Wszystko
Najnowsze
Archiwum
- 1
@Boss86 Najlepszy XD
Wiem że to złe miejsce na takie pytania, bo pewnie zginę ale jak to wpiąć? XD
#elektryka
#elektryka
źródło: comment_1670505927GUq1UC8MU3jPrYdJ9tqRjx.jpg
PobierzPrzestał działać przełącznik on/off w zasilaczu, o ile dobrze rozumiem to jak połączę kabelki kolorami złączką wago to przedłużacz zacznie działać?
#elektryka
#elektryka
źródło: comment_1670504453iBHAMGoMUeIyRHm9pkRfxC.jpg
Pobierz@podle_insynuacje: nie potrzebujesz złączki wago, wystarczy że kolorami połączysz je na tych samych zaciskach co masz podłączony przewód z zewnątrz.
tylko odłącz pierw przedłużacz od zasilania ( ͡° ͜ʖ ͡°)
tylko odłącz pierw przedłużacz od zasilania ( ͡° ͜ʖ ͡°)
- 1
@hiperchimera: Tak zrobię, głupio spalić mieszkanie co by zaoszczędzić 15 ziko xd
#elektryka
Uprawnienia D+E z pomiarami online, gdzie zrobię? Może ktoś coś polecić?
Uprawnienia D+E z pomiarami online, gdzie zrobię? Może ktoś coś polecić?
Chce kupić plafon do pokoju interesuje mnie coś takiego możecie coś polecić, bo jestem całkowitym laikiem w tym. Myślę nad tą wcześniej zalinkowaną, ale piszę, że to ogrodowa (może tego nie sprawdzają i dam w pokoju ( ͡° ͜ʖ ͡°)). Pełno podobnych jest na necie, ale albo aliexpress, albo za małe. A zależy mi żeby tylko krawędzie były czarne, bez żadnych zaokrągleń. Budżet myślę do 300 zł jak
źródło: comment_1670473894PtPTTLoMQPhNA56o11aqSe.jpg
Pobierz@oinczorniasty: Jeśli szukasz plafonu do pokoju, to polecam plafon LED "Lancaster" firmy Nowodvorski. Ma on klasyczny, prostokątny kształt i czarne krawędzie, więc spełnia twoje wymagania. Jest też dostępny w różnych rozmiarach, więc z pewnością znajdziesz taki, który pasuje do twojego pokoju. Możesz go zakupić w sklepach z oświetleniem lub online w cenie ok. 300 zł.
@ekimek: Jeśli chodzi o plafon jako oświetlenie główne do pomieszczenia o powierzchni ok. 30 m2, to wydaje mi się, że warto zwrócić uwagę na kilka kluczowych czynników przy jego wyborze. Przede wszystkim należy sprawdzić, jakie źródło światła zastosowano w plafonie i czy jest ono wystarczająco mocne, aby oświetlić całe pomieszczenie. Jeśli chodzi o ledowe żarówki, to warto upewnić się, że plafon posiada właściwe do tego typu źródła światła oprawki. Ponadto
Panowie potrzebuję karty SIM z najdłuższą ważnością z pakietem internetu, oczywiście w jak najniższej cenie #cebula. Internet będzie wykorzystywany do trackera GPS i potrzebowałbym czegoś w rozsądnej cenie z pakietem GB. Sieć dowolna, może macie jakieś doświadczenie?
#programowanie #alarm #gps #iot #elektronika #elektryka
#programowanie #alarm #gps #iot #elektronika #elektryka
- 0
@DobrySomsiad: GPS co 3 minuty wysyła 0.1 MB danych uśredniając. Oczywiscie mozna tym jakos sterowac ale jak chcesz w miarę fajne dane to moze nawet mniejszy odstęp czasu byś chciał. 365 * 24 * 60 potem wszystko dzielisz na 3 i mnozysz przez 0.1 i wychodzi około 17 GB
@toshibaas: Jeśli mówimy o trackerze WanWay Tech S20, to mój spokojnie daje radę na internecie z lejkiem 32kB/s, tutaj masz moje porównanie najlepszych ofert od operatorów
źródło: comment_1671206666Pc0k3a9KIDVg45N9QvFlcJ.jpg
PobierzCzy ktoś kiedyś kupował takie inteligentne gniazdko?
#elektryka
#elektryka
źródło: comment_1670450039YdOdttvYgVh4UamFEofPbm.jpg
Pobierz@Smiejsiezzycia: jak coś to ja nie kupowałem nigdy takiego.
- 0
@Smiejsiezzycia: Ujowe. Zajmie Ci całe podwójne gniazdo.
Weź coś w takiej formie jak na zdjęciu. Dodatkowa korzyść to gniazdo typu schuko - f, wtyczkę taką co "potrzebuje bolca" (hłe hłe, bolca) podepniesz w obie strony a nie dopiero za trzecim razem.
Weź coś w takiej formie jak na zdjęciu. Dodatkowa korzyść to gniazdo typu schuko - f, wtyczkę taką co "potrzebuje bolca" (hłe hłe, bolca) podepniesz w obie strony a nie dopiero za trzecim razem.
źródło: comment_1670506910bzQPSK4qCutPaGp6NXPHEn.jpg
Pobierz- 0
Hej, mam problem, robię sobie oświetlenie w garażu i podpinam 6 lamp do 3 włączników podwójnych. Poprowadziłem przewody dwużyłowe do włączników jak na schemacie. Teraz jak to wszystko razem podłączyć do prądu i czy mogę do poprowadzić sobie do skrzynki lub puszki i wyprowadzić z niej przewód wpinany w normalne gniazdko?
#elektryka #prad #elektryk #oswietlenie
#elektryka #prad #elektryk #oswietlenie
źródło: comment_1670447419T5M3MvwsE88n6Y8xer0rzc.jpg
Pobierz
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
- 18
@TheCompany: zajrzyj do instrukcji miernika lepiej, bo na razie mierzysz napięcie przewodzenia diody.
https://gotronik.pl/images/UT33+.pdf
https://gotronik.pl/images/UT33+.pdf
- 4
@TheCompany: pomijając uwagę powyżej, to zimna grzałka będzie miała inną rezystancję niż podczas pracy
Cześć. Mam pytanie w zabawce dziecka mam silniczek 1.5-3V i on do bieguna dodatniego i ujemnego ma przylutowany opornik 5.6 ohm. Zabawka jest zasilana 4 bateriami aa. Czy te oporniki mają za zadanie obniżenie napięcia do tego silniczka? #elektronika #elektryka
- 3
@your_daddy: Czyli jak myślałem, nie rezystory i nie równolegle a szeregowo. To są dławiki tworzące filtr przeciwzakłóceniowy.
- 2
@your_daddy: Możesz je całkiem pominąć, ale będzie zakłócać radio i w skrajnych przypadkach wywali komuś dvbt2 ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Mam zmywarkę Elektrolux od 14 lat.
Ostatnie dwa razy jak zmywała bardzo śmierdziało z górnej szczeliny. Jakby coś się paliło.
Wyciągnąłem dzisiaj i nic nie czuć.
Czary czy co?
#naprawa #agd #inzynieria #agd #elektryka
Ostatnie dwa razy jak zmywała bardzo śmierdziało z górnej szczeliny. Jakby coś się paliło.
Wyciągnąłem dzisiaj i nic nie czuć.
Czary czy co?
#naprawa #agd #inzynieria #agd #elektryka
źródło: comment_1670430875i1hIIULu3jvPaKqlmk6ms5.jpg
PobierzJakie konkretnie żarówki dadzą mi takie pomarańczowe światło jak tutaj na zdjęciu? #oswietlenie #elektryka #kiciochpyta
źródło: comment_1670420390nyAoH1RLzgz71q7jDZCQZg.jpg
Pobierz- 4
@slowdive: Te ozdobne/dekoracyjne z "żarnikami". Google podpowie. Mam takie w sypialni, jest pomarańczowo.
@sberatel: RGB na żółto prawie wcale ładnie nie zaświeci, bo składową czerwona (plus dorzucone zielonego do uzyskania pomarańczy) jest bardzo słaba energetycznie. W efekcie RGB ustawiona na pomarańcz będzie bardzo ciemna (w stosunku do swojej pełnej mocy) a barwa pomarańczowa będzie też bardzo dyskusyjna...
Pytanie do mireczków od #elektryka - jak to jest, że takie lampki LED na miedzianych drucikach przewodzą prąd, ale nie przeszkadza im to, że kabelki się stykają i nie kopią prądem?
Mam je od paru lat i zawsze mnie to ciekawi ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#kiciochpyta i może #ciekawostki
Mam je od paru lat i zawsze mnie to ciekawi ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#kiciochpyta i może #ciekawostki
źródło: comment_1670406758HMoyL5sGcEV6RZ3Gx7HSkd.jpg
Pobierz- 3
Dlaczego nie mostkuje się przewodów PE tylko każdy przewód osobno doprowadza się do szyny w urządzeniach elektronicznych?
#elektryka #elektrotechnika
#elektryka #elektrotechnika
@Hakunamatata57: bo w razie uszkodzenia tego jednego połączenia nie tracisz wszystkich?
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
- 0
@NagiMiecz: @Hakunamatata57: to raz, a dwa, że jeżeli pojawi się potencjał na PE to przy szeregowym połączeniu to pojawi się też na wszystkich zaciskach PE w ciągu do kierunku uziemienia, a to może być groźne dla innych elementów i ludzi
Drogie Mirki z #elektronika #elektryka
Zblizaja sie swieta. Chcialabym zamontowac czujnik zmierzchu do ozdobnej bombki LED na baterie. Czy istnieje gotowe rozwiazanie, modul albo sterownik, ktory mozna kupic i da sie latwo podlaczyc do czegos podobnego jak na zdjeciu? Najlepiej, by korzystal z tego samego zrodla zasilania co swiatelko :)
Albo moze ktos rozwiazal to ktos bardziej chalupniczym sposobem?
Zaryzykuje tez: #elektroda
Zblizaja sie swieta. Chcialabym zamontowac czujnik zmierzchu do ozdobnej bombki LED na baterie. Czy istnieje gotowe rozwiazanie, modul albo sterownik, ktory mozna kupic i da sie latwo podlaczyc do czegos podobnego jak na zdjeciu? Najlepiej, by korzystal z tego samego zrodla zasilania co swiatelko :)
Albo moze ktos rozwiazal to ktos bardziej chalupniczym sposobem?
Zaryzykuje tez: #elektroda
źródło: comment_1670401761ofHVMKU5QN8fCb5QVyIL76.jpg
Pobierz- 1
- 0
@Zgryd: super, dziekuje, wiem czego szukac :) Mam nadzieje, ze tam gdzie mieszkam uda sie dostac cos podobnego.
Czy kupię "inteligentne gniazdko "na szynę th35, niekoniecznie z gniazdkiem, mogą być zaciski.
Głównie interesuje mnie funkcja włączania i wyłączania urządzenia przez aplikację w telefonie, ewentualnie "pomiar" zużytego prądu.
#elektryka
Głównie interesuje mnie funkcja włączania i wyłączania urządzenia przez aplikację w telefonie, ewentualnie "pomiar" zużytego prądu.
#elektryka
źródło: comment_1670396157OUcdznxqPItWhkOX6dITkT.jpg
Pobierz@Smiejsiezzycia: poszukaj produktów sonoff
@Smiejsiezzycia: gniazdka nie kupisz, moduł sterujący na th na pewno się znajdzie. Gniazdo zwykle nawjwyzej podłączyć pod ten moduł
Halo pomocy boje się zapytać na elektroda.pl bo mi zamkną temat bo pewnie już był ( ͡° ͜ʖ ͡°) mianowicie co następuje - w domu wraz z Małżonkiem zastosowaliśmy oprawy schodowe Kanlux w tym na pierwszych stopniach oprawy z czujnikiem ruchu APUS LED PIR WW Oprawa oświetleniowa LED z czujnikiem ruchu Kanlux 27370. W dzień w porządku jednak jak jest już całkiem ciemno oprawy zapalają się tuż po
- 2
@Ginn_Space_Invader: spokojnie, na wykopie zaraz się zlecą że masz męża i Ci zrobią i tak z wpisu chlew
@Ginn_Space_Invader: to by wiele tłumaczyło
Mircy, jakaś kurła czy kuna/szczur wyjadł mi mate pod maska i niewiadomo co jeszcze w silniku. Zaczęlo się od tego, ze silnik mi falował, przełączyłem z LPG na benzynę i było trochę lepiej, dopiero po powrocie z pracy otworzyłem maske. Jak czyściłem ten syf to walnął mnie prąd w okolicach świec, także najpewniej pogryzł kabel i mam przebicie. Od paru miesięcy w aucie mi ucieka prąd, nie miałem czasu za bardzo tego
źródło: comment_1670358181w9rEqAkRAj8y4PXIZYQzmW.jpg
Pobierz- 4
@dumapodlasia: to król szczurów teraz już tylko wir
@dumapodlasia: bez znaczenia czy z kabli czy po naładowaniu
@ElectroNICK: a dej Pan spokój z tymi świętami - dzisiaj przez pomyłkę kupiłem 1.5 kg mandarynek, a chciałem kupić pomarańcze ( ͡° ʖ̯ ͡°)
Komentarz usunięty przez autora




























#elektronika #elektryka #majsterkowanie #kiciochpyta
@ElCidX: a i weź już wróć do nas z tych lat '90, co? ;)