#gothic bugi już na samym starcie XD kręcę się po placu wymian i wszedłem do szopy ze skrzynką, strażnik widział mnie przez ścianę włączył się tryb walki, pobił i okradł mnie i wciąż był agresywny gdzie w oryginale odpuszczali XD
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#gothic
jak ktoś to czyta i dalej gra w gothica, to po nauczeniu się u rączki skilla do otwierania zamków, to jak się chwilę pogłowiłem jak to odblokować to serio nie jest to trudne tylko trochę czasochłonne było za pierwszym razem, ale najważniejsze co ten skill daje to, że nie uszkadza wytrychu jak się go nie wciska na siłe jak masz ostatnią zapadkę, a bez skilla to łamie się wytrych
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@paluszki_rybne: I tak g---o z tą mechaniką. W oryginalnej grze było mniej więcej 168 skrzynek i drzwi wymagających lockpickingu. Około 65% z nich miało kombinację krótszą lub równą 5 ruchów. Najtrudniejsze miały kombinację o długości 8. Gothic to nie jest k---a gra o włamywaczu-specjaliście tylko dość prosty mechanicznie RPG. Jeśli w Remake jest podobna liczba skrzyń, a ten s-------y system wymaga średnio choćby 2 minuty na skrzynię to masz prawie
  • Odpowiedz
@Wiedmolol:

W dodatku siedzisz kilka minut i się głowisz, a potem się okazuje, że w tej skrzyni tak naprawdę g---o jest i zmarnowałeś tylko swoj czas, bo nawet małego expa na pocieszenie nie rzucą. Mechanika nawet spoko, trzeba pomyśleć, ale nie do marnowania czasu na otwarcia skrzyni z jakimiś śmieciami.
  • Odpowiedz
@nufdcvbt: według mnie Rock ma tutaj bekę i naśmiewa się z rumuna, tylko robi to z głową, żeby się nie nadziać wonsaczowi na ostrze, a tak to cały czas czeka na te największe potkniecie aby zadać ostateczny cios wąsaczowi ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
@d4wid: korzystając z okazji, ostatnio zauważyłem że na 99.9% filmik na którym kiszak wbił do rocka na stream i umówił się z nim na rozmowę został usunięty. Nie było tam w sumie nic kompromitującego oprócz tego że kiszak się zachowywał jak cham czyli jak zawsze. Ostał mi się tylko ten jeden komentarz który miałem w folderze i dlatego mi się w ogóle o tym przypomniało
ActiveekHere - @d4wid: korzystając z okazji, ostatnio zauważyłem że na 99.9% filmik n...

źródło: benc

Pobierz
  • Odpowiedz
Potestowałby ktoś tego modzika w późniejszych częściach rozgrywki? Jak kliknie się F4 to powinno podświetlić leżące itemki tak, żeby można było łatwiej podnieść każdy śmieć po drodze ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Chciałem zrobić coś na wzór tego co pamiętam z Unionów i ogólnie pobawić się nowym UE

https://www.nexusmods.com/gothic1remake/mods/99

#gothic #gothicremake
CleMenS - Potestowałby ktoś tego modzika w późniejszych częściach rozgrywki? Jak klik...

źródło: SCR-20260610-keuj

Pobierz
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 1
@MizukiTan: Chyba byłby to zagruby temat na teraz. Muszę sam pograć trochę i zobaczyć jak te skalowanie wygląda. Pewnie do tego czasu już coś podobnego powstanie, więc trzeba obserwować Nexusa : D
  • Odpowiedz
#gothic #gothicremake
Nie ma oficjalnych danych na to ile poświęcono pieniędzy na tworzenie gry ale są szacunki że na grę wydano od 10 do 20 mln $. Teraz są też szacunki że sprzedano już prawie pół miliona kopii tylko na steam, a jesteśmy 5 dni po premierze. Do tego dochodzą jeszcze inne platformy jak na przykład GoG oraz na ps5 i xbox. Już teraz ze spokojem można powiedzieć
  • 13
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Która gildia maga według was najszybciej ma najmocniejsze czary, najlepsze bonusy w New Balance do Gothic 2 Noc Kruka?

#gothic

Która gildia maga

  • Guru 15.2% (5)
  • Mag Wody 21.2% (7)
  • Mag Ognia 18.2% (6)
  • Nekromanta (przywoływacz) 18.2% (6)
  • Czarnoksiężnik 12.1% (4)
  • Czarny Mag 15.2% (5)

Oddanych głosów: 33

  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 0
@Bubbo: Nah, nie o to chodziło. Naprawiłem to tak, że wczytałem zapis przed zmianą gildii, zagadałem Torlofa, a potem po zmianie do niego wróciłem. Po prostu stara opcja dialogowa blokowała nową.
  • Odpowiedz
@Tedmajer2: Nie ma żadnych, oszukali.
Jedyna nowa zawartość poboczna to 2-3 mało ambitne misje w każdym z obozów które są od razu dostępne + misja ze zdobyciem ścierwojada do ujeżdzania.
Z głównych misji to zalana kopalnia przy placu wymian, misja do awansu w gildii, dwie szybkie misje w mieście orków i rozwinięty wątek śmierci magów ognia i Gomeza. W sumie to tyle z nowości. Wszystko pozostałe jest takie same albo
  • Odpowiedz
Wiem że nawet gothic 2 nie zapowiedzieli, ale bardziej ciekawi mnie jak oni rozwiążą gothic 3, to nie był jako tako zły gothic 3 bawiłem się przy nim bardzo dobrze gdy wyszedł, byłem też co prawda sporo młodszy. O ile 1 i 2 fabularnie ok to już 3 bardziej poleciała pod najprostsze zadania, przynieś podaj pozamiataj. Od uja będą mieli z tym roboty, a co po 3. Chyba nie arcania ( ͡
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Hushet No tak jak w Remake można grać na pamięć jeśli chodzi o lokacje czy nawet położenie mobów, tak nie wyobrażam sobie identycznego rozwiązania w G3 bo to była totalna kaszana.
  • Odpowiedz
#gothic rimejk skłonił mnie do takiej refleksji, że fajnie się w końcu poczuć targetem docelowym produktu. Przez lata miałem właśnie odwrotną tandencję, że jak lubiłem jakąś serię to zacząłem się przekonywać, że twórców ( a może bardziej nawet wydawców) obchodzi tylko poszerzanie fanbase'u i pierwotne założenia gry się rozpływają. Tak miałem z Assassins Creed, tak miałem z Dragon Age, cholera, nawet kampanie z Call Of Duty się zesrały z czasem.
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach