Mireczki, da się jakoś spaczować oryginalengo #gothic1 #gothic kolekcja klasyki tak, zeby działał płynnie na win11? Używam wersję 1.08k_mod i róbowałem wymusić vsync przez nvidia control panel ale niestety jest nieprzyjemny efekt rwania ekranu
Wszystko
Najnowsze
Archiwum
PuddingMonster
- 0

Imperator_Wladek
via Wykop- 4
@PuddingMonster: union i dx11
- 0
#gothic robię drugi run w remake, tym razem dołączajac do sekty i kurde czy oni coś zmienili od premiery czy po prostu ten pancerz nowicjusza jest tak baaardzo słaby w stosunku do pancerza cienia? Czy może schowali ulepszenia pancerzy za progresją fabularną?
- 1
- 1
@Variv: no jeśli jest tak samo jak w starym obozie to chyba dopiero po cmentarzu orków więc trochę lipa, ale z drugiej strony jak zrobiłem trochę misji to mi odblokowało kolejne ulepszenie tego pancerza nowicjusza także wygląda jakby były one schowane za postępem fabularnym, tylko czemu pancerz cienia ma wszystko dostępne od razu xD
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
@WonszJadowity xDDDD
@WonszJadowity: on powiedział szeptem
Powróżę ci jeśli masz pełną sakiewkę
Powróżę ci jeśli masz pełną sakiewkę
Czy mi się coś z-----o w tym Remake czy zmienili Świątynię Śniącego?
Wszedłem do świątyni pierwszy raz i normalnie zabiłem już 2 szamanów zwykłym mieczem. Nie powinien wyjść i najpierw naładować Uriziela (jeszcze go nie znalazłem) czy coś?
#gothic #gothicremake
Wszedłem do świątyni pierwszy raz i normalnie zabiłem już 2 szamanów zwykłym mieczem. Nie powinien wyjść i najpierw naładować Uriziela (jeszcze go nie znalazłem) czy coś?
#gothic #gothicremake
- 1
Po 5 godzinach grania w Gothic Remake jedyne na co nabrałem ochoty to wywalenie go już z dysku i powrócenie do oryginału. Serio, nie wiem jak niektórzy mogą pisać, że ten remake "zachował klimat oryginału" XD No chyba że to piszą osoby, które zagrały w oryginał RAZ te 20-25 lat temu i potem ani razu do tej gry nie wracały to teraz remake wydaje im się czymś świetnym. Ten crap został pozbawiony
@z1x2c3: a mi się podobał ¯\(ツ)/¯. Jedyny minus to brak dopracowania w skryptach
@niedorzecznybubr: jak ktos chce hejtowac to sie do wszystkiego na sile przyczepi, moim zdaniem tez sie podobal i zgrabnie pogodzil esencje tego co moim zdaniem wyroznialo gothica nie robiac jednoczesnie leniwego reskina do hd
- 3
@Variv: twój wpis brzmi jak jakaś wskazówka na ekranie ładowania
@niedorzecznybubr: Gdy wejdziesz do wody będziesz mokry.
Udało mi się zagrać a większość addonów w ostatnie pol roku i napiszę swoje przemyślenia.
Atariar edition. Nie moje klimaty, dodawanie kosmetycznych zmian, które nie wpływają na rozrywkę, którą bez dodatkowej fabuły zna się na pamięć. Wiem, że są puryści, którzy lubią surowy oryginał, ale mi nie podeszło, zawsze w modzie oczekuję czegoś więcej. Mod 4/10
Varus biker. W sumie zagrałem tylko dla zawalonej świątyni śniącego i dodatkowych jaskiń w khorinis i jarkendarze, lubię
Atariar edition. Nie moje klimaty, dodawanie kosmetycznych zmian, które nie wpływają na rozrywkę, którą bez dodatkowej fabuły zna się na pamięć. Wiem, że są puryści, którzy lubią surowy oryginał, ale mi nie podeszło, zawsze w modzie oczekuję czegoś więcej. Mod 4/10
Varus biker. W sumie zagrałem tylko dla zawalonej świątyni śniącego i dodatkowych jaskiń w khorinis i jarkendarze, lubię
@PistacjowyPonczek: nostalgic ci się nie podoba i atatiar ale new balance już tak.
Z takimi tu siedzimy.
Z takimi tu siedzimy.
- 0
Myślałem, że na tym polegają addony.
@przegro_pisarz: Takich modów nie traktuję jak addony, tylko moze patche. Addon musi coś dodawać, nawet gdyby to miał być tylko NewBalance
- 1
@yam_yeti: oj nie widzę tego
#gothic #gothicremake
Jeśli chodzi o potencjalny remake drugiej części, to najbardziej nie mogę się doczekać Jarkendaru oraz obozu piratów, w którym mógłbym spędzić wakacje wśród pięknych i twardych mężczyzn.
Jeśli chodzi o potencjalny remake drugiej części, to najbardziej nie mogę się doczekać Jarkendaru oraz obozu piratów, w którym mógłbym spędzić wakacje wśród pięknych i twardych mężczyzn.
@WscieklyIRozjuszonyManlet:
Masz rację, ciężko się oprzeć
https://youtu.be/oxEZJVH5-_s?si=lUrHZ4_my8lP6m3R
Masz rację, ciężko się oprzeć
https://youtu.be/oxEZJVH5-_s?si=lUrHZ4_my8lP6m3R

- 0
Gdzieś widziałem że istnieje opcja darowania Gomezowi życia, jak to osiągnąć?
Ja tylko miałem opcję że chce go zabić.
#gothic
Ja tylko miałem opcję że chce go zabić.
#gothic
@Dormer: po zdobyciu uriziela, xardas ci powie że gomez ma zbroje, jeżeli zdobyłeś zbroje wcześniej to musisz się jej pozbyć z ekwpiunku żeby ten dialog był do wyboru, jedyna opcja to chyba dać ją stonowi do ulepszenia bo wyrzucić na ziemie sie jej nie da
@Dormer: W zatopionej wierzy xardasa gdzie jest jego szata nekromanty jest jeszcze skrzynia za kratami. W niej masz runy teleportacyjne do magów ognia i zatopionej wierzy. Nie strasz gomeza że go zabijesz a odda ci zbroje w zamian za rune teleportacyjną do zatopionej wierzy.
- 0
#gothicremake #gothic ma ktoś moda na pominięcie tych j------h zamków w nowym patchu?
@Domelus: Serio musiałeś to napisać tutaj zamiast od razu w google :) Zainstalowałem to po 5 minutach, bo te zamki to kompletna porażka
@jakub-dolega: zamki sa z jednej strony ok bo - jak masz otworzyc trudny zamek jako ktos bez skilla w otwieraniu to jest to... Trudne, do poziomu "a olac, szkoda czasu i wytrychow" co moim zdaniem idealnie odpowiada temu jak powinni dzialac otwieranie zamkow
Po wbiciu skila kiedy zamki sie nie resetuja, otwieraja sie latwiej itp jest to do przebrniecie ALE problem jest taki ze po n-tym razie ta minigierka jest
Po wbiciu skila kiedy zamki sie nie resetuja, otwieraja sie latwiej itp jest to do przebrniecie ALE problem jest taki ze po n-tym razie ta minigierka jest
Jak dołączyć do Magów Wody? Jestem w czwartym rozdziale - znalazłem już Xardasa i zrobiłem zadanie ze świątynią Innosa dla Myxira, a teraz żaden z magów nie chce już ze mną gadać. ;<
#gothic
#gothic
@AnonymousDev: no to jest mega skopane. W dodatku idiotyczne jest to, że Mag Ognia musi zostać Najemnikiem zanim Magowie Wody będą go chcieli przyjąć xD
@niedorzecznybubr: No taki mają system bo póki nie zostaniesz najemnikiem to według gry dalej nie należysz do nowego obozu czyli trzymasz z gomezem. Słabe jest to że żeby to wszystko ruszyło to trzeba się jeszcze pofatygować do starego obozu by powiedzieli ci w twarz że cię wyrzucają. ( ͡° ʖ̯ ͡°)
Programista powiedział że mogę zrobić animację umierania do każdego typu dmg to postać potraktowałem jak siura na mrozie i znikłem
https://streamable.com/0nkprt?src=player-page-share
#altera #gothic
https://streamable.com/0nkprt?src=player-page-share
#altera #gothic

- 1
@ParowczanyJezdziec: https://streamable.com/n80e03 a tutaj przeciętny gracz poe dostaje uderzenie mydłem

- 1
@ParowczanyJezdziec: https://streamable.com/zz4c68?src=player-page-share
tutaj osoba mówiąca że gothic to drewno, po jednym redsie malinowym
tutaj osoba mówiąca że gothic to drewno, po jednym redsie malinowym

Od której strony szło się do Kamiennych Okręgów, żeby z Laresem zgarnąć Kamień Ogniskujący? Tam gdzie stoi Paco?
#gothic #gothicremake
#gothic #gothicremake
@niedorzecznybubr: tak lesterem :)
Ale te skrypty związane z zadaniami ssą w tym remake'u. Jak dołączyłem do Nowego Obozu to zadanie Rzucając Cień, które już miałem zaliczone zostało uznane za niezaliczone. Jeszcze lepsza perełka pojawiła się potem jak Cor Kalom zwiał z bagien i gra uznała trzy zadania za niezaliczone, problem polega na tym, że to były zadania dla członka sekciarzy, a ja należałem do bandy Laresa i za Chiny bym nie mógł tych zadań rozpocząć
@niedorzecznybubr
Ba, jak tak zrobisz a potem będziesz chciał robić zadanie dla Thorusa żeby zostać strażnikiem to szkodnicy z którymi robiłeś napad na karawanę liczą się z jakiegoś powodu jako szkodnicy którzy atakują plac wymian więc gra nie
@Farreti2000: meanwhile jak zrobiłeś napad na konwój starego obozu, ale nie oddałeś Laresowi questa tylko dołączyłeś do innego obozu, to ten quest będzie do końca gry ci się wyświetlał jako rozpoczęty
Ba, jak tak zrobisz a potem będziesz chciał robić zadanie dla Thorusa żeby zostać strażnikiem to szkodnicy z którymi robiłeś napad na karawanę liczą się z jakiegoś powodu jako szkodnicy którzy atakują plac wymian więc gra nie
@Farreti2000: miałem to samo, pracowałem dla starego obozu a dostałem faile questy za obóz bractwa xD
@niedorzecznybubr: tez tak miałem z tym napadem, przez to mialem problem z dołączeniem do strażników.
@Wiedmolol: jak wyżej, tez miałem z tym problem
@niedorzecznybubr: tez tak miałem z tym napadem, przez to mialem problem z dołączeniem do strażników.
@Wiedmolol: jak wyżej, tez miałem z tym problem
- 1
Gothic 1 Remake - Patch 1.0.2 - najważniejsze zmiany
To nie jest mały hotfix - twórcy poprawili sporo błędów fabularnych, zbalansowali magię i wyraźnie podkręcili poziom trudności wielu przeciwników.
🎮 Ogólne poprawki
✅
To nie jest mały hotfix - twórcy poprawili sporo błędów fabularnych, zbalansowali magię i wyraźnie podkręcili poziom trudności wielu przeciwników.
🎮 Ogólne poprawki
✅
@jan55555:
Oglądałem parę dni temu jakiegoś anglojęzycznego youtubera który ubóstwiał dwuręczne topory tylko dlatego że można stunowac. Dobrze ze to poprawili, nie tyle z tego względu że jestem bardziej team miecze, ale takie sztuczne exploity w grach na bazie zwykłych błędów są dość irytujące.
Powód: przeciwnicy mogli być praktycznie permanentnie stunowani.
Oglądałem parę dni temu jakiegoś anglojęzycznego youtubera który ubóstwiał dwuręczne topory tylko dlatego że można stunowac. Dobrze ze to poprawili, nie tyle z tego względu że jestem bardziej team miecze, ale takie sztuczne exploity w grach na bazie zwykłych błędów są dość irytujące.
@jan55555: Mogliby przyśpieszyć animację broni dwuręcznej bo zanim bezi się zamachnie to idzie dostać combo od przeciwnika
- 6
Alkimia zrobiła niby porządek w EQ po tym patchu. Szkoda jednak, że nikt nie pomyślał, że sortowanie alfabetyczne dalej jest średnio intuicyjne i lepiej byłoby porządkować np. takie bronie po ilości obrażeń, albo przynajmniej dać wybór na podstawie czego chcemy sortować itemy. A no i sortowanie podczas handlu nie działa, więc chcąc coś sprzedać to tam dalej mamy rozpiernicz w ekwipunku sprzed patcha XD
#gothic
#gothic
- 11
#gothic #gothic3 #gry
Ludzie sobie na spokojnie napierdzielają w Gothica Remake a chłop znowu nerdził przy Gothicu 3 xD
Pierwszy raz mi się udało przejść Modpacka bez śmierci na trudnym i żaden śmieszny duch z ruskich modów z zamrażającym mieczem co zdejmuje na hita nie zrobił mi niespodzianki.
Jakby mi ktoś powiedział w 2012 r. że takie statystyki da się zrobić w G3 bez czitów to
Ludzie sobie na spokojnie napierdzielają w Gothica Remake a chłop znowu nerdził przy Gothicu 3 xD
Pierwszy raz mi się udało przejść Modpacka bez śmierci na trudnym i żaden śmieszny duch z ruskich modów z zamrażającym mieczem co zdejmuje na hita nie zrobił mi niespodzianki.
Jakby mi ktoś powiedział w 2012 r. że takie statystyki da się zrobić w G3 bez czitów to
źródło: image
Pobierz- 85
źródło: HLL6xygWcAEV26j
Pobierz





























