Mireczki czy ktoś siedzi aktywnie w #libgdx? Czy w najnowszych wersjach (powiedzmy w ciągu ostatniego roku) zaszły jakieś ogromne zmiany w stosunku do wcześniejszych wersji? Chciałbym trochę wrócić do #gamedev i zastanawiam się jak dużo czasu potrzebuje na odświeżenie sobie tego frameworka (kiedyś - ze 2 lata temu - naprawdę w nim wymiatałem ( ͡ ͜ʖ ͡)) #pytanie #pytaniedoeksperta
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@goomba-pl: przerzuciłem release notes na szybko i widzę że chyba nie ma fundamentalnych zmian - trochę poprawek w fontach, sporo zmian pod IOS (to akurat mnie nie interesuje), dużo optymalizacji, jakieś zmiany w sound engine (oby poprawiły to całe gunwo które się odwalalo na Androidzie) ale też drobne usprawnienia w scene2d i box2d - widziałem też że teraz context Box2d inicjalizuje się singletonem serwisem więc może jakieś zmiany architektury też
  • Odpowiedz
@krolik_wie_lepiej: Jest mało tytułów multiplatformowych które normalnie zgarniają graczy. No i też switch jako platforma przenośna zachęca do małych gier, czyli indie.

A moim zdaniem w Estorze jest łatwo znaleźć coś dobrego. A gównianych gierek jest mało gdy przyrównamy do akcji Steam Greenlight czy Google Play.
  • Odpowiedz
@koder: taka uwaga, która mi si teraz narzuciła, trochę te wszystkie okna zmniejszyły przestrzeń, i zrobiło się ciaśniej i ciemniej.. może dać większa przezroczystość w tle tych okienek, zeby bylo wiecej powietrza, moze kapke je zmniejszyć? albo mniej intensywne dać..
  • Odpowiedz
Informacja dla ludzi spod tagu #gamedev: wszystkie prelekcje o grach komputerowych z zeszłorocznego SpreadIT zostały już opublikowane na naszym kanale na YT. Tutaj jest pełna playlista: https://www.youtube.com/playlist?list=PLHvnL4y6VkFmA2-6uQVW79UXmDFw9ycaG a w załączniku daję na zachętę nagranie z panelu dyskusyjnego :)

PS: w tym roku też będzie ta konferencja i też będzie darmowa! => https://spreadit.pl

#spreadit
elektryk91 - Informacja dla ludzi spod tagu #gamedev: wszystkie prelekcje o grach kom...
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

So it's official. Darmowy dodatek "JEZIORO I RYBY" do gry #blockyfarm będzie dostępny do pobrania dla użytkowników iOS i Android już 30 lipca!

Lista nowości:
Pływaj kutrem rybackim z realistyczną symulacją fizyki ⛵
Zręcznościowe łowienie ryb na wielu poziomach trudności
Ulepsz swój sprzęt i złap aż 16 gatunków stworzeń wodnych
sortris - So it's official. Darmowy dodatek "JEZIORO I RYBY" do gry #blockyfarm będzi...
  • 36
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#gielda #gamedev #pociagdozyskow

Polecam się przyjrzeć spółce one more level i ich grze, którą wydadzą z techlandem - god's trigger

Kiedyś przez przypadek trafiłem na takie info a propos world war 3 (i farmie za 10zł) i dzisiaj mogę temu komuś bardzo dziękować :).

Tak
  • 15
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@intruzzz: Osobiście nie wierzę w sukces God's Trigger. Obroty na spółce znikome.

Fajny pomysł na tag. Obecnie wszystkie moje spółki to także gamedev, ale moim zdaniem jest sporo ciekawszych niż One More Level.
  • Odpowiedz
☥Dawno mnie tu nie było, więc może na dzień dobry dla zainteresowanych parę screenów (śledzący na fejsie już to widzieli) - widać na nim jeden z wielu monumentów do wybudowania w grze. Tak jak w pozostałych przypadkach tak i tu trzeba będzie to zrobić krok po kroku, dostarczając szalone ilości kamienia, narzędzi, drewna, farb, lamp i zatrudnić jeszcze większą liczbę pracowników.

Przedstawiona budowla to rekonstrukcja przedstawia Świątynię Isis na wyspie File. Sama
H.....e - ☥Dawno mnie tu nie było, więc może na dzień dobry dla zainteresowanych parę...

źródło: comment_AAysyQZyY1pcJmhZ2uZfuWZP7grc6PtM.jpg

Pobierz
  • 25
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

xDDDDDDD czyli nie ma jakichś prostych poradników na start?


@Cytrynowe_Ananasy: Jak nie umiesz znaleźć w sieci jakichś prostych poradników to może w ogóle nie bierz się za to. Bo jak przyjdzie Ci szukać jakiegoś problemu z działaniem funkcji to w ogóle polegniesz. To nie jest zabawa dla każdego ( ͡ ͜ʖ ͡)
  • Odpowiedz