Patrzę sobie na te posty i dyskusje tutaj czy w innych kanałach:
- czy uczyć się tego czy sramtego
- jak gdzieś wejść
- jak rozwiązać zagadkę
- a gdzie jest ktośtam
- etc.
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Iudex: to jakaś laska też zaczeła grać w Gothica Remake nie znając oryginału, w ogóle na bystrą nie wygląda, na start docierając do starego obozu sprowokowałą straznika co zaczał ją bić i uciekła, a potem z pochodnia weszła do obozu bractwa i walnela pochodnią baala który tez zaczał ja gonic razem z lesterem i uciekla i chyba jej sie odechcialo xddd
  • Odpowiedz
@Iudex: system znacznikow w grach jest z jednej strony świetny a z drugiej zabił totalnie ekscytację z eksploracji. Tylko wszystko jak najszybciej, na już, na teraz, dopamina poziom hard.
Ja niezlicze ile razy już w gothiczku dostałem questa i od razu mogłem go zakończyć, w bo to muszę zdobyć jakaś przekładnie, która już wyłowiłem, a to muszę pozbyć się zbójów którzy mają fabrykę skretow, a zrobiłem to jakieś 4 lvl
  • Odpowiedz
Myślę sobie, że tym razem wybiorę obóz bagienny, mam wobec tego 3 pytania:
1) Dostęp do magii z tego obozu nadal jest mocno ograniczony albo nawet niedostępny? Tam się da grać jakąś hybrydą wojownika i maga?
2) Pancerz, który dostajemy po dołączeniu, jest tak dobry jak te z pozostałych obozów? Z tego co czytałem na reddicie, to pancerz Cienia z full upgrade jest tak mocny, że można do końca gry w nim
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

1) Dostęp do magii z tego obozu nadal jest mocno ograniczony albo nawet niedostępny? Tam się da grać jakąś hybrydą wojownika i maga?


@lewoprawo: Nie wiem jak ze szkoleniem kręgów magii, ale jeżeli chodzi o kupno run to co rozdział pojawiają się nowe u jednego baala (mówię to z punktu widzenia szkodnika/najemnika/maga wody).
  • Odpowiedz
Czy alkimia publikuje gdzieś jakieś informacje o planowanych łatkach? Czy są w ogóle jakieś wyniki sprzedaży - orientuje się ktoś jak poszła premiera? Raczej dobrze się remake póki co sprzedaje?

#gothic
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@pepepanpatryk: z tego co na X widziałem, to są zadowoleni ze sprzedaży i ilości graczy, gryonline pisały, że to tylko kwestia zielonego światła żeby zaczęli pracę nad 2 częścią. Co do samego remake to raczej echo w Internecie idzie dobrze, oceny są spoko, a nowych graczy przybyło.
  • Odpowiedz
@Henson_: ja go tam tylko n-------m bez zabijania, tak jak w sumie każdego z imieniem, tylko b--ń zabierałem, nonamów strażników dobijałem bez litości. No i Bartholo też bo mnie w------ł XD
  • Odpowiedz
Jak jest z dostępnoscią kuszy w grze? Załadowałem sobie w nią maksa, bo miałem nawet na wyposażeniu lepszą kuszę niż łuk, jestem w 4 rozdziale i na razie nie widzę za bardzo nic sensownego.

#gothic
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

No to teraz i ja mam buga co nie mogę ruszyć dalej, w sensie bez tego można ruszyć, ale po co...
Nie mogę jako cień dołączyć do strażników i teraz przestrzegam, znany jest ten problem na reddit, już wyjaśnie:
W rozdziale 1 robiłem wszystko dla wszystkich przed dołączeniem do konkretnego obozu, ostatecznie wybrałęm stary obóz, miałem listę Iana, postanowiłem dać ją najpierw Laresowi co by dopisał pare rzeczy i napadzik co by
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 2
@bgb1: znalazłem rozwiązanie na reddit, po tłumaczeniu w google:
1. Zadanie kończy się niepowodzeniem, ponieważ zaatakowaliśmy karawanę na rozkaz Laresa, ale jej nie oddaliśmy i weszliśmy do starego obozu. (u mnie nie dało się oddac zadania napadu Laresowi)
2. Musisz pobiec samotnie do placu wymian, zabić po drodze dwóch bandytów i porozmawiać z Kirgo.
3. Powie: „Nie jestem pewien – potrzebujemy trzech górników – idź ich zebrać i wróć”.
4. Rozpoczyna się walka z
  • Odpowiedz
  • 1
@bgb1: no i dobra u mnie też ruszyło po patchu xD wczytałem gre po rozmowie z Thorusem, zebraniu 3 kopaczy i poszedłem od razu na plac wymiany, 2 szkodników zabitych, po rozmowie z Kirgo respawn 4 i zabitych i podszedłem do Kirgo i sam zaczął rozmowe, że co to była za walka i ruszyło :D no i gitara, także gramy dalej ( ͡° ͜ʖ ͡°) (wcześniej
  • Odpowiedz
Mam chyba buga. Dołączyłem do Cieni, dostałem misję od Kruka i poszedłem do Cor Kaloma, ale nie zaczyna mi się quest „The Lost Apprentice”. Gadałem z Lesterem, Nyrasem itd., ale nowe zadanie się nie pojawia. Byłem nawet w jaskini, rozmawiałem ze strażnikiem, wszedłem do środka i dalej nic. Odwiedziłem też chatę Caine'a – wspominało coś o paleniu i znalazłem rysunek Starej Kopalni. lester tłumaczył że to stara kopalnia i Ruda dla strażnika.
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Czy mogę używać runy ognista strzała nie będąc magiem?


@Schwarzfahrer: U tego maga na podgrodziu w starym obozie mozna nauczyć się kręgu magii by móc używać właśnie tej strzały/uzdrowienia.
  • Odpowiedz
@quescik1: niestety otwieranie zamków to chyba najchujowszy aspekt rimejka. Ma to wszystkie wady późniejszych gier pirani czyli komu się będzie chciało zapisywać nieotwarte skrzynie i do nich później wracać? Chyba nikomu. Otwieranie z oryginalnej jedynki i dwójki czyli lewo prawo było systemem doskonałym, prostym i wymagającym wiedzy o grze i niewiele kufrów zatrzymywało przygodę.
  • Odpowiedz
Czemu najbliższe jeśli chodzi o matematykę jest okradanie skrzynek? Pewnie kombinatoryka. ale dałoby radę to jakoś macierzami liczyć czy coś? Pytam z ciekawości, średnio mi to idzie

#gothic #gothicremake #matematyka
Povsajo - Czemu najbliższe jeśli chodzi o matematykę jest okradanie skrzynek? Pewnie ...
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#gothic jak ktoś ciekawy to Rysław porusza kwestie polskiego beziego
bgb1 - #gothic jak ktoś ciekawy to Rysław porusza kwestie polskiego beziego
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Ogólnie grało mi się fajnie i nie mogłem się oderwać, ale trzeba powiedzieć o problemach:

- Zadania są masakrycznie pobugowane, gra nie czai na jakim etapie fabularnym jesteśmy. Dla przykładu mam sejw z przed samego końca gry jak tam Cor Kalom stoi przed wejściem do Śniącego, ale jednocześnie jak się pójdzie do obozowiska Cor Kaloma na Cmentarzysku Orków, to nagle się okazuję, że tam też jest razem se swoją ekipą w tym samym
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Niss: "A mam wrażenie, że przez presje ortodoksów chcieli być na tyle wierni oryginałowi... że większość gry to praktycznie kalka 1:1"

Nie pisz takich rzeczy nawet w żartach bo powtarzane staną się prawdą taką samą jak to, że Gomez nie wiedział :)) To producenci są winni, Alkimia nie zdążyła i/lub nie potrafiła dodać jakości tej grze, skala wyzwania ich przerosła . Byliśmy otwarci na nową i lepszą formułe Gothica ale
  • Odpowiedz
Ogrywam sobie #gothic na #steamdeck i nie jest aż tak źle, trochę było trzeba było kombinować (ze dwie godziny bawienia się ustawieniami i pobieranie jakiś wtyczek do generowania klatek ale warto było) ale gra mi się całkiem przyjemnie ( )
Chlebek_Pyszny - Ogrywam sobie #Gothic na #steamdeck i nie jest aż tak źle, trochę by...

źródło: 1000007257

Pobierz
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#gothic co się opłaca? najpierw iść w siłę czy umiejkę walki bronią? o oryginale zawsze szedłem w umiejętność bo machanie cepem mnie nie zadawalało
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach