https://play.google.com/store/apps/details?id=com.SzymonBala.JumpandJump
Kolejna aktualizacja mojej twórczości własnej już wypuszczona. Dodane nowe postacie i nowe rodzaje pięter. Jakie postacie i rodzaje pięter dodać następne?

Chętnie odpowiem na pytania co i jak zrobione. Jak macie jakieś uwagi coś jest totalnie skopane to piszcie.
#chwalesie #tworczoscwlasna #gamedev
macher - https://play.google.com/store/apps/details?id=com.SzymonBala.JumpandJump
Ko...

źródło: comment_BivdsjT8ove7U7XlJNTfrMA0ltE9iqoD.jpg

Pobierz
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Ile zarobiłeś już na tej/innych gierkach?


@defaulttt: 2.50 pln czyli generalnie nic.

W poprzednich wpisach pisałeś że robisz w C# i Unity. Długo uczyłeś się C#? Zaczynałeś od internetowych poradników czy jakichś
  • Odpowiedz
@defaulttt: a też Ci odpowiem co mi tam.
1. trochę internetów, ale bardziej książki i powtarzanie krok po kroku to co autor napisał. Jak już o własną twórczość chodzi i czegoś nie wiem wpisuje po eng w google z dopiskiem unity i zawsze znajduję szystko na dany temat.
2. mam kilka na koncie, np projekt który robiłem ze znajomą jako jej zaliczenie z grafiki na ASP. Wiadomo grafiki i animacje
  • Odpowiedz
Miałem dzisiaj kończyć Enceladus Prime w #deltav, a tu w świeżo skompilowanym #godot wyskakuje mi bug, który całą fizykę gry rozwala w mak :/

Jak tu robić? (°°

I teraz zamiast robić swoją grę, robię bisekcję commitów w źródle #godot, żeby znaleźć który mi grę psuje. Wolę debugować własny kod.

#kodermakesgames #
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Cześć, kilka godzin temu zakończył się UE4Jam, w którym miałem przyjemność brać udział.
Grę którą stworzyliśmy można pobrać tutaj:
https://itch.io/jam/2018-summer-ue4jam/rate/295820
Gra wymaga przynajmniej dwóch padów kompatybilnych z xinput.
Chciałbym napisać dłuższe podsumowanie, ale jestem już bardzo zmęczony, więc może innym razem ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Jak zawsze, zapraszam do obserwowania mojego profilu na Twitterze, gdzie wrzucam postęp
LoganWhyz - Cześć, kilka godzin temu zakończył się UE4Jam, w którym miałem przyjemnoś...
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

pytanko do osób z #lua i #gamedev
czy ktoś z was używa/ł silnika #defold ?
Warto się za niego brać czy lepiej odpuścić?
O ile sam silnik wygląda spoko to mam wrażenie że jest dość mało tutoriali do niego.
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@defaulttt: Mi się spodobał ale brak było prostych poradników więc z niego zrezygnowałem na rzecz Corona. Mimo to muszę zaznaczyć że wiele funkcjonalności których brak wyżej wspomnianemu frameworkowi w tym wsparcie dla map przygotowanych w programie Tiled oraz wsparcie dla animacji przygotowanych w programie Spine. Od czasu gdy go używałem mogło się wiele zmienić proponuje sprawdzić dostępność poradników na stronie defold oraz youtube.
  • Odpowiedz
  • 0
@LeD7 właśnie sprawdziłem, wynika że te mapy z Tiled można ładować do Defolda, tak samo animacje z Spine (chociaż jest ostrzeżenie że jakiejś tam funkcji brakuje. Dla mnie bez znaczenia bo raczej tego Spine nie użyje ¯_(ツ)_/¯)
No to dzisiaj sobie zobacze
  • Odpowiedz
@koder: Tak, mam inne. Siedzę tylko w gamedevie i sporo obserwuję jak i co się dzieje.
Nigdy nie interesowałem się książkami, pewnie też stąd różnica w poglądzie.

Bardzo mocno widać to na rynku mobilnym. Gdzie jest sporo wydawców jak np Boombit ( @ofczy ) którzy chętnie przygarną gotową grę i pomogą z retencją i innymi pierdółami żeby gra zarabiała i wsadza kasę w reklamy i pozyskiwanie graczy.

Na pc zresztą nie jest
  • Odpowiedz
https://play.google.com/store/apps/details?id=com.SzymonBala.JumpandJump
Kolejna aktualizacja mojej twórczości własnej już wypuszczona. Dodany nowy sposób sterowania, nowe rodzaje pietra i listy z najlepszymi wynikami(od googla).

Gierka inspirowana jedną z legend zajęć informatyki czyli icytowerem, znaczy skaczemy w górę by przeżyć.

Chętnie odpowiem na pytania co i jak zrobione. Jak macie jakieś uwagi coś jest totalnie skopane to piszcie.
#chwalesie #tworczoscwlasna #gamedev
macher - https://play.google.com/store/apps/details?id=com.SzymonBala.JumpandJump
Ko...

źródło: comment_fbuY41UcBQkJA05sfMpLab9ub9exqfsY.jpg

Pobierz
  • 11
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@koder: Przecież masz dokładne badnia dla całego steama publikowane co miesiąc przez valve, udział systemów linuxowych wynosi 0.49%
  • Odpowiedz
Po dłuższej przerwie (1.5roku) wróciłem do robieniem kolejnej własnej gry! ()

Po wydaniu #assvspirates na steam wiem że nie zamierzam prędko dla siebie robić kolejnej gry multiplayer. Mam tez dużo przemyśleń na temat tamtej gry i procesu ale to na inny temat ;)

Tym razem zdecydowałem zrobić coś znacznie mniejszego. Sam, z mobilkami jako głównym targetem. Moją mocną inspiracją dla nowego projektu był Reactor,
draculeq - Po dłuższej przerwie (1.5roku) wróciłem do robieniem kolejnej własnej gry!...

źródło: comment_ZSaBSCYokyjjOCKoaDDVNwGLhwsyTnLf.gif

Pobierz
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@vrdst: @regis_uszatek: @sokool: sprzedali akcje, ale po tym info kurs ani drgnął, bo tak naprawdę to w cale nie musi byc zla informacja - sprzedal to poza gielda i komus grubemu, bo umowmy się - kto ma ponad 1mln na akcje, jesli nie grubas ;-).

Kurs spadl jak zawsze na farmie - tu buja spekuła, ale wiemy pod co gramy. Niech gra się sprzeda w liczbie
  • Odpowiedz
Drugi odcinek #gamedev na wynos: #godot nad oceanem. No dobra, będzie kilkaset metrów do tego oceanu, ale widok i tak ładny.

Trochę nie przewidziałem problemów z odprowadzeniem ciepła, ale w sumie laptop daje radę.

To już będzie drugi miesiąc, jak cały development robię na przenośnym sprzęcie - i mogę z całą odpowiedzialnością stwierdzić, że bez problemu daje radę; jest nawet szybszy od mojego poprzedniego desktopa. Pewnym problemem jest
koder - Drugi odcinek #gamedev na wynos: #godot nad oceanem. No dobra, będzie kilkase...

źródło: comment_L9s7VUdP1oarAUh32ms7g5GoPG1s0l8q.jpg

Pobierz
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Jak będą jakieś problemy z grzaniem to daj znać :)


@draculeq: Ten MSI daje radę, ale warto mu przestawić domyślne profile chłodzenia. Z pudełka przychodzą takie, że wentylatory chodzą do 75% nawet w stresie - a to są modele z boostem, można je podciągnąć do 150%. Wydaje odgłosy jak startujący dron, ale z odprowadzeniem ciepła daje radę. Oczywiście pompy ciepła nie ma, więc jak go wystawisz na bezpośrednie słońce to
  • Odpowiedz