Z czystej ciekawości, gdyż mam zagwozdkę - zakładając, że sporo pracujecie na komputerze i od czasu do czasu włączycie jakąś średnio-bardziej wymagającą grę, jaki byłby lub jaki był Wasz wybór?

Interesują mnie pełno subiektywne odpowiedzi i opinie :)

Wybieram...

  • Laptok 17.9% (17)
  • Blaszak 73.7% (70)
  • suaby laptok + konsoliera 8.4% (8)

Oddanych głosów: 95

  • 14
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Skonstruowałem bardziej pełną grafikę przedstawiającą progress naszej gry Glorious Companions przez ostatnie 9 lat

Aktualnie zbieramy wishlisty na Steamie (link ( ͡~ ͜ʖ ͡°)) i wczoraj przebiliśmy 2000, dla nas to całkiem fajny wynik jak na projekt robiony weekendami.

#unity3d #gamedevordie #gamedev #gry #gloriouscompanions
Anteuke - Skonstruowałem bardziej pełną grafikę przedstawiającą progress naszej gry G...

źródło: comment_1U4EhEWOeBkYDXv0JgQOfFeMDmbF4s5A.jpg

Pobierz
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@powaznyczlowiek: po części skille się poprawiły, w dużej części zmysł estetyki oraz dołączały też nowe osoby. Skład się lekko zmieniał na przestrzeni lat poza dwójką, która we wszystkich iteracjach uczestniczyła.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Anteuke: Gdybyście stworzyli RTSa to mogę z chęcią zostać testerem. Uwielbiać tego typu gry, a pomagać lubię ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
Witam, od pewnego czasu z grupką znajomych tworzymy dosyć prostą grę przygodową w Unity 3D. Z racji, że projekt cały czas pędzi do przodu to postanowiliśmy ruszyć z zapisami do beta testów gry (dokładniej to dema gry jednak rozgrywka z niego starcza na około 30/40 minut). Projekt jeszcze nie jest gotowy do “ogrania” ale 13 stycznia każdy całkowicie za darmo będzie mógł sobie pobrać naszą produkcję, wystarczy, że wejdzie na ten serwer
PanTrojan_01 - Witam, od pewnego czasu z grupką znajomych tworzymy dosyć prostą grę p...

źródło: comment_U0VnbW6ws72Ub1UGlUevmVNLLrRDOP2g.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Hej Mirki, bylibyście zainteresowani codziennymi wpisami z ostatnich miesięcy developmentu gry? Jestem indie devem od 10 lat, i właśnie dopinamy w trzyosobowym zespole naszą ostatnią produkcję Fury Unleashed. Pewnie potrwa to jeszcze parę miesięcy, bo planujemy ją wydać jednocześnie na trzy konsole (Switch, PS4, Xbox One) w momencie wyjścia z Early Accessu, w którym jesteśmy od prawie dwóch lat.

Pracujemy w Unity, a sama gra jest platformer shooterem 2D z proceduralną generacja, którego
Madras - Hej Mirki, bylibyście zainteresowani codziennymi wpisami z ostatnich miesięc...
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

wpisami z ostatnich miesięcy developmentu gry? Jestem indie devem od 10 lat, i właśnie dopinamy w trzyosobowym zespole naszą ostatni


@Madras: Pamiętam jeszcze jak gra nazywała się Badass Hero. Chętnie bym poczytał ciekawostki z produkcji. Trudno było dostać devkit switcha?
  • Odpowiedz
@F-13: Zainteresowanie widzę, że jest dosyć symboliczne, więc raczej spasujemy, bo i tak roboty jest jeszcze po uszy. Co do devkitów - nam poszło raczej gładko, bo na targach gamescom podszedł do nas ktoś z Nintendo i już mieliśmy jakiś kontakt. Wystarczyło się potem zarejestrować, poczekać, pingnąć nasz kontakt, zamówić devkit i znowu poczekać - całość jakieś trzy miesiące. Z tego co słyszałem od znajomych devów, to niektórzy mieli z
  • Odpowiedz
Hejka, przepraszam za brak wiadomości o moich grach, wróciłem. Pozwólcie mi wyjaśnić co się zmieniło, jakie są moje plany na przyszły rok:
#donislawdev <-- obserwuj

1. Wszystkie moje gry dostały aktualizację (od pierwszej gry, do ostatniej), głównie poprawki błędów i poprawki kompatybilności (moje stare gry WebGL, są o 50% mniejsze). Moje gry Android (stare) dostały wsparcie dla ARM64 i X86. Oprócz tego zmniejszyłem ilość reklam :-}
* Mirkowanie też :-} #donislawmirkowanieclicker
DonislawDev - Hejka, przepraszam za brak wiadomości o moich grach, wróciłem. Pozwólci...

źródło: comment_FrcspnPE4BecZExbIQsLWyntlx8twZ0H.jpg

Pobierz
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@koder Tak na oko mierzyłem że mi skala gdzieś uciekła.
Tylko uważaj gdzie celujesz bo będzie grzybek jak po atomie.

Do niszczenia okrętów polecał bym raczej inne rozwiązania.
  • Odpowiedz
To chyba będzie ostatni trailer. Ostatni tego typu, bo zacząłem szycie gry pod Androida i kolejne trailery chcę nagrywać z perspektywy pierwszej osoby, jak pykam na swoim smartfonie :-P

Na załączonym filmiku w obiecanym 4K @ 60 FPS możecie zauważyć przede wszystkim działający HUD - paski życia i spowolnienia czasu, licznik czasu rundy i strzałów, suwak wyciągarki do liny (po lewej) i przycisk do spowolnienia czasu (po prawej). Do tego zapowiadany ray casting,
Visher - To chyba będzie ostatni trailer. Ostatni tego typu, bo zacząłem szycie gry p...
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Visher: ja już to chyba pisałem ale patrząc na to nagranie jedną rzecz mam do zarzucenia - brak dynamicznych i szybkich etapów, gdzie można by się rozpędzić - idealnie by było gdyby ludek potrafił zrobić wtedy też jakaś akrobacje, w stylu backflipa żeby dostać dodatkowe punkty. Gra cały czas w takim tempie wydaje mi się troszkę nudna.

Niezależnie od tego gratuluję doprowadzenia projektu do tego etapu - wygląda fajnie i
  • Odpowiedz
@powaznyczlowiek: następnym razem postaram się wypuścić inny trailer, gierka potrafi być dynamiczna, tylko ja wybieram takie momenty - zwykle aby pokazać mechanikę :-p
Szczególnie można namachać się przy stukaniu w różne miejsca ekranu, nie wiem tylko, czy to wszystkim podejdzie (niektórzy wolą gry, gdzie trzeba tylko rytmicznie stukać w jedno miejsce ekranu).
Postaram się też zrobić inną mapę. Dzięki za odpowiedź :)
  • Odpowiedz
Parę godzin temu dodałem na Mirko znalezisko w którym opisałem proces tworzenia gry przez niezależnego twórcy na podstawie moich 1,5 rocznych doświadczeń i wydanej w październiku na Steamie gry Mysterious Realms RPG.
Możecie je znaleźć TUTAJ

Link ten też umieściłem we wpisie na Mikroblogu w którym opowiedziałem też o procesie pracy nad sobą. Niestety wiele osób widząc o czym jest tekst zignorowało tytuł nie zwracając uwagi, że już w drugim akapicie podałem linka
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@fajny_kapelusz: to są chyba najmądrzejsze słowa jakie usłyszałem w tym roku. Dzięki za dobre słowa. Zawsze fajnie usłyszeć coś miłego, żeby utwierdzić się w tym, że podąża się w dobrym kierunku :)
Również życzę wszystkiego dobrego w nowym roku
  • Odpowiedz
Co daje rozwój osobisty jeśli faktycznie pracujesz nad sobą?

Czołem Mirki!

Wołam wszystkich plusujących mój komentarz pod znaleziskiem z października w którym pisałem, że opowiem chętnym o procesie tworzenia gry przez niezależnego twórcę.
[OK okazuje się, że nie można wołać plusujących spod znaleziska, więc zawołałem komentujących tamto znalezisko :/]
  • 98
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach