Gdzie w #gdansk zrobią mi soczewki do wkładki korekcyjnej do okularów ochronnych na już. (ew do pt wieczór)
Próbowałem w sieciówkach ( #visionexpress i #kodanooptyk) i u jednego lokalnego #optyk ale oni gdzieś wysyłają i termin to 2tyg+
Może ktoś coś wie?
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 1
@deptacz_gnoju: Spędziłem dzień na poszukiwaniu i udało mi się coś takiego znaleźć w galerii bałtyckiej w vision express. Jedyna ich placówka w gd, która ma maszyny na miejscu i mogą wykonać usługę "natychmiast" jeżeli wadą wzroku jest +-3 i cylinder do 1.0. Reszta to wysyłka gdzieś do centrali i długi czas oczekiwania
  • Odpowiedz
#trojmiasto #gdansk #wykopefekt
Hej, sytuacja pewnie znana wielu osobom bo czasem wracam z tematem.
Jak wiecie, to nadal zbieram datki na opłacanie opieki, rehabilitacji etc.
Jeśli ktoś ma ochotę wesprzeć moich rodziców to zbiórka jest wciąż aktywna.
Jakoś ciężko mi dziś coś więcej pisać bo mam jakiś nawrót depresji i mi się dużo rzeczy sypie w życiu prywatnym.
Jest jak jest, a lepiej to już było.
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@pypowicz: dobrze że zdążyłeś, bo ostatnio była gdzieś imba że pociąg miał stać jakiś tam czas z powodu problemów, a odjechał wcześniej i co niektórzy nie zdążyli wrócić ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
  • 0
@gelecekten: o kurde. No u nas miał planowy postój pol godziny ale następnym razem chyba mniej ochoczo będę robił takie wyskoki xd
Już i tak dość upokorzeń biegania po dworcu ( ͡° ͡°)
  • Odpowiedz
#zrzutka #trojmiasto #gdansk #wykopefekt
Hej, sytuacja pewnie znana wielu osobom bo czasem wracam z tematem.
Jak wiecie, to nadal zbieram datki na opłacanie opieki, rehabilitacji etc.
Jeśli ktoś ma ochotę wesprzeć moich rodziców to zbiórka jest wciąż aktywna.
Jakoś ciężko mi dziś coś więcej pisać bo mam jakiś nawrót depresji i mi się dużo rzeczy sypie w życiu prywatnym.
Jest jak jest, a lepiej to już było.
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Niezmiennie jestem za pozostawieniem na całości od ulicy Polanki do Alei Grunwaldzkiej dotychczasowej nazwy tj. ulicy Bażyńskiego.

👇

https://staraoliwa.pl/aktualnosci/rada-dzielnicy-oliwa-po-raz-drugi-przeciwko-zmianie-nazwy-ulicy-bazynskiego-na-ul-marii-janion/

#gdansk #gdansk #oliwa #radadzielnicyoliwa #uniwersytetgdanski
MikSob1985 - Niezmiennie jestem za pozostawieniem na całości od ulicy Polanki do Alei...

źródło: temp_file4001682906063421640

Pobierz
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Kończy ci się bilet okresowy w aplikacji Jakdojadę, GoPay, MPay czy zbiletem? Od poniedziałku, 4 sierpnia, nowego już nie kupisz, bo zarówno w Gdańsku, jak i w Gdyni władze - szukając oszczędności i nie chcąc dzielić się prowizjami z komercyjnymi operatorami aplikacji - wprowadzają możliwość zakupu biletów okresowych w aplikacji tylko i wyłącznie w systemie Fala.

Czytaj więcej na: https://www.trojmiasto.pl/wiadomosci/Bilety-okresowe-juz-tylko-w-systemie-Fala-koniec-ze-wsparciem-dla-komercyjnych-aplikacji-n206464.html

O oszczędności tu się rozchodzi? To ja proponuję wy*ebać system fala, który
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 14
Przy logowaniu w aplikacji Fali należy podać nie tylko imię i nazwisko, numer telefonu i e-maila, ale też numer PESEL, zweryfikować osobno e-maila oraz dodać zdjęcie, które ma służyć szybkiej weryfikacji, czy posługująca się telefonem osoba autentycznie jest tą, która wykupiła bilet.

XD
  • Odpowiedz
@WroTaMar: co to za inwiligacja, żeby kupić bilet. Potem za 2 lata pewnie będzie news o wycieku danych patrząc na to jak ten system działa, prawdopodobnie zabezpieczenia mają na podobnym poziomie - niskim
  • Odpowiedz
Po co zrobiliśmy Gdynię?

Spór o Gdańsk nieustannie powodował tarcia w stosunkach polsko-niemieckich. Nie było końca żmudnym zapasom między Polską i całkowicie niemieckim wolnym miastem.

Już w 1920 roku przewidziano poważne kłopoty z Gdańskiem, dlatego powołano specjalną komisję, która pojechała na wybrzeże szukać odpowiedniego miejsca na budowę portu.

Eksperci
solejukowski - Po co zrobiliśmy Gdynię?

Spór o Gdańsk nieustannie powodował tarcia w...

źródło: temp_file6694763665094809508

Pobierz
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@solejukowski:

Rząd niemiecki protestował, twierdząc, że Polacy są zobowiązani korzystać z portu w Gdańsku

Nic się Niemcy nie zmienili od tamtej pory. Budowa drogi z Gdyni przez Chwaszczyno do Żukowa z pominięciem Gdańska też im się nie podobała. Tak jak dziś inwestycje w Świnoujściu.
  • Odpowiedz
Profesor Nossoff, Gdański zespołu który jest zapomniany

Profesor Nossoff – polski zespół pop-rockowy założony w marcu 1986 roku w Gdańsku przez Zdzisława Kościelaka, Krzysztofa „Jajo” Jajczyka (grającego niegdyś w zespole Konwent A), Jarosława Rycherta oraz Marka „Nochala” Sławianowskiego. Zespół funkcjonował do października 1988.

We wrześniu 1986 zespół dokonał pierwszych nagrań dla Polskiego Radia Gdańsk Zarejestrowano wówczas utwory „Mam dość” oraz „Bez powodu do glorii”. W marcu 1987 zespół nagrał utwór „Autentycznie nic” (oraz
Lardor - Profesor Nossoff, Gdański zespołu który jest zapomniany 

Profesor Nossoff –...

źródło: temp_file8971090691246000552

Pobierz
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Ten Neptun, co chodzi koło pomnika Neptuna w Gdańsku, to taki natarczywy ziom, co chce być na każdym zdjęciu.

Bardzo przypomina mi tego gościa od zakopiańskiego misia, z gęby. Przez chwilę miałem wrażenie, że to ten sam typ, ale może januszerka ma taki charakterystyczny wyraz twarzy.

#gdansk
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach