Sam nie wiem co myśleć o otwieraniu zamków w tej grze. Z jednej strony mechanika bardzo mi się podoba, drugiej nagrody są całkowicie nieadekwatne do poziomu trudności.

Czuć jednak pewną frustrację gdy otwierasz pod wodą skrzynię, która ma 3 poziom trudności wg oznaczenia gry, a w środku jest kilkanaście brylek rudy i ryżówka xd

#gothic #gothicremake
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@witajswiecie: Ten mechanizm powinien być tylko przy skrzyniach, które są tego warte, z jakimiś fajnymi "nagrodami". Po kilku skrzyniach człowiek ma dość tego otwierania. Ja przestałem otwierać skrzynie kompletnie po 5 czy 6 razie, bo szkoda czasu xD
  • Odpowiedz
Warto czyścić do się da w 1 rozdziale? Jest tak jak w oryginale, że w każdym rozdziale wszystkie potwory się respią od nowa?

#gothicremake #gothic
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@ArtBB:
Tak co rozdzia respia się te większe, ścierwojady I kretoszczury w teorii powinny się pojawiać co kilka dni, ale u mnie słabo to dzialalo
  • Odpowiedz
Gram już parę dni w ten remake gothica 1 i szczerze mówiąc to tej roślinności i drzewek jest nawalone tyle, że czasem ciężko się połapać gdzie się jest. Nawet przy murach starego obozu jest tyle tych wszystkich krzaczków, głazów, traw, roślinek i pniaków, że bardziej przypomina mi to krajobraz z Gothica 3 przed miastami tj. Montera, albo Geldern. Chyba takie gęste zalesienie lepiej sprawdziłoby się w remake Gothica 2, niż w jedynce.
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Czy mag naprawdę jest tak słaby, jak ludzie płaczą na Reddicie? Czytam i zastanawiam się, czy po prostu nie są za mało kreatywni. No bo np. ktoś pisze, że:

DESZCZ OGNIA ZADAJE SŁABY DMG!


A na dowód wrzuca filmik, jak odpala ten deszcz ognia, po czym stoi i się patrzy jak ork obrywa tylko trochę dmg i go zabija. A czemu nie traktować deszczu ognia jako dodatkowy dmg i podczas tego deszczu rzucać inne
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@lewoprawo:

Większość czarów ładuje się tak długo, że zanim naladujesz to podlecą i gryziesz ziemię już dwa razy w tym czasie.
Przy moim buildzie maga na trudnym poziomie byłem na 2-3 strzały od większości stworów w późniejszej części gry, więc to było dosć upierdliwe
Piorun kulisty był chyba najczęściej przeze mnie używany, bo paraliżuje stwora na te 5 sekund i daje czas na naładowanie takiej kuli ognia.

Magia wygląda ładnie,
  • Odpowiedz
@CreaOnion: Z tego co widzę to magia dużo lepiej się sprawdza jako uzupełnienie dla wojownika niż jako gra czystym magiem. Ja sobie gram raczej wojownikiem, planuje dołączyć do sekty i takie wspomaganie się ognistym pociskiem czy jakimiś sytuacyjnym zmianami w zwierzęta ze swoi to fajne połączenie.
  • Odpowiedz
#gothic

ja p------e jak ja kocham górniczą dolinę wlasnie pije sobie ryzowke w domu, scierwojad zwalony, najedzony potrawka z chrzaszcza od snaffa. Nic mi wiecej nie potrzeba ogladam sobie rzeczy o ostrzeniu miecza u harrada na youtube, wrzod siedzi mi na kolanach. Przypominam scierwojad zwalony wiec zero potrzeb zero testosteronu nie musze z nikim walczyc bo nie mam o co. Mam brylki rudy mam potrawke z chrzaszcza i bezpieczenstwo i
paluszki_rybne - #gothic 

ja p------e jak ja kocham górniczą dolinę wlasnie pije sob...

źródło: IMG_0772

Pobierz
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

boże święty, serio nikt z alkimii podczas tworzenia questa z chromaninem nie wpadł na to, że to design z czasów słusznie minionych? XD

szukaj książki gdzieś w okolicy jeziora
szukaj książki gdzieś w górskiej twierdzy
rób pixel hunt po całej lokacji, żeby zobaczyć kiedy się prostokącik podświetli do podniesienia, bo jedyna informacja to "mniej więcej gdzieś"

no
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Wziąłem dwie partie ziela od zbieraczy w 1 rozdziale i chciałem połowę opchnąć Cipherowi. Ale nie mam takiej opcji z nim - to dlatego że wcześniej dałem mu to ziele na spółkę z Lesterem?

#gothic
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Jakby nie ogarniam tych tekstów o słabej optymalizacji. Co to znaczy? Jakby ktoś miał RTX5060 czy 5070 i pisałby, że mu gra laguje, to rozumiałbym, że gra ma słabą optymalizację, ale jak widzę wpisy ludzi, którzy grają na kartach sprzed 4-5 generacji wstecz i piszą coś o złej optymalizacji, to zastanawiam się czego Wy oczekujecie od swoich komputerów. Gra jest na UE5 i jest jedną z najładniej wyglądających gier na tym silniku,
  • 42
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Wyszły może jakieś mody żeby można było w to grać na słabych kompach bo obecnie 30 fps-ów jest niegrywalne dla mnie
#gothic
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Najbardziej w remaku podoba mi się że ktoś wymyślił build pod Dustyego z Starego Obozu i można z niego zrobić terminatora w 1 rozdziale który wszystko za nas zabije ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#gothic
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@KKomrade: grałeś w g2 nostalgic edition? Ta możesz sobie wziąć jakąś babę wrzoda szkieleta pieska i jeszcze tam kogoś i chodzić w party wszystkich ubrać i zabijać smoki xD
  • Odpowiedz
#gothic

gram 1 raz w tą grę, mega mi się podoba, jest ciężko, mało info - tak jak lubię, ale za często nie wiem co robić :P chodzę od miejsca do miejsca i c--j za tym idzie, teraz próbuje zebrać j----e skóry żeby mieć mounts, Mordagg w drugim obozie, i ma tylko 1, szkoda mi PN na skórowanie,
team Gomez, kuszą i p---a na ryj
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach