Dzień dobry, witam w drugim odcinku #visherdev back to #gamedev! Dzisiaj będzie używanym przeze mnie narzędziu i sposobie tworzenia świata gry, jakim jest edytor R.U.B.E (Really Useful Box2D Editor). Jego obecna cena to ok.125 zł i oferuje szeroki wachlarz możliwości dla tworzenia światów opartych na bazie silnika fizyki Box2D.

Głównym zadaniem dla tego programu w moim przypadku, jest tworzenie siatek terenu gry. Mówiąc prościej, rysuję kształt jaskini, po
Visher - Dzień dobry, witam w drugim odcinku #visherdev back to #gamedev! Dzisiaj będ...

źródło: comment_RFE9CdEqWUWj66nsKSy1XV8zsayL54Nf.jpg

Pobierz
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Mirki dajcie namiary na porządną firmą lub programistę z W-wy który napisze prostą grę na przeglądarkę z mikropłatnosciami.

Jeden mówi mi OK, ale za 2 miesiąca bo dokończę inny projekt, potem coś niby zaczął dłubać i potem stwierdził że nie ma czasu, sorry. Ale był na tyle w porządku że na początku nie chciał zaliczki.

Drugi wziął zaliczkę i po dwóch miesiącach wysyła mi info ze wszystko jest na dobrej drodze ale nic nie
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Jeśli jesteś "jednoosobowym" studiem tworzącym swoją PIERWSZĄ grę, i chcesz ją wydać na Steam - odezwij się, chciałbym z Tobą porozmawiać :) - nie, nie pomogę wydać Ci gry, ale.... pw.

#gamedev #steam
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Siostra zrobiła ze szwogrem swoją pierwszą gierkę na #steam z tej okazji wylosuje z plusujących klucz (póki co jeden ale będzie więcej). (wieczorkiem)

Dodatkowo prośba o wykopanie, a niech się tam jej dobrze wiedzie w #gamedev :D

https://www.wykop.pl/link/4441659/siostra-zrobila-swoja-pierwsza-gre-na-steam-clusterdisaster/

#
Vadzajna - Siostra zrobiła ze szwogrem swoją pierwszą gierkę na #steam z tej okazji w...

źródło: comment_su8wAkVWjZyGsZ82sQo6Jr3d0SiBLNzm.jpg

Pobierz
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Vadzajna: Gratulacje przekaż. Wiem ile to roboty i ile trzeba zaparcia, żeby coś w końcu wydać - sam składam właśnie stronę steam do swojej gry.
  • Odpowiedz
Co sądzicie o stworzeniu gry multiplayer mocno inspirowanej #dwarffortress #rimworld #gnomoria może trochę #mountandblade ?
Jak taka gra miałaby wg was wyglądać żeby wyciągać z niej maksimum funu w związku z typową dla tych gier symulacją świata w połączeniu z interakcjami między graczami online?
Np. Tynan Sylvester, twórca Rimworld, twierdzi, że w jego grze jedyny dopuszczalny multi to byłby coop. Jako główny problem we
  • 14
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@RudyNinja: @tell_me_more: zgadzam się z wami w 100%.

Ale zastanówcie się nad opcją bezpiecznej strefy. Czyli np wycinek mapy jak w rimworld i obszarów spornych.

Czyli swoją bazę budujesz w kokonie single player ale masz obaszary multi w które możesz posłać ludzi w celu pozyskania pewnych rzeczy (surowce nowi ludzie technologie itd)
W podobny sposób został podzielony świat w eve online. Strefy bezpieczne z podstawowymi surowcami i coraz groźniejsze
  • Odpowiedz
@temokkor: programuję zawodowo. Na co dzień nic związanego z gamedevem. Projekty a'la gamedev czasami robię hobbystycznie żeby przetestować jakiś ciekawy algorytm lub infrastrukturę.
Ostatnio zrobiłem mały proof of concept silnika dla gry opisywanej w wątku. Niewykluczone, że będę go rozwijał dalej. Na razie nie mam konkretnych planów. Jeśli coś będę robił, to na pewno będę to upubliczniał i prosił o opinie :).
  • Odpowiedz
@randall: Wow, super ;)
W tym tygodniu postaram się trochę usprawnić dalszą część rozgrywki, bo po kilku(nastu?) dniach gra staje się bardzo trudna.
Przeważnie celuję z update'ami w czwartek. Polecam dołączyć do Discorda, tam wrzucam regularne info, że jest update :)
  • Odpowiedz
Za lekko ponad 2 tygodnie premiera giereczki o marsie na #ios!
W międzyczasie przygotowałem nowy (a raczej 3 nowe) app preview / trailer. Jak się podoba?

BETA:
Jeśli ktoś chciałby przetestować grę na iOS to mamy przygotowaną wersję beta z ~20 poziomami, wyślijcie mail na PW to dodam do TestFlight.
jasiek13 - Za lekko ponad 2 tygodnie premiera giereczki o marsie na #ios!
W międzycz...
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Witam serdecznie Mireczki,

jestem tym dobrym kumplem @ActiveekHere z posta:
https://www.wykop.pl/wpis/30527903/witam-mireczki-moj-dobry-kumpel-stworzyl-swoja-pie/

Moja "kariera" cały czas sie powoli rozwija, podrzucam nowy projekcik (pracuję nad nim od czasu wydania Square Dodgera, jak na to patrzę to jednak jakiś progress zrobiłem), zapraszam serdecznie do
appat - Witam serdecznie Mireczki,

jestem tym dobrym kumplem @ActiveekHere z posta...

źródło: comment_BH2SUGUfXf4CuH9SpAfD7JjsmUe5S9Yz.jpg

Pobierz
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Z radością stwierdzam że #libgdx nie zmienił się prawie wcale od kiedy ostatnio z nim pracowałem ( ͡° ͜ʖ ͡°) piszę pierwszą, własną grę od dłuższego czasu i kto wie - może za kilka miesięcy będę się miał czym pochwalić ( ͡° ͜ʖ ͡°) #java #gamedev #oswiadczenie
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Rejestracja na SpreadIT 2018 otwarta!

https://spreadit.pl/

Jako współorganizator konferencji chciałbym was wszystkich zaprosić na tegoroczne SpreadIT czyli wydarzenie poświęcone wybranym zagadnieniom branży IT. Ta konferencja jest całkowicie darmowa i otwarta dla wszystkich, udział może wziąć każdy zainteresowany.
SpreadIT obejmuje następujące tematyki:
elektryk91 - Rejestracja na SpreadIT 2018 otwarta!

https://spreadit.pl/

Jako ws...

źródło: comment_znTYm5CMairn1cuVKS3akUhhoktSiPhp.jpg

Pobierz
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Prophet1111: Miałem tą przyjemność testować grę jako jeden z pierwszych i mogę tylko powiedzieć, że dla fanów gier idle to pozycja obowiązkowa! Sam z niecierpliwością czekam na kolejne funkcje i dalszy rozwój gry ( ͡° ͜ʖ ͡°) Powodzenia!
  • Odpowiedz
Ja Miałem przyjemność i Fun wielki optymalizować tą grę pod kątem modeli 3D! Myślę, że jako jedyny na świecie miałem możliwość zwiedzić te wszystkie cudne domki od środka :D z niecierpliwością czekam na kolejne funkcje i dalszy rozwój gry!
  • Odpowiedz
#unity3d #gamedev

Mireczki drogie, dłubie sobie trochę hobbystycznie w unity3d i ostatnio utknąłem trochę w jednym temacie.
Próbuję zaprojektować sieć przesyłu prądu z wytwórcami energii, przekaźnikami i odbiorcami (Coś jak w Factorio i Cities Skylines). Jakiś wstępny pomysł jest tzn. każdy element posiada informacje o elemencie z którym jest połączony i na podstawie tego jest kalkulowany stan sieci, przy czym rekalkulacja odbywa się w momencie gdy ulega modyfikacji którykolwiek element
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@rossecki: Nie jestem do końca pewien czy dobrze rozumiem co potrzebujesz zrobić i w jaki sposób chcesz obliczać obciążenie sieci itp.

Ale jakbyś po prostu zrobił jakiegoś managera sieci, który by przechowywał informacje o ilości elementów w sieci, czyli:
- Dodajesz nowy element sieci (łącznik/odbiorcę) to ten dodawany element musi sam się zgłosić do managera, że został podpięty. Wtedy Manager sobie go dodaje do puli i przelicza wydajność sieci (<
  • Odpowiedz
@Krzychu_: @tlustywalec: Posiedziałem i udało mi się osiągnąć co potrzebowałem.
Zrobiłem zgodnie z konkluzją z wcześniejszego komentarza no i jestem super dumny.
Dobrze działa dodawanie obiektów do sieci, łączenie sieci, usuwanie sieci.
Teraz kolejny krok, ogarnąć jak dodać krzywe do linii aby wyglądały realistycznie i jak poprawić obsługę kamery i stawiania obiektów na "terrain". Jaram się.

Dzięki pany kaczki za pomoc
rossecki - @Krzychu_: @tlustywalec: Posiedziałem i udało mi się osiągnąć co potrzebow...

źródło: comment_fW6ZOLLJV5rQzNXPc2mGL25C5rvGTEuI.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz