12/100 dni z książką

“W wielu przypadkach kod mógłby zupełnie obejść się bez komentarzy [...] Co wolelibyśmy zobaczyć? To:

if((employee.flags & HOURLY_FLAG) && (employee.age > 65))
czy to:
  • 30
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@FEAofTruss: A mi się wydaje, że to:

if((employee.flags & HOURLY_FLAG) && (employee.age > 65))

może być ciałem metody employee.isEligibleForFullBenefits()

Można też nie bawić się w takie rzeczy, że klasa employee która przechowuje zapewne informacje o pracownikach jest odpowiedzialna też za sprawdzanie ich, a napisać zgrabny interfejs który będzie się zajmował takimi rzeczami ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
@koder: pytanko odnosnie fabuły, ale od strony technicznej.. nie mam tu na mysli czegos tak rozbudowanego jak diablo 3 :) oczywiście ale jak zamierzasz wpleśc fabułę w silnik? jakoś na sztywno w kodzie, czy to jakis silnik osobny do fabuly sie robi ktory czyta jakis skrypt i ogarnia całosć?
  • Odpowiedz
Mirki i Mirabelki z tagu #programowanie #programista15k #devrekolekcje #gamedev
Pytanie mam: mam taki problem - chcę wygenerować wszystkie możliwe układy kart przy grze w wojnę (9,10, figury) - jaki algorytm byłby najlepszy? Rozumiem że losowanie kolejnych kart na kolejnym miejscu i sprawdzanie czy już nie wystąpiły nie jest optymalne. Coś innego?
Potem dla danego zestawu będę generować wszystkie możliwe układy kart.
Tak sobie teraz
  • 12
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

nie mogę bo wziąłem fakturę VAT na firmę


@canto: i niby w czym to przeszkadza w używaniu tabletu przez weekend? Skoro i tak był używany to tylko nie zalej go kawą i śmigaj ( )
  • Odpowiedz
11/100 dni z książką


“Nie komentuj złego kodu - popraw go. (Brian W. Kernighan i P.J. Plaugher)”

  • 21
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

10/100 dni z książką

“Funkcje powinny coś wykonywać lub odpowiadać na jakieś pytanie, ale nie powinny robić tych dwóch operacji jednocześnie. [...] Jako przykład weźmy następującą funkcję:

Public boolean set(String attribute, String value);
Lepszym rozwiązaniem jest oddzielenie polecenia od zapytania, dzięki czemu niejasność nie występuje:
  • 23
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@nilphilus: Jesli nawet nie do bazy to i tak przykład jest słaby
Coś jak:
if(zmienna == true ) zmienna = false;

jest masa funkcji które coś robią i coś zwracają i nie uważam że to nie jest
  • Odpowiedz
jest masa funkcji które coś robią i coś zwracają i nie uważam że to nie jest czytelne.

@zibizz1: gdyby tu tylko chodziło o to czy coś jest czytelne czy nie :) Ponadto CQRS, to może być ciekawa lektura.
  • Odpowiedz
Nadszedł czas, aby rozglądnąć się za nową pracą w #grafika3d. Mirki z #gamedev z Krakowa, gdzie dobrze jest aplikować? Do tej pory pracowałam w innym mieście, teraz czas na Kraków. Doświadczenia nie mam zbyt wielkiego: jestem w creditsach komercyjnej gry + gra mobilna nieskończona, co pewnie się nie liczy ¯_(ツ)_/¯ Do tego mam trochę prywatnych projektów w portfolio. Robię głównie postacie + propsy. #pytanie
  • 38
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

właśnie wiem.ale trochę się boję, że cdp za wysokie progi dla mnie.


@yngvildr: wyślij, dostaniesz sampla do zrobienia, zrób i zobaczysz

jak Cię odrzucą to spróbujesz za rok, dwa, trzy.
  • Odpowiedz
#unity3d #pytanie #gamedev

Witam, potrzebuje małego naprowadzenia w Unity.
Mam 3 sześciany, chciałbym poruszać nimi klawiszami w dwóch kierunkach (góra / dół ) o maks x stopni.
Tylko, że czerwony powinien obracać się względem niebieskiej kropki a ten drugi względem żółtej (taki jakby staw - ruchome połączenie).

Jestem totalnie newbie w unity a wiem, że na 100% gdzieś na necie jest od tego tutorial bo to
czarnyzawias - #unity3d #pytanie #gamedev

Witam, potrzebuje małego naprowadzenia w...

źródło: comment_k9sQwP6Um4if5Mt7OyrpYd22tk73arGQ.jpg

Pobierz
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

9/100 dni z książką

“Idealną liczbą argumentów dla funkcji jest zero (funkcja bezargumentowa). [...] Należy unikać konstruowania funkcji o trzech argumentach. [...] Więcej niż trzy argumenty wymagają specjalnego uzasadnienia - a nawet wtedy takie funkcje nie powinny być stosowane”


#feaoftruss #czystykod #programowanie #programista15k #webdev #gamedev
  • 25
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@AnonimoweLwiatko: bo im więcej argumentów tym więcej zależności. Chociaż ja bym nie powiedział że 0 to idealna liczba, bo skads przecież dane trzeba mieć. Oczywiście pomaga DI i korzystanie z tego co wstrzyknieto ale jednak. No ale już co do 3 to się zgadzam, lepiej unikać. No i unikac bool w argumentach bo to prawie na 100% oznacza że w środku jest if który zmusza funkcje do dzialania zupełnie inaczej
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@noitakto: może Construct3? Z tego co widzę działa w przeglądarce, bawiłem się chwilę kiedyś Constructem2, wtedy był desktopowy, też dość prosty silnik w którym sporo dało się wyklikać
  • Odpowiedz
8/100 dni z książką

“Warto zapamiętać zasadę Warda: Wiemy, że pracujemy na czystym kodzie, jeżeli każda procedura okazuje się taką, jakiej się spodziewaliśmy. Połową sukcesu w osiągnięciu tego stanu jest wybór dobrych nazw dla małych funkcji wykonujących jedną operację. Im mniejsze i lepiej ukierunkowane są funkcje, tym łatwiej wybrać dla nich opisową nazwę.”


#feaoftruss #czystykod #programowanie #programista15k #webdev #gamedev
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

W niektórych wątkach #gamedev na forum Stockwatch można przeczytać, że następuje głębsza korekta w tej branży. Wszystkie obserowane przeze mnie spółki już chyba od kilku sesji na czerwono, poza okolicznościowymi wyjątkami typu #cdr i ULG. Playway poniżej 150 złotych, jeszcze jakiś czas temu było to nie do pomyślenia...

Jestem na giełdzie od niedawna, zainteresowałem się rok temu, a branża gamingowa, którą trochę ogarniam, popchnęła te zainteresowania do przodu. Właściwie
  • 20
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@stolichnaya: Ogólnie cały indeks jedzie w p---u od początku roku, CDR i okresowo niektóre inne spółki zabierają obrót innym spółkom, co jeszcze chwilowo je podtrzymuje w dotychczasowym trendzie. CDR ciągle w wybiciu, ale takie wybicie to jest temat do porządnej korekty, im dłużej rynek zwleka, tym będzie bardziej krwawo. Kiedy? Szczerze, to c--j wie :). Ja już od dłuższego czasu boje się tej spółki jak ognia mimo tego, że w
  • Odpowiedz