RSS

  • Wykopane
  • Wykopalisko
  • Komentowane
  • Ustawienia prywatności

Regulamin

Reklama

Kontakt

O nas

FAQ

Osiągnięcia

Ranking