@SuppressWarnings: Jest mi łatwiej ogarnąć tylko iphony i ipady, dlatego chyba zaczynam zawsze od iOS. Możliwe, że tę grę będę próbował upchnąć do androida :-D
@Boro03: Bardziej się opłaca, bo ludzie posiadający iphony są bardziej skłonni do wydawania pieniędzy na gry. Kradzieże, klonowanie gier jest wszędzie.
@tell_me_more: Dzięki!
@nofink: Nic straconego, zawsze można zacząć.
  • Odpowiedz
Poczytaj sobie o zmiennych statycznych w Unity. Tu tutorial: link

Jeżeli obiekt występuje tylko raz, tak jak Twój HUD, to utwórz zmienną statyczną odnoszącą się do tego HUD-a, dzięki temu będziesz miał do niej globalny dostęp.

1. Utwórz swój obiekt HUD, dodaj do niego nowy skrypt np. HUDManager
2. W skrypcie wewnątrz klasy dodaj linijkę: public static GameObject HUD;
  • Odpowiedz
Chciałbym nauczyć się pisać proste skrypty w unity, do wyboru jest Javascript i C#. Który język warto zgłębiać? Javascript w miarę rozumiem po patrzeniu na kod, C# to kosmos, z kolei wszystkie prawie tutoriale są w C#, czemu? Warto się tego uczyć i zarywać noce? #unity3d #gamedev
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

KEEP JUMP - darmowa, wolna od reklam, gra arkadowa na Android.

Cześć,

Chciałbym Wam przedstawić moją pierwszą aplikację na Android'a. Stworzyłem ją z pasji, chęci nauki i ciekawości. Nie nastawiam się na zarobek - stąd wolna jest od reklam, dodatków do kupienia itp.

Na
crouty - KEEP JUMP - darmowa, wolna od reklam, gra arkadowa na Android.

Cześć,

...
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#visherdev back to #gamedev - odcinek trzeci! Jeśli jeszcze nic nie słyszeliście, to zobaczcie najpierw poprzednie: tu i tu.

Nie pisałem jeszcze o grze którą robię, ponieważ chcę zaprezentować Wam kolejne funkcjonalności mojego małego silnika. Gdy uda mi się rozwiązać wszystkie problemy technologiczne, przyjdzie czas na trochę więcej informacji.

A tym razem będzie o kluczowym dla mnie aspekcie, czyli o dopasowaniu do różnych rozdzielczości ekranu. Dzieli się to na
Visher - #visherdev back to #gamedev - odcinek trzeci! Jeśli jeszcze nic nie słyszeli...

źródło: comment_uglyhyi6WbHcgt2YUeBK8abFe7qCpTy1.jpg

Pobierz
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@TymRazemNieBedeBordo: trochę tak, bo zrobienie tego dobrze wymagało obejścia paru istniejących już rozwiązań, lub dopasowania się do nich. Do tego sztuczki optymalizacyjne, o których tutaj nie pisałem. Wydaje mi się, że na samo skalowanie mogłem poświęcić blisko dziesięć dni roboczych. Oczywiście nie dzień po dniu, ten temat przejawiał się i dawał problemy przy niemal każdym widocznym aspekcie: mapie terenu, siatkach (mesh), grafikach (sprite), światłach (oops, zdradziłem co będzie za parę
  • Odpowiedz
TL;DR: Countryballe latające wśród budowli, walczące o punkty i zasoby. Deathmatch Multiplayer!

Krótka piłka - dziś pochwalę się Wam prototypem pewnej gierki, nad którą pracuję ()

#gamedev #programowanie #grypc
PsichiX - TL;DR: Countryballe latające wśród budowli, walczące o punkty i zasoby. Dea...
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@PsichiX: Trochę sumlator spidermana. BTW podpatrz jak w różnych spidermanowych animacjach sobie radzą, żeby ten ruch na długiej "linie" wyglądał naturalnie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Avogadrus: zasypanie gracza ekspozycją, długie niemal przymusowe logi czy to o miejscach czy ludziach. Jakieś listy które są bardzo długie a mają w sobie treści fabularne.

Portal prostym "cake is a lie" przekazał więcej niż w niektórych grach przekazują kilkustronicowe ksiazki
  • Odpowiedz
Dużo osób się mnie pyta, jakie tutki do Unity, więc odpowiem tutaj

Jeśli chcesz być dobrym programistą gier, to polecam na początek kanał Brackeys na yt. Robił on serię z C#, gier 2D oraz gier 3D. Rzeczy takie jak Editor Windows oraz różne assety również u niego znajdziecie.
https://www.youtube.com/user/Brackeys

Od siebie polecam też bardzo mocno dokumentację Unity. Jest ona dostępna w języku angielskim oraz częściowo po polsku. Można się z niej bardzo dużo
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@ewolucja_myszowatych: wuja się znam na Unity, ale to wygląda jak zwykły wykres rozkładu siły przy przełamywaniu wartości krytycznej w tarciu mówiąc o szkolnej fizyce. Jak próbujesz popchnąć jakiegoś kloca który trze o podłoże to żeby w ogóle zaczął się ruszać to musisz przyłozyć więcej siły niż, żeby utrzymać jego ruch cały czas trąc o podłoże.
Innymi słowy na wiki masz: "W tarciu zewnętrznym suchym zazwyczaj siła tarcia spoczynkowego jest większa
  • Odpowiedz
@Szczerbiec: na gamedev gra się pod info, ale bez przesady - liczyles na to, że info o update wystrzeli kurs na polnoc? :P Gdyby to byl update, ktory jakos moze monetyzowalby grę bardziej lub idacy w tę stronę...
  • Odpowiedz
prawda jest taka, że obecne wyceny na CDR i 11Bit uwzględniają sukcesy ich flagowych produkcji, ciężko będzie przebić oczekiwania odzwierciedlone w obecnym kursie
  • Odpowiedz
"Mam świetny pomysł na grę! Potrzebuje tylko ochotników do o-------a programowania i oprawy audiowizualnej" xD

A wy myśleliście że #januszebiznesu są tylko w Polsce ( ͡° ͜ʖ ͡°) Zresztą, jak się spojrzy na oferty dla freelancerów czasem kwoty są śmieszne, "ok mam 200 dolarów weź mi zrób gierkę mobilną acha i musi być na junity pro i ładnie wyglądać"

#gamedev #heheszki
TymRazemNieBedeBordo - "Mam świetny pomysł na grę! Potrzebuje tylko ochotników do o--...

źródło: comment_0yW0OBxDTMru9ZlefMYHNmWUZsNvgj6K.jpg

Pobierz
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@botpoziomu: też mam wizję, wyobrażam siebie w ciągu trzech lat na gamescomie , e3, wokół pólnagie dupery, nad sceną logo mojej firmy i tytuł najnowszej produkcji, a potem wchodzę na scenę, cały na biało, burza oklasków, braw, kobiety rzucają staniki na scenę, a potem w oddali słychać jak ktoś mówi coś, najpierw niewyraźnie, a potem coraz głośniej...

  • Odpowiedz
@n1troo: @botpoziomu: yup, dlatego nie wybiegam w przyszłość, gdzie dostaje górę monet, a oceny na steam to "przytłaczająco pozytywne (2137)", tylko skupiam się na tym by mój projekt szlifować, krok po kroku, nie robiąc fałszywych nadziei. Mozna patrzeć w sumie co ludzie za gówna na steam early access dają, gdzie gry to prototypy czy porty mobilnych gier zespawanych z dwóch tutoriali z neta, ale to nie jest długoterminowa
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@trudnynickdozapamietania: polecam z perspektywy czlowieka o slomianym zapale rzucenie sie na gleboka wodę i realizowanie swojego malego projektu od początku, jak zaczniesz po kolei od nauki jezyka i tutoriali jak robić papier kamień nożyce spalisz sie strasznie szybko, bo jest to po prostu cholernie nudne
  • Odpowiedz