Wszystko
Najnowsze
Archiwum

@Panjanpan: Ta gra nie ma praktycznie nic wspólnego z gothiciem, cożeście się usrali na nią. Ma wspólnego tyle że jest rpgiem i na tym się kończy podobieństwo. Najśmieszniejsza recenzje oglądałem niedawno że w gothicu niedługo po intrze mamy ścierwojada a w drova mamy jakiegoś szczura i to takie podobne.
@Panjanpan: Drova ma tyle wspólnego z Gothiciem co literatka z literaturą :))
źródło: 20260504210424_1
Pobierz@speedygonzales1: lubiłem te wodospady obok Silden
- 23
Zapowiedz „za pięć dwunasta” drugiego Gothica z CD-action 01/2003(82)
Z ciekawych rzeczy:
-Redaktorzy dostali płytkę z grą w wersji beta. Gdyby jakimś cudem ją teraz odnaleźli mogliby się podzielić, z tego co wiem do dzisiaj nie wyciekł Gothic 2 w wersji alpha i beta(w przeciwieństwie do pierwszej części), te starsze wersje to kopalnie ciekawostek.
-Świat gry miał być 5 razy większy niż w pierwszej części, no cóż na pewno nie był ;)
Poprzednia zapowiedź, z
Z ciekawych rzeczy:
-Redaktorzy dostali płytkę z grą w wersji beta. Gdyby jakimś cudem ją teraz odnaleźli mogliby się podzielić, z tego co wiem do dzisiaj nie wyciekł Gothic 2 w wersji alpha i beta(w przeciwieństwie do pierwszej części), te starsze wersje to kopalnie ciekawostek.
-Świat gry miał być 5 razy większy niż w pierwszej części, no cóż na pewno nie był ;)
Poprzednia zapowiedź, z
Zapowiedź drugiego Gothica z CD-action 10/2002(78), kilka miesiecy przed premierą
Z ciekawych rzeczy:
-Nietypowe logo, w późniejszym czasie numer ( II ) zostanie dodany obok a nie jak tutaj wewnątrz litery C
-Początkowy opis fabularny jest dziwny, najpierw jest coś o trzęsieniu ziemi jak w Nocy Kruka, potem jest coś o
Z ciekawych rzeczy:
-Nietypowe logo, w późniejszym czasie numer ( II ) zostanie dodany obok a nie jak tutaj wewnątrz litery C
-Początkowy opis fabularny jest dziwny, najpierw jest coś o trzęsieniu ziemi jak w Nocy Kruka, potem jest coś o
źródło: IMG_7788
Pobierz- 3
#gothic #gothic3
Dokańczam cały czas tą samą grę, liczę że w końcu porobię wszystkie dodatkowe misje z moda, jakoś to idzie, jedne się udają, z innymi się poddaję bo naprawdę ciężko się domyślić o co w nich chodzi, a jeszcze inny okazują się zabugowane, więc ewentualnie kolejny raz je przejdę.
Miejsca na obrazku pewnie nie znacie? (ʘ‿ʘ)
Dokańczam cały czas tą samą grę, liczę że w końcu porobię wszystkie dodatkowe misje z moda, jakoś to idzie, jedne się udają, z innymi się poddaję bo naprawdę ciężko się domyślić o co w nich chodzi, a jeszcze inny okazują się zabugowane, więc ewentualnie kolejny raz je przejdę.
Miejsca na obrazku pewnie nie znacie? (ʘ‿ʘ)
źródło: 20260503183632_1
Pobierz@rbk17: piękne zdjęcie
@rbk17: Za dużo mam godzin w ModPacku by nie kojarzyć hehe
Pomiędzy jaskinią z pełzaczami co się mija grób Rhobara I obok Vengardu a Monterą wysoko w górach do których trzeba doskoczyć jak kozica górska są nowe ruiny z domkiem na miejscu starego zamku, który był na poprzednich wersjach ModPacka. Tam obok masz w ogóle potke stałą co telekinezą trzeba zebrać z dziupli i przemiany w chrząszcza.
Pomiędzy jaskinią z pełzaczami co się mija grób Rhobara I obok Vengardu a Monterą wysoko w górach do których trzeba doskoczyć jak kozica górska są nowe ruiny z domkiem na miejscu starego zamku, który był na poprzednich wersjach ModPacka. Tam obok masz w ogóle potke stałą co telekinezą trzeba zebrać z dziupli i przemiany w chrząszcza.
źródło: image
Pobierz- 0
Nie wiem jak dla Was, ale moim zdaniem przełęcz łącząca Khorinis z Górniczą Doliną razem ze swoim soundtrackiem ma tak specyficzną atmosferę, że zawsze jak wychodzę z Górniczej Doliny, to staram się jak najszybciej dotrzeć do barykady na przełęczy, aby opuścić to miejsce. Po wyjściu odczuwam wtedy jakąś ulgę i spokój.
(づ•﹏•)づ
#gothic
(づ•﹏•)づ
#gothic

@maciorqa: a potem ten zakapturzony cwel dopada cie, za dzieciaka przez niego ze strachu wylaczylem gre ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Przyznam się, że wiele modyfikacji (głownie nieco starszych) cierpi na pewną bolączkę, gdzie start jest sztucznie wydłużany, a satysfakcjonująca druga połowa gry znacznie krótsza. Typu: biegasz w lagą, w skórzanym pancerzu kilka godzin, by potem mieć fajną zbroję na ostatnie 15 minut gry. Nie mówię, że od połowy powinien być endgejmowy build, ale nie lubię takiego rozciagania w czasie.
Dlatego m.in darowałem sobie np odyseję, czy dark sagę.
New Balance mimo wielu
Dlatego m.in darowałem sobie np odyseję, czy dark sagę.
New Balance mimo wielu
- 1
Na przyjemny sobotni wieczór, może jakiś Gothic 3 na silniku Gothic 2 w wersji online? Instalacja banalnie prosta, a zabawa do późnej nocy.
https://www.youtube.com/watch?v=uMbX8jQ2yfU
#gothic #roleplay
https://www.youtube.com/watch?v=uMbX8jQ2yfU
#gothic #roleplay

- 0
Zamierzam ograć sobie ponownie gotika i jakie mody są fajne pod QoL?
Widziałem np. z przyśpieszeniem czasu albo zbiera wszystko jak leci bez animacji podnoszenia.
Grałem magiem w starym obozie, teraz myśle nad łucznikiem z nowego obozu, jakieś pomysły?
#gothic
Widziałem np. z przyśpieszeniem czasu albo zbiera wszystko jak leci bez animacji podnoszenia.
Grałem magiem w starym obozie, teraz myśle nad łucznikiem z nowego obozu, jakieś pomysły?
#gothic
@Desire22: lewek poleca te, ja spróbuję niedługo
źródło: 1000017372
Pobierz- 3
#muzyka #muzykaelektroniczna #futurepop #darkwave #synthpop #electrogoth #gothic #outofline #blutengel #muzykazyxx
Label: Out Of Line
Album: Tränenherz
Wykonawca: Blutengel
Utwór: Reich mir die Hand
Label: Out Of Line
Album: Tränenherz
Wykonawca: Blutengel
Utwór: Reich mir die Hand

@PistacjowyPonczek: ja się bawiłem wyjątkowo dobrze, jeszcze przed ostatnią wersją. Naprawdę mega fajnie zrobiona Górnicza Dolina, to ile wyciągnął autor z istniejących lokacji to magia. Fabularnie też jest git, jedynie w ostatnim rozdziale trochę wrotki zostają odpięte, ale jeden z lepszych modów.
- 0
@plasq: Warto przeboleć questy przynieś, podaj, pozamiataj na początku gry? Bo one trochę nużą, a niestety widać po zagraniach na YouTube, że potem jest co robić
8
Polski dubbing i Unreal Engine 5. Gothic 2 Remaster trafił do graczy

Gothic 2 Remaster na Unreal Engine 5 jest już dostępny. Fanowski projekt oferuje polski dubbing, nowe usprawnienia i prostą instalację przez Steam.
z- 6
- #
- #
- #
- #
- #
- #
- 16
źródło: Gothicomaniacy
PobierzUkończyłem gothica w sumie najprostszym buildem, a także nigdy kończąc grę nie miałem tak dobrych statystyk jak tutaj.
Muszę uczciwie powiedzieć, że szpon Beliara ulepszany wraz z grą jest zbyt mocny w szczególności na początku przygody. Nawet na końcu gry wolałem korzystać ze szponu niż z dwukrotnie konsekrowanego miecza, który miał o 30 obrażeń więcej.
Już w drugim rozdziale w górniczej dolinie po jarkendarze wyczyściłem praktycznie całą Górniczą Dolinę mając na sobie ciężką zbroję
Muszę uczciwie powiedzieć, że szpon Beliara ulepszany wraz z grą jest zbyt mocny w szczególności na początku przygody. Nawet na końcu gry wolałem korzystać ze szponu niż z dwukrotnie konsekrowanego miecza, który miał o 30 obrażeń więcej.
Już w drugim rozdziale w górniczej dolinie po jarkendarze wyczyściłem praktycznie całą Górniczą Dolinę mając na sobie ciężką zbroję
źródło: IMG_20260430_204854
Pobierz@Glimpse0fTheFuture: A co ty k---a po francusku grasz żeli papą?
- 4
@Rave_77: grałem z pomocą uniona, wgrałem modyfikacje poprawiającą grafikę, szybkie podnoszenie itemow, na zmianę wyglądu ekwipunku pod tabem i coś tam jeszcze.
Po francusku postanowiłem pograć, bo właśnie tego języka się uczę ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Mój nauczyciel francuskiego się mnie pyta skąd znam po francusku takie zwroty jak dwuręczny, długi miecz, statek, zamek,
Po francusku postanowiłem pograć, bo właśnie tego języka się uczę ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Mój nauczyciel francuskiego się mnie pyta skąd znam po francusku takie zwroty jak dwuręczny, długi miecz, statek, zamek,
@Hambercios: Bardzo ciekawy film. Aktywna i kreatywna społeczność zebrana wokół Gothica to wielka siła tej serii.
"Morra shaka! Społeczność silna, społeczność dobra!"
"Morra shaka! Społeczność silna, społeczność dobra!"
źródło: IMG_20260430_184019
Pobierz@Glimpse0fTheFuture: Zrobiłem coś strasznego...
- 2
@feeling-of-justice: Kurczę, jeszcze Brutus stał się poszukiwaczem, a połowa dzielnych paladynów zginęła, bo orkowie wleźli do zamku...
Dodatkowo teraz tej bramy nie mogę zamknąć tę wajchą.
Dodatkowo teraz tej bramy nie mogę zamknąć tę wajchą.
#gothic jak zaistalować union do G2 klasyk? Po instalacji nie włącza się gra a gdy wywalę to śmiga.
Z której części wyspy orkowie weszli na wyspę Khorinis, że zmasakrowali całe miasto?
Od strony portu gdzie Garwell budował łódkę?
#gothic
Od strony portu gdzie Garwell budował łódkę?
#gothic
- 0
@Pytongino: Myślisz, że mieszkańcy portu stawili czoła orkom?
@Glimpse0fTheFuture: Parafrazując klasyka, pouciekali jak zające. Być może straż i paladyni, widząc zbliżające się okręty orków, zdołali jakoś zabarykadować/zamurować przejścia prowadzące do portu.
- 5
po kilkuletniej batalii wewnętrznej stwierdzam ostatecznie, że G2>G1. G2 jest we wszystkim lepszy generalnie, każda mechanika ulepszona lub dodana nowa. Więcej postaci, więcej zadań pobocznych. Świat bardziej żyje. Jedyna przewaga G1 to atmosfera kolonii, jakoś lepiej mi leży. Czy podział na obozy, czy fakt że te społeczności jakoś bardziej żyją ze sobą i są zdane wyłącznie na siebie. Muszą być samowystarczalne, poza tam magnatami z SO. Reszta to nostalgia (tak uwaga, nawet
źródło: ac3d58a1eb4d57832924f9e2601ceffa
Pobierz@Narcyz_: setting G1 to goat, zadnej innej gry z lepszym swiatem nie spotkalem. Oczywiscie mam na mysli te konkretna kolonie, nie caly gothicowy swiat.
Poza tym na pewno swiat G1 ma wiele wad i rzeczy, ktore mozna poprawic, ale jako surowa idea to 10/10
Poza tym na pewno swiat G1 ma wiele wad i rzeczy, ktore mozna poprawic, ale jako surowa idea to 10/10
@Narcyz_: Gothic 1 ma tylko lepszy klimat i world-building bo jest mniej sztampowym fantasy i bardziej siedzi w klimacie dark fantasy w stylu Conana Barbarzyńcy. Sam motyw ugrzęźniecia w kolonii karnej jest dużo ciekawszy niż kolejna fabułka w stylu "pradawne zło powróciło i może je pokonać tylko wybraniec". W dwójce podobno wydawca naciskał na wrzucenie smoków i z gry zrobiło się bardziej stereotypowe fantasy z rycerzami, średniowieczną architekturą miast itd.






























10h rozgrywki, nowy świat, dwie gildie do wyboru. Niestety bez dubbingu.
W Dolinie Świtu wcielamy się w rolę byłego płatnego zabójcy imieniem Derek, pracującego niegdyś dla Kruka. Ukochana głównego bohatera dostała się w ręce Nekromanty. W pogoni za nim, Derek dociera do Doliny Świtu i uświadamia sobie, że schwytanie maga wcale nie będzie łatwe. Naszym zadaniem jest uratować ukochaną, pokonać Nekromantę, a także zadecydować o