Po powrocie z Kołchozu odpaliłem Gothica.
Załatwiłem Miecz dla Fiska,pozbyłem sie Wrzóda na dupie , oraz znalazłem Necka amulet oddałem Złemu.
Pozbyłem sie Mordraga dla Cwela spod Bramy. Moze wkoncu zaplusuje u Cieńi i zdam test zaufania . Jutro nie pogram bo Przybywam by odnalezc Przeznaczenie czeka mnie inne zadanie ide z 18 lvl Ukrainka na Pizze. Popoaiadam jej jak sie zyje w Koloni Karnej i o naukach Śniacego.
#przegryw
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Baba chciała uciec ze Starego Obozu. No to próbuję zagadać z NPC. Wszystko fajnie da mi znać, ale później ma w------e i nie chce już gadać. No to progresowałem fabułę, rozdział 4 i on zdechła. eta gg #gothic #gry
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@FedoraTyrone: mam to samo, jestem u Xardasa obecnie i byłem u tej baby wiele razy i nie chce gadać. Jedna babka w Bractwie powiedziała, że spoko może przyjść czy coś i nie wiem czy z kimś jeszcze nie pogadałem w Bractwa czy coś się popsuło. Jej wybór ¯\(ツ)/¯
  • Odpowiedz
#gothic
Uh, zmienilem pada do xboxa na mysz i klawiature, gra z turbo trudnej zmienila sie w turbo latwa xD nie wiem dlaczego przez 15 godzin sie tak meczylem, gdyby tam byl jakis lekki aim assist to jeszcze by sie dalo, ale tak to wycelowanie w cokolwiek graniczy z cudem
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

o zgrozoo. właśnie przeczytałem, że wielu ludzi narzeka na system otwierania zamków w skrzyniach( ͡° ͜ʖ ͡°) no tak.. bo najlepiej lewo/prawo i do przodu niczym zebranie 20 rzep na polu.
Gothic przecież właśnie dzięki temu był tak intrygujący, bo żeby gdzieś dojść, znaleźć to trzeba było popytać, polatać, pozaglądać, kupić mape lub dokładne mapy gdzie było zaznaczone coś konkretnego.
A gracze przyzwyczajeni przez późniejsze młodsze gry typu
  • 13
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@arturek98c: No właśnie nie bardzo. To, że Gothic Remake jest całkiem fajną grą, nie oznacza jeszcze, że każda jego mechanika automatycznie staje się genialna tylko dlatego, że nazywa się Gothic ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Eksploracja świata, brak minimapy czy konieczność samodzielnego szukania lokacji to jedno. Otwieranie skrzyń to drugie. Nie bardzo rozumiem, czemu jedno ma usprawiedliwiać drugie.
Jeśli spędzam kilkanaście minut na dłubaniu przy zamku, łamię
  • Odpowiedz
Jak jest z alchemią? Mam trochę mało opcji na regenerację HP, a w alchemii czytam że do każdego potka trzeba mieć np. wodę i pustą flaszkę, to zawsze trzeba kupować? Nie leci tego jakoś bardzo dużo. Tak samo jak z kowalstwem - skąd wziąć np. ostrze sierpu?
#gothic
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Oho, pierwszy raz się zaciąłem w remake. Chyba nie ma sensu używać spoilerów, bo historia z gry ma ćwierć wieku. Do sedna: gdzie na innosa, znajdę "kołowrotek" w kopalni? Ten o który prosi Ian. Szukałem w okolicach tego orka na uwięzi, ale ni cholery nie mogę go znaleźć.
#gothic
  • 12
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#kiszak #gothic Niektórzy są bardzo ważni w fandomie Gothica bo sporządzili o nim wiele ciekawych materiałów. Streamerzy kojarzeni praktycznie z wyłącznie tym jednym tytułem ogrywanym na setkach buildów i modów co chwila grający w to tylko inaczej. Jeszcze inni zrealizowali świetną modyfikację i tak zapisali się w historii patrz modyfikacja Kroniki Myrtany. Druga strona monety to oczywiście sytuacje jak Dzieje Khorinis które wstrząsnęły całym fandomem, dały też sporo
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#gothic
Fajnie, że wy wszyscy już gracie. Ja zamówiłem u niemca wraz goticzkiem classic i cały czas czekam na kuriera. ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Kurde nie pamietam kiedy ostatni raz mi tak gra na konsoli sie zacinala, wylaczala, miala problemy z dzwiekiem. Do pelnego odwzorowania oryginalu brakuje tylko tego, by trzeba bylo na kompie znalezc łatki tworzone przez spolecznosc, ogarnac pendriva i przez kilka godzin przeklikiwac pliki odpalajac gre xD

9/10

#gothic #gothicremake #ps5
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Yakuza123: Już są łatki poprawiające wydajność bo to na UE5 i typowe triki które działały w innych grach robionych byle jak przez amatorów działają i tu ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Ja na pewno mam takie podstawowy błąd jak memory leak I oni tego przed wydaniem nie naprawili ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@d4wid: Jeszcze chciałbym dodać że ludzie śledzą jego gameplay z gothica tylko dlatego, bo ten głupek sam wielokrotnie się spuszczał nad gameplayem recenzentów, kazał każdemu pokazywać jak gra, pokazywać profil steam i tak dalej - właśnie jak taki sojak siedział i przeżywał jak ktoś inny gra jako definitywny prekursor. Jak zawsze ciśnie sam siebie xD
  • Odpowiedz