Wykop.pl Wykop.pl
  • Główna
  • Wykopalisko158
  • Hity
  • Mikroblog
  • Zaloguj się
  • Zarejestruj się
Zaloguj się

Popularne tagi

  • #ciekawostki
  • #informacje
  • #technologia
  • #polska
  • #swiat
  • #motoryzacja
  • #podroze
  • #heheszki
  • #sport

Wykop

  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • FAQ
  • O nas
  • Kontakt
  • Reklama
  • Regulamin
StartMujek
StartMujek

StartMujek

Dołączył 7 lat i 9 mies. temu
  • Obserwuj
  • Akcje 557
  • Znaleziska 24
  • Mikroblog 533
  • Obserwujący 0
  • Obserwowane 12
THOgrim
THOgrim
13.06.2026, 16:02:43
  • 1
Imo ta gra byłaby lepsza gdyby nie fandom gothica, która aż tak parł w to żeby nie było żądnych zmian. W tej grze dosłownie nic praktycznie nie zmienili względem oryginału więc trochę średnio #gothic
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

StartMujek
StartMujek
StartMujek 13.06.2026, 16:26:52 via Android
  • 18
@Wiedmolol: zmienili system otwierania zamków z prymitywnego i łatwo exploitowalnego na ciekawą zagadkę logiczną
Rozbudowali istniejące wątki fabularne przez co fabuła ma więcej sensu
Powiększyli mapę i uzupełnili niewykorzystane przestrzenie przez co ciekawie się eksploruje mimo że znasz układ mapy z podstawki
Dodali możliwość sprintu oraz jazdy na scierwojadzie
  • Odpowiedz
StartMujek
StartMujek
StartMujek 13.06.2026, 18:01:28 via Android
  • 6
@Wiedmolol: no i co z tego co ty k---a rodzice ci wyliczają czas na granie że każda sekunda jest na wagę złota. Masz się wczuć w gierkę a nie grać żeby robić żeby jak najoptymalniej, żeby mieć maksymalna ilość expa, otworzyć wszystkie skrzynki i c--j. Teraz jest trudniej i jak chcesz se tak grać to właśnie k---a poświęć na to czas i się wtedy będziesz mógł szczycić że osiągnąłeś to
  • Odpowiedz
StartMujek
StartMujek
StartMujek 15.06.2026, 08:26:21 via Android
  • 0
@THOgrim: jaki sens fabularny ma zostanie guru skoro w drugim rozdziale obserwujemy rozpad tej wiary.
  • Odpowiedz
WscieklyIRozjuszonyManlet
WscieklyIRozjuszonyManlet
14.06.2026, 19:28:04
  • 0
#gothic #gothicremake
Panowie, podpowie ktoś, jak efektywniej walczyć? Mam mistrza jednoręcznej, ale jedyne co robię, to lewo-prawo xd i to nie jest takie zbyt płynne, widziałem, że niektórzy przeciwnicy kręcili jakieś combosy.
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

StartMujek
StartMujek
StartMujek 14.06.2026, 19:51:30 via Android
  • 0
Musisz w sterowaniu zobaczyć ale są 4 typy ataków i trzeba w odpowiednim momencie (miecz się podświetla) wcisnąć konkretny atak i możesz robić różne kombosy
  • Odpowiedz
Uuroboros
Uuroboros
11.06.2026, 12:49:05
  • 3
Jak wam się podoba wulgarność w rimejku? Moim zdaniem w ogóle nie pasuje, w jedynce i dwójce nie mieliśmy niemal w ogóle wulgaryzmów a nie przeszkadzało to w zbudowaniu klimatu i niechęci do niektórych osób np bullit czy lubieniu innych.

Moim zdaniem to jechanie po najniższej linii oporu żeby podkreślić niepotrzebnie że to bandziory. Szczególnie że wiemy że do koloni trafili nie tylko przestępcy ale też ludzi za niezapłacone podatki, dezerterzy czy
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

StartMujek
StartMujek
StartMujek 11.06.2026, 13:46:55 via Android
  • 0
@Uuroboros: przekleństw jest mało i pasują do wypowiedzi. Mi się podoba chociaż na początku byłem sceptyczny
  • Odpowiedz
Iudex
Iudex
11.06.2026, 09:00:45
  • 13
Patrzę sobie na te posty i dyskusje tutaj czy w innych kanałach:
- czy uczyć się tego czy sramtego
- jak gdzieś wejść
- jak rozwiązać zagadkę
- a gdzie jest ktośtam
- etc.
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

StartMujek
StartMujek
StartMujek 11.06.2026, 10:03:21 via Android
  • 0
@Iudex: Dlatego jak najbardziej na plus jest system otwierania zamków. Niektóre zamki są tak trudne ze łatwiej będzie szukać innej drogi dojścia, a nie grać na pamięć. Kolega się mnie pyta czy znalazłem to i to, i że on zrobił to w jeden sposób a ja się okazuje że zrobiłem to zupełnie inaczej. Dawno nie było gry o której fajnie się gada.
  • Odpowiedz
Vezz
Vezz
10.06.2026, 13:44:49
  • 0
#gothic
Z tym, ze w potencjalnym remaku Gothica 3 trzeba bedzie napisac cala fabule od nowa to sie raczej wszyscy zgadzaja. A co uwazacie w sprawie G2? Chodzi mi glownie o smoki ktore byly pozniej j----e nawet przez PB.

Czy w potencjalnym remaku Gothic 2 chcesz cos innego zamiast smokow?

  • Wyjebac je i stworzyć coś innego w ich miejsce 16.5% (15)
  • Zostawić ale usprawnić i ulepszyć wszystko 83.5% (76)

Oddanych głosów: 91

  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

StartMujek
StartMujek
StartMujek 10.06.2026, 13:51:51 via Android
  • 1
@Vezz: zamienić zamiast dosłownie smoka na jakieś istoty magiczne, wielkie i przerażające. Niektórzy mogliby pomylić że smokami więc dialogi w Khorinis miałyby sens że paladyni wątpią w ich istnienie.
  • Odpowiedz
KKomrade
KKomrade
09.06.2026, 12:32:02
  • 9
Mają proch strzelniczy i armaty w tym uniwersum a dalej kopią jakieś magiczne kamyczki na orki ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#gothic
KKomrade - Mają proch strzelniczy i armaty w tym uniwersum a dalej kopią jakieś magic...

źródło: armata

Pobierz
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

StartMujek
StartMujek
StartMujek 10.06.2026, 08:27:44 via Android
  • 0
@KKomrade: Czy w świecie gdzie można z palców strzelać kulami ognia powolne armaty dają przewagę? Poza tym jest magiczna ruda która jak wiemy ma duży potencjał wybuchowy (beczka rudy potrafi wysadzić gruzowisko, a kopiec w NO potencjalnie zniszczyłby barierę). Tak jak kolega wyżej napisał że raczej do broni ciężkiego kalibru na kontynencie nie pakują prochu strzelniczego tylko rudę
  • Odpowiedz
MarX7
MarX7
MarX7
07.06.2026, 11:58:57
  • 0
Warto kupić Gothic'a? Nie grałem nigdy wcześniej. Będzie to moje pierwsze podejście. Niektórzy piszą, że to drewno Jak to działa na zwykłym PS5?
#gothic #ps5
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

StartMujek
StartMujek
StartMujek 07.06.2026, 14:23:51 via Android
  • 1
@MarX7: ja uważam że gierka jest zajebista, gram na ps5 slim mam płynne 60 FPS żadnego zacięcia. Jedynie zauważyłem że jak się dużo razy wczytuje to się potrafi dźwięk z----ć i trzeba restartować grę
  • Odpowiedz
StartMujek
StartMujek
StartMujek 07.06.2026, 16:41:19 via Android
  • 0
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • Odpowiedz
StartMujek
StartMujek
StartMujek 07.06.2026, 17:18:36 via Android
  • 0
@przemololo: ja to usprawiedliwiam czystym w ponad połowie dyskiem SSD i częstym odkurzaniem wnętrza konsoli
  • Odpowiedz
StartMujek
StartMujek
StartMujek 07.06.2026, 21:12:01 via Android
  • 0
@wrobel28: Może tak być bo nie mam jak tego zmierzyć, ale jak to jest 30 klatek to jest naprawdę dobre bo mam inne gry zablokowane na 30 i są ledwo grywalne, czuć zamułe, a Gothic jest mega responsywny.
  • Odpowiedz
HuierP10
HuierP10
05.06.2026, 20:32:27
  • 1
#gothic Co do fps na konsolach to ludzie albo redakcyjne małpy (na was patrzę PPE) są ślepi xD frame rate jest puszczony luzem, nie ma bloku na 30fps, czasem se skacze w górę a czasem spada w dół i elo.
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

StartMujek
StartMujek
StartMujek 05.06.2026, 20:43:56 via Android
  • 5
@HuierP10: ja na bazowym ps5 mam stabilne klatki w ogóle mi nie spada, mega płynna gra. Jak komuś spada to chyba powinien konsole przedmuchać
  • Odpowiedz

200

Kolejny wypadek dziecka na hulajnodze elektrycznej, tym razem śmiertelny

Kolejny wypadek dziecka na hulajnodze elektrycznej, tym razem śmiertelny

Do tragicznego wypadku doszło w miejscowości Szare (gmina Milówka), na terenie powiatu żywieckiego. Życie stracił 12-letni chłopiec. Zdarzenie to ponownie skupia uwagę na kwestii bezpieczeństwa użytkowników hulajnóg elektrycznych.

boboliwo
z
dziennikzachodni.pl
dodany: 21.07.2025, 19:45:09
  • 107
  • #
    dziecko
  • #
    wypadek
  • #
    bezpieczenstwo
  • #
    hulajnogaelektryczna
  • #
    hulajnoga
StartMujek
StartMujek
StartMujek 22.07.2025, 05:47:20 via Android
  • 5
@Gieekaa Co za różnica? Chcesz mieć na kogo winę zrzucić?
MLeko29
MLeko29
27.06.2025, 07:53:49
  • 521
MLeko29

źródło: 1000063245

Pobierz
  • 41
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

StartMujek
StartMujek
StartMujek 28.06.2025, 05:13:13 via Android
  • 0
@omgemil moja propozycja: "Jesteś ponad to"
  • Odpowiedz
montezuma71
montezuma71
26.04.2025, 12:36:22
  • 16
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

StartMujek
StartMujek
StartMujek 26.04.2025, 15:10:44 via Android
  • 0
Bracia nefatti vs bracia Tyburscy
  • Odpowiedz
sobor-watykanski
sobor-watykanski
16.03.2025, 17:57:30
  • 7
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 17
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

StartMujek
StartMujek
StartMujek 17.03.2025, 10:06:51 via Android
  • 1
@Fraagles to jest fake z odkurzaczem. Prawdziwe zdjęcie to był wzwód przez prześwitujące majtki wysłany do 18 latki. Teksty zboczone były do 15 latek.
  • Odpowiedz
raszko754
raszko754
02.02.2025, 17:24:50
  • 1
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

StartMujek
StartMujek
StartMujek 02.02.2025, 18:36:39 via Android
  • 0
Auto pracownika który nie ma za dużo pieniędzy
  • Odpowiedz
StartMujek
StartMujek
StartMujek 23.12.2024, 20:01:51
  • 4
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

StartMujek
StartMujek
StartMujek 27.11.2024, 10:20:28
  • 1
#kolizja #prawojazdy #polskiedrogi

Miałem taką sytuację i zastanawiam się co by było w przypadku gdyby doszło do kolizji. Ja niebieski stanąłem na stopie i chciałem skręcić w lewo. Z naprzeciwka dojeżdżał skuter, założyłem że ma stop to powinien się zatrzymać więc ruszyłem. On jednak się nie zatrzymał i nawet na mnie nie patrzył, jak było blisko do kolizji to szybko wykręcił.
Czy w przypadku kolizji on
StartMujek - #kolizja #prawojazdy #polskiedrogi 

Miałem taką sytuację i zastanawiam ...

źródło: temp_file6864936729763619940

Pobierz
  • 28
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

StartMujek
StartMujek
StartMujek
Autor
27.11.2024, 10:44:05 via Android
  • 0
@adek-mykmyk no też mi się tak wydawało
  • Odpowiedz
StartMujek
StartMujek
StartMujek
Autor
27.11.2024, 13:06:45 via Android
  • 0
@LM317K miał stop, znam tę drogę.
  • Odpowiedz

332

Dziwny rozbłysk nad Olsztynem:świadkowie opisują niezwykłe zjawiska i zakłócenia

Dziwny rozbłysk nad Olsztynem:świadkowie opisują niezwykłe zjawiska i zakłócenia

Co było przyczyną: zjawisko paranormalne, a może impuls EMP?

infoodboga
z
tko.pl
dodany: 16.10.2024, 10:15:05
  • 112
  • #
    olsztyn
StartMujek
StartMujek
StartMujek 16.10.2024, 12:12:30 via Android
  • 7
Testy broni EMP żeby wyłączać drony?
  • 4
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

vincivinci123
vincivinci123
20.09.2024, 14:19:36
  • 10
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

StartMujek
StartMujek
StartMujek 20.09.2024, 14:38:03 via Android
  • 0
@vincivinci123 marcoń trenował z Mikem Tysonem. Przed rozwaleniem Denisa powstrzymuje go tylko kodeks karny
  • Odpowiedz
StartMujek
StartMujek
StartMujek 19.09.2024, 13:33:50
  • 2
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • <
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 10
  • Strona 1 z 10
  • >

Osiągnięcia

  • Rocznica
    od 27.08.2025

    Rocznica
  • Gadżeciarz
    od 22.10.2018

    Gadżeciarz

Wykop © 2005-2026

  • O nas
  • Reklama
  • FAQ
  • Kontakt
  • Regulamin
  • Polityka prywatności i cookies
  • Hity
  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • Changelog
  • więcej

RSS

  • Wykopane
  • Wykopalisko
  • Komentowane
  • Ustawienia prywatności

Regulamin

Reklama

Kontakt

O nas

FAQ

Osiągnięcia

Ranking