Modyfikacja do Gothic 2 - Dolina Świtu.

10h rozgrywki, nowy świat, dwie gildie do wyboru. Niestety bez dubbingu.

W Dolinie Świtu wcielamy się w rolę byłego płatnego zabójcy imieniem Derek, pracującego niegdyś dla Kruka. Ukochana głównego bohatera dostała się w ręce Nekromanty. W pogoni za nim, Derek dociera do Doliny Świtu i uświadamia sobie, że schwytanie maga wcale nie będzie łatwe. Naszym zadaniem jest uratować ukochaną, pokonać Nekromantę, a także zadecydować o
vensooo - Modyfikacja do Gothic 2 - Dolina Świtu.

10h rozgrywki, nowy świat, dwie gi...
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Panjanpan: Ta gra nie ma praktycznie nic wspólnego z gothiciem, cożeście się usrali na nią. Ma wspólnego tyle że jest rpgiem i na tym się kończy podobieństwo. Najśmieszniejsza recenzje oglądałem niedawno że w gothicu niedługo po intrze mamy ścierwojada a w drova mamy jakiegoś szczura i to takie podobne.
  • Odpowiedz
Zapowiedz „za pięć dwunasta” drugiego Gothica z CD-action 01/2003(82)
Z ciekawych rzeczy:
-Redaktorzy dostali płytkę z grą w wersji beta. Gdyby jakimś cudem ją teraz odnaleźli mogliby się podzielić, z tego co wiem do dzisiaj nie wyciekł Gothic 2 w wersji alpha i beta(w przeciwieństwie do pierwszej części), te starsze wersje to kopalnie ciekawostek.
-Świat gry miał być 5 razy większy niż w pierwszej części, no cóż na pewno nie był ;)
Poprzednia zapowiedź, z
@Cierniostwor +33
Zapowiedź drugiego Gothica z CD-action 10/2002(78), kilka miesiecy przed premierą
Z ciekawych rzeczy:
-Nietypowe logo, w późniejszym czasie numer ( II ) zostanie dodany obok a nie jak tutaj wewnątrz litery C
-Początkowy opis fabularny jest dziwny, najpierw jest coś o trzęsieniu ziemi jak w Nocy Kruka, potem jest coś o
Cierniostwor - Zapowiedz „za pięć dwunasta” drugiego Gothica z CD-action 01/2003(82)
...

źródło: IMG_7788

Pobierz
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#gothic #gothic3

Dokańczam cały czas tą samą grę, liczę że w końcu porobię wszystkie dodatkowe misje z moda, jakoś to idzie, jedne się udają, z innymi się poddaję bo naprawdę ciężko się domyślić o co w nich chodzi, a jeszcze inny okazują się zabugowane, więc ewentualnie kolejny raz je przejdę.

Miejsca na obrazku pewnie nie znacie? (ʘʘ)
rbk17 - #gothic #gothic3

Dokańczam cały czas tą samą grę, liczę że w końcu porobię w...

źródło: 20260503183632_1

Pobierz
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@rbk17: Za dużo mam godzin w ModPacku by nie kojarzyć hehe

Pomiędzy jaskinią z pełzaczami co się mija grób Rhobara I obok Vengardu a Monterą wysoko w górach do których trzeba doskoczyć jak kozica górska są nowe ruiny z domkiem na miejscu starego zamku, który był na poprzednich wersjach ModPacka. Tam obok masz w ogóle potke stałą co telekinezą trzeba zebrać z dziupli i przemiany w chrząszcza.
JatuArmy - @rbk17: Za dużo mam godzin w ModPacku by nie kojarzyć hehe

Pomiędzy jaski...

źródło: image

Pobierz
  • Odpowiedz
Nie wiem jak dla Was, ale moim zdaniem przełęcz łącząca Khorinis z Górniczą Doliną razem ze swoim soundtrackiem ma tak specyficzną atmosferę, że zawsze jak wychodzę z Górniczej Doliny, to staram się jak najszybciej dotrzeć do barykady na przełęczy, aby opuścić to miejsce. Po wyjściu odczuwam wtedy jakąś ulgę i spokój.

()

#gothic
maciorqa - Nie wiem jak dla Was, ale moim zdaniem przełęcz łącząca Khorinis z Górnicz...
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Przyznam się, że wiele modyfikacji (głownie nieco starszych) cierpi na pewną bolączkę, gdzie start jest sztucznie wydłużany, a satysfakcjonująca druga połowa gry znacznie krótsza. Typu: biegasz w lagą, w skórzanym pancerzu kilka godzin, by potem mieć fajną zbroję na ostatnie 15 minut gry. Nie mówię, że od połowy powinien być endgejmowy build, ale nie lubię takiego rozciagania w czasie.
Dlatego m.in darowałem sobie np odyseję, czy dark sagę.
New Balance mimo wielu
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Zamierzam ograć sobie ponownie gotika i jakie mody są fajne pod QoL?
Widziałem np. z przyśpieszeniem czasu albo zbiera wszystko jak leci bez animacji podnoszenia.

Grałem magiem w starym obozie, teraz myśle nad łucznikiem z nowego obozu, jakieś pomysły?

#gothic
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 1
@PistacjowyPonczek: ja się bawiłem wyjątkowo dobrze, jeszcze przed ostatnią wersją. Naprawdę mega fajnie zrobiona Górnicza Dolina, to ile wyciągnął autor z istniejących lokacji to magia. Fabularnie też jest git, jedynie w ostatnim rozdziale trochę wrotki zostają odpięte, ale jeden z lepszych modów.
  • Odpowiedz
Ukończyłem gothica w sumie najprostszym buildem, a także nigdy kończąc grę nie miałem tak dobrych statystyk jak tutaj.

Muszę uczciwie powiedzieć, że szpon Beliara ulepszany wraz z grą jest zbyt mocny w szczególności na początku przygody. Nawet na końcu gry wolałem korzystać ze szponu niż z dwukrotnie konsekrowanego miecza, który miał o 30 obrażeń więcej.

Już w drugim rozdziale w górniczej dolinie po jarkendarze wyczyściłem praktycznie całą Górniczą Dolinę mając na sobie ciężką zbroję
Glimpse0fTheFuture - Ukończyłem gothica w sumie najprostszym buildem, a także nigdy k...

źródło: IMG_20260430_204854

Pobierz
  • 15
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Rave_77: grałem z pomocą uniona, wgrałem modyfikacje poprawiającą grafikę, szybkie podnoszenie itemow, na zmianę wyglądu ekwipunku pod tabem i coś tam jeszcze.

Po francusku postanowiłem pograć, bo właśnie tego języka się uczę ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Mój nauczyciel francuskiego się mnie pyta skąd znam po francusku takie zwroty jak dwuręczny, długi miecz, statek, zamek,
  • Odpowiedz
@Hambercios: Bardzo ciekawy film. Aktywna i kreatywna społeczność zebrana wokół Gothica to wielka siła tej serii.
"Morra shaka! Społeczność silna, społeczność dobra!"
  • Odpowiedz
po kilkuletniej batalii wewnętrznej stwierdzam ostatecznie, że G2>G1. G2 jest we wszystkim lepszy generalnie, każda mechanika ulepszona lub dodana nowa. Więcej postaci, więcej zadań pobocznych. Świat bardziej żyje. Jedyna przewaga G1 to atmosfera kolonii, jakoś lepiej mi leży. Czy podział na obozy, czy fakt że te społeczności jakoś bardziej żyją ze sobą i są zdane wyłącznie na siebie. Muszą być samowystarczalne, poza tam magnatami z SO. Reszta to nostalgia (tak uwaga, nawet
Narcyz_ - po kilkuletniej batalii wewnętrznej stwierdzam ostatecznie, że G2>G1. G2 je...

źródło: ac3d58a1eb4d57832924f9e2601ceffa

Pobierz
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Narcyz_: setting G1 to goat, zadnej innej gry z lepszym swiatem nie spotkalem. Oczywiscie mam na mysli te konkretna kolonie, nie caly gothicowy swiat.
Poza tym na pewno swiat G1 ma wiele wad i rzeczy, ktore mozna poprawic, ale jako surowa idea to 10/10
  • Odpowiedz
@Narcyz_: Gothic 1 ma tylko lepszy klimat i world-building bo jest mniej sztampowym fantasy i bardziej siedzi w klimacie dark fantasy w stylu Conana Barbarzyńcy. Sam motyw ugrzęźniecia w kolonii karnej jest dużo ciekawszy niż kolejna fabułka w stylu "pradawne zło powróciło i może je pokonać tylko wybraniec". W dwójce podobno wydawca naciskał na wrzucenie smoków i z gry zrobiło się bardziej stereotypowe fantasy z rycerzami, średniowieczną architekturą miast itd.
  • Odpowiedz