Wykop.pl Wykop.pl
  • Główna
  • Wykopalisko171
  • Hity
  • Mikroblog
  • Zaloguj się
  • Zarejestruj się
Zaloguj się

Popularne tagi

  • #ciekawostki
  • #informacje
  • #technologia
  • #polska
  • #swiat
  • #motoryzacja
  • #podroze
  • #heheszki
  • #sport

Wykop

  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • FAQ
  • O nas
  • Kontakt
  • Reklama
  • Regulamin
vanbolko

vanbolko

Dołączył 2 lata i 11 mies. temu
  • Obserwuj
  • Akcje 1067
  • Znaleziska 1
  • Mikroblog 1066
  • Obserwujący 0
  • Obserwowane 1
kacpervfr
kacpervfr
11.06.2026, 17:48:17
  • 0
Rimejk dwójki mnie jakoś nie jara. Druga część pod względem klimatu to kolorowe fantasy, oczywiście pod względem rozgrywki biję pierwowzór. Jestem ciekaw jak Alkima sobie z tym poradzi, czy odważą się odskoczyć od klimatu rimejku, tak jak to się stało w klasycznej dwójeczce?
Także bardziej czekam na skończenie sekwela niż na rimejk dwójki ;_;
#gothic
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

vanbolko
vanbolko 11.06.2026, 18:10:59 via Wykop
  • 0
@kacpervfr: Gothic 1 ma bardzo wyraziste i ciekawe gildie, zdecydowanie lepsze niż gildie z drugiej części. Grając w G2 zawsze dokonuje negatywnego wyboru - Hmm, tym razem nie dołącze do...
  • Odpowiedz
Uuroboros
Uuroboros
11.06.2026, 12:49:05
  • 3
Jak wam się podoba wulgarność w rimejku? Moim zdaniem w ogóle nie pasuje, w jedynce i dwójce nie mieliśmy niemal w ogóle wulgaryzmów a nie przeszkadzało to w zbudowaniu klimatu i niechęci do niektórych osób np bullit czy lubieniu innych.

Moim zdaniem to jechanie po najniższej linii oporu żeby podkreślić niepotrzebnie że to bandziory. Szczególnie że wiemy że do koloni trafili nie tylko przestępcy ale też ludzi za niezapłacone podatki, dezerterzy czy
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

vanbolko
vanbolko 11.06.2026, 13:54:23 via Wykop
  • 0
@bgb1: No dobra, może i "s------n" od Saturasa poleciało dopiero w Gothic 2 ale został sprowokowany w pierwszej części :))
  • Odpowiedz
pepepanpatryk
pepepanpatryk
11.06.2026, 07:50:04
  • 0
Czy alkimia publikuje gdzieś jakieś informacje o planowanych łatkach? Czy są w ogóle jakieś wyniki sprzedaży - orientuje się ktoś jak poszła premiera? Raczej dobrze się remake póki co sprzedaje?

#gothic
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

vanbolko
vanbolko 11.06.2026, 09:00:21 via Wykop
  • 0
@pepepanpatryk: Wykresy aktywności graczy na Steam wskazują że rimejk, przynajmniej na razie, nie pomógł Gothicowi wyjść poza skale lokalnego fenomenu stać się rozpoznawalną i cenioną serią fantasy dla całego gamingowego świata. Gra głównie Europa środkowa.
  • Odpowiedz
Niss
Niss
10.06.2026, 20:29:00
  • 4
Ogólnie grało mi się fajnie i nie mogłem się oderwać, ale trzeba powiedzieć o problemach:

- Zadania są masakrycznie pobugowane, gra nie czai na jakim etapie fabularnym jesteśmy. Dla przykładu mam sejw z przed samego końca gry jak tam Cor Kalom stoi przed wejściem do Śniącego, ale jednocześnie jak się pójdzie do obozowiska Cor Kaloma na Cmentarzysku Orków, to nagle się okazuję, że tam też jest razem se swoją ekipą w tym samym
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

vanbolko
vanbolko 10.06.2026, 21:26:47 via Wykop
  • 2
@Niss: "A mam wrażenie, że przez presje ortodoksów chcieli być na tyle wierni oryginałowi... że większość gry to praktycznie kalka 1:1"

Nie pisz takich rzeczy nawet w żartach bo powtarzane staną się prawdą taką samą jak to, że Gomez nie wiedział :)) To producenci są winni, Alkimia nie zdążyła i/lub nie potrafiła dodać jakości tej grze, skala wyzwania ich przerosła . Byliśmy otwarci na nową i lepszą formułe Gothica ale
  • Odpowiedz
Uuroboros
Uuroboros
10.06.2026, 15:50:17
  • 2
Arkadikus robi reklamę instgaming i jednocześnie poleca gothic remake, cieszy mnie że ludolodzy nie idą w zaparte a może nawet ktoś przez nich kupi goticzka.
#gothic
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

vanbolko
vanbolko 10.06.2026, 17:18:53 via Wykop
  • 2
@Uuroboros: Jak wiadomo sponsorowane gameplaye youtuberów to była jedna z form promocji na którą postawił THQ Nordic. Z ciekawości sprawdziłem co dzieje się dalej. I tak z godnie z przewidywaniem scrollsowe gwiazdeczki jak mr Matty czy Luke Stephens po wydaniu zamówionego filmu wrócili do swojej rzeczywistości, w której taka seria jak Gothic nie istnieje, ale paru innych zostało jak np. ESO który chyba właśnie postanowił zadomowić się w naszym kultowym
  • Odpowiedz
CleMenS
CleMenS
10.06.2026, 09:13:32
  • 2
Potestowałby ktoś tego modzika w późniejszych częściach rozgrywki? Jak kliknie się F4 to powinno podświetlić leżące itemki tak, żeby można było łatwiej podnieść każdy śmieć po drodze ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Chciałem zrobić coś na wzór tego co pamiętam z Unionów i ogólnie pobawić się nowym UE

https://www.nexusmods.com/gothic1remake/mods/99

#gothic #gothicremake
CleMenS - Potestowałby ktoś tego modzika w późniejszych częściach rozgrywki? Jak klik...

źródło: SCR-20260610-keuj

Pobierz
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

vanbolko
vanbolko 10.06.2026, 09:49:35 via Wykop
  • 0
@CleMenS: Ja powitał bym oklaskami mod dodający zaklęcie/zwój otwierania zamków. Nie rozumiem dlaczego Alkimia sama o to się nie postarała.
  • Odpowiedz
CCH5OH
CCH5OH
08.06.2026, 19:54:52
  • 0
#gothic to nowe soulsy. Bez dyskusji bo ni3 ma o czym #gry
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

vanbolko
vanbolko 08.06.2026, 20:29:31 via Wykop
  • 2
@SmugglerFan: sword hero, knight path, end of eden, of ash and steel, farathan, asterfel, kromlech, ashes of kardoria...
jest tego więcej
  • Odpowiedz
MistycznyKominiarz
MistycznyKominiarz
08.06.2026, 06:21:26
  • 19
#gothic Ciekawostka, że Remake ma wyższy all time peak na Steam niż ostatnia duża premiera tego roku czyli 007 First Light
MistycznyKominiarz - #gothic Ciekawostka, że Remake ma wyższy all time peak na Steam ...

źródło: Bez tytułu

Pobierz
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

vanbolko
vanbolko 08.06.2026, 07:09:13 via Wykop
  • 4
@MistycznyKominiarz: bezi choć jest zgredem, pokona 07
  • Odpowiedz
vanbolko
vanbolko 06.06.2026, 15:29:56
  • 0
#gothic Ja jeszcze nie kupiłem rimejka, przyjąłem role obserwatora i właśnie widziałem że na Nexusie jest już troche modów. Na razie są to głównie drobne poprawki grafiki i wydajności ale są już także mody ułatwiające otwieranie zamków, albo popularny dla oryginalnego Gothica item locator. Ciekawe jak moding rimejka będzie się rozwijać.
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

vanbolko
vanbolko 05.06.2026, 15:51:22
  • 1
#gothic Najpierw Jan Błachowicz, teraz Dryante - taki marketing to ma sens; https://youtu.be/zgp4ofY66uA
vanbolko - #gothic Najpierw Jan Błachowicz, teraz Dryante - taki marketing to ma sens...
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Deadend
Deadend
03.06.2026, 05:33:04
  • 1
Dobra widzowie, mysle ze to najwyzszy czas, aby na powaznie porozmawiqc o zalozeniu polskiej partii gothicowcow.
#gothic #polityka
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

vanbolko
vanbolko 03.06.2026, 07:02:38 via Wykop
  • 1
@Deadend: Gdzie dwóch gothicowców, tam trzy partie.
Może poczekajmy z tym aż po premierze rimejku opadną troche emocje.
  • Odpowiedz
jasiutorpeda_tokozak
jasiutorpeda_tokozak
02.06.2026, 20:32:42
  • 4
#gothic Cinematic wygląda c-----o i brzmi jak AI jak nie gorzej XD
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

vanbolko
vanbolko 02.06.2026, 20:49:40 via Wykop
  • 1
@jasiutorpeda_tokozak: Niejeden amator, jak choćby Zły Maciek, przy pomocy AI reżyseruje mądrzejsze sceny niż te z intro "wielkich artystów" z Alkimii.
  • Odpowiedz
SzalonyOgorek
SzalonyOgorek
30.05.2026, 18:25:21
  • 14
#gothic
Alkimia dodała roll do Gothica, teraz na pewno #kiszak łaskwym okiem spojrzy

SzalonyOgorek - #gothic 
Alkimia dodała roll do Gothica, teraz na pewno #kiszak łaskw...
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

vanbolko
vanbolko 30.05.2026, 19:35:24 via Wykop
  • 4
@SzalonyOgorek: Hmm... ciekawe czy jakiś troll próbował już rzucać goblinami przez bariere.
  • Odpowiedz
vanbolko
vanbolko 29.05.2026, 14:07:54
  • 1
#gothic Bezi już za chwille pokona Godzille.
Właśnie ukazał się ostatni przedpremierowy making of. Pod koniec filmu można zobaczyć chyba najważniejszą scene - próbę rehabilitacji Alkimii, w której strażnicy zabijają zwabionego potwora.
vanbolko - #gothic Bezi już za chwille pokona Godzille.
Właśnie ukazał się ostatni pr...

źródło: videoframe_974438

Pobierz
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Imperator_Wladek
Imperator_Wladek
28.05.2026, 14:19:43
  • 2
#gothic #gothicremake
Imperator_Wladek - #gothic #gothicremake

źródło: image

Pobierz
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

vanbolko
vanbolko 28.05.2026, 19:35:21 via Wykop
  • 1
@Imperator_Wladek: Coś chyba nie tak z proporcjami mapy - niby mieszkam w górniczej dolinie a na miejsce spotkań pół dnia jazdy ;))
  • Odpowiedz
miloszy
miloszy
miloszy
27.05.2026, 10:47:08
  • 41
#kiszak #gothic #heheszki #patologiazrumunii #memzikei

"Patrzcie wicofie jakiego Maciusia zrzucili do Kolonii!
No GIGA ciekawe...
*śmiech pawiana*"
miloszy - #kiszak #gothic #heheszki #patologiazrumunii #memzikei

"Patrzcie wicofie j...

źródło: image

Pobierz
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

vanbolko
vanbolko 27.05.2026, 16:10:03 via Wykop
  • 0
@Jerry664: Uciekł do Nowego Obozu ale dlatego że rozprowadzał ulotki szkalujące Gomeza :)
  • Odpowiedz
Uuroboros
Uuroboros
26.05.2026, 19:37:37
  • 0
Zróbmy takie rozważanie.
Gothic okazuje się sukcesem, w pół roku zarobi 100 milionów euro.
I co dalej?
Podobno chcą tworzyć remake 2 i 3.
Tworzenie jedynki zajęło wiele lat ale teraz jak assety i resztę mają gotowe to czy w rok mogliby wyrobić się z drugą częścią?
Tworzenie remake 3 raczej na pewno zajęłoby dłużej niż dwójki.
#gothic
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

vanbolko
vanbolko 26.05.2026, 20:13:08 via Wykop
  • 0
@Uuroboros: Gdy patrze na to co wyprawia Alkimia to sądze że wyskoczą z pomysłem w stylu - tworzymy język smoków, no i już mamy jakieś + 3 lata dodatkowego czasu produkcji :)
  • Odpowiedz
pepepanpatryk
pepepanpatryk
26.05.2026, 08:13:18
  • 9
W-----a mnie już to p---------e na yt, że remake to totalna tragedia będzie.

Wpisujesz na yt "gothic remake", żeby zobaczyć jakieś być może nowe filmiki, a tam
- "Gothic Remake nie ma sensu"
- "Gothic Remake to eksperyment społeczyny"
- "Gothic Remake to g---o"
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

vanbolko
vanbolko 26.05.2026, 08:51:55 via Wykop
  • 0
@pepepanpatryk: Zalecam podchodzić do tego zjawiska z dystansem. No i warto pamiętać że Ki-shak, jak by nie było, też jest fanem Gothica.
  • Odpowiedz
miloszy
miloszy
miloszy
22.05.2026, 21:31:35
  • 7
#kiszak #endofeden #gothic #gamedev

Kiedy twój game developer jest grifterem:
miloszy - #kiszak #endofeden #gothic #gamedev

Kiedy twój game developer jest grifter...

źródło: image

Pobierz
  • 13
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

vanbolko
vanbolko 23.05.2026, 08:19:45 via Wykop
  • 0
@miloszy: U mnie Sajkyo ma kredyt zaufania, przynajmniej do 3 czerwca, a jego krytyka Alkimii i THQ Nordic w pełni zasadna.
  • Odpowiedz
vanbolko
vanbolko 23.05.2026, 11:03:10 via Wykop
  • 0
@miloszy: Sajkyo, podobnie jak Csaba - twórca Sword Hero, prowadzi otwarty proces twórczy i uwzględnia pomysły społeczności. Do obejrzenia kanale youtube End of Eden.
  • Odpowiedz
Antorus
Antorus
20.05.2026, 21:45:38
  • 4
ty, jakieś azteckie zulusy dodali do tego mouda xD

#gothic #newbalace #returning
Antorus - ty, jakieś azteckie zulusy dodali do tego mouda xD

#gothic #newbalace #ret...

źródło: image

Pobierz
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

vanbolko
vanbolko 21.05.2026, 06:43:27 via Wykop
  • 3
@Andrewdontbemad: To chyba najnowsza wersja NB, która ma się ukazać za kilka dni.
  • Odpowiedz
  • <
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 12
  • Strona 1 z 12
  • >

Robert Zalewski

Osiągnięcia

  • Rocznica
    od 15.07.2025

    Rocznica

Wykop © 2005-2026

  • O nas
  • Reklama
  • FAQ
  • Kontakt
  • Regulamin
  • Polityka prywatności i cookies
  • Hity
  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • Changelog
  • więcej

RSS

  • Wykopane
  • Wykopalisko
  • Komentowane
  • Ustawienia prywatności

Regulamin

Reklama

Kontakt

O nas

FAQ

Osiągnięcia

Ranking