Jak rok temu latem, tudzież pół roku temu zimą, organizuję kolejny konkurs (a raczej wyzwanie) na napisanie prostej gry komputerowej. Są nawet nagrody w postaci giftcardów na amazon/steam - od 200 USD (pierwsze miejsce), przez 150 USD (drugie miejsce) i 100 USD (trzecie), do 50 USD (ew. nagrody dodatkowe).
W skrócie, trzeba stworzyć grę, która:
- jest w technologii webowej (HTML/JS i/lub WebAssembly)

































Mireczki drogie, dłubie sobie trochę hobbystycznie w unity3d i ostatnio utknąłem trochę w jednym temacie.
Próbuję zaprojektować sieć przesyłu prądu z wytwórcami energii, przekaźnikami i odbiorcami (Coś jak w Factorio i Cities Skylines). Jakiś wstępny pomysł jest tzn. każdy element posiada informacje o elemencie z którym jest połączony i na podstawie tego jest kalkulowany stan sieci, przy czym rekalkulacja odbywa się w momencie gdy ulega modyfikacji którykolwiek element
Ale jakbyś po prostu zrobił jakiegoś managera sieci, który by przechowywał informacje o ilości elementów w sieci, czyli:
- Dodajesz nowy element sieci (łącznik/odbiorcę) to ten dodawany element musi sam się zgłosić do managera, że został podpięty. Wtedy Manager sobie go dodaje do puli i przelicza wydajność sieci (<
Zrobiłem zgodnie z konkluzją z wcześniejszego komentarza no i jestem super dumny.
Dobrze działa dodawanie obiektów do sieci, łączenie sieci, usuwanie sieci.
Teraz kolejny krok, ogarnąć jak dodać krzywe do linii aby wyglądały realistycznie i jak poprawić obsługę kamery i stawiania obiektów na "terrain". Jaram się.
Dzięki pany kaczki za pomoc
źródło: comment_fW6ZOLLJV5rQzNXPc2mGL25C5rvGTEuI.jpg
Pobierz