via Wykop Mobilny (Android)
  • 11
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 15
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Mirki orientuję się ktoś jak najtaniej dojechać z Ostrawy do Pragi lub Wiednia? Są jakieś pociągi po kosztach czy coś bo znalazłem tylko leoexpress za 84zl ale na dwóch biednych studentów to o wiele za dużo
#podroze #czechy #praga #wieden #janusze
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Wykop Mobilny (Android)
  • 9
Mirki na #emigracja
Gdzie najlepiej wyjechać w celu zarobkowym?
Zostały mi trzy semestry studiów. I tak myślę właśnie o wyjechaniu po studiach. Ogólnie będę kończyć automatykę i robotykę, mam technika mechatronika i nic poza tym.
Zastanawiam się tylko w jaki kraj celować.
Ogólnie nie chciałabym wyjeżdżać na długo (2, może 3 lata). Chodzi mi głównie o zarobienie na kredyt na mieszkanie /dom. A najcudowniej by było uzbierać całą kwotę, żeby
  • 67
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Czy ktoś tutaj rozważał, album już wyemigrował do #czechy mógłby mi opowiedzieć jak wygląda tam rynek pracy dla osób z wyższym wykształceniem i doskonałym językiem angielskim? Wiem, że zarobki porównalne do Polski, ale kraj jakiś taki normalniejszy. #emigracja
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@SpookySkele: słuchaj piwniczaka, daleko zajdziesz xd 2,5 roku w Brnie here - bardzo sobie chwalę - jeśli miałbym zmieniać, to chyba tylko na Szwajcarię w tym momencie.

Ogólnie Praga, Brno - mnóstwo korpo, od strzała coś znajdziesz. Zarobki nieco wyższe - zwłaszcza jeśli wstrzelisz się w niszę gdzie potrzebują polskiego - np. obsługa polskiej spółki, czy cuś, ceny odrobinę wyższe - ale przy z-------------j inflacji w PL, różnice się zmniejszają.
  • Odpowiedz
@sylwke3100:
Kiedyś żeby zostać maszynistą trzeba było przejść szkolenie,popracować na warsztacie,poznać kolej od podstaw.
Nie bez przyczyny na kierującego pociągiem mówi się "mechanik".

Teraz krótkie szkolenie,licencja,zapoznanie ze szlakiem i są efekty.
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Korzystając ze zwiększonego ruchu na tagu #emigracja piszę kolejny post. W którym kraju szybciej się udaje ogarnąć z pracą i znajomościami (z angielskim c1/c2, polskim ojczystym i średnim rosyjskim) - #holandia, czy #czechy?
Oczywiście przy założeniu o wyjeździe tymczasowo za +/- miesiąc, wynajmowaniu pokoju i bez nauki języka miejscowego (uczę się zupełnie innych języków na chwilę obecną).
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach