kocham rozwiązywać błędy xD
Błąd z dźwiękiem w Timeline (nie reagował na Time.timeScale), co powodowało dźwięki Timeline w trybie pauzy, mimo że wszystko było zatrzymane.

Fix?
Dodać PlayableDirector.Pause();

Łatwe?
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 18
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Futhark: Mysle, ze wszystko sie da osiagnac tylko trzeba to najpierw zaimplementowac i watpie zeby kiedykolwiek mi sie ten czas zwrocil. Animator miedzy Unity a Unrealem to niebo, a ziemia. Podam bardzo prosty przyklad, tak prosty, ze to az dziwne ze nie ma tego w Unity. Do tej pory bylo tak, ze implementowalem prototyp jakiegos ability do postaci. Kiedy ja zajmowalem sie kolejnym taskiem to na to ability wchodzil FXiarz/grafik
  • Odpowiedz
@Wuszt: racja że plug-in maaa pewien dodatkowy narzut ale dlatego od paru lat na roadmapie unity byl visual scripting, a playmaker zastepuje to od 2011. To także proste wejście we wszelakie node graphy.

Praca z pluginami też jest przydatna bo jest to spojrzenie na jakąś kwestię z innej strony. Poznanie innej konstrukcji API czy innego podejścia do rozwiązania problemu. Oczywiście zawsze po zapoznaniu się powstaje kwestia że samemu by zrobiło
  • Odpowiedz
Hej, pracowałem ostatnio nad mechaniką walki w swojej grze. Odszedłem od koncepcji w pełni automatycznej walki na rzecz walki turowej sterowanej przez gracza. Część mechanik już działa, sporo jest jednak do zrobienia jeszcze, między innymi takie rzeczy jak wpływ odległości na celność oraz skuteczność broni czy celowanie w części ciała.

Pole walki jest oparte na slotach dla najemników, docelowo każdy z nich może mieć własne cechy. Przykładowo na oddalonych polach bronie o
evaunit01 - Hej, pracowałem ostatnio nad mechaniką walki w swojej grze. Odszedłem od ...

źródło: comment_U0F1T1EWfskcZjQxMKoqJo5EI6ZSLbQg.jpg

Pobierz
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Więc dostałem dużo próśb, żebym chociaż gameplay wypuścił jakiś, to macie xD Co mi tam. Ale na builda z grą poczekajcie jeszcze, aż skończę te rzeczy, które napisałem w Sticky Notes po prawej na dole na początku filmu.
Dopiero teraz sobie zdałem sprawę, że projekt ma już 1 tydzień i 3 dni. Wow. Po prostu sam nie wierzę w to, jak to teraz wygląda xD

Zakładam też tag: --- #earthx
denis-szwarc - Więc dostałem dużo próśb, żebym chociaż gameplay wypuścił jakiś, to ma...
  • 36
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Ostatnio dodałem co nieco.
Zastanawia mnie tylko ten kaktus wcześniej nie był rezponsywny na działanie gracza i dodałem mu taką funkcjonalność aby nie był tylko elementem tła. Zastanawiam się jeszcze nad tymi "magicznymi" pociskami bo dość ciężko w coś trafić/wycelować, może po prostu zwiększyć im obszar kolizji albo coś?

#gamedev #unity3d #sonsofwelder #tworczoscwlasna #android (już nie #ignatius)
Fat_Mo - Ostatnio dodałem co nieco. 
Zastanawia mnie tylko ten kaktus wcześniej nie ...

źródło: comment_wuIVEdwlNEkpTSDYxaOn74nUDpQxmEAi.jpg

Pobierz
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Jakieś porady do robienia gier na mobilki?
Jak na razie to udało mi się zrobić porta z gierki na PC i osiągnąłem stałe 60fps i 48mb plik .apk.
Oczywiście sterowanie działa średnio, ale to jest do naprawienia kilkoma warunkami :D Myślę, że mogę robić grę na PC, a potem poświęcić 2/3 godziny na portowanie. Czy lepiej się skupić tylko na mobilce?
#gamedev #denisdev
denis-szwarc - Jakieś porady do robienia gier na mobilki? 
Jak na razie to udało mi ...

źródło: comment_3ceUvluCeWx1bPSXXq84NbGwnroLr4Tg.jpg

Pobierz
  • 15
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Cześć Mireczki spod tagu #pixelart i #gamedev
Chciałem wam pokazać coś nad czym pracuję od kilku dni. Może znacie grę NIUM, która posiada bardzo ciekawy styl graficzny, który śmiało można nazwać trójwymiarowym pixelartem. Technika jest prosta i stara jak świat, ale tworzenie tego typu grafiki przewyższa upierdliwością dzierganie na drutach. Kończąc już - pracuję nad edytorem, który ułatwiłby tę czynność.

ps: nie - to nie są voxele.
rezoner - Cześć Mireczki spod tagu #pixelart i #gamedev
Chciałem wam pokazać coś nad...

źródło: comment_yaLctrd9OGcYtzuLYF37lCe7ieITeBsu.jpg

Pobierz
  • 26
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Neurohaox: Dlatego daje też eksport do poskładanego sprajta. Niemniej można to sobie zoptymalizować używając mesha składającego się z wielu warstw, wtedy to tylko jeden draw call I openly/webgl nie poczuje nawet różnicy.
  • Odpowiedz
Tak sobie myślę. Czemu twórcy gier nie programuja przeciwnikom gracza zachowań, odruchów kazacych im ratować swoją skórę. Ile to razy jakiś NPC ryzykowal własnym życiem (i tracił je) w nierówny starciu z przeciwnikiem który właśnie położył 15 jego kumpli i się nawet nie spocil. Gość powinien przejść do ostrej defensywy, a nawet poddać się czy uciekać a nie walczyć jakby miał jakiekolwiek szanse.
#gry #gamedev #programowanie
  • 16
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Gvizdec Odpowiedz na to pytanie dala mi zabawa w paintball. Osoba, która zachowała się właśnie tak- na maksa racjonalnie psula rozgrywkę. Bo się schowała bezpieczna i tylko czekała na cel. Na prawdziwej wojnie - ok. W zabawie? Gdyby każdy tak czekał to bysmy sobie w lesie 3 dni siedzieli:)
  • Odpowiedz
Więc tak jakby bardzo nudziło mi się w sylwestra, to pomyślałem, że zrobię jakąś animację startu Falcona :D No i zrobiłem. Potem pomyślałem, żeby dodać jakieś expy, kasę i możliwość zaprojektowania rakiety z dostępnych komponentów. I tak oto powstało takie tygodniowe demko, które chyba będę dalej rozwijał :D
Wiec jak będzie jakieś zainteresowanie i jakieś opinie w komentarzach, to możliwą rzeczą jest to, że zrobię grę do końca, a potem podzielę się z
denis-szwarc - Więc tak jakby bardzo nudziło mi się w sylwestra, to pomyślałem, że zr...

źródło: comment_W3LleZW7ukOeVs0h66oCb9sQjCCeMwac.jpg

Pobierz
  • 76
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

hej mirki mam pytanie z zakresu prawa autorskiego - jak to jest z prawami autorskimi do np grafik - powiedzmy, że chciałbym narysować sobie siedzącego ptaka, wchodzę więc w google i szukam tego typu grafik - ofc nie mogę po prostu zakosić sobie danego obrazka ale to też nie jest mój cel.

Powiedzmy, że znalazłem kilka obrazków, które mi się podobają i na ich podstawie, w programie graficznym, rysuję sobie - na
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Ogólnie to reguluje to konwencja berneńska (na stopniu międzynarodowym).
Dla objęcia ochroną określonych
przedmiotów na mocy konwencji
wymagane jest, by stanowiły one
własną twórczość intelektualną autora.
Ochrona takiego obrazka dotyczy tworu który „jest oryginalny w tym sensie, że stanowi własną
  • Odpowiedz