konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@NagiMiecz: @Hakunamatata57: to raz, a dwa, że jeżeli pojawi się potencjał na PE to przy szeregowym połączeniu to pojawi się też na wszystkich zaciskach PE w ciągu do kierunku uziemienia, a to może być groźne dla innych elementów i ludzi
  • Odpowiedz
Drogie Mirki z #elektronika #elektryka
Zblizaja sie swieta. Chcialabym zamontowac czujnik zmierzchu do ozdobnej bombki LED na baterie. Czy istnieje gotowe rozwiazanie, modul albo sterownik, ktory mozna kupic i da sie latwo podlaczyc do czegos podobnego jak na zdjeciu? Najlepiej, by korzystal z tego samego zrodla zasilania co swiatelko :)
Albo moze ktos rozwiazal to ktos bardziej chalupniczym sposobem?
Zaryzykuje tez: #elektroda
przepiorka - Drogie Mirki z #elektronika #elektryka
Zblizaja sie swieta. Chcialabym ...

źródło: comment_1670401761ofHVMKU5QN8fCb5QVyIL76.jpg

Pobierz
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Halo pomocy boje się zapytać na elektroda.pl bo mi zamkną temat bo pewnie już był ( ͡° ͜ʖ ͡°) mianowicie co następuje - w domu wraz z Małżonkiem zastosowaliśmy oprawy schodowe Kanlux w tym na pierwszych stopniach oprawy z czujnikiem ruchu APUS LED PIR WW Oprawa oświetleniowa LED z czujnikiem ruchu Kanlux 27370. W dzień w porządku jednak jak jest już całkiem ciemno oprawy zapalają się tuż po
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Mircy, jakaś kurła czy kuna/szczur wyjadł mi mate pod maska i niewiadomo co jeszcze w silniku. Zaczęlo się od tego, ze silnik mi falował, przełączyłem z LPG na benzynę i było trochę lepiej, dopiero po powrocie z pracy otworzyłem maske. Jak czyściłem ten syf to walnął mnie prąd w okolicach świec, także najpewniej pogryzł kabel i mam przebicie. Od paru miesięcy w aucie mi ucieka prąd, nie miałem czasu za bardzo tego
dumapodlasia - Mircy, jakaś kurła czy kuna/szczur wyjadł mi mate pod maska i niewiado...

źródło: comment_1670358181w9rEqAkRAj8y4PXIZYQzmW.jpg

Pobierz
  • 11
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Hej mirki elektryczne, sprawa wyglada tak ze chcialbym taki kabel i jest dwuzylowy.
Do uzytku na zewnatrz i niby jest ip65.

Mam w puszce Live,Ground i neutral a chec podlaczyc smart LEDa ktory potrzebuje neutrala.

Pytalem sie sprzedawcy o 3 zylowy ale pisze ze niby nie trzeba earth bo caly kabel jest w termoplastiku i dlatego maja tylko 2 zylowy.
black_pearl - Hej mirki elektryczne, sprawa wyglada tak ze chcialbym taki kabel i jes...

źródło: comment_167034685272NIVNgsL6Nhl6BO4rNyVo.jpg

Pobierz
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Zasadniczo nie, jezeli masz prawidlowo dobrane zabezpieczenie nadpradowe. Przy 2 zylach roznicowka moze ci nie zadzialac w przypadku np zalania zasilacza. W opisie producenta jest info, ze wystepuje 3 zylowy- 3x0,75. Sprzedawca teoche p------i, bo wszystkie kable sa szczelne. Prawdopodobienstwo ze cos sie stanie jest moim zdaniem niewielkie, jak bedziecie cos przy urzadzeniu majstrowac to odlacz na nim zasilanie, bo jak bedzie przebicie np. Przez wode z deszcze, to moze sie nie
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Mam stary piekarnik taki blaszany, gdzie jedynymi opcjami sterowania grzaniem i temperaturą jest możliwość podłączenia piekarnika do prądu i zamknięcie drzwiczek. Stał na balkonie jakieś 2-3 lata (loggia, więc był wystawiony na temperaturę na zewnątrz, ale nie mókł przy każdej okazji (ale mógł być przykryty śniegiem) i nie nagrzewał się na słońcu). Zastanawiam się nad sprawdzeniem czy działa, ryzykuję czymś więcej niż wywaleniem korków?

#pytanie #pytaniedoeksperta #elektryka
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Goglez: Jeśli masz wadliwą instalację w domu, na przykład brak uziemienia w gniazdku, brak wyłącznika różnicowoprądowego to na obudowie może pojawić się napięcie gdyby np. grzałka miała przebicie
  • Odpowiedz
@vTadel: To co na dachu ma być w czarnej izolacji odpornej na UV, wewnątrz wszystko jedno. Przy takich długościach nie robi to żadnej różnicy bo zakładam że będziesz miał tam jakiś multi-switch + vhf + uhf z regulacją poziomów.
  • Odpowiedz
@vTadel: Triset 113 do instalacji wewnętrznej to bardzo dobry kabel, a Triset 113 Plus to już w ogóle. Jak nie masz pod samym domem stacji BTS albo nie robisz rozległej instalacji w bloku to ten pierwszy też w zupełności wystarczy i będzie i tak o co najmniej półkę wyżej niż to co sprzedają np. w marketach.
Na zewnątrz daj Triset 113 PE (czarny, z żelem).
  • Odpowiedz
Bawil sie ktos w zmiane pradu 1 fazowego na 3 fazowy, ile moze trwac papierologia w energetyce i ogolnie ile koszta moga wynosic claej zabawy? Planuje wymiane calej instalcji w mieszkaniu wiec od razu zmienilbym fazy na blizsze terazniejszosci.

I we wniosku do energetyki o jaki przydzial pytac, 11kw/h starczy?
#elektryka
  • 24
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Mirki pomocy, zna sie ktos tu na elektryce? Mialem lekko przetarty przewod od filtra od akwarium, dostala sie woda, strzelilo i nie mam pradu w calym mieszkaniu. Bezpieczniki wygladaja jak na foto, jeden byl do dolu i na zielono ale przesunalem do gory i dalej nie ma pradu. Poradze cos sam, czy problem jest gdzies dalej? ( ͡° ʖ̯ ͡°) #elektryka
GalantLP - Mirki pomocy, zna sie ktos tu na elektryce? Mialem lekko przetarty przewod...

źródło: comment_1670324944jae1joE77JDMB0n9tJ2Usq.jpg

Pobierz
  • 52
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@gabrysianowa: akurat wymienialiśmy niedawno odcinek 2x30 m yaky 4x240. Przy zgranej i zorganizowanej ekipie poszło stosunkowo szybko, ale nie widzę robić takich prac laikami.
  • Odpowiedz
Kupilam uzywany swiecznik adwentowy bez zarowek. Czytam teraz na stronie ze zarowki w nim sa niewymienialne. Co sie stanie jak wloze tam nowe zarowki? Spale dom?
#elektryka
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@LeslieDancer: G11 przez całą dobę ma jedną cenę, wyższą niż twoja taryfa w godzinach które podałeś ale niższą w pozostałych godzinach niż twoja taryfa. Czyli na twojej taryfie jeżeli ciągniesz prąd np. o godzinie 8 czy 10 rano płacisz za kwh więcej niż na G11.
Powinieneś wziąć rachunki za cały rok, zobaczyć w jakich godzinach ile prądu ciągniesz i pomnożyć to przez stawki różnych taryf.
Ja tak zrobiłem u mnie
  • Odpowiedz
@LeslieDancer: @Krzesi13:
koniec umowy z tauronem 31.01.2023 G11
zuzycie pradu okolo 250 kWh miesiecznie
pani chciala mi wcisnac taryfe eko z rabatem 10% oraz oplata handlowa 35 zl. Przy moiim zuzyciu ten rabat daje 11,5 zl oszczednosci
jak wiec widac przez oplate handlowa tracę ok 23,5 zł miesiecznie
co mnie zaskoczylo, pani powiedziala ze jak nic nie zrobie, to zostane automatycznie przerzucony na bezterminowa Taryfe sprzedawcy bez gwarancji ceny i bez rabatu,
  • Odpowiedz
To uczucie gdy woda z szyb z racji na kondensacje zgromadziła się na tyle, że zaczeła kapać z parapetu bezpośrednio na aktywny przedłużacz i jeszcze kolumne głośnikową zalała..
Zaczeło coś mi skwierczeć, potem doszło buczenie jak czasami stacje trafo.. ale nie wiem z czego to buczenie tak szczerze mówiąc.

Odłączam zasilania do przedłużacza, ustało, odsuwam łóżko, odłączam, przechylam przedłużacz a tu woda się z niego wylewa xd

Dobrze, że zrobiło się teraz, a nie o
r5678 - To uczucie gdy woda z szyb z racji na kondensacje zgromadziła się na tyle, że...

źródło: comment_1670200630sF5vKDHU3OpwfMtLtVGkSA.jpg

Pobierz
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Czy zdarzyło Wam się kiedyś że gniazdko w pociągu zabiło jakieś urządzenie elektryczne? Wczoraj moja ładowarka będąc podłączoną do gniazdka w wagonie (od razu zaznaczam, że nie było to gniazdko służbowe) nagle wyzionęła ducha. Zastanawiam się czy po prostu była felerna czy może zabił ją jakiś skok napięcia. A może ładowarki, szczególnie te z wyższej półki, powinny być przystosowane do takich skoków napięcia? Spytałbym na elektrodzie, ale za takie pytanie pewnie złapałbym
OsraneMajtyXD - Czy zdarzyło Wam się kiedyś że gniazdko w pociągu zabiło jakieś urząd...

źródło: comment_1670175397zlP4QqguC3Wckyp5lrQQ4M.jpg

Pobierz
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach