#unity3d #gamedev

Mireczki drogie, dłubie sobie trochę hobbystycznie w unity3d i ostatnio utknąłem trochę w jednym temacie.
Próbuję zaprojektować sieć przesyłu prądu z wytwórcami energii, przekaźnikami i odbiorcami (Coś jak w Factorio i Cities Skylines). Jakiś wstępny pomysł jest tzn. każdy element posiada informacje o elemencie z którym jest połączony i na podstawie tego jest kalkulowany stan sieci, przy czym rekalkulacja odbywa się w momencie gdy ulega modyfikacji którykolwiek element
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@rossecki: Nie jestem do końca pewien czy dobrze rozumiem co potrzebujesz zrobić i w jaki sposób chcesz obliczać obciążenie sieci itp.

Ale jakbyś po prostu zrobił jakiegoś managera sieci, który by przechowywał informacje o ilości elementów w sieci, czyli:
- Dodajesz nowy element sieci (łącznik/odbiorcę) to ten dodawany element musi sam się zgłosić do managera, że został podpięty. Wtedy Manager sobie go dodaje do puli i przelicza wydajność sieci (<
  • Odpowiedz
@Krzychu_: @tlustywalec: Posiedziałem i udało mi się osiągnąć co potrzebowałem.
Zrobiłem zgodnie z konkluzją z wcześniejszego komentarza no i jestem super dumny.
Dobrze działa dodawanie obiektów do sieci, łączenie sieci, usuwanie sieci.
Teraz kolejny krok, ogarnąć jak dodać krzywe do linii aby wyglądały realistycznie i jak poprawić obsługę kamery i stawiania obiektów na "terrain". Jaram się.

Dzięki pany kaczki za pomoc
rossecki - @Krzychu_: @tlustywalec: Posiedziałem i udało mi się osiągnąć co potrzebow...

źródło: comment_fW6ZOLLJV5rQzNXPc2mGL25C5rvGTEuI.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
Cześć,

Jak rok temu latem, tudzież pół roku temu zimą, organizuję kolejny konkurs (a raczej wyzwanie) na napisanie prostej gry komputerowej. Są nawet nagrody w postaci giftcardów na amazon/steam - od 200 USD (pierwsze miejsce), przez 150 USD (drugie miejsce) i 100 USD (trzecie), do 50 USD (ew. nagrody dodatkowe).

W skrócie, trzeba stworzyć grę, która:
- jest w technologii webowej (HTML/JS i/lub WebAssembly)
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
Hejhej, jest jakas prosta metoda pociecia w Unity ściągniętych darmowych tilesetow czy trzeba to zrobic w programie graficznym?

#gamedev
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Nie lubię hitpointsów.

No bo niby jak ktoś stuknie 50 razy młotkiem w samochód, to on ma tak sobie wybuchnąć? Bez sensu. Różne systemy psują się z różnych powodów.

Weźmy takie manewrówki K37. Normalnie niewiele może im zaszkodzić - no może poza przebiegiem, po kilkunastu godzinach pełnego ciągu wymagają serwisu, inaczej zawory będą przerywać. No ale kto lata godzinami na manewrówkach?

Co
koder - Nie lubię hitpointsów.

No bo niby jak ktoś stuknie 50 razy młotkiem w samo...

źródło: comment_NOqG9tegsRbAAtGNR8dBEvv2tEVMcVFT.jpg

Pobierz
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Test w 4K. Trzeba trochę podrasować tło, ale oprócz tego wygląda zadziwiająco spoko. Oglądanie w mniej niż 4K jest raczej bez sensu, nic nowego w tym materiale niem ( ͡º ͜ʖ͡º)

ΔV: Rings of Saturn | tagi do obserwowania: #kodermakesgames #deltav

koder - Test w 4K. Trzeba trochę podrasować tło, ale oprócz tego wygląda zadziwiająco...
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Endrius: pewnie, że tak. Dzięki temu sam mam tą grą zabawę, czasem wpadnę na coś, czego kompletnie nie przewidziałem i cieszę się jak dziecko.
  • Odpowiedz
#visherdev back to #gamedev? Chyba tak, bo mam dla Was kilka rzeczy, nad którymi pracuję już od 3 miesięcy!

Ostatnio postowałem jakieś 4 lata temu (prawie zanim było to modne), po drodze wiele się zdarzyło (studia i takie tam), ale po wszystkim chyba pora wrócić na dawne tory :)

A zaczynam od rozwiązania problemów technologicznych, które ostatnim razem stanęły mi na drodze w realizacji mojej drugiej gierki.
Visher - #visherdev back to #gamedev? Chyba tak, bo mam dla Was kilka rzeczy, nad któ...

źródło: comment_9aRmTnHpVSSeat7pXVZxZYUnKzNVXKIV.jpg

Pobierz
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@Visher: jak dla osoby zupełnie niezwiązanej z programowaniem, ale jarającej sie grami wideo temat dość ciekawy, będę obserwował tag. Dzięki!
  • Odpowiedz
"Czarna robota" na ukończeniu. Menu pauzy to niby nic ciekawego, ale spróbuj go nie mieć w grze. Całe szczęście #godot całkiem przyjemnie obsługuje pauzę, można selektywnie zatrzymywać dowolne kawałki drzewa scen - ale i tak kilka godzin wtopiłem na różne przypadki szczególne. A to trzeba trochę inaczej obsłużyć pauzę w czasie cutscenek (pauzowanie cutscenki? TAK! od zawsze mi tego w grach brakowało), a to na ekranie tytułowym jest raczej bez
koder - "Czarna robota" na ukończeniu. Menu pauzy to niby nic ciekawego, ale spróbuj ...

źródło: comment_D07JjE6xqVBrDf4VTK2823q3jn0Q5kHA.jpg

Pobierz
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Sinti: "Ukończony" to dużo powiedziane, ale jest to minimalna wersja - tj. nic nie jest rozgrzebane, wszystkie funkcje działają, tylko gra jest jeszcze mała i prawdopodobnie trochę nudna na dłuższą metę.

Teraz będzie dodawanie ficzerów, ale po każdym wracam do krótkiego etapu integracji, by gra była cały czas nadająca się do wydania.
  • Odpowiedz
Każdy developer wam powie, że ostatnie 10% projektu zabiera 90% czasu. A to dlatego, że masa czarnej roboty spychana jest gdzieś na koniec, przecież teraz nie będę robił jakichś tłumaczeń czy głupich ekranów ustawień, to się zrobi na końcu. I tak rośnie wielka dymiąca kupa długu technologicznego, który trzeba w końcu spłacić.

To niewdzięczna robota, więc wolałbym w taką kupę nie wdepnąć na końcu.

Dlatego ekran ustawień i tłumaczenia zrobiłem sobie teraz, zamiast potem.
koder - Każdy developer wam powie, że ostatnie 10% projektu zabiera 90% czasu. A to d...

źródło: comment_Px27wjyvs6LKuSKPyIxrLBkTghYjOXGg.jpg

Pobierz
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@koder: Każdy dobry niedokończony projekt zaczyna się od menu :D Moim zdaniem najważniejsze jest zrobić plan co ma być w grze i w międzyczasie się tego ściśle trzymać zmieniając jedynie to co jednak nie działa tak jak miało na papierze. Żeby z małej gierki nie dodawać featursów tak długo aż się zakopiemy po uszy.
  • Odpowiedz
@defaulttt: TL;DR: #godot był optymalny do tego projektu.

Na początkowym etapie rozważałem wiele możliwości - Unity, UE, Lumberyard, właśnie Godot, a nawet pisanie własnego. Pisanie własnego silnika zarzuciłem prawie od razu, bo miałem ochotę pisać grę, a nie silnik. To zresztą raczej dobry pomysł, bo w perspektywie czasu, to teraz bym się pewnie gryzł jeszcze z jakimiś pierdołami zamiast mieć praktycznie gotową MPV.

Duże silniki trochę odrzucają mnie podejściem do
  • Odpowiedz
Hejka,
Robię sobię gierkę - "Snake", trochę ulepszonego na taki tam challenge z kursu ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Bez żadnych frameworków, czysty js. Jak oceniacie? Co poprawić/dodać?
https://darknov.github.io/Darknov-Zac-Coding-Challenge-7-Snake/
Wołam też @rezoner bo wyszło na to, że używam jego muzyczki. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Na przycisk startowania gry nie patrzcie bo jest na razie tymczasowy.
#javascript #gamedev #naukaprogramowania
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Znalazłem na dysku starego builda anulowanej już gry pt. World Tycoon. Nazwa trochę oklepana, ale co mi tam :P
Grę pewnie kiedyś dokończę, lub ją zacznę robić od nowa, ale na razie skupię się na DevTycoon.

#denisdev <- w sumie założę też nowy tag xD Zachęcam do obserwowania ;)

#unity3d #gamedev #gry #tworczoscwlasna
denis-szwarc - Znalazłem na dysku starego builda anulowanej już gry pt. World Tycoon....
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Tag do obserwowania/ czarnolistowania --> #bordogamedev

Witam Kolegów ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Ostatnio nie publikowałem progresu, bo nie było zbytnio co publikować. Zająłem się ogarnianiem małych rzeczy w kodzie, a dziś zrobiłem prosty i dostępny kontroler audio, który będzie grać małe rzeczy, jak odgłosy chodzenia, otoczenia, przycisków, słowem wszystkiego co nie musi być odtwarzane przez konkretny obiekt, a może po prostu
TymRazemNieBedeBordo - Tag do obserwowania/ czarnolistowania --> #bordogamedev

Wit...
  • 12
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@defaulttt: gra będzie czymś w rodzaju my summer car. W polskich warunkach. Generalnie budowa polskiego (lub polskich) samochodów, wykonywanie różnych misji by hajs zarobić i mieć się za co utrzymać. Będzie sporo polskich aspektów, stereotypowi Polacy, taka trochę przesmiewcza. Ale nad szczegółami będę myślał potem, na razie chcę ogarnąć otoczenie w 3D, modele pojazdów, potem ich modyfikowanie.
  • Odpowiedz