56 godzin kodzenia i testów, aby osiągnąć efekt taki jak na filmiku. Jest to prosty edytor terenu w mojej gierce, której teaser możecie zobaczyć tutaj. Wcześniej tworzenie terenu odbywało się tak, jak w tym wpisie. Teraz czas robienia jednej mapy powinien się skrócić z kilkunastu godzin nudnego klikania, do kilkunastu minut żwawego przeciągania :-)

Pod maską jest sporo algorytmów i problemów matematycznych, które trzeba było rozwiązać. Do tych trudniejszych wykorzystywałem
Visher - 56 godzin kodzenia i testów, aby osiągnąć efekt taki jak na filmiku. Jest to...
  • 12
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@kolnay1: nie miałem chwili, żeby dobrze odpisać :-)
Różnica jest w efekcie, co ma istotny wpływ na jakość symulacji fizyki. Mogę użyć algorytmu Ear Clipping na wielokącie wklęsłym, ale bardzo często produkuje on bardzo długie, ostre trójkąty, z cienkimi bokami. To kiepska sytuacja dla symulacji ciał sztywnych. I po prostu jakoś dziwnie to wygląda. Jeśli wcześniej zdekomponuję wielokąt wklęsły na wielokąty wypukłe, efekt wydaje się lepszy. Trójkątów natomiast zdaje się
Visher - @kolnay1: nie miałem chwili, żeby dobrze odpisać :-)
Różnica jest w efekcie...

źródło: comment_QV1zGu2uT5XIdj7Ws2sTRqZyZdQMYx38.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
hmmmmmm myślicie że jak w takim dużym studiu gamedevowym w ogłoszeniu wymagają dobrej znajomości c++ z 2-letnim doświadczeniem, to jak umiem c++ ale mam 2-letnie doświadczenie w c# i jakieś tam w c++ to mam szanse?

#gamedev #praca #programowanie #it
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Siema Mirki i Mirabelki. Od jakiegoś czasu pracuję w gamedevie dla jednego z Polskich wydawców oraz producentów. Skupiamy się także na pozyskiwaniu twórców gier, a dokładniej współpraca opiera się na finansowaniu projektów tychże zespołów. Kokosów na to nie przeznaczamy, ale wierzę że są osoby, którym każda pomoc finansowana przy grze pomoże. Każdy, kto pracował nad grą może przyznać mi racje, że finansów na produkcje zawsze jest mało.

Zapraszam do kontaktu osoby, które
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Twórcy darmowej i otwartej gry Unknown Horizons(http://unknown-horizons.org/ ), która jest strategią czasu rzeczywistego, chcą ją przeportować do Godota.

Szukają chętnych do pomocy w zamianie domyślnego silnika i możecie przy tym pomóc, ale jeśli nie posiadacie czasu albo umiejętności, to możecie testować tę grę poprzez zwyczajne granie w nią.

#godot #gamedev #floss #gry
q.....n - Twórcy darmowej i otwartej gry Unknown Horizons(http://unknown-horizons.org...
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@n1troo: *twórcom. Ja się nie dziwię. Robią sobie grę, która będzie żyła dłużej niż anno i dodatkowo zyskują umiejętności i kontakty współtworząc projekt open-source.
  • Odpowiedz
@czarnyzawias: To pewnie mapę UV masz dziwnie ustawioną na tym modelu. Spróbuj pobawić się parametrem Tiling i zobacz czy będzie widać model jak zwiększysz/zmniejszysz wartość (sprawdź wartości od zera do 1 - nawet malutkie wartości, oraz od 1 do olbrzymich wartości)
  • Odpowiedz
#gamedev #reddit #programowanie #indiegry #indyki

BingYang: - Zrobię super grę, i to będzie super jrpg z super grafiką.
Malkontent: - Niezrobisz! Niemożliwe! W pojedynke? Na to potrzeba wielkich firm, i 1000 ludzi.
BingYang: - Głupoty gadasz! Zrobię...
Malkontent: - Hahahaha... taaa napewno...
S.....a - #gamedev #reddit #programowanie #indiegry #indyki

BingYang: - Zrobię sup...
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Wywaliłem starą kamerę i dodałem nową. Nowa ma taki efekt płynności, więc lepiej wygląda i feeling gry jest moim zdaniem jeszcze lepszy :D

Dzięki @Bielecki za sugestię! Mam nadzieję, że o taki "rzut planetą" Ci chodziło :D

Robi się gorąco, więc będzie pewnie kilka wpisów tygodniowo, więc -- #earthx -- tag do obserwowania/czarnolistowania
denis-szwarc - Wywaliłem starą kamerę i dodałem nową. Nowa ma taki efekt płynności, w...
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Wykop Mobilny (Android)
  • 58
@ofczy: fajnie że link do aukcji podałeś ( ͡° ʖ̯ ͡°)

Bo tagów to się milion dało wstawić ale najważniejszej rzeczy nie ma ¯\_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
@kjungst: trzeba być idiota aby w XXI wieku przy absurdalnie łatwym dostępie do informacji powielać bzdury, które mógłby zweryfikować średnio rozgarnięty 7 latek. Idź być ułomnym trolem gdzie indziej. Polecam Twittera matkikurki, tam znajdziesz miejsce w sam raz dla siebie.
  • Odpowiedz
  • 16
#rustlang #gamedev #programowanie

Czesc, Mirki i Mirabelki! Na potrzeby dwoch przyszlych gier stworzylem Kaiju - embedowalny assembler do gier i symulacji, ktorym programuje sie wirtualne maszyny. Na gifie jest demo przykladowej oldschoolowej konsolki :D
btw. Projekt powstal w Ruscie - cudowny jest to jezyk ()

Link do zrodel: https://github.com/PsichiX/kaiju-toolset/tree/master/demo-emulator
PsichiX - #rustlang #gamedev #programowanie

Czesc, Mirki i Mirabelki! Na potrzeby dw...

źródło: comment_Exi0hgVyuDOT0frtTD9KCJOopIJ13TNh.gif

Pobierz
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#rustlang #gamedev #programowanie

Czesc, Mirki i Mirabelki! Na potrzeby dwoch przyszlych gier stworzylem Kaiju - embedowalny assembler do gier i symulacji, ktorym programuje sie wirtualne maszyny. Na gifie jest demo przykladowej oldschoolowej konsolki :D
btw. Projekt powstal w Ruscie - cudowny jest to jezyk ()

Link do zrodel: https://github.com/PsichiX/kaiju-toolset/tree/master/demo-emulator
PsichiX - #rustlang #gamedev #programowanie

Czesc, Mirki i Mirabelki! Na potrzeby dw...

źródło: comment_LHqs3dmAjFPBFGUjBUbkxamCIXgbaPHI.gif

Pobierz
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@sentoxo: Między Rustem a C++ to: sensowna składnia, duża większa ergonomia, brak możliwości pisania idiotycznego kodu, nowoczesny system typów. Większość z tego aplikuje się też do C#/Javy, może oprócz ergonomii (głównie przez brak odśmiecarki) ale to zyskujesz dużo lepszą wydajność i łatwość pisania niskopoziomowego kodu (gdzie w Javie musisz się bawić w jakieś JNI które jest drogą przez mękę).

Żeby nie było za różowo, to pisząc w Ruście przez większość
  • Odpowiedz
dobra, 2 dni naprawiałem bugi, które wynalazły wspaniałe osoby :D Gra jest chyba teraz stabilna, więc można dodawać kolejne rzeczy ( ͡° ͜ʖ ͡° )*:

Tak wgl, dałem 9 latce zagrać i nawet ona znalazła jeden błąd, którego nie odkryli nawet najlepsi ( ͡° ͜ʖ ͡°) Chybaa ją zatrudnię

#earthx #gamedev
denis-szwarc - dobra, 2 dni naprawiałem bugi, które wynalazły wspaniałe osoby :D Gra ...

źródło: comment_4TN9hPa9ApwtXMMJJQBR49PcxQB83zdd.jpg

Pobierz
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Teryakji Każdy w branży uważa się za genialnego designera ( ͡º ͜ʖ͡º) Żeby nim zostać to musisz zacząć kimś innym, potem wewnątrz firmy się przebranżowić, truestory ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)
  • Odpowiedz