via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Jakaś specjalna taśma elektryczna czy coś w tym stylu na której zostaje marker permanentny? Na zwykłej izolacji niby chwilę jest ale przy operacjach przewodami zaczyna się zamazywać. Dzisiaj przez to miałem bardzo ciepło przy naprawie wtyczki z 34 przewodami.
#elektronika #elektryka #majsterkowanie #kiciochpyta
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@podle_insynuacje: nie potrzebujesz złączki wago, wystarczy że kolorami połączysz je na tych samych zaciskach co masz podłączony przewód z zewnątrz.
tylko odłącz pierw przedłużacz od zasilania ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
Chce kupić plafon do pokoju interesuje mnie coś takiego możecie coś polecić, bo jestem całkowitym laikiem w tym. Myślę nad tą wcześniej zalinkowaną, ale piszę, że to ogrodowa (może tego nie sprawdzają i dam w pokoju ( ͡° ͜ʖ ͡°)). Pełno podobnych jest na necie, ale albo aliexpress, albo za małe. A zależy mi żeby tylko krawędzie były czarne, bez żadnych zaokrągleń. Budżet myślę do 300 zł jak
oinczorniasty - Chce kupić plafon do pokoju interesuje mnie coś takiego możecie coś p...

źródło: comment_1670473894PtPTTLoMQPhNA56o11aqSe.jpg

Pobierz
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@oinczorniasty: Jeśli szukasz plafonu do pokoju, to polecam plafon LED "Lancaster" firmy Nowodvorski. Ma on klasyczny, prostokątny kształt i czarne krawędzie, więc spełnia twoje wymagania. Jest też dostępny w różnych rozmiarach, więc z pewnością znajdziesz taki, który pasuje do twojego pokoju. Możesz go zakupić w sklepach z oświetleniem lub online w cenie ok. 300 zł.
  • Odpowiedz
@ekimek: Jeśli chodzi o plafon jako oświetlenie główne do pomieszczenia o powierzchni ok. 30 m2, to wydaje mi się, że warto zwrócić uwagę na kilka kluczowych czynników przy jego wyborze. Przede wszystkim należy sprawdzić, jakie źródło światła zastosowano w plafonie i czy jest ono wystarczająco mocne, aby oświetlić całe pomieszczenie. Jeśli chodzi o ledowe żarówki, to warto upewnić się, że plafon posiada właściwe do tego typu źródła światła oprawki. Ponadto
  • Odpowiedz
  • 0
@DobrySomsiad: GPS co 3 minuty wysyła 0.1 MB danych uśredniając. Oczywiscie mozna tym jakos sterowac ale jak chcesz w miarę fajne dane to moze nawet mniejszy odstęp czasu byś chciał. 365 * 24 * 60 potem wszystko dzielisz na 3 i mnozysz przez 0.1 i wychodzi około 17 GB
  • Odpowiedz
Hej, mam problem, robię sobie oświetlenie w garażu i podpinam 6 lamp do 3 włączników podwójnych. Poprowadziłem przewody dwużyłowe do włączników jak na schemacie. Teraz jak to wszystko razem podłączyć do prądu i czy mogę do poprowadzić sobie do skrzynki lub puszki i wyprowadzić z niej przewód wpinany w normalne gniazdko?

#elektryka #prad #elektryk #oswietlenie
mrmike - Hej, mam problem, robię sobie oświetlenie w garażu i podpinam 6 lamp do 3 wł...

źródło: comment_1670447419T5M3MvwsE88n6Y8xer0rzc.jpg

Pobierz
  • 11
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Cześć. Mam pytanie w zabawce dziecka mam silniczek 1.5-3V i on do bieguna dodatniego i ujemnego ma przylutowany opornik 5.6 ohm. Zabawka jest zasilana 4 bateriami aa. Czy te oporniki mają za zadanie obniżenie napięcia do tego silniczka? #elektronika #elektryka
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@sberatel: RGB na żółto prawie wcale ładnie nie zaświeci, bo składową czerwona (plus dorzucone zielonego do uzyskania pomarańczy) jest bardzo słaba energetycznie. W efekcie RGB ustawiona na pomarańcz będzie bardzo ciemna (w stosunku do swojej pełnej mocy) a barwa pomarańczowa będzie też bardzo dyskusyjna...
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@NagiMiecz: @Hakunamatata57: to raz, a dwa, że jeżeli pojawi się potencjał na PE to przy szeregowym połączeniu to pojawi się też na wszystkich zaciskach PE w ciągu do kierunku uziemienia, a to może być groźne dla innych elementów i ludzi
  • Odpowiedz
Drogie Mirki z #elektronika #elektryka
Zblizaja sie swieta. Chcialabym zamontowac czujnik zmierzchu do ozdobnej bombki LED na baterie. Czy istnieje gotowe rozwiazanie, modul albo sterownik, ktory mozna kupic i da sie latwo podlaczyc do czegos podobnego jak na zdjeciu? Najlepiej, by korzystal z tego samego zrodla zasilania co swiatelko :)
Albo moze ktos rozwiazal to ktos bardziej chalupniczym sposobem?
Zaryzykuje tez: #elektroda
przepiorka - Drogie Mirki z #elektronika #elektryka
Zblizaja sie swieta. Chcialabym ...

źródło: comment_1670401761ofHVMKU5QN8fCb5QVyIL76.jpg

Pobierz
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Halo pomocy boje się zapytać na elektroda.pl bo mi zamkną temat bo pewnie już był ( ͡° ͜ʖ ͡°) mianowicie co następuje - w domu wraz z Małżonkiem zastosowaliśmy oprawy schodowe Kanlux w tym na pierwszych stopniach oprawy z czujnikiem ruchu APUS LED PIR WW Oprawa oświetleniowa LED z czujnikiem ruchu Kanlux 27370. W dzień w porządku jednak jak jest już całkiem ciemno oprawy zapalają się tuż po
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Mircy, jakaś kurła czy kuna/szczur wyjadł mi mate pod maska i niewiadomo co jeszcze w silniku. Zaczęlo się od tego, ze silnik mi falował, przełączyłem z LPG na benzynę i było trochę lepiej, dopiero po powrocie z pracy otworzyłem maske. Jak czyściłem ten syf to walnął mnie prąd w okolicach świec, także najpewniej pogryzł kabel i mam przebicie. Od paru miesięcy w aucie mi ucieka prąd, nie miałem czasu za bardzo tego
dumapodlasia - Mircy, jakaś kurła czy kuna/szczur wyjadł mi mate pod maska i niewiado...

źródło: comment_1670358181w9rEqAkRAj8y4PXIZYQzmW.jpg

Pobierz
  • 11
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach