Mireczki, da się jakoś spaczować oryginalengo #gothic1 #gothic kolekcja klasyki tak, zeby działał płynnie na win11? Używam wersję 1.08k_mod i róbowałem wymusić vsync przez nvidia control panel ale niestety jest nieprzyjemny efekt rwania ekranu
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#gothic robię drugi run w remake, tym razem dołączajac do sekty i kurde czy oni coś zmienili od premiery czy po prostu ten pancerz nowicjusza jest tak baaardzo słaby w stosunku do pancerza cienia? Czy może schowali ulepszenia pancerzy za progresją fabularną?
  • 11
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Wykop
  • 1
@Sai50: no c--j im w dupę xD kopsnąłem się po pancerz strażnika królewskiego do fortecy i teraz jest elegancko ( ͡ ͜ʖ ͡) pełzacze i orkowie, nadchodzę!
bgb1 - @Sai50: no c--j im w dupę xD kopsnąłem się po pancerz strażnika królewskiego d...

źródło: pancerz

Pobierz
  • Odpowiedz
via Wykop
  • 1
@Variv: no jeśli jest tak samo jak w starym obozie to chyba dopiero po cmentarzu orków więc trochę lipa, ale z drugiej strony jak zrobiłem trochę misji to mi odblokowało kolejne ulepszenie tego pancerza nowicjusza także wygląda jakby były one schowane za postępem fabularnym, tylko czemu pancerz cienia ma wszystko dostępne od razu xD
  • Odpowiedz
Czy mi się coś z-----o w tym Remake czy zmienili Świątynię Śniącego?

Wszedłem do świątyni pierwszy raz i normalnie zabiłem już 2 szamanów zwykłym mieczem. Nie powinien wyjść i najpierw naładować Uriziela (jeszcze go nie znalazłem) czy coś?

#gothic #gothicremake
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Po 5 godzinach grania w Gothic Remake jedyne na co nabrałem ochoty to wywalenie go już z dysku i powrócenie do oryginału. Serio, nie wiem jak niektórzy mogą pisać, że ten remake "zachował klimat oryginału" XD No chyba że to piszą osoby, które zagrały w oryginał RAZ te 20-25 lat temu i potem ani razu do tej gry nie wracały to teraz remake wydaje im się czymś świetnym. Ten crap został pozbawiony
  • 33
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@niedorzecznybubr: jak ktos chce hejtowac to sie do wszystkiego na sile przyczepi, moim zdaniem tez sie podobal i zgrabnie pogodzil esencje tego co moim zdaniem wyroznialo gothica nie robiac jednoczesnie leniwego reskina do hd
  • Odpowiedz
Udało mi się zagrać a większość addonów w ostatnie pol roku i napiszę swoje przemyślenia.

Atariar edition. Nie moje klimaty, dodawanie kosmetycznych zmian, które nie wpływają na rozrywkę, którą bez dodatkowej fabuły zna się na pamięć. Wiem, że są puryści, którzy lubią surowy oryginał, ale mi nie podeszło, zawsze w modzie oczekuję czegoś więcej. Mod 4/10

Varus biker. W sumie zagrałem tylko dla zawalonej świątyni śniącego i dodatkowych jaskiń w khorinis i jarkendarze, lubię
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Gdzieś widziałem że istnieje opcja darowania Gomezowi życia, jak to osiągnąć?
Ja tylko miałem opcję że chce go zabić.
#gothic
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Dormer: po zdobyciu uriziela, xardas ci powie że gomez ma zbroje, jeżeli zdobyłeś zbroje wcześniej to musisz się jej pozbyć z ekwpiunku żeby ten dialog był do wyboru, jedyna opcja to chyba dać ją stonowi do ulepszenia bo wyrzucić na ziemie sie jej nie da
  • Odpowiedz
@Dormer: W zatopionej wierzy xardasa gdzie jest jego szata nekromanty jest jeszcze skrzynia za kratami. W niej masz runy teleportacyjne do magów ognia i zatopionej wierzy. Nie strasz gomeza że go zabijesz a odda ci zbroje w zamian za rune teleportacyjną do zatopionej wierzy.
  • Odpowiedz
@jakub-dolega: zamki sa z jednej strony ok bo - jak masz otworzyc trudny zamek jako ktos bez skilla w otwieraniu to jest to... Trudne, do poziomu "a olac, szkoda czasu i wytrychow" co moim zdaniem idealnie odpowiada temu jak powinni dzialac otwieranie zamkow

Po wbiciu skila kiedy zamki sie nie resetuja, otwieraja sie latwiej itp jest to do przebrniecie ALE problem jest taki ze po n-tym razie ta minigierka jest
  • Odpowiedz
Jak dołączyć do Magów Wody? Jestem w czwartym rozdziale - znalazłem już Xardasa i zrobiłem zadanie ze świątynią Innosa dla Myxira, a teraz żaden z magów nie chce już ze mną gadać. ;<
#gothic
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@niedorzecznybubr: No taki mają system bo póki nie zostaniesz najemnikiem to według gry dalej nie należysz do nowego obozu czyli trzymasz z gomezem. Słabe jest to że żeby to wszystko ruszyło to trzeba się jeszcze pofatygować do starego obozu by powiedzieli ci w twarz że cię wyrzucają. ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz
Ale te skrypty związane z zadaniami ssą w tym remake'u. Jak dołączyłem do Nowego Obozu to zadanie Rzucając Cień, które już miałem zaliczone zostało uznane za niezaliczone. Jeszcze lepsza perełka pojawiła się potem jak Cor Kalom zwiał z bagien i gra uznała trzy zadania za niezaliczone, problem polega na tym, że to były zadania dla członka sekciarzy, a ja należałem do bandy Laresa i za Chiny bym nie mógł tych zadań rozpocząć
  • 16
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@niedorzecznybubr

@Farreti2000: meanwhile jak zrobiłeś napad na konwój starego obozu, ale nie oddałeś Laresowi questa tylko dołączyłeś do innego obozu, to ten quest będzie do końca gry ci się wyświetlał jako rozpoczęty


Ba, jak tak zrobisz a potem będziesz chciał robić zadanie dla Thorusa żeby zostać strażnikiem to szkodnicy z którymi robiłeś napad na karawanę liczą się z jakiegoś powodu jako szkodnicy którzy atakują plac wymian więc gra nie
  • Odpowiedz
Gothic 1 Remake - Patch 1.0.2 - najważniejsze zmiany

To nie jest mały hotfix - twórcy poprawili sporo błędów fabularnych, zbalansowali magię i wyraźnie podkręcili poziom trudności wielu przeciwników.

🎮 Ogólne poprawki

  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@jan55555:

Powód: przeciwnicy mogli być praktycznie permanentnie stunowani.



Oglądałem parę dni temu jakiegoś anglojęzycznego youtubera który ubóstwiał dwuręczne topory tylko dlatego że można stunowac. Dobrze ze to poprawili, nie tyle z tego względu że jestem bardziej team miecze, ale takie sztuczne exploity w grach na bazie zwykłych błędów są dość irytujące.
  • Odpowiedz
Alkimia zrobiła niby porządek w EQ po tym patchu. Szkoda jednak, że nikt nie pomyślał, że sortowanie alfabetyczne dalej jest średnio intuicyjne i lepiej byłoby porządkować np. takie bronie po ilości obrażeń, albo przynajmniej dać wybór na podstawie czego chcemy sortować itemy. A no i sortowanie podczas handlu nie działa, więc chcąc coś sprzedać to tam dalej mamy rozpiernicz w ekwipunku sprzed patcha XD
#gothic
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#gothic #gothic3 #gry

Ludzie sobie na spokojnie napierdzielają w Gothica Remake a chłop znowu nerdził przy Gothicu 3 xD
Pierwszy raz mi się udało przejść Modpacka bez śmierci na trudnym i żaden śmieszny duch z ruskich modów z zamrażającym mieczem co zdejmuje na hita nie zrobił mi niespodzianki.
Jakby mi ktoś powiedział w 2012 r. że takie statystyki da się zrobić w G3 bez czitów to
JatuArmy - #gothic #gothic3 #gry

Ludzie sobie na spokojnie napierdzielają w Gothica ...

źródło: image

Pobierz
  • 12
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 5
@vulcanitu: Takie cuda da się zrobić na Modpacku. W zwykłym, klasycznym QP4 + Content Modzie ze zmniejszonym expem za potwory to może z 72-73 udało by się wyciągnąć.
  • Odpowiedz