Chcę zrobić button w Menu głównym, który przekieruje mnie po kliknięciu do pierwszego levelu gry. Według tutoriali unity które oglądałem jakiś czas temu, cała kontrola nad tym co się dzieje w grze powinna być w jednym skrypcie, u mnie jest to GameController. Czy mogę zrobić oddzielny skrypt do UI, który będzie sterował moimi buttonami i będzie to zgodne ze "sztuką"? Da się w ogóle napisać w jednym skrypcie też instrukcje do buttonów?
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Finsky: widac, ze masz doswiadczenie w jezykach webowych, model, controller i manager widokow robi sie w takiej architekturze, podobnie w js stosowalo sie kiedys podobne praktyki ale w unity masz architekture komponentowa
  • Odpowiedz
Trzeba być nieźle trzepniętym by latać statkiem z uszkodzonym reaktorem jądrowym, ale gra cię nie powstrzyma. Poziom trudności jednak znacznie rośnie gdy turbina przeciąża się i wyłącza co pewien czas. Ale jeśli chcesz robić za #januszekosmosu i przyoszczędzić, to czemu nie?

ΔV: Rings of Saturn | tagi do obserwowania: #kodermakesgames #deltav

koder - Trzeba być nieźle trzepniętym by latać statkiem z uszkodzonym reaktorem jądro...

źródło: comment_bEs7HthYShbtcaYAEQIrTcGWdCJ8SfgO.jpg

Pobierz
  • 19
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@koder: jedna z niewielu gier, ktore staraja sie realistycznie oddac to jak steruje sie pojazdem kosmicznym (z malutkimi silnikami manewrowymi na czele). A nie czlowiek oglada jakis film/serial albo gra w cos i pojazdy zachowuja sie jakby lecialy w atmosferze :D
  • Odpowiedz
@koder: W sumie zniknięcie HUDa w momencie awarii reaktora jakoś mało mi się realne wydaje. Dziwne żeby na statku kosmicznym nie było akumulatora który by podtrzymywał chociaż komputer.
  • Odpowiedz
@Sollfik: jak dla mnie calosc troche sprawia plaskie wrazenie przez to ze cienie sa takie jasne, masz zejscie nizej ale jakos perspetkywa i glebia tego zejscia troche sie gubi
  • Odpowiedz
Udał mi się ten ekran wygranej ()

Gra wyjdzie jeszcze w tym miesiącu - będą to darmowe piłkarzyki wieloosobowe przez przeglądarkę.

Tag autorski: #rezogry

#gamedev #javascript
rezoner - Udał mi się ten ekran wygranej (ง✿﹏✿)ง

Gra wyjdzie jeszcze w tym miesiąc...
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Silnik do tworzenia gier: Xenko Game Engine (C#), właśnie przeszedł na model Open Source na licencji MIT !
Mamy do dyspozycji zarówno kod źródłowy edytora jak i równiesz środowiska runtime, a jako że ma dużo świetnych ficzerów może nieźle zastąpić komercyjny silnik gier taki jak na przykład Unity.... Sama licencja pozwala na naprawdę bardzo wiele, bo jest najmniej restrykcyjną licencją tego typu. Sam silnik jest cross-platformowy! Co jest wielkim plusem moim zdaniem!

Features:

Next-gen
djzidane - Silnik do tworzenia gier: Xenko Game Engine (C#), właśnie przeszedł na mod...
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Kiedyś na HumbleBundle zakupiłem App Game Kit 2. Jako, że programuję głównie w c# to postanowiłem w ramach wolnego czasu napisać wrappera dla c#. Kod dostępny na github. W tej chwili na branchu master jest dość stabilna wersja, która posiada wszystkie potrzebne komendy. W miarę postępu prac przepisuje example na c# i na razie wszystko działa :) Nie jest to taka kobyła jak unity, do małych szybkich gierek w sam
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

W skrypcie Playera mam zawarty taki kod. Chcę by przy kolizji z obiektem otagowanym EndBox wyświetlało mi tekst z instancji BirdWin. No fajnie, ale to nie działa, zawsze wyrzuca mi ten z BirdDied. Owszem, Canvasy są przyporządkowane odpowiednio do skryptu kontrolującego co sie dzieje na ekranie. Poniżej wrzucam kawałki kodu, plox o pomoc.

Player Script:
void OnCollisionEnter2D (){
if(gameObject.tag.Equals("EndBox") == true ){
GameController.instance.BirdWin();
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

gameObject.tag.Equals("EndBox") == true


@Finsky: also taka uwaga co do kodu - porównanie do true jest tutaj zbędne, bo Equals zwraca true albo false. Wystarczyłby taki warunek:

if(gameObject.tag.Equals("EndBox"))
  • Odpowiedz
#unity3d #gamedev
Nauka unity3d ciągle idzie do przodu, więc standardowo pojawia się więcej pytań niż odpowiedzi. ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)
Obecnie realizuję sobie kolejny cel którym jest ogarnięcie
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@rossecki: wersja druga jest chyba od jakichś 4 lat więc stosunkowo nie długo, wcześniej było tylko OnGUI więc pewnie oglądasz ajkeiś stare tutoriale. Generalnie teraz już nikt nie robi w OnGUI chyba że jakieś debugowe rzeczy bo z kodu nieraz szybciej i wygodniej.
Generalnie ucz się tych komponentów i jak z nich skłądać bo OnGUI to historia
  • Odpowiedz
@koder: O! Propsik za Godot Engine! ogólnie coraz fajniej sam silnik wygląda (warto zostać patronem), chłopaki poszukują też kogoś do pomocy w implementacji "Motion Matching"{Fajny ficzer} to tak dla mirków programujących #cpp . #gamedev , #programowanie. a ogólne i zasadnicze pytanie do ciebie @koder , powiedz mi na czym ma polegać w twojej grze sam gameplay? Czy sama gra, będzie posiadać jakiś
djzidane - @koder: O! Propsik za Godot Engine! ogólnie coraz fajniej sam silnik wyglą...
  • Odpowiedz
@djzidane: gameplay to tak 40% latanie i odkrywanie pierścienia, 30% kopanie i wożenie minerałów, 30% ulepszanie, naprawiane i handel statkami, 20% przetrwania w ciężkich warunkach jak nam się statek popsuje gdzieś w pierścieniu no i ze 20% zarządzania samą firmą wydobywczą, zatrudnianie ludzi, ubezpieczenia, etc.
  • Odpowiedz
Ostatnio pokazywałem gierkę niedokończoną - teraz jest już prawie dokończona.
Gameplay już się raczej nie zmieni, najwyżej jakieś zostaną dodane jakieś
dodatkowe ficzery.
Dodałem drugi tryb taki jak proponował @mxrxq bo w sumie czemu nie.
Na githubie padła jeszcze propozycja dodania przycisku wyłączenia gry
lub coś w tym stylu więc pewnie w następnych dniach to
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Darknov: Hmm, przydałoby się jakieś restartowanie pozycji kursora. Po śmierci wąż odradza się w innym miejscu i pędzi prosto na kursor na złamanie karku ;)
  • Odpowiedz
Zapewne większość z was zauważyła, że na spółkach #gamedev wydarzenia potrafią sterować kursem, bądź chwilowo nim zachwiać. To czasem dobry moment na sprzedaż lub zakup akcji.
Dlatego wpadłem na kolejny pomysł - #kalendarium zawierające takie rzeczy jak:
- IPO
- debiuty
- dywidendy
- raporty
szcz33pan - Zapewne większość z was zauważyła, że na spółkach #gamedev wydarzenia pot...

źródło: comment_tCgLv55LAFcJcMnPaiaaZibu0ikC2mqK.jpg

Pobierz
  • 34
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Vab3R: @NetJaro: @Czarny_Klakier: @Boros: jeszcze nie udostępnione. Jest w trakcie tworzenia. W zasadzie zestawienie na sierpień widzicie . Raport za TSG jest wrzucony na 27.08 ale go zasłania popup, mimo to dzięki @Szczerbiec:

Czy udostępnić to jeszcze się zastanawiam - część osób wrzucała to z maila po którym można dojść kto to - pewnie by było trzeba najpierw zanonimizować
  • Odpowiedz
@sortris: to błąd w kodzie czy projekcie kodu? Widzę że zbiornik ma kształt litery L, każde pole ma box collider i chyba powinno przepuszczać statek z jednego do drugiego jeśli są równo ułożone w tym przypadku nie. Możesz coś więcej powiedzieć?
  • Odpowiedz
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 11
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Drogi #gamedev. Osiągnięcia (achievements) #steam - w dzisiejszych czasach warto robić, czy nie warto? No i czemu?

Osiągnięcia?

  • Koniecznie, bez tego nie ma gry 41.9% (44)
  • Ani mnie to ziębi, ani grzeje 47.6% (50)
  • Osiągnięcia to rak na zdrowym ciele gamedevu 10.5% (11)

Oddanych głosów: 105

  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach