Zajrzałem w źródła jednego z modów do #wiedzmin3, żeby zobaczyć z grubsza jak wygląda pisanie modów. Nie miałem w życiu żadnej styczności z #gamedev zaskoczyło mnie więc mocno, że skrypty dla wieśka piszę się w Witcher Script - czyli ich własnym, zaprojektowanym na potrzeby gry, języku. Widzę, że #wiedzmin nie jest jednostkowym przypadkiem. Czy to norma, że dla gier tworzy się własne języki programowania? Czemu
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Campell: @tylkostrimi: ehh panowie ( ͡° ͜ʖ ͡°) a jak sobie wyobrażacie napisanie coś w stylu "przenieś obiekt A do punktu X" w takim Pythonie czy innej JavieScript - gra sama w sobie nie jest stroną internetową, czy plikiem, na którym można operować czymkolwiek.

Gra jest zbudowana na silniku, który jest specyficznym tworem, używa specyficznych struktur i wymaga spersonalizowanego kodu - dlatego nie wymyśla
  • Odpowiedz
@top_czipsy: Rozwiniesz myśl w jaki sposób blokuje? Czy po prostu trzyma się zasad a tym złym jest poprzedni wydawca, który nie wyraża chęci współpracy? Gdyby DMCA zablokowało sprzedaż też napisałbyś, że hurr durr Steam zły?
  • Odpowiedz
Witam,

Jeśli potrzebujecie fajnie wyglądającej mapy do swoich gier to wiedzcie, że ostatnio wyszła wersja 1.0 narzędzia Wonderdraft stworzonego w Godot Engine. Jego koszt to 30$ i to od was zależy czy uznacie, że inwestycja w niego się zwróci. Dostępny jest na Linuxie, macOS i Windowsie.

Strona Internetowa - https://www.wonderdraft.net/

#godot #unity3d #gamedev
q.....n - Witam,

Jeśli potrzebujecie fajnie wyglądającej mapy do swoich gier to wi...

źródło: comment_yZpFzO4PsDY54oqcR0pHMWUuH85tLbWQ.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
Jakie polecacie assety pod terrain z unity? Szukam cos pod rts ( fantasy bardziej ala settlers czy warcraft) chcialbym cos w miare jakosciowego, zoptymalizowanego.

Platne ale nie powyzej 50 dolcow.

#unity3d #unity #gamedev
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

No halo halo :D Pewnie myśleliście, że zwinąłem swoje hajsy i już nie będzie #earthx ? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

No to byliście w błędzie! Przez ten okres poprawiałem rzeczy, które wytknęli mi naprawdę fajni testerzy :D Oprócz tego dodałem też kilka nowości, a mianowicie:

- ustaliłem, jak będzie gra w przyszłości wyglądała (i to tydzień temu, w sensie: wcześniej nie wiedziałem, w jakim kierunku iść, więc po prostu robiłem to,
denis-szwarc - No halo halo :D Pewnie myśleliście, że zwinąłem swoje hajsy i już nie ...

źródło: comment_OonHSMktgpPBJJCvTWEDcDtFtBAObpo0.jpg

Pobierz
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 13
Czołem Mirki z #grafika3d i #gamedev
W ostatnim czasie poświęciłem sporo pracy na stworzenie tego projektu.
https://www.artstation.com/artwork/Vd8X5N

Na jego podstawie nagrałem dość kompleksowy tutorial dla portalu Stefa Kursów, w którym zawarłem proces modelowania w 3ds max, teksturowania w pakiecie Substance, a wkrótce wyjdzie finalna część kursu o level designie w Unrealu. Link do pierwszej części tutoriala:
https://strefakursow.pl/kursy/cad_amp_3d/modelowanie_srodowiska_do_gier.html?ref=53683
KrisM89 - Czołem Mirki z #grafika3d i #gamedev 
 W ostatnim czasie poświęciłem sporo ...

źródło: comment_OJK95cjHsgCadjSbcvkgWwgU7PHSj9Qu.jpg

Pobierz
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Android
  • 0
@paki82 Wydawca zarządza od tej pory kursem. 10% to tyle ile udało mi się ugadać. Oddałem część mojego zysku za to, więc mam nadzieję, że ktoś skorzysta.
W razie czego na artstation masz przyspieszony film z breakdownem

  • Odpowiedz
@MakeLifeGreatAgain: sorry, ale wymiękłem po kilku zdaniach. Tego się nie da czytać, weź sam spróbuj po napisaniu chociaż raz swoje wypociny przeczytać. Mnóstwo powtórzeń i błędów gramatycznych, stylistyka też leży i kwiczy. Nawet nie chciało Ci się tego na paragrafy rozdzielić...
  • Odpowiedz
Hej!

Możecie mi doradzić. Rzeżbię sobie dalej w mojej grze i coś mi nie gra z tymi węzłami. Wcześniej były to poprostu sfery, ale nie pasowało mi do otoczenia, teraz zrobiłem coś co można zobaczyć na obrazku, ale dalej mi nie gra. Może macie jakiś pomysł co można by tutaj wykombinować?

#gamedev #unity3d #unity #feaoftruss
FEAofTruss - Hej!

Możecie mi doradzić. Rzeżbię sobie dalej w mojej grze i coś mi n...

źródło: comment_fH3At6CTavVnNrFuJpezQloOlbcE44I7.jpg

Pobierz
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
#gamedev #unity3d #unity ktoś wie jak wygląda przyszłość Zenjecta? Widzę, że wsparcia od dłuższej chwili nie ma. Jakieś inne sensowne sposoby na Dependency Injection, czy lecieć w ECS?
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
#gamedev #unity #programowanie wpadłem w kryzys twórczy. Wiem jaką grę chce zrobić, mam GDD w głowie, ale nie mogę napisać ani jednej linijki sensownego kodu, bo chciałbym odrazy stworzyć sensowne systemy, a nie bawić się w prototypy... Siedzę przed kompem i patrzę w monitor. Jak żyć?
  • 39
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Mr_Swistak: ogólnie ostatnio jeden Mirek wrzucał tu sporo coaching owego gówna jak robić efektywnie projekty ale jedna rzecz mi się spodobała i wydaje się że faktycznie działa - każdego dnia, choćby nie wiadomo co, musisz się zmusić do zrobienia i skończenia jednej rzeczy - to może być coś małego ale musi być cokolwiek - takie małe sukcesy bardzo nakręcają do dalszego działania
  • Odpowiedz
#gamedev #gry #programowanie #prawo #ekonomia #steam #unity3d

Czy w przypadku wypuszczenia gry na jednej z platform typu steam lub itch.io celem symbolicznego dorobienia paru złotych na boku konieczne jest założenie firmy? Dystrybucją zajmuje się w tym przypadku platforma i co jakiś czas przelewa zyski obniżone o ich prowizję. Nie potrafię znaleźć jednoznacznej odpowiedzi na ten temat. Na jednej
  • 27
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach